Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jednou pro vždy... Jde chytit rádio s BT sluchátky? -- EDIT: JDE !!! (22.4.2009)

Bigis_ce4you (84)|6.3.2009 00:08
Prosím o jasnou odpověď.. Mě nejde. A to hledám odpověd už cca půl roku. Díky. Kdyžtak, kdyby se neoběvila informace, která by pomohla, posím o smáznutí tohoto threadu.

Díky.
NaTuRaL_ce4you (170)|6.3.2009 08:23
Radio prez [color=blue]Bleutooth[/color] naladit [color=red]nejde[/color] - je potreba antena, kterou tvori dratova sluchat
suvel_ce4you (20)|6.3.2009 08:53
A nevymyslel už konečně někdo miniUSB konektor jen s kusem drátu (anténou)? Mít v uchu BT HF a nechat z telefonu viset sluchátka (navíc ta z příslušenství mají protivně tlustý neohebný kabel) je trochu "opruz"...
Sako verife (476)|9.3.2009 12:49
zatim jsem na to taky nikde nenarazil a taky me to stve.
Erikt68i (266)|5.4.2009 00:31
Já používám místo sluchátek tuto redukci: Redukce miniUSB/3,5 stereo Jack - stereo sluchátka 3,5mm pro zařízení HTC viz a zapnu si vnitřní reproduktor a je to.
suvel_ce4you (20)|5.4.2009 08:18
Super! Ale není to moc krátké?
Asi zkusím vzít nějaký starý (a dobře ohebmý!!) kabel miniUSB>něco, to "něco" ufiknu a uvidíme :-)
Erikt68i (266)|5.4.2009 11:03
Ano - délka stačí - případně prodloužit pomocí jacku s naletovaným drátkem k uzemnění - ono jde hlavně o spojení kontrolního pinu se zemí v konektoru= tím je telefonu signalizováno připojení sluchátek a proto to pak funguje. Obávám se, že normální kablík toto neudělá - takže výsledek bude špatný. Podívej se především na zapojení konektoru v telefonu, těch pinů je tam mnohem víc než v obyčejném mini USB.
Nesli (409)|5.4.2009 13:23
No, když jsem používal Artemise, rěšil jsem podobný problém, někde na netu jsem si našel schéma zapojení HTC mini USB konektoru a vyrobil jsem si pouze anténku, to fungovalo bez problémů, ale přesměrovat toto Radio do BT Sluchadel se mi nikdy nepovedlo, a to jsem tenkráte pročetl snad všechny relevantní thready na XDA... Mám takové podezření, ze HTC radia nejdou přes systém, ale jedná se pouze o analogový výstup rovnou z chipu :evil:
strojvudce (390)|5.4.2009 18:56
Poslouchám na Cruisovi radio přes BT sluchátka uplně vpoho. Jako anténu v tomto případě používám redukci USB>3,5Jack.
Bigis_ce4you (84)|5.4.2009 21:20
[quote=strojvudce]Poslouchám na Cruisovi radio přes BT sluchátka uplně vpoho. Jako anténu v tomto případě používám redukci USB>3,5Jack.[/quote]

A můžeš prosím prozradit, jak jsi zařídil, aby zvuk šel do BT sluchátek? To se zatím nikomu z nás nepovedlo. Díky za infi.
Erikt68i (266)|20.4.2009 20:54
Našel jsem na ruských stránkách zajímavý free projekt = Poslech FM radia pomocí stereo sluchátek BlueTooth
Autor uvádí, že to funguje na HTC Touch HD ale že to pravděpodobně bude fungovat i na jiných HTCčkách. Já nemám taková sluchátka takže nemohu ověřit ale třeba to někdo vyzkouší. Odkaz_windowsMobile
Stránka je pouze v ruštině ale to snad nebude takový problém.
Bigis_ce4you (84)|21.4.2009 10:10
Tak jsem to zkusil, ale nemám TED k dispozici Stereo sluchátka. Jen mono headset. Takže to zkusím ještě doma. S Headsetem se to nefunguje. (musí bejt samozdřejmě v konektoru strčená redukce, jinak se rádio ani nesepne. Ale tenhle Headset se hlásí jen jako Handsfee.. Moje stereo sluchátka se hlásí jako Handsfree a Stereo Headset. Takže.. Zkusím doma a dám vědět. Každopádně díky za link. Kdyby se to někomu povedlo, dejte prosím vědět.
bjirka (380)|21.4.2009 16:05
Mám představu, jak ten pokus v nejlepším případě dopadne! Zvuk možná poběží do BT sluchátek - O.K. Bohužel signál bude K.O. a to dokud nebude do zastrčené redukce na "společný/(zemnící) vodič" připojen kus drátu jako anténa.
Bigis_ce4you (84)|22.4.2009 10:23
Takže, dopadlo to tak, že ve slotu samozdřejmě musí být sluchátka (nebo i redukce, ale s tou je nic moc siglál rádia) a zvuk se přenáší s nějakým spožděním i do BT Sluchátek. Kvalita je tocela OK. Dle chytaného signálu. Sluchátka ale musí být v režimu WIRELESS STEREO (ne Handsfree). Takže s klaisckým mono HFkem to nejde.

Každopádně je to krok do předu. Alespon o tohle se snažím už třičtvrtě roku a až nyní s nějakým tím uspěchem. Takže díky..
Erikt68i (266)|22.4.2009 19:43
Gratuluji, aspoň nějaký úspěch. Ovšem splní-li autor aspoň polovinu svých plánů, tak by to mohla být docela slušná aplikace.
A radio samozřejmě potřebuje anténu - pro hlasitý poslech jsem si k redukci na stary stereojack přiletoval k zemnění cca půl metru tenkého drátu a signál bez problémů ale počkejme a snad někdo dokončí tu redukci s připojenou integrální feritovou anténkou v malém pouzdře = taky jsem o tom četl ale teď ten odkaz nemůžu najít.
Bigis_ce4you (84)|23.4.2009 13:49
Ještě jedna drobnost. Nepovedlo se mi to s redukcí, která má drátek a na něm mikrofon se slotem Jack. Funguje to pouze s redukcí bez mikrofonu. Když je použita redukce s mikrofonem, slyšíte v BT sluchátkách strašnou odezvu z toho mikrofonu asi o cca 2 sekundy posunutou.