Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vhodný datový tarif pro smartphone

Đonny (2)|4.3.2009 00:58
Chystám se pořídit si zařízení HTC Touch HD a zajímalo by mě jaký by k němu byl vhodný datový tarif.
Předpokládané využití: Přístup k internetu (web, e-mail, a co já vím co do toho nainstaluju) ze zařízení a používání zařízení jako modemu k notebooku (web, e-mail, ICQ, Trackmania, Skype?, Hamachi, ...).
Z nabídek našich operátorů jsem trochu na větvi :-(
Co si představují pod pojmem internet? HTTP(S)+SMP+POP3+IMAP a všechno ostatní blokují / nechutně předražují? Rozlišuje se jestli k netu přistupuji ze smartphonu nebo z notebooku? FUP 150MB/měs!?
Preferoval bych operátora O2, ale jestli má někdo něco zajímavého, s klidem přestoupím.
Kdybyste měl někdo zkušenosti s roamingem, rád se poučím.

Díky za tipy...

(BTW: Nějak mě nenapadlo lepší místo kam poslat takovýto dotaz, než přímo k zařízení)
AlešD (114)|4.3.2009 08:14
Mám telefon u O2 na IČO a individuální tarif, jako datovou službu jsem zvolil cosi za 550, - asi se to jmenuje "neomezný datový tarif", nemám u sebe zrovna fakturu (netýká se WAP, což mě nevadí - nepoužívám), vše jsem pořešil jedním telefonátem na call centrum O2. Výhodou toho je, že se nestarm jak dlouho jsem na internetu a kolik mailů stahuju. Platím pořád stejně. Než jsem si to pořídil se mě povedlo za měsíc "prodatovat" asi 6500,- pak to bylo rychlé.
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2009 10:27
Dotaz je trošku zavádějící, protože v názvu vláka je smartphone (bez dotyk.displ.) a v textu píšeš o Touch HD, který dotyk.displej má.

Ale k věci - záleží na více věcech, dle kterých je třeba se rozhodovat.

1. Pokrytí signálem v místech, kde se budeš nejčastěji pohybovat a jaká tam "tečou data". O2 má sice HSDPA a UMTS, ale jen v Praze, Brně, půlce K. Varů a pak se asi 3 BTS "potulují" po republice, jinak je to většinou jen GPRS (EDGE moc ne). T-Mo má jen GPRS a EDGE, které je téměř všude. Vodafone také, ale ten bych asi teď s ohledem na kampaň nedoporučil - datový tarif má mnoho lidí, takže jim to zpomaluje až nefunguje. (O samostatném účtování=navíc, za wap už psal kolega výše.)

2. Budeš-li to používat i na SMS a volání, bude dobré vzít stejného operátora, kterého už máš na volání. Někdy se hodí věrnostní slevy a benefity.

3. Píšeš, že chceš použít i jako modem k notebooku, tak to jednoznačně doporučím vždy ten nejvyšší, tedy nějaký unlimited nebo "no limit" či jak se to kde jmenuje. Můžeš si odběr měřit (třeba Spb Wireless Monitor) a po čase třeba tarif snížit, ale pokud tě netrápí pár korun, doporučuji ten nejvyšší - člověk pak nemusí sledovat a škudlit každý bajtík. ;)

Osobně mám od O2 Internet Kombi - doma 8 mbps ADSL a mimo UMTS/EDGE/GPRS + zdarma přístup na wifi hot spoty bývlého Eurotelu i Telekomu. Cen je 599 Kč bez daně z luxusu.

Đonny (2)|5.3.2009 00:22
[quote=Zdenek Malinsky]Dotaz je trošku zavádějící, protože v názvu vláka je smartphone (bez dotyk.displ.) a v textu píšeš o Touch HD, který dotyk.displej má.[/quote]
Sorry, asi mám trochu chaos v terminologii ;-)

Jinak díky za rady, ~600 za měsíc je přijatelné. Nechtěli by něco slevit, když nevyužiji ADSL? ;-) - doma mám 10Mb kabelovku :-)