Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení 3G

Steve Hapka (18)|3.3.2009 12:48
Zdravím, těšil jsem se na brouzdání po netu přes 3G u O2, ale jsem v koncích. Aktivoval jsem si k paušálu Internet v telefonu, ale nemůžu se připojit. Hází mi to hlášku "Z neznámých důvodů se nelze připojit......". Byl jsem s tím na prodejně, volal na zákaznickou linku a nikdo mi nedokázal poradit. Nastavoval jsem všechno několikrát podle návodů, dokonce i restartoval na tovární nastavení, ale maximálně se mi podařilo, že se v horní části displeje ukázalo připojení k 3G a ubíhající čas, ale Explorer, ani Opera nejely. Prohlížel jsem plno diskuzí a jiných poraden, ale nevím si už rady. Podle operátora mám všechno OK a mělo by to běžet. Poradí mi někdo?
riki1 (63)|3.3.2009 13:21
start - settings- connection - connection - advanced - Select networks -

Program that automat connect to the internet shoud connect using : tu treba zvolit to nejake O2 internetove pripojenie a potom by to malo ist (ja tam mam Orange Intrenet)
Steve Hapka (18)|4.3.2009 10:34
To už jsem taky zkoušel. Mám tam O2 Internet, zkoušel jsem i O2 CZ Internet, O2 MMS, O2 WAP, ale nic. Když dám třeba aktualizovat počasí, nebo zapnu Operu, tak se začne připojovat do sítě (G, nebo H), ukážou se mi čárečky síly signálu, tedy je připojeno, ale pak to hodí hlášku a znovu se to snaží připojit. Prostě datové připojení je aktivní, dokud nezačnu něco dělat. :no:
Steve Hapka (18)|4.3.2009 10:44
Mohl by mi tu, prosím, někdo, kdo má Diamonda a využívá službu O2 Internet napsat, nebo hodit screeny jeho nastavení???
Nevím přesně co všechno, tedy jaké programy a nastavení je s připojením spjato, tak by mi pomohl i stručný návod, nebo postup, co vše je potřeba nastavit, případně mít nainstalováno, aby mi valila 3G síť? A když se mi zobrazuje H, tak předpokládám, že to je připojení přes GPRS, že? Mimochodem, to taky nejede. :o( Chtěl bych to vzít nějak postupně a přijít na ten problém. Resety, hardresety nepomáhají. Telefon si stahuje nastavení přímo ze sítě, tak by to mělo být vše OK. Internet přes Wifi mi jede normálně. Mohla by být i chyba v hardware?
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2009 11:06
http://www.cz.o2.com/mobile/cz/phones/mobiles/manuals/index.html?manufacturer_id=39&hwId=449&x=25&y=2 - dle toho by to mělo jít.

Ale je divné, že musíš něco nastavovat. Ve všech zařízeních, co jsem měl v poslední době v roc, jsem nic nastavovat nemusel. Ani po HR ani po flashnutí jiné ROMky. :?
Steve Hapka (18)|4.3.2009 12:44
Díky za link, ale asi jsem fakt beznadějný případ, protože mi ten link nefunguje. Dostanu se max. na stránku O2, dál už nevím.
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2009 13:25
:oops: Sorry, bral jsem link z tohoto příspěvku - oni to zase změnili. :? :sarcastic:
Steve Hapka (18)|4.3.2009 13:46
Aha... to téma jsem už předtím četl a zkoušel i ten konfigurační soubor CAB, ale bez kloudného výsledku. :o(
riki1 (63)|4.3.2009 16:09
No, este by si sa mal uistit, ci ti v O2 naozaj aktivovali nejaky datovy program .

http://diamond.forumotion.net/forum-f1/topic-t56.htm
Steve Hapka (18)|5.3.2009 08:36
To mě taky napadlo. Volal jsem operátorovi, byl jsem na prodejně a dokonce mi přišla i sms s potvrzením. Podle nich mám vše nastavené a aktivované. I na faktuře mám uvedenou položku Internet v mobilu. :o(

Jestli je ze strany operátora vše OK, telefon jsem nastavil dle návodu na stránkách O2 (respektive se nastavil automaticky přihlášením do sítě), tak to může být už asi jen telefonem, nebo rukama. :o)
xakru (8)|5.3.2009 08:57
Není to tím, že máš datové připojení "internet v mobilu". Myslím, že bude potřeba klasický datový tarif.
Steve Hapka (18)|5.3.2009 10:02
to xakru: Teď jsem tě nepochopil. Mám paušál a k tomu jsem si aktivoval Internet v mobilu, který mi nabídli v O2, abych mohl využívat 3G síť. Neříkej mi, že potřebuji ještě nějaký další tarif, aby to jelo. To se mi nezdá. :o)
tommom (78)|8.3.2009 22:04
Já používám O2 bez sebemenšího problému..konfigurace proběhla automaticky..:) Služba se jmenuje O2 mobile internet a 3G na displeji znamená teda 3G a H je HSDPA - GPRS je G;)
Steve Hapka (18)|16.3.2009 13:21
Díky za radu, tato možnost mě nenapadla. Teď jsem ji vyzkoušel a nic. Pořád se nepřipojím. :o(
web.pavlik (15)|16.3.2009 16:16
Pokusím se ti poradit :)
V telefonu dej :
Start>Nastavení>Připojení>Rozšířená síť A zatrhni HSPDA

Další možnost proč ti to nejede může být jestli používáš připojení pomocí WIFI bez DHCP takže s ručním nastavením IP,masky,bránym a DNS tak to zškrkni na automatiku a zkus se připojit ke 3G jinak udělej HardReset . Jestli jsi z Brna tak bych ti s tím mohl pomoci :)
Steve Hapka (18)|17.3.2009 08:35
HSDPA mám zaškrtnuté, Wifi nastavené na automatické, do toho jsem ani nevrtal, aspoň to jede. :o)

Jinak pomoc bych uvítal, jestli jsi z Brna. I nějakou tu stovečku za ochotu obětuju, protože jsem zkoušel všechno možný a nic. :o(
riki1 (63)|17.3.2009 09:25
skus to HSDPA nezaskrtnut a restartuj .
Steve Hapka (18)|17.3.2009 11:40
Jojo, teď jsem to vyzkoušel. Když spustím Operu, tak se začnu připojovat do 3G sítě, ale pak mi to napíše starou dobrou hlášku "Z neznámých důvodů se nelze připojit. Chcete-li zkontrolovat nastavení připojení a v případě potřeby je změnit, klepněte na položku Nastavení. Pokud problém přetrvává, obnovte původní nastavení mobilního zařízení podle dokumentace výrobce a opakujte akci." :evil:
web.pavlik (15)|17.3.2009 12:40
HSPDA musí mít zaškrknutý ! to je právě to 3G !
Tak asi bude problém v nastavení. zkus udělat HardReset Volume Up + středové tlačítko + soft reset stylusem.
Nebo přehrát ROM klidně bych se n ato kouknul i zadarmo
riki1 (63)|17.3.2009 13:46
HSDPA nie je 3G ! o tom som sa prave dnes presvedcil (ja truhlik):

http://diamond.forumotion.net/forum-f1/topic-t94.htm


Ak vypnes HSPDA v Diamonde tak pojdes na iba 3G co je asi tak 300 kbit/sek realny download. HSDPA je radovo vyzsie, podla podmienok az do 3 Mbit (teoreticky az 7,2 Mbit)


web.pavlik (15)|17.3.2009 13:58
Ale je jedno jestli to bude zaškrknutý nebo nie !
Steve Hapka (18)|17.3.2009 13:58
Když jsem měl zaškrtlé HSDPA, což jsem udělal při různých pokusech rozjet 3G, tak se mi pak na horní liště displeje ukazovalo hlavně H. Pak jsem ho v menu odznačil a zobrazuje se mi 3G. Taky jsem se pak dočetl, že jde o 2 různé věci. :o)

Hard reset, návrat k továrnímu nastavení jsem už udělal 2krát. Přehrání ROMky jsem ještě nezkoušel, ale přemýšlel jsem o české Eržice. Nevím, jestli by to pomohlo. :o(
riki1 (63)|17.3.2009 14:19
Napis este ze skade mas Diamonda (kde si ho kupil) aku mas ROM, co si s nim uz robil, ci mas inu bateriu ako original atd...
Steve Hapka (18)|17.3.2009 14:28
Koupil jsem ho v AAAMOBIL na Křence, ROMka je tam původní a baterie taky. Zkoušel jsem různé varianty nastavení sítí i připojení, mezitím i 2krát hardreset, volal jsem na operátora a byl několikrát na prodejně O2 a nikdo mi nedokázal poradit. Vždy jsem byl odkázán na nastavení na stránkách O2.
riki1 (63)|17.3.2009 14:34
Ked urobis hard reset, tak by si podla mna nemal nic nastavovat co sa tyka siete, ale iba si stiahnut nastavenie od operatora, to by malo stacit. Skusal si tvoju SIM kartu v nejakom inom mobile ci funguje ?
Steve Hapka (18)|17.3.2009 15:05
Když jsem dělal hardreset, tak jsem nic nenastavoval a stejně to nejelo. Pak jsem si s tím zase hrál asi měsíc, pak mě to přestalo bavit a udělal jsem hardreset znovu, ale stejně žádná změna. A teď už je to opět zralé na hardreset. :o)

SIMku mám skoro novou, přecházel jsem od T-Mobile k O2 na paušál, tak mi dali novou se zachovaným číslem. V jiném telefonu jsem ji nezkoušel, nebylo kde, ale předtím mi O2 Active na jiném mobilu jelo a teď nejede nic, kromě WIFI.
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2009 18:06
Já fakt nevím, co s tím provádíš. Mám teď na týden od Pavla jeho Diamonda, protože on má zase moje Treo na focení, ale k věci - Pavel tam měl SIMku Vodafone, já tam dal svou O2 a jedu na ní bez dalšího jakéhokoli nastavování. Tedy jen jsem nastavoval AS pro sync s exchange serverem. Ostatní si udělal sám Diamond.

Jsi si jistý, že jsi opravdu udělal hard reset???
Steve Hapka (18)|18.3.2009 12:33
Jsem si jistý, dělal jsem to podle manuálu, je to složitější kombinace tlačítek při zmáčknutém resetu (pomocí stylu). Teď z hlavy přesně nevím s kterýma tlačítkama. :o) De facto se to zresetuje na tovární nastavení.

Taky jsem si myslel, že si to stáhne všechno nastavení ze sítě, což se ti hned po hardresetu nabídne, ale 3G nejelo. Bydlím v centru Brna a signál 3G je slušný, ale po spuštění Opery, nebo Exploreru, či počasí a dalších prográmků pracujících on-line se to seklo a pořád se přihlašuji a přihlašuji, hází mi to hlášky buď, že nejsou datové relace aktivní, nebo že z neznámého důvodu se nemůžu připojit. :o( To už jsem tady psal.
Zdenek Malinsky (9781)|18.3.2009 13:54
Může to byýt třeba hw problém zařízení.
Steve Hapka (18)|18.3.2009 14:04
Mám to zkusit reklamovat? Mám vůbec šanci uspět?
Zdenek Malinsky (9781)|20.3.2009 09:10
Pokud budeš reklamovat, tak tam musíš mít originální, resp.oficiální ROM, tzn. vydanou přímo HTC nebo jde-li o brandované zařízení o ROM vydanou operátorem.
Steve Hapka (18)|20.3.2009 12:16
Teď jsem ještě zkoušel znovu hardreset a problém s připojením stále přetrvává. ROMku mám původní, tak mi asi nezbyde jiná možnost než reklamovat telefon. :o( Nebo ten problém zkusím vyřešit s prodavačem. :o)
mistm (477)|11.6.2009 12:10
Mam uplne ten samej problem :-) Pri hledani reseni jsem narazil na tohle vlakno. Mam sice vodafone a touch pro2, nastavil jsem internet pomoci programu v touchflo, to fungovalo... pak jsem instaloval aplikace a ruzne si hral a najednou nejde. 1000x jsem zkousel menit nastaveni a delat softreset, nepomohlo. Hard reset se mi moc delat nechce - to je posledni moznost.

Chci se te zeptat, jestli jsi nepouzival WmWifiRouter. Nenapada me jaky jiny program by mohl mit na spojeni vliv. Predpokladam, ze se ti to nakonec nepodarilo vyresit, ze?
mistm (477)|11.6.2009 20:04
Po HR mi spojeni fungovalo ... chvili jsem zkousel pohravat si s registrama ze zalohy, nakonec jsem obnovil zalohu bez registru a funguje.
Steve Hapka (18)|25.8.2009 15:38
Já jsem na to nějak rezignoval, nic nepomohlo. Wifi funguje, ale žádné jiné připojení (3G, nebo GPRS) ne. A do prodejny jsem se ještě nedostal. Ale celkově mě ten telefon štve, takže tam brzo půjdu reklamovat foťák, který nezaostřuje. A k tomu mi ještě nefungují tapety na plochu. Nejraději bych nahrál novou romku, ale to mám hned po záruce. :o(
Zdenek Malinsky (9781)|25.8.2009 22:17
Nemáš. Jen v případě reklamace tam musíš flashnout nějakou originální ROM.
Steve Hapka (18)|7.3.2011 12:45
Pánové,

s opožděním, ale přece jen bych se s Vámi rád podělil o mou radost a zároveň zklamání. A taky pro pobavení!

Problém s připojením u O2 internetu v mobilu jsem vyřešil. A to velice jednoduše!

Přešel jsem k T-Mobile a hned mi vše začalo fungovat. Všechny moje návštěvy poboček a nespočet telefonátů s rádoby odborníky z O2 byly úplně k ničemu. Ta banda z O2 telefonům vůbec nerozumí a dokonce mi ještě dělali problémy s přesunem čísla ke konkurenci. 2 měsíce nebyly schopní uvolnit číslo. Jednou mi řekli, že už je vše OK, podruhé že není a tak to šlo pořád dokola. Výpovědní lhůta 30 dní je vůbec nezajímala. Každopádně byla chyba v nastavení služeb k mému číslu a po přechodu k T-Mobile mi internet začal ihned fungovat. Operátor si vše nastavil automaticky a jede to!

Po dvou letech zkušeností z O2, kdy jsem měl i pevný internet, který byl neuvěřitelně pomalý mohu všem doporučit jejich konkurenci, protože horší už to být nikde nemůže. Naopak jsem dostal od T-Mobile hromadu dárků, volných minut a navíc ještě ušetřím.

Dnes mám i zasvěcené informace o fungování O2 a řeknu Vám, že když Vám na callcentru radí holčina, která je vyučená cukrářka a nezná jiný telefon než 3310, tak si asi dokážete představit jak to tam vypadá.


Zdenek Malinsky (9781)|7.3.2011 13:41
Využívám služeb všech 3 našich mobilních operátorů - T-Mo asi 13 let, O2 5 let a Vodafone půl roku (tady je to třetí pokus :sarcastic: a už se těším na konec smlouvy). S O2 jsem žádné výše uvedené problémy neměl a na "call centru a pod", pokud bylo třeba, mi vždycky poradili nebo pomohli. Rád bych využíval služeb třeba jen jednoho operátora, ale bohužel všechno neumí zatím žádný, takže datově jsem stále u O2.