Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Máte problémy s češtinou na XDA, MDA, Dataphone a dalších? Čtěte!

Pavel Koza (4761)|13.7.2004 12:05
Velmi často se v diskuzích vyskytují žádosti o pomoc při problémech s češtinou na Pocket PC Phone edition zařízeních prodávaných T-Mobile či Eurotelem. Společným jmenovatelem všech je skutečnost, že na svém zařízení máte nějakou verzi neoficiální ROMky. Protože mi je líto PavlaR., který trpělivě na tyto dotazy odpovídá, zde je obecné a dobře viditelné vysvětlení, proč tomu tak je:

Tzv. velká lokalizace překládá veškeré texty do češtiny počínaje nabídkami a nápovědou konče. Aby bylo možné překlad provést, je nutné mít zdrojové texty. A zde je kámen úrazu - autoři lokalizací své produkty připravují pro oficiální verze ROMek. Pokud si na své zařízení nahrajete nějakou jinou ROMku obsahující jiné verze programů, případně programy úplně jiné, lokalizace samozřejmě nemůže fungovat na 100%. Při počtu různých ROMek (díky různým programům je dokonce možné "ukuchtit" si zcela originální verzi ROM) je zhola nemožné zajistit, aby lokalizace fungovala na všech, tedy i na té vaší.

Závěr je jednoznačný - pokud chcete, aby vám velká lokalizace fungovala na 100%, používejte pouze originální verze ROMek. Chcete-li experimentovat, smiřte se s tím, že plnou lokalizaci budete muset buď částečně, nebo zcela oželet. V případě malé lokalizace samozřejmě žádné problémy s neoficiální ROM nejsou.
Njord (16)|13.7.2004 13:55
S jakou oficiální ROM s WM2003 pro MDA 1 je velká čeština stoprocentně funkční ?
PavelR. (2184)|13.7.2004 14:03
... s žádnou, neboť ani T-mobile ani Eurotel bohužel oficiální upgrade pro WM2003 a MDA1/EP1 nevydali :(

PavelR.
Morte_ce4you (261)|13.7.2004 14:17
Ja mam jinej problem s cestinou a to ze kdyz naistaluju cestinu a to at mam jakoukoliv romku tak mi prestane fungovat program Photo Contact proste se mi u prichozich hovoru prestanou zobrazovat fotky.Mam DP2.Drive jsem mel MDA1 a delalo to uplne to sami.po odinstalovani cestiny zas vse beha jak ma.: (
PavelR. (2184)|13.7.2004 14:32
... ano, to na ce4you již zaznělo ... jediná věc, která se dá doporučit je reportovat problém na support@moravia-consulting.com (pokud jsi tedy již tak neučinil) a doufat, že se podaří najít včem je problém ...

PavelR.
Njord (16)|13.7.2004 16:50
Nějak nechápu proč tedy někdo vůbec nabízí SW pro překlad os. WM2003 který vlastně není určen pro žádného potencionálního uživatele protože
- kdo má XDA 2 dostal spolu s ním i tento SW
- kdo má XDA 1 má smůlu protože ať použije jakoukoliv verzi WM2003 nebude mu to korektně fungovat?
(co se týče ostatních zařízení s wm2003 nevím jak je to tam s kompaktibilitou a podporou)
Myslel jsem si že alspoň poslední oficiální verze rom s WM2003 vydaná t-mobile bude s tímto SW funkční , ostatně těch opravdu oficiálních rom moc není a uživatelé by určitě uvítali podporu alspoň jedné!
PavelR. (2184)|13.7.2004 17:34
[QUOTE="Njord"]Nějak nechápu proč tedy někdo vůbec nabízí SW pro překlad os. WM2003 který vlastně není určen pro žádného potencionálního uživatele protože
- kdo má XDA 2 dostal spolu s ním i tento SW
[/QUOTE]

... přesně tak, většina licencí CZ lokalizace je dodána právě tímto způsobem. Koncové prodeje jsou v porovnání s tímto způsobem minimální ... Navíc nikde nenajdeš tvrzení, že je LEng kompatibilní s XDA1 a WM2003 (tj. není pro toto zařízení nabízen; na ce4you jsem vždy na tuto skutečnost upozorňoval).

[QUOTE]
- kdo má XDA 1 má smůlu protože ať použije jakoukoliv verzi WM2003 nebude mu to korektně fungovat?
(co se týče ostatních zařízení s wm2003 nevím jak je to tam s kompaktibilitou a podporou)[/QUOTE]

... za mého působení v MC se dělal LEng i pro iPAQy u nichž byl výsostným dodavatelem CZ lokalizace Sunnysoft - tj. pokud někdo chtěl Language Extender např. pro iPAQ 5450 s PPC2002 i WM2003 dostal plně funkční verzi. Rovněž u všech ostatních PDA, u kterých byl v ČR uveřejněn upgrade z PPC2002 na WM2003 (např. PocketLOOX 600, iPAQ 3970, iPAQ 5450) se lokalizace na nový OS dodělávala a aktualizace byla/je zdarma.

U XDA1 je situace jiná neboť český distributor (Eurotel a T-mobile) nedal oficiální WM2003 upgrade k dispozici. Tím je vše dáno (např. i proto, že do XDA1, které má lokalizátor od zadavatele k dispozici nemůže bez jeho souhlasu flashovat upgrade stahnutý odněkud z internetu).

[QUOTE]
Myslel jsem si že alspoň poslední oficiální verze rom s WM2003 vydaná t-mobile bude s tímto SW funkční , ostatně těch opravdu oficiálních rom moc není a uživatelé by určitě uvítali podporu alspoň jedné![/QUOTE]

... oficiální ROM poznáš tak, že když přijdeš do autorizovaného servisu zde v ČR, tak ti technik řekne (1.) "ano je to v pořádku" nebo (2.) "ne, vy jste provedl upgrade vašeho zařízení a tudíž jste porušil záruční podmínky; proto Vám nemůžeme pomoci". Obávám se, že pokud máš jakoukoliv WM2003 ROM ve svém XDA tak v případě opravy uslyšíš tu druhou větu. Z tohoto pohledu není ani jedna WM2003 ROM oficiální. Mě se to rovněž nelíbí, ale bohužel se s tím nedá nic dělat ...

PavelR.
johnconnor (45)|26.7.2004 22:18
zdravim, mam mda 1, wm2003PE a shanim cestinu. v diskusi jsem zahlidl, ze nekteri z vas pouzivaji balik s cislem v nazvu "3767". toz sem jej sehnal od jednoho manika :), co mam mda2 a tak se chci zeptat, jeste nez to naperu do mda, zda nevite o necem lepsim? ten clovicek mi poslal jeste balik s nazvem LEngFull_IMEI_protected_3775_WM2003protmobile.cab. toz ktera myslite, ze bude lepsi?
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 07:51
Se zpusobem ziskani te lokalizace se tady v techto forech moc nechlubte, nekteri lide (mnou pocinaje) to nevidi radi... Ta plna verze je navic IMEI protected a nejsem si jisty, jestli je v seznamu povolenych IMEI cisel i sada pouzita v MDA I.
johnconnor (45)|27.7.2004 10:19
ok, omlouvam se, ale chtel bych se zeptat, zda tu ma nekdo zkusenosti s pocestovanim MDA s WM2003PE?
Pavel Koza (4761)|27.7.2004 10:27
Problem je, ze MDA I s WM2003 se u nas nikdy oficialne neprodavala, takze ani plna cestina neni k dispozici. Jsou vice mene dve moznosti, jak to resit.

1. Pouzit malou cestinu, kter umozni vkladat ceske znaky, vse ostatni zustane anglicky
2. Pouzit Interwrite Standard, ktera umi pocestit akorat zakladni system, nestandardni aplikace a aplety zustanou v originale.
johnconnor (45)|27.7.2004 12:04
ale vzhledem k tomu, ze more lidi u nas pouziva stara MDA/Dataphone s WM2003PE s cestinou musi jeste exisotvat vice moznosti. vim, neni to odladeno na konkretni ROM, sam tu mam na MDA snad 10 ruznych ROM, ale snad ty zakladni systemovy veci musi fungovat. nejde mi o nejaky pridavny aplikace, ale pouze o zakladni system. Jak koukam, tak Interwrite je jedna z moznych alternativ :)
sopta (7)|10.8.2004 17:49
Ahoj, nevite nekdo, kde sehnat malou lokalizaci ma MDA II ? Nebo originalni puvodni romku od T-mobile ? Diky
Miloš Strouhal (3997)|10.8.2004 19:08
Copak ona někdy existovala nějaká "malá" lokalizace na MDA2?..:)
Já znam jen malou lokalizaci jež je obsažena v té velké lokalizaci původní češtiny pro oficiální ExtROM T-mobile MDA2. Jinými slovy,pokud má někdo ještě neflešované MDA2,po hard resetu se mu nainstalují všechny programy obsažené v ExtROM,poslední je čeština,ale ta se jen rozbalí do soboru Windows,pak okamžitě následuje soft reset,v tuto chvíli se dá mluvit o jedné takové malé češtině..:D ,jelikož po tom soft resetu ti naběhne screen s dotazem zda chceš lokalizovat "vše","málo",a nebo "nic".. Než na cokoliv klikneš,vlezeš pomocí průzkumníka do Windows,a najdeš tam dva .caby,začínaj na leng..
Jeden velký,jeden malý. Ten malý,je něco,o čem by se dalo říct,že je to "malá čeština"..:D
Zkopíruješ si to na disk,a máš tzv."malou češtinu".. Mam doma zálohu T-mobile MDA2 ROM,ExtROM a rádia obsaženou v image SD karty,připravenou pro případ reklamace..ale nevím,jestli to bude fungovat na jiném MDA2 než na tom mém..viz pokusy mé a Dangarovi vytvořit universání zálohu pro případ reklamace v jiné diskusi,tak dva měsíce zpět..
johnconnor (45)|10.8.2004 19:56
zdravim, nahral sem do mda (ROM A 30.09, Radio 4.21, VM2003PE) cestinu s nazvem leng*3767*. pocesteni probehlo ok, akorat sem musel prejmenovat dva soubory, ktere jsem nalezl tu v diskusi - shell32.exe.0504.MUI
a tapres.dll.0405.MUI. sice mam start menu english, ale problemem je, ze cestina se z mda pomalu "ztraci". nevite nekdo, co s tim? mda se mi resetovalo, proto ten shell32.exe.0504.MUI, tapres sem prejmenoval jen tak pro jistotu. Kazdopadne nevim uz, co s tim. Najde se tu nejaky znalec?
PavelR. (2184)|11.8.2004 07:07
[QUOTE="PeTrP"]cestina se z mda pomalu "ztraci". nevite nekdo, co s tim? [/QUOTE]

... co znamená ztrácí? Rovněž doporučuji přečíst první příspěvek tohoto threadu ...

PavelR.
johnconnor (45)|11.8.2004 14:45
jo jasne, to plne chapu, asi se budu muset smirit s obcasnym opetovnym nahranim cestiny :-/
Ghusy (49)|14.10.2004 14:19
mno já používám verzi ROM 4.01.16 a češtinu pro WM2003 (asi pro MDAII) s původní registrací a funguje korektně bez menších problémů :D kdyby jste si ji někdo chtěl sosnout, tak je v této diskusi úplně až dole ke stažení :D Tak zdar a ať vám funguje ;)
pokec_ce4you (10)|22.10.2004 15:17
Chtěl bych si koupit nový MDA II a chtěl bych poradit. Pořád mi není jasný, jestli když si nainstaluju přiložené CD s plnou češtinou, jestli si budu moct k tomu přidávat nějaké další prográmky, které jsou jen v angličtině. Co se stane?Nepojede mi to vůbec, nebo to pojede v angličtině? A jsou nějaké prográmky, témátka... v češtině?A jestli ano, kde je mám hledat.Dík, Martin
Pavel Koza (4761)|22.10.2004 15:20
Lokalizace "pocesti" jen ty aplikace, ktere jsou v ROM. Instalovat muzete cokoliv, ale bude to pouze v jazyce, ve kterem to stvoril autor. Par aplikaci v cestine ci cestiny do nich najdete zde.
beecher (9270)|22.10.2004 15:26
[QUOTE="pokec"]Chtěl bych si koupit nový MDA II a chtěl bych poradit. Pořád mi není jasný, jestli když si nainstaluju přiložené CD s plnou češtinou, jestli si budu moct k tomu přidávat nějaké další prográmky, které jsou jen v angličtině. Co se stane?Nepojede mi to vůbec, nebo to pojede v angličtině? A jsou nějaké prográmky, témátka... v češtině?A jestli ano, kde je mám hledat.Dík, Martin[/QUOTE]

Ty programy, co v cestine nejsou, budou behat v anglictine samozrejme (stejne jako u PC). Cestina preklada pouze urcite programy, na kterych se dohodl operator s firmou, ktera dela ten preklad, tedy vlastni OS a defaultne pridane programy.

Samozrejme, ze budete si moci pridavat dalsi a dalsi programy, podle libosti...

Jinak do T-M MDA2 se cestina neinstaluje z CD, ale z jedne vnitrni ROM pameti (coz bude provedeno automaticky)...

HTH
pokec_ce4you (10)|22.10.2004 15:31
Tak to jsem rad,ze to pojede aspon v te anglictine.Dival jsem se na totiz na tematka na techto strankach a videl jsem,ze je u nich napsany,ze nejsou podporovany cestinou, či co. Takže ten hlavní panel budu mít potom taky v angličtině?Jak je to namalovaný na obrázku?
PavelR. (2184)|22.10.2004 18:41
... ne text na Today screen by měl samozřejmě být v CZ. Je ale samozřejmě mít verzi lokalizace určenou pro ROM, která se zrovna v PDA nachází. Více o lokalizaci např. zde ...

PavelR.
pegasj (29)|2.3.2005 10:26
Jsou to presne 2 dny kdy jsem koupil MDA 2 na inzerat. MDA byl puvodnim majitelem zakoupeny u Eurotelu a mam na nej jeste 1 rok zaruku. Muj problem je v tom, ze po naistalovani Cestiny z CD (ktere jsem obdrzel s pristrojem) se mi tato sice naistalovala, ale rozhodne nebylo vse korektne prelozeno a pristroj tuhnul. Muzete mi prosim nekdo napsat co bych mel udelat ? V oblasti MDA jsem naprosty laik. Dekuji predem

Jeste info o SW:

Windows Mobile 2003 SE version 4.21.1088 (build 14132)
ROM version: 2.06.00WWE
ROM date: 06/14/04
Radio version: 1.18.00
Protocol version: 1337.38
ExtROM: version: 2.06.100a
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.3.2005 10:37
Přiložená čeština k přístroji byla dodána pro jiné verze ROMek. Pokud tam máš Windows Mobile 2003 SE, tak budeš muset zapomenou na 100 procentí češtinu.
Radan Srnec (3)|18.3.2005 02:07
Dobrý den všem. Tento můj příspěvek do diskuze asi spoustu z Vás pobaví (na můj účet). Před časem se mi povedla opravdu dobrá koupě. Podle informací, už ani nevím odkud, že MDA III bude u nás dostupná až v 2. pololetí 2005, jsem nelenil a jal se přístroj koupit u německého T-Mobile :oops: . Byl to opravdu skvělý nápad. Mám sice MDA asi o 2,5 tis. dražší, ale zato komplet v němčině, kterou jsem vždy patřičně nenáviděl :D . V době kdy jsem jej kupoval jsem musel mít hrozné zatmění, protože jsem si říkal že později flashnu češtinu a kdyby bylo nejhůř, tak jej přepnu do Angličtiny, což prý je možné, a která by mi nevadila. No, přepnout komplet do Eng. to asi nelze a česká verze prý ještě není k dispozici. Zkoušel jsem také InterWrite 8.5 Standard, ale i vzhledem ke spoustě dodávaných app. je počeštění tak 30%, takže se mi to někdy zdá jěště horší. Zkrátka chytrému napověz a hloupého ... Ještě že to po netu nejde tak dobře. Poradíte mi prosím, pánové zkušení, cestu nejmenšího zla? Nebo na ní stojím?
Šeba_oldd (1184)|18.3.2005 02:40
Chce to flaschnout ang.rom coz by asi nemel byt problem a dat tam cestinu dodavanou k 3 tak jak ji u nas prodavaji.
Radan Srnec (3)|18.3.2005 03:57
Díky, ale vzhledem k tomu, že jsem našel chvíli na intenzivní řešení tohoto trouble až teď, tak je pro mě problém úplně vše. Nevím, kde sehnat nějakou, pokud možno asi orig. ROM, nevím jak flashnout, a dokonce ani jak dodávají orig. češtinu T-Mobile. To je potom těžké, že? :sarcastic: No, zkusím se tím nějak prokousat :dead: . Ale to, že sehnat nějakou ROM na tenhle "Qtek" je docela problém, vím už teď. Oni ji ale na WEBu zřejmě nijak extra nevystavují, že?
Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 17:11
ja hlupak mam cerstve koupenou LEng a flashnul jsem si Compacta na ROM 1.06.00 iMate a ta cestina vubec NEJDE zapnout.. pouze klavesnice a cz znaky.. Grrr. Zbytecne vyhozenejch 6 stovek.. Tohle forum by se melo jmenovat KDYZ NECHCETE mit problemy s cetinou -ja sem totiz zabrousil az kdyz nastaly -a to je uz trochu pozde
beecher (9270)|3.4.2005 18:50
[QUOTE="Orloj"]ja hlupak mam cerstve koupenou LEng a flashnul jsem si Compacta na ROM 1.06.00 iMate a ta cestina vubec NEJDE zapnout.. pouze klavesnice a cz znaky.. Grrr...[/QUOTE] Tak to reklamuj, mozna Moravia Consulting udela verzi Lengu optimalizovaneho na Compacta a tak ti pak podekuji i dalsi majitele tohoto zarizeni...
OTH to ten preklad prostredi je opravdu tak dulezity? ;)
Orloj_ce4you (299)|3.4.2005 19:01
noneni, ale kdyz uz je vsecko kolem cesky, bylo by fajn to mit komplet
Morte_ce4you (261)|13.4.2005 23:21
mám Mda win2003Se romka 2.06.00wwe cestinu 4573 a když píšu sms tak mam standartne 160 znaků ale pokud napisu pismenko s háčkem tak se mi hned pocet znaku snizi na 70 nevite co stim?
Radan Srnec (3)|14.4.2005 21:50
pokud napíšeš znak mimo std. ASCII, přepne se automaticky 7 na 8mi bitové kódování a 1 znak je teď 2x8, místo 1x7, s tím nic nenaděláš. Všechny telefony, které diakritiku umí, to dělají stejně
beecher (9270)|15.4.2005 00:41
[QUOTE="Radan Srnec"]Všechny telefony, které diakritiku umí, to dělají stejně[/QUOTE] A jste si opravdu jist? Moje Nokca (a asi i vsechny Nokce Series40) se zapnutou T9 pise sice s nabodenicky, ale pocita znak jako znak. A to, co jde do GSM site, ocese o diakritiku. Co vim, tak takhle (zkrati zpravu) se chovaji SE a Motorky (snad se nepletu).
Nosac (86)|26.4.2005 14:38
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Orloj"]ja hlupak mam cerstve koupenou LEng a flashnul jsem si Compacta na ROM 1.06.00 iMate a ta cestina vubec NEJDE zapnout.. pouze klavesnice a cz znaky.. Grrr...[/QUOTE] Tak to reklamuj, mozna Moravia Consulting udela verzi Lengu optimalizovaneho na Compacta a tak ti pak podekuji i dalsi majitele tohoto zarizeni...
OTH to ten preklad prostredi je opravdu tak dulezity? ;)[/QUOTE]

já se o to snažil horem pádem a pokud není off rom, nehodlají se vůbec bavit, s tím, že nejsou schopni pochopit že to nejede s tou co mají, říkali mi že by to na 90% mělo až na specifika fungovat ale kromě klavesnice a to jen hned po HR nic jiného nerozběhal...

jinak čeština není důležitá ale je to příjemnější
Petr_z_Ujezda (140)|1.5.2005 17:39
A kde sehnat malou češtinu - tedy, aby se zobraziila česká klávesnice a umělo to české fonty. Nic více asi nepotřebuju.
klak (148)|22.5.2005 16:05
přijatá SMS - špatná čeština v odesílateli.

pokud mi přijde SMS od člověka jehož číslo mám v kontaktech, tak se k SMSce automaticky doplní jeho jméno a příjmení. v přehledu "Doručená pošta" je vše zobrazeno správně, ale když dám zobrazit celou SMS, tak mi to místo písmen "š" a "ž" ve jménu odesílatele píše "?".

jsem sám?
co s tím?

to vyloženě vypadá na konflikt kódování windows 1250 <-> ISO 8859-2

klak
JanHavlicek (635)|8.8.2005 20:14
[QUOTE="Morte"]mám Mda win2003Se romka 2.06.00wwe cestinu 4573 a když píšu sms tak mam standartne 160 znaků ale pokud napisu pismenko s háčkem tak se mi hned pocet znaku snizi na 70 nevite co stim? [/QUOTE]
Hlásím se k tomu úplně stejnému problému, ale jsem si JIST,že předchozí oficiální ET verze ROM (1.60.00WWE) to nedělala, ještě jsem to předtím EXTRA ZKOUŠEL, becheer má jistě pravdu, ani nokie to nedělají, mám modely 6610, 6230, 6230i (standard firmware series 40) i 7650 (symbian 6.0) a ani jedna to nedělá, samozřejmě i plno dalších telefonů

Prosím neví někdo, co s tím ? Má tyto problémy např. MDA Compact, který má taky Win 2003SE ?
klak (148)|8.8.2005 23:32
[QUOTE="JanHavlicek"][QUOTE="Morte"]mám Mda win2003Se romka 2.06.00wwe cestinu 4573 a když píšu sms tak mam standartne 160 znaků ale pokud napisu pismenko s háčkem tak se mi hned pocet znaku snizi na 70 nevite co stim? [/QUOTE]
Hlásím se k tomu úplně stejnému problému, ale jsem si JIST,že předchozí oficiální ET verze ROM (1.60.00WWE) to nedělala, ještě jsem to předtím EXTRA ZKOUŠEL, becheer má jistě pravdu, ani nokie to nedělají, mám modely 6610, 6230, 6230i (standard firmware series 40) i 7650 (symbian 6.0) a ani jedna to nedělá, samozřejmě i plno dalších telefonů

Prosím neví někdo, co s tím ? Má tyto problémy např. MDA Compact, který má taky Win 2003SE ?[/QUOTE]

myslím že je to tím, že písmena s háčkem lze odeslat jedině při použití kódování textu Unicode, kde každý znak zabere dvojnásobné místo, tedy 2byty/znak v Unicode místo 1byte/znak v ASCII. takže počet znaků na SMS se rázem zmenší na polovinu a zbývající znaky to tedy počítá správně.

že ty háčky pak ořeže síť je věc jiná a určená pro zařízení neschopná přijímat SMS v Unicode. Schválně jsem teď sám sobě zkusil poslat SMSku "Žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy" a došlo to bez chybičky :)

předchozí verze systému možná místo toho samy ořezávaly diakritiku a odesílaly holé ASCII, nevím...
Seff (73)|31.10.2005 19:21
Kdyby někdo hledal českou klávesnici pro K-JAM, tak je to tady:

Czech keyboard layout for i-mate K-JAM (aka HTC Vario)
vaklafik (1)|8.11.2005 14:19
Dobry den mam prosbicku. Koupil jsem MDA Compact v Nemecku tzn. německa lokalizace. System WE 2003 SE 4.21.1008. Uz jsem se docetl, ze počeštění je možné jediným způsobem a to pomocí InterWrite 8.6. nevíte někdo, kde by se dal stahnout nejlepe samozrejmě zdarma. Pokud si totiž nechám přeinstalovat MDAc u nekoho, tak při případném tvrdém restartu a obnovení systému o češtinu přijdu.
Díky vaklafík:sarcastic:
Pavlucha (1496)|8.11.2005 14:38
[QUOTE="vaklafik"]Dobry den mam prosbicku. Koupil jsem MDA Compact v Nemecku tzn. německa lokalizace. System WE 2003 SE 4.21.1008. Uz jsem se docetl, ze počeštění je možné jediným způsobem a to pomocí InterWrite 8.6. nevíte někdo, kde by se dal stahnout nejlepe samozrejmě zdarma. Pokud si totiž nechám přeinstalovat MDAc u nekoho, tak při případném tvrdém restartu a obnovení systému o češtinu přijdu.
Díky vaklafík:sarcastic: [/QUOTE]

Zadarmo ne - koupit se dá tady
Šeba_oldd (1184)|8.11.2005 21:23
No ja si myslim - ze cestina se na mdac zaregistruje sama - cize potom uz je to vec tveho svedomi.
Viktor Čistič (117)|18.3.2006 13:12
No nevím, po nahrání ROM 1.6.7.1 mi právě přestala chodit malá lokalizace na Qteku 9100 při používání vestavěné klávesnice. Se starou ROM to šlo a teď tam za boha např. "ř" nedostanu. Znaky jako "č" a "š" se objeví až po několikanásobném stisknutí klávesy "Sym".Dříve to tam naskočilo hned.
dag_ce4you (1)|23.3.2006 13:23
Jsem zde nový, tak doufám, že neporuším "pravidla pro diskutující"......;)
Poctivě jsem prošel skoro všechny diskuse, software jsem vyzkoušel, autora softwaru jsem kontaktoval....... přesto se mi nepodařilo vše rozchodit, tak abych byl spokojený.
Teď už můj dotaz: Máte někdo zkušenosti s fungováním softwaru AEKMap na HTC Universal (Qtek 9000)? Nedaří se mi aby AEK Map běžela v aplikaci, vždy když předefinuju klávesu, tak je klávese jakoby "slepá" nereaguje. Zkoušl jsem si stáhnout i defoltní EAK maby z webu a je to stejné.
Eventuelně kdeby jste někdo měl zkušenost s nějakým jiným programem na "počeštění" hardwerové klávesnice.
Díky
ElSoft (1244)|24.3.2006 12:41
Tak s AEKMap nevím, možná by si tento prográmek zasloužil trochu více pozornosti a založit mu samostatné téma.
Jinak co s týče počeštění HW klávesnice na QTEK 9xxx, k tomu je zapotřebí upraveného souboru sym.txt(ale nevím jak je počeštění dokonalé), určitě najdeš v tématech věnované tvému přístroji

andreas7 (3)|8.6.2006 19:37
Mam mda3, právě jsem si nainstaloval na nej windows mobile 5 z http://forum.xda-developers.com/
Všechno šlapalo vpohodě.Pak jsem si nainstaloval češtinu, ale zapoměl jsem, že to je čeština pro WM3 a ne pro WM5.Pozdě. Ted si zapnu MDA3 naběhne WM5 až na zakladni obrazovku, jako při klasickem startu.Jenže at klikam na start nebo cokoli jineho tak je to zamrzle a pořád bliká modrá ledka.Hard resett i full reset jsem zkoušel snad 100krát.Nejhloupjejší na tom je, že když připojim Mda3 k PC tak se už jen ukáže neznámé USB zařízení.Tzn ActiveSync se taky nechytá a nemůžu ani znovu přeinstalovat ROM. Víte co s tím?????????????????????????
dort (1212)|8.6.2006 20:05
a zkoušel jsi MDA v bootloader modu?

put your device into Bootloader Mode by pressing Power + Record Button and Soft Reset.

pokud půjde zapnout bootlader, tak je 99,9% šance, že zařízení oživíš ;)
andreas7 (3)|9.6.2006 18:22
Můžete mi trochu podrobněji popsat tenhle postup?
=> put your device into Bootloader Mode by pressing Power + Record Button and Soft Reset.
Díky!!!

Už je XDA3 měsíc mimo a hodně ho potřebuji. To je tak, když se člověk spoléhá na techniku.
Surgical (2364)|9.6.2006 18:27
Zadne flashovani neprovadej, zbytek procesu taky vyzaduje provest nektere ukony podle navodu a kdyz nerozumis ani temto elementarnim pokynum, tak si muzes docela nabehnout...