Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ochranná fólia

deerslayer (28)|4.3.2009 17:30
Máte nejakú skúsenosť s vyčistením ochrannje fólie od prachu, čo sa dostal pod ňu bez toho, aby stratila lepivosť ?
osch (1330)|4.3.2009 19:20
V dnešní době se lepivé fólie nevyrábějí. Na dyspleji drží díky statické elektřině. Pomocí mýdlové vlažné vody by to mělo jít lehce umýt, čistou vlažnou vodou pořádně od mýdla opláchnout, nechat okapat a ještě mírně vlhké (a tím změklé) přiložit k displeji. Důležité je si zapamatovat, která strana fólie je která a neprohodit je. Problém může nastat jen pokud máš velice tvrdou vodu, kdy při dosychání fólie může zůstat vodní kámen (to je prevít). Pak je potřeba opláchnout destilkou.
pavel__k (25)|4.3.2009 22:17
Ano, tohle jsem vyzkoušel několikrát (více fólí) a pokaždé mi po těch kapkách (není vlhká ale jsou na ní kapičky) zůstanou fleky. Po několikanásobné zkušenosti sám za sebe (podotýkám! sám za sebe) můžu říct, že ji tam zpět tak aby pod ní nebylo ani smítko NELZE
kopacek (466)|4.3.2009 22:46
Používám na to docela úspěšně jednoduchou fintu: stačí postižené místo nadzvednout z displeje a nalepené smetí odstranit přiložením lepící pásky na postižené místo fólie. Funguje to naprosto spolehlivě, smetí ulpí na lepící pásce (před chvílí jsem dokončil úspěšné nalepení fóĺií na Touch HD a iPhone bez jediného smítka). Je dobré předem vyzkoušet (např. na sloupnuté ochranné vrstvě z fólie) zda nezanechá lepící páska na fólii stopy lepidla. Plně se mně osvědčila obyčejná kancelářská lepící průhledná páska.
brona_ce4you (103)|4.3.2009 22:47
Omývání se mi také neosvědčilo. Snad jedině pod tou destilovanou vodou, jinak tam fleky zůstávájí. Osobně mám však nejlepší zkušenost s lepením v koupelně plné páry. Jenom tak se mi podařilo nalepit fólii bez smítek prachu.

bo
pavel__k (25)|4.3.2009 22:49
Znělo to asi nesrozumitelně. Nezůstává mi tam smetí, ale fleky po vodních kapkách(destilka). Po slepení folie už nemá vlastnost jako nová
iron side (253)|5.3.2009 07:47
jasne ,ze tam zustanou mapy,protoze vsechnu vlhkost nevytlacis.Staci vsak dva dny pockam a fleky se samy vysusi.Jen chvilku vydrzet.....:bulb:
carlos_ce4you (10)|6.3.2009 17:47
Trápil jsem se s tímto problémem asi 3/4 hodiny ,používám folii Brando a osvědčilo se mi opláchnutí ve vlažné vodě+"jar" na nádobí,poté otřepat,nechat lehce oschnout a hned lepit,těch pár kapiček skutečně cca do 2dne vyschne a zmizí(pravda je ale ta že je celá tahle operace neskutečnej "opruz" ) :mad:
rady4_ce4you (229)|28.4.2009 10:49
Nevite nahodou nekdo, kde by se dala sehnat v CZ kryci folie Box wave clear touch anti-glare?