Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT propojení mezi iPAQ 214 a Nokia 6124 classic pro přístup na internet

menyl_ce4you (36)|3.3.2009 11:16
Zdravím,

pokouším se (marně zatím) propojit přes bt ipaq214 a Nokii 6124 (je to symbian smartphone). Zatím bezúspěšně. Zařízení se najdou, ale na nokii není v nabízených službách žádný com port přes který by to šlo. Na domácím pc používám opm manager pro symbian telefony a aby to šlapalo, musel jsem si do smartphonu nakopírovat a instalovat utilitku od OPM manageru, která com port vytvoří a umožní párovat přes bt na domácí pc. Existuje něco podobného k propojení i s ipaq214? Nebo možná nějaké jiné řešení?

Nejsem nějaký velký znalec techniky a při koupi Nokie 6124 jsem si nevšiml, že je to smartphone, jen jsem chtěl aby to mělo umts přenos dat a abych tím zrychlil přístup na net při propojení přes pda. Předtím jsem bez problému používal bt spojení ipaq214 a Nokie 6555 (jenže ta není smartphone).
Zdenek Malinsky (9781)|4.3.2009 11:37
Symbian? :? :sarcastic: Nokia :mad: never more

Měl jsem před 2,5 rokem Nokii E 61. Hned napoprvé se mi cestou vlakem podařilo spárovat a spojit s Dellem k netu jako modem. By jsem mile překvapen, ale pouze do doby, než jsem se odpojil a po nějaké době se chtěl zase připojit. Nešlo. Pomohlo nainstalování toho nokiáckého softu, co u toho máš na CD. Ovšem pouze do doby prvního dopojení. pak už ani ťuk. Nepomohl ani beecher ani Pavel Koza ani na techické podpoře O2, takže E 61 skončila v bazaru a kupodivu nepřistála vekou rychlostí na zdi nebo betonové podlaze.

Vím, že jsem nepomohl :oops: - úoha asi nemá řešení , tak alespoň popeji hodně štěsí.
profator (49)|5.3.2009 07:54
Ahoj, dříve jsem byl majitelem E51 a tam všechno probíhalo bez jakýhokoliv problému, teď mám plastovou hrůzu 6120c a tak jsem to zkusil vytvořit znovu a ohle nejde. 6120tka mi ani za bůh nevidí 214tku a tak jsem to zkusil obráceně no a spárování proběhlo bez problémů pak už následoval standartní postup pro vytvoření modemu a vše běží a jako vždy bez problémů mám to odzkoušené na N70, E51, 6120c. Takže postup:

1. spárovat pda s mobilem a autorizovat (HP hledá Nokii)
2. na HP přejít do Bluetooth managera a dát vyhledat nové propojení
3. vybrat "explore a bluetooth device"
4. vybrat "dial up network"
5. vytvořit připojení pro tvého operátora (u T-Mobile je to jednoduchý stačí si pojmenovat a jako číslo dát *99# heslo atd je prázdné)
6. vznikne ti nová ikona na dial up network přidržet stylus a vybrat "connect"
7. seš s HP přes Nokii na netu

Snad ti to pomůže já se takhle vždycky s Nokií (narozdíl od jinejch značek) připojil a nikdy nebyl problém funguje mi to i přes ntb.
menyl_ce4you (36)|5.3.2009 11:14
Diky za reakce a rady. Jak se prosim te jmenuje ten nokiacky soft co pomohl? Zkousim to podle navodu Profatora a neustale mi to hlasi ze spojeni bylo po kratke chvili preruseno...
Zdenek Malinsky (9781)|5.3.2009 13:47
Na název si nevzpomenu, ale bylo to na CD v krabici. Nějaký komunikační program.
profator (49)|5.3.2009 16:22
Nokia PC Suite
menyl_ce4you (36)|6.3.2009 10:24
Nokia pc suite? Znamena to ze kdyz ho nainstaluju na desktop pc a propojim s moji nokii tak se mi v ni stane neco, co umozni abych ji mohl pozdeji, po sparovani pres BT s pda pouzil jako modem pro pristup na internet? Prosim te upresni jak jsi to myslel. Diky
profator (49)|6.3.2009 11:30
Ne ne Nokia PC Suite slouží k propojení počítače a telefonu s PDA to nemá nic společnýho. Zkoušel jsi to podle toho postupu jak jsem ti psal? Pokud ti to nejde tak zkus v Nokii přehrát firmware na novější (pokud jsi nedělal) jde to pohodově přes onen PC Suite. Ahoj
menyl_ce4you (36)|6.3.2009 11:32
aha, uz chapu. Zkousel jsem to podle tveho navodu ale nejde to. Zkusim ten ugrade firmware. Diky
profator (49)|6.3.2009 11:34
Jen pozor nezapomeň si Nokii zazálohovat budeš jí mít prázdnou :(
menyl_ce4you (36)|6.3.2009 11:35
ok
lexxaa (4)|6.3.2009 17:42
Koukal jsem se na ten návod a není složitý, ale zajímalo by mě, jaké číslo se dává pro Vodafone. Můžete mi někdo pomoct?

Jinak pro informaci mám Motorolu Rizr Z3.
menyl_ce4you (36)|20.3.2009 16:10
Tak jsem to jeste parkrat zkousel a nejede to. Uz jsem volal i na operatora a mam asi vsechno co bych asi mel mit, ale nic. BT spojeni funguje, ale kdyz dojde na vytaceni spojeni k pristupu na internet, tak se modem v mobilu odpoji a konec. Hlaska se objevi jen na pdacku.

Zkousel jsem sparovat ne-smart nokii 6234 a se stejnym nastaveni v pda a to jelo hned napoprve. Kdyz to same opakuji opet na 6124 tak ani tjuk...

mate jeste nejaky napad?... Diky