Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kontakty - kopírování ze SIMkarty do telefonu

dvzd (139)|6.3.2009 08:39
Nepřišel jsem na to, jak mám zkopírovat kontakty ze SIM karty do paměti telefonu, aby se zkopírovaly všechny. Mám totiž na SIMkartě uloženo více kontaktů se stejným názvem, např. tam má dvakrát kontakt "Jméno Příjmení", jednou je s mobilem a podruhé s pevnou linkou, na simkartě to nejde jinak, než že tam jsou dva stejně pojmenované kontakty, nejde tam k jednomu kontaktu přidávat více telefonů. A takto to mám udělané u spousty lidí. Když dám všechny kontakty zkopírovat do paměti telefonu, tak se mi tam z těch kontaktů se stejným názvem vždy zkopíruje pouze jeden z nich.
Poraďte, jak to udělat, aby se tam zkopírovaly všechny kontakty, třeba i přes nějaký externí program. Předtím jsem měl Motorolu L9 a tam se zkopírovalo do telefonu ze SIMkarty vždy vše bez problémů, tady to nezkopíruje více kontaktů se stejným názvem.
mattakh (49)|6.3.2009 09:16
Na chvilku si je prejmenuj .. at kazdy ma jine jmeno .. zkopiruj .. udelej zalohu pres spb backup .. a dyz budes nekdy potrebovat udelat to same tak si proste ty kontakty vytahnes z ty zalohy nebo zesynchronizujes pres active sync s outlookem ..

po ranu me nic jineho nenapada :P

pripadne si je prejmenuj na pevnou napr Martin - mobil .. Martin - pevna .. apod .. aspon v tom budes mit i vetsi poradek ktery cislo je co .. :P
dvzd (139)|6.3.2009 15:31
Asi to tak budu muset udělat, přejmenovat je na SIMkartě. Ale je to docela problematické, protože je tam možno do názvu kontaktu zadat jen 14 znaků včetně mezery a já tam potřebuji jak jméno, tak aspoň část příjmení, protože některá jména tam jsou poměrně často a nemohl bych je rozlišit. Teď mě napadá, mám několik let starou SIMkartu Vodafone (tehdy ještě Oskar), není náhodou možné u současných SIMkaret Vodafone zadat do názvu kontaktu víc znaků nebo přiřadit k jednomu kontaktu víc telefonů? Nedávají teď nějaké novější SIMkarty?
mattakh (49)|9.3.2009 08:31
Rekl bych, ze ten pocet znaku je tam dany principem SIM karty apod, ale treba kecam. Nevim, mam SIMku vodafone taky uz asi sedm let .. si to prejmenuj provizorne a nebo pokud ti v outlooku to udela normos ze tam mas ty polozky vickrat tak jako na sim tak si to prejmenuj v outlooku a dej zesynchronizovat a melo by ti je to nahrat do telefonu uz prejmenovane ne na sim, ale do kontaktu normos, takze by nemelo hrat roli ani delka jmena..
Zdenek Malinsky (9781)|9.3.2009 12:30
Staré karty "uměly" u kontaktu jen 14 nebo 16 znaků a k jednomu jménu jen jedno číslo. Nové SIM umí prý víc - nevím, nepoužívám to. proč taky, když většina mobilů i PDA upřednostňuje kontakty v zařízení.

Ale k věci - pokud bys měl přejmenovávat jednotlivé kontakty, aby šly kopírovat (Pavel O2, Pavel T-Mo, Pavel doma, Pavel práce...) bylo by lepší si v tom udělat jednou pro vždy pořádek a upravit si to třeba v Outlooku do použitelné podoby (stará a nepoužívaná a neplatná čísa smazat, přetřídit atd...). Pokud je Outlook problém s ohledem na OS v desktopu nebo k ceně, je tu několik náhrad viz.
Mr.Ham (2)|10.3.2009 16:26
Ahoj..
Měl bych taky jeden dotaz.. jak vypnout kontakty ze sim.. včera jsem zkopiroval vsechny kontakty do tel. ale ted se mi v kontaktech dvakrat.. (jednou ze sim a druhe z telefonu)
hledal jsem všude ale ani v manualu jsem nic nenasel..