Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P750 - QVGA WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 21854 5.0.80 - xcZonee + SirfStar update

pitka (1346)|6.3.2009 15:34
Asus P750 QVGA WM6.5 CZ firmware s podporou 128MB a 64MB, OS 5.2.21854 5.0.80
................................................................................................

OS : [color=green]5.2.21854 5.0.80[/color]
rozlišení : QVGA
jazyk : CZ
podpora adresování : 128MB i 64MB s pagepool 5MB
systém : WMp 6.5
...............................................................................................

[color=green]Verze 5.2.2I234 5.0.70 rc[/color] Datum : 29.5.09
[color=green]verze PP16MB[/color]
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/28357/czonee_P750__RC2_16MB.rar_57.35MB.html

[color=green]verze PP6MB[/color]
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/26420/czonee_P750__RC2_6MB.rar_57.35MB.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------
[color=green]Verze 5.2.21854 5.0.80 rc[/color] Datum : 4.11.09
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/36387/21854_P750_by_pitka.rar_56.53MB.html


-----------------------------------------------------------------------------------------------
[color=red]Nový GPS FW pro SirfStar.[/color][color=red][/color]
Datum : 26.8.09
Verze : GWS 3.5.0

Link na soubor dole pod screeny :

Jak na to :
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=90&t=32811&s=&sbd=&

---------------------------
FAQ :
- od verze 2I232 již RC
- prosím přečtěte si 535kový thread o 6.5 a možných problémech
- připravuji WM6.5 CZ zatím v QVGA , ale později i s VGA rozlišením
- obsahuje všechny nejnovější patche a fixy
- obsahuje CZ XT9
- nedoporučuji remcalům a lidem kteří nemají fantazii ;)
- POZOR na kompatibilitu, není 100% kompatibilní ze všemi SW pro WM6.1 a starší !! či naopak :D
- součástí aktuální verze FW nejsou nové aplikace : Outlook live
- funguje multiselection výběr pro file explorer
- nedostatky ve vykreslování shellu
- nedoporučuji pro přístroje jen s 64MB RAM, rovněž Microsoft nedoporučuje používat WM6.5 na 64MB stroje

Thompson_ce4you (58)|6.3.2009 20:17
Vypadá hezky,těším se na Download.Uveřejníš i QVGA 6.1?
pitka (1346)|8.3.2009 17:21
Asi ne, z mého pohledu je oficiální Asus QVGA verze poměrně povedená a stabilní.
Zajímají mě spíše majoritní změny.
Thompson_ce4you (58)|8.3.2009 18:26
Taky pravda,ale oficiální rom je pomalá se starým buildem asi zůstanu u své,ale v EN.
pitka (1346)|8.3.2009 19:43
Můžeš detailně popsat v čem je oficiální build pomalý ?

Pokud je mi známo tak rozdíly v rychlostech jsou v rozmezí statistické chyby.
Rozhodně buildy příliš či skoro vůbec neřeší rychlost OS. :O
Thompson_ce4you (58)|8.3.2009 19:57
No nevim,ale officiální rom se mi zdá prostě pomalá,proto jsem si udělal svou s novější buildem,mám o 1mb víc ram k dispozici,jdou mi programy od HTC,akorát nemám češtinu a to mi nějak nevadí;) .
pitka (1346)|8.3.2009 20:46
Sorry, nějak ti nerozumím. Když ti to nevadí, proč neustále vyžaduješ CZ QVGA FW ?

Thompson_ce4you (58)|8.3.2009 22:02
Čeština=výhoda,na EN jsem si zvykl,ale CZ je víc friendly.
pitka (1346)|12.3.2009 18:04
[color=green]První beta 6.5ek pro 750ku je venku. [/color] Zatím jen 169 build.
Prosím nečekejte 100% funkčnost ze všemi dostupnými SW. Více informací viz. 535kový thread pro 6.5 a FAQ.
Nikde na světe jsem zatím nenašel tento 6.5 build pro 750ku, tak jsem nemohl ani porovnat všechny funkce.
Porovnávám jen s 535kou a HTC.
Thompson_ce4you (58)|12.3.2009 20:36
Flashnu vyzkoušeno,systém se mi nelíbí,vrátil jsem se k 6.1.
Honzax_ce4you (58)|16.3.2009 22:47
Tak mistre zase skvela prace jak je u tebe zvykem....nadhernej system uz docela dost prizpusobenej na ovladani prstem coz u 6.1 napr. u pruzkumnika moc neslo a to posouvani.....no nadhera....Uz se tesim na vga verzi 6.5

....jinak nejakej ten postreh abych jen tak neplkal...
napriklad me na tomto systemu ikdyz nas mistr pitka povidal ze nemame ocekavat uplnou funkcnost chodilo zatim vse co potrebuju (Spb backup,Agenda One,iGo8,Core Player atd.)
...opravdu hodne se mi libi posouvani a vzhled pruzkumnika ....posouvani a vzhled zprav.
No proste uz se tesim na Vga vyladenou verzi.
Jen tak dal Pitko.:yes:
zivnyj (12)|17.3.2009 08:12
Tak jsem si to taky vyzkousel. Vypadá to skvěle a dobře se stím pracuje. Hlavně tam je zohledněno ovládání prstem. Aplikace které standardně používám fungovaly bez chyby. Občas mi to jen vytuhlo pokud jsem netihnul zvednout hovor, ale je to přeci jen beta. Takže už se těším na verzi ve VGA. :)
Honzax_ce4you (58)|24.3.2009 13:25
...tak každej den nakukuju kdypak bude novější a stabilnější 6.5 a zatím klid po pěšině... :-) už se těšim jak malej Jarda....:-)
pitka (1346)|25.3.2009 13:12
Honzo dělám na tom, mám 98% hotovo. Ale ještě řeším menší nedostatek s WIFI.
Udělat ROM pro P750 je složitější než pro P535. ;)
pitka (1346)|25.3.2009 21:35
Tak už je tady :
[color=red]Verze b2 s novým jádrem a mnoho úpravami je venku.[/color]
Doporučuji použít jiné téma ;)
Honzax_ce4you (58)|25.3.2009 22:26
....sakra to je bomba....mam ji tam jen par minut ,ale je to uzasny....jednak me prekvapila rychlosti a od b1 dostala opravdu spoustu zmen.....diky mistre....jdu instalovat a testovat....delas mi jen samou radost...jak je se ti odvdecim... :-)
Thompson_ce4you (58)|25.3.2009 22:41
Taky otestuju,udělám z P750 iTelefon:))
pitka (1346)|25.3.2009 22:45
Myslím, že byste mohli být spokojený. Rychlost je opravdu vynikajicí.

Prostředí je samozřejmě jiné než v starších OS, ale já jsem si už i zvykl.
Takže už neřeším.
pitka (1346)|26.3.2009 12:37
Ještě jsem objevil problém s kamerou, tak budu fixovat ;)
Thompson_ce4you (58)|26.3.2009 15:49
Až na kameru, to celkem jde na ty ikonky si jde asi zvyknout...na můj vkus žerou moc ram(19mb volné) a občas se mi systém nějak zasekne, nejde ikonkama táhnout dolů, počkám na nějakou final.
pitka:Mohl by jsi prosím někam Upnout Asusácké Témata, co jsou zde a i v tvojí VGA Glide verzi, připadají mi užasný,díky.
pitka (1346)|27.3.2009 14:09
[color=red]Verze b3 je venku [/color]

- nové jádro a grafické úpravy
- zvýšena stability a odstraněny problémy s kamerou a instalací některých SW
- nový WifiManager
- nový MMS klient
- kamera fix
- snížena spotřeba proti B2
- zvýšen PP na 6MB

TSK lze vytáhnout z adresáře Windows.

PS : kdo nepotřebuje 3G tak si pro úsporu energie přepněte do GSM.
Honzax_ce4you (58)|30.3.2009 15:37
...tak tedy po vikendovem testovani treti verze jsem nadsenej jeji spolehlivosti (za tri dny intenzivniho pouzivani nebyl jedinej soft reset)...a ze jsem tomu daval co proto.
Pouzivane a zarucene funkcni programy na treti verzi: iGo8,SPB backup,Agenda One,Resco Photo viewer,Core player,Qip a nevim na co vsechno jsem jeste zapomnel jsou naprosto kompatibilni a bez nejakeho problemku.
Pro me zatim nejstabilnejsi verze ze vsech co jsem kdy v P750 mel a ze jich uz bylo.

Pitka: jen dve veci bych mistre mel...budou i office? Nebo se daji doinstalovat?---(uz jsem vyresil a nasel na shadowork.net takze OK)---
a ta druha...po zmene tematka se mi zmeni i vzhled zprav a pruzkumnika z 6.5 na 6.1 a uz nejde nijak vratit nazpet.Myslel jsem ze to bylo zpusobeno treba nejakym doinstalovanym programem tak jsem to zkousel na ciste verzi hned po flashnuti a zmenenim tematka se ztrati ten styl kterej me u wm 6.5 taaaaaaaak bavi... :-) ....jde to nejakym zpusobem (bez cekani na novejsi rom :-) ) vratit zpet?
Thompson_ce4you (58)|30.3.2009 16:44
Office najdeš na XDA;)
pitka (1346)|30.3.2009 20:24
to Honzax :
nové grafické schéma funguje zatím jen s "Classic Blue". A potom si můžeš změnit libovolné pozadí.
Honzax_ce4you (58)|30.3.2009 22:13
...presne to jsem potreboval vedet...Dekuju nastotisickrat.:yes:
soufler (8)|30.3.2009 23:10
Pitko, ty jsi normálně génius! Až se ti bude přispívat na pomník, bude tam i něco ode mě :D Teď sem to flashnul, tak asi budu do rána testovat, chjo, se zas nevyspim, ale nebudu to na tebe svádět, neboj :)) Vypadá to opravdu slušně,tak když něco objevim dám vědět. Ještě jednou: Vivat Pitka...:yes:
tekken1/4. (10)|31.3.2009 13:25
Ahoj

Chci se zeptat jestli je v planu i VGA verze WM5.6 , 128MB?

Diky
Honzax_ce4you (58)|13.4.2009 17:42
Taky se moc těšim a doufám že nám tu VGA romku pitka dá dohromady. :-)
...u mě tedy 3rdB romka od pitky zatím nejspolehlivější rom co jsem kdy v P750 měl.
Tad už jen to VGA a jsme zase na chvilku (než vyleze WM7) na konci. :-)
mf_ce4you (3)|16.4.2009 11:26
Chtěl bych se zeptat.
1. Jakým způsobem ve WM6.5 měníte (vyzváněcí) profil? Existuje rychlá nabídka v systému?
2. Jakým způsobem ve WM6.5 lze zamknout mobile?
Díky.
vozkych_ce4you (0)|17.4.2009 13:10
ad 1) Buď namapovat na nějaké tlačítko program \Windows\Profile.exe nebo na tento program udělat zástupce do Nabídky Start.
ad 2) Start a potom Levá Soft klávesa. Je to i označeno.
Honzax_ce4you (58)|27.4.2009 22:37
...zdravim vsechny "sestpetkare" na 750-ce... :-) uz se tak nejak nemuzu dockat VGA verze...Pitka uz se taky nemuze dockat az u toho prozije par bezesnych noci :-) ...
Pitka: je to tak mistre?

...samozrejme pak budeme Pitku za to nosit na rukou...klidne i zlamanejch ...
...a tak si rikam kdy asi tak bude :-)
...uz? :-)
........
.......
.......
....a ted? :-)
..... tak jeste pockam no :-)
czbird (334)|4.5.2009 20:29
hehe, ctes mi myslenky :)
pitka (1346)|4.5.2009 21:27
Já už počkám na final od m$. Mělo by to být snad během května.
Jinak bych se zbláznil z neustálých releasů :sarcastic:
Navíc ani final nebude bez chyb.
To teprve začne až se dostanou telefony s 6.5 mezi lidi a firmy začnou vydávat softy na 6.5.
Vyděržat´.........;) :D
pitka (1346)|18.5.2009 21:24
[color=red]1RC 6.5 pro 750 je venku.[/color]
Postavena na novém jádru 232. 2kové řady jsou laděny htc a 5kové přímo m$.
Nová aplikace LiveSearch je v ENG.
Systém obsahuje již komplet of. češtinu.
:cool:

Díky za feedback.
crazywhy (15)|22.5.2009 21:33
zdravim panove zkousim ted tu verzi 6.5rc a vse zatim parada o hooodne to je rychlejsi nez 6.1 co sem ocenil byla opet standartni kamera jak byla na offic verzi softu zatim mam vyzkouseno sk tools,resco manager a resco photo viewer,phone alarm ,vito button mapper ,igo 2006 plus a vse bezi zatim bez problemu no ale zasekl sem se na bluetoothu nejsem schopnej nic prijmout nejak ikdyz uz se nejak zviditelnim tak se to bud nespoji nebo spojeni selze ja odeslat muzu vse pls radu diky pripadne jine reseni
diky panove
to pitka : dobra prace :yes:
imh1975 (8)|23.5.2009 16:11
Systém je docela svižný a co jsem vyzkoušel, tak funguje. Nainstaloval jsem AE Button, SPB Diary, SPB Pocket Plus, TomTom a řadu dalších programů. Problém mám jedině s foťákem - při spouštění většinou nahlásí nedostatek paměti a nejde. Paměť mám rozšířenou na 128. Co mě ale mrzí a o co bych rád poprosil je více aktivních jazyků do T9. Standardně je tam pouze čeština. Určitě by někteří uvítali i jiné jazyky, jako třeba angličtinu nebo němčinu. Jistě by to nebyl technický problém, tyto jazyky aktivovat. Z mého pohledu není naopak nutné ztrácet čas vyšším rozlišením - na takhle malém displeji to reálně přinese více škody než užitku. 640x480 jsem na P750 otestoval a rád jsem se pak k 320x240 s WM6.5 vrátil. Díky Pitko a přeji hodně elánu do dalšího vývoje!
Thompson_ce4you (58)|24.5.2009 15:50
imh1975:Pokud by jsi měl čas můžeš otestovat moji QVGA Rom...zatím na 6.1: http://www.wmmania.cz/forum/viewtopic.php?t=33795
imh1975 (8)|24.5.2009 16:52
Thompson: Díky za odkaz - jižl jsem tvojí únorovou rom již v březnu nainstalovanou a byla fakt dobrá - absolutně stabilní, rychlá a bezproblémová. Jen mě tam štvala ta ruská klávesnice (vždy se mi nějak implicitně aktivovala, ačkoliv jsem měl nainstalovanou jinou) a nedotažená česká T9. Na angličtinu jsem si zvyknul, ale čeština je příjemnější. Bohužel, na testování nové verze teď moc času nemám a již se vlastně ani na WM 6.1 vracet nechci... Pokud se ti podaří poladit rom na WM 6.5, rád jí pak vyzkouším. Obávám se totiž, že Pitka zase začne postupně ladit nějaké Gligy a zvyšovat rozlišení, přičemž stabilní, rychlou a bezproblémovou CZ WM 6.5 rom na P750 v rozlišení 320x240 nikdy nedodělá... Jinak vám všem fandim, tyhle věci jsou ale děsnej žrout času a já ho mám fakt hrozně málo.
pitka (1346)|24.5.2009 23:49
imh1975 :
nějak nerozumím, co myslíš : nedodělá rychlou a bezproblémovou CZ WM 6.5 rom na P750 v rozlišení 320x240 ??
Vždyt´toto je rychlá a stabilní ROM. A již skoro hotová :O Pracuji na ni již několik měsíců.
Samozřejmě některé problémy jsou mimo mě a já je nemohu všechny opravit. To je věcí programátorů OS.
Jsem schopnej už upravit i některé chyby, ale nejsem žádný pánbůh a rovněž i já se učím každý den novým věcem.

Naposledy vysvětluji :
[color=red]1. neznamená, že pokud je vyšší verze jádra či aku tak je systém stabilnější nebo rychlejší.
Toto je největší omyl s kterým se setkávám !! [/color]

2. rychlost v jednotlivých OS (resp. jádrech) je víceméně stejná, max. v rozmezí statistické chyby či jednotek procent.
Větší rozdíl jsem zaznamenal jen v 6.1 vers 6.5 a to bez chmonu/titanizeru. Tam byla vyšší rychlost a odezva asi do 10% pro 6.5.

Na toto téma rychlosti a spolehlivosti by šlo napsat elaborát.
Jenže je to docela zbytečné, když dokolečka píšeme stejné rady a nikam se vlastně neposouváme.
A opravdu se musím někdy zasmát, když čtu některé podivné příspěvky.
Tedy s prominutím.;)
Thompson_ce4you (58)|25.5.2009 18:05
Ruská klávesnice vyřešit půjde...momentálně používám ofic...
pitka:Jde o to, že kdyby si nakrásně udělal nejlepší QVGA Rom, tak jí za pár měsíců z edisku stáhneš a nahradíš ji VGA verzí, která je třeba pro mě nepoužitelná.K rychlostem buildů, to myslíš vážně?Pokud by platilo, to, co říkáš, proč by výrobci dělali nové buildy a verze OS, když by nárůst výkonu(rychlosti) byl v řádu 0%?
A v tomhle má imh1975 pravdu jak dlouho tu byla QVGA 6.1?Měsíc, dva?Pak přišli Rusové s tím ůžasný objevem :sarcastic: a všichni byli poblázněni do VGA na 64mb RAM.Vážím si tvé práce, ale tohle je čistá pravda a určitá diskriminace 64ramkařů.
pitka (1346)|25.5.2009 18:20
thomson :
je vidět, že patříš k lidem, kteří si nenechají poradit. A to je vlastně dobře, je to taky cesta. Je lepší si na to opravdu přijít sám.
A prosím přestań tady na tomto threadu prezentovat romky, které si právě od rusů získal.
Z tvých postojů je jasně vidět, že vůbec nevíš o čem mluvíš. Tohle psát tak se stydím jít mezi lidi.:D :D
Jenom doufám, že toto není nová česká vlna demence.
Koho, že diskriminuji ? Tomu se říká totální bláááázinec a hodněěěě veselýýááááuuůů ? To je pomalu na léčení.:O :D

Ze začátku jsem použil na studium vga patch, ale nikdy jsem ho nepoužil a upravil dle sebe.
I když není bez chyby.

ps :
prosím, někteří přestańte blbnout. Anebo zpět do školky.
Thompson_ce4you (58)|26.5.2009 17:44
Já taky její původ netajím, ty jsi taktéž 6.1 romku získal, pokud se nepletu od Asusu(běží teda, alespoň na stejném jádře).Pravda to není diskriminace, ale v tvé plné VGA super Glide ROMce je P750 jen hezké těžítko s 9 mb volné Ram.Podle mě je dementní něco jiného, ale nebudu přízemním způsobem urážet některé uživatele P750, jako ty mě;).Za upozornění na svou ROMku se omlouvám, odkaz si hodím do podpisu, budeš jistě klidnější.Tohle je můj poslední příspěvek v tvých tématech o ROMkách.

PS: Jsem Thompson, ne thomson ;) .
Honzax_ce4you (58)|26.5.2009 18:18
... z hluboka dýýýýýýchat z hluboka dýýýýýchat.... :-) :-) :-)
mistře tak tedy po týdnu testování jsem se vrátil k předešlé třetí verzi....samozřejmě že je to možná jen na mém prazvláštním (nediskriminovaném 128mb ) zařízení :-) :-) :-) ,ale rc verze se mi docela sekala.... a taky nevím jestli jen u mě ale neběhala správně hra bublle breaker a vyhazovalo to nějakou chybovou hlášku...v životě bych na to nepřišel ,ale vysvětluj to mojí čtyřleté dcerce proč ji nebublaji bublinky :-)
...taky asi zřejmě patřím k opačné straně zde přispívajících ,ale už se těším na vga rom.
pitka (1346)|26.5.2009 18:29
jj vím o tom, už mám hotový fix. Tam by mělo všechno makat.
Kolik dělá dcera bodů ? Synátor mě porazí jak nic ;)
soufler (8)|26.5.2009 19:57
Ten tomík je nějakej vostrej :D To nic ovšem nemění na tom, že nechápu, o co mu vlastně jde. Pokud mu nevyhovuje ROM od mistra pitky, tak proč si tam nedá jinou, nejlépe tu svojí, v tom hrozném QVGA rozlišení. Nikdo ho nenutí, nepřesvědčuje, neterorizuje, ale on přesto nadává a plete slovo diskriminace někam, kam vůbec nepatří. Prostě by to měl brát tak, že mistr pitka zajistil podporu pro své zákazníky s upgradovanou RAM a tuším, že na první stránce některého z diskuzních témat jasně a zřetelně odrazuje uživatele s 64 MB RAM aby se drželi oficiálních romek, že jim to poběží o dost hůř. To mi pak připadá, jak když tu vzlyká dítě že to auto nejede, když tam nejsou kolečka...Každopádně k tématu, Pitko, skvělá práce, zatím se věnuji bohužel práci, takže na asus tolik času neni, ale už se nemůžu dočkat VGA verze... (to bych si vzal snad i dovolenou:D )
Lobo_ce4you (514)|26.5.2009 20:19
Vidím to stejně - plná podpora pitkovi! Jen tak dál pitko. Taky nemám bohužel tolik času zkoušet různý verze tvých rom, ale na tu vga 6.5 se těším hodně. Nenech se ničím a nikým odradit, odvádíš skvělou práci.
imh1975 (8)|26.5.2009 20:31
Pitka: Fakt nejsem žádný odborník a ani nehodlám rozvíjet flame. Myslím si, že by se na tomhle fóru měly řešit věci konstruktivně a nemíchat sem emoce. Nechtěl jsem se tě nijak dotknout a děkuji za osvětlení pojmů a dojmů. Teď tedy k tomu, co mně na RC zlobí:

1. Zamrzá spojení s AktivSync na jednom z mých PC (Vista 64). Na notebooku s XP se zdá být vše OK, ale při přenosu větších souborů z PC se objeví stejný problém.

2. Mám nainstalovaný PhoneAlarm, SPB Diary a SPB Pocket Plus a TomTom (a AE Button). Jejich pluginy jsem ale na obrazovce i zkusmo deaktivoval a používal základní řádkový homescreen. Problém je, že systém při běžné práci zamrzá, před deaktivací pluginů častěji, po ní méně. Trápí mě to hlavně u TomToma, dnes jsem při cestě ze Salzburku restartoval zamrzlé PDA 4x. Restartuju min. 10 x za den. Možná se jedná o nekompatibilitu s některým z nainstalovaných programů, fakt nevím a bohužel nemám čas to testovat vylučovací metodou.

3. Nejde přemapovat dlouhý stisk tlačítka v levém dolním rohu určeném pro Přepínač programů. Stále je na něm LocationCourier. Toto jsem vyřešil tím, že jsem pod názvem LocationCourier.exe uložil jiný program.

4. Systém se 128 MB RAM někdy odmítne spustit aplikaci fotoaparát nebo TomTom z důvodu nedostatku volné paměti (volných ale je okolo 70 MB).

Díky za případné rady nebo doporučení.
M.

pitka (1346)|26.5.2009 20:45
1. problém z activesyncem mám již zafixovaný
2. nevím a nebudu řešit pokud se týká 3rd party SW
3. :D HW tlačítka se musí mapovat v ovladači, ty si nezkoušel originální FW ??
To je přeci normální věc. Ve VGA jsem si musel upravit ovladač a není to taková sranda.
Toto tlačítko ( to samé kamery) není SW možno namapovat.:cool: (tedy bez úpravy)
4. děje se to jen v této verzi ? Pokud ano, počkej si na další.
mf_ce4you (3)|26.5.2009 21:48
K bodu 3.
Chci se omluvit za všechny "nováčky", ale pro mě je to stále nová a neznámá věc. Chápu, že se to nedá srovnávat s úpravou ovladače VGA. Přesto bych uvítal trochu obsáhlejší odpověď. Jedná se o úpravu ovladače v registrech (změna klíče)?
Díky za "basic info".
pitka (1346)|26.5.2009 21:57
Ne, ne to je přímá úprava ovladače.