Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom 6/7 & FSC C550 - navod ako to rozchodit s externym BT GPS modulom

Gembler_ce4you (23)|7.3.2009 22:54
1. zapnut BT GPS modul & zapnut BT na PDA
2. na PDA vyhladat cez BT zariadenia a sparovat GPS modul (obvykle je PIN 0000) v zalozke COM porty nerobte nic!
3. nainstalovat GpsGate – otvorit GpsGate, na ploche sa zobrazi ikona programu (mne sa zobrazila vedla BT a WiFi)
4. tuknut na ikonu GpsGate a vybrat Settings, v zalozke Input vyberte v okienku volbu Bluetooth GPS a potom vedla Open potom Find new GPS a ked najde Vas GPS modul dajte OK ...v zalozke Output vyberte z Add output moznost Virtual COM Port / NMEA Filter tuknut na Add a vybrat port napr. COM7 dalej OK a v Basic settings nechat volbu Allow all NMEA potom OK mne to vypisovalo ze som prekrocil maximalne blablabla ale v okienku Active Output sa mi pridala polozka Virtual COM7 / (All NMEA) NMEA Filter
5. vratte sa do zalozky Input a vyberte v okienku volbu Vasho BT GPS – ma vyrobny nazov u mna je to Nokia LD-3W Bluetooth... a veda tuk na Open, behom tohto procesu je vidiet vedla cervenej ikony GpsGate-u No data is coming in Closed! -> No data is coming in Running OK! -> zlta ikona GPS data is coming in. Running OK! -> zelena ikona GPS data with valid position. Running OK!
6. otvore TomTom-a a dajte Iny NMEA GPS prijimac pren. Rychlost GPS 9600 a vyberte Franson COM7 a Hotovo

8.po ukonceni TomTom-a kliknite na ploche na GpsGate a dajte Exit

10. pri dalsom spusteni TomTom-a otvorit GpsGate, na ploche sa zobrazi ikona programu a v zalozke Input vyberte v okienku volbu Vasho BT GPS – ma vyrobny nazov u mna je to Nokia LD-3W Bluetooth... a veda tuk na Open, behom tohto procesu je vidiet vedla cervenej ikony GpsGate-u No data is coming in Closed! -> No data is coming in Running OK! -> zlta ikona GPS data is coming in. Running OK! -> zelena ikona GPS data with valid position. Running OK!

11. otvore TomTom-a a ak by nenaslo satelity tak dajte Iny NMEA GPS prijimac pren. Rychlost GPS 9600 a vyberte Franson COM7 a Hotovo