Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální ROM 2.03.401.2 WWE - problém s přeinstalováním

radekl_33 (42)|2.3.2009 15:23
Mám ROM 2.03.401.2 WWE, před nedávnem jsem se ji snažil přeinstalovat na 2.03.401.3 WWE (zkusil jsem i původní 1.93 a dokonce i neofic). Bohužel instalace se ukončí pří naběhnutí barevné obrazovky (po ukončení přípravy instalace), pak ale naskočí hláška 260 chyba připojení.
Přes Active Sync normálně přetahuji data, synchronizuji atd, ale přeinstalovat ROM nelze. Zkoušel jsem HR, navrácení do továrního nastavení, to všechno proběhne, ale nepomůže to.
Prosím, poraďte.
beesee (46)|2.3.2009 17:08
Doporučuji flashnout novou ROM přímo z telefonu (bez použití počítače a ActiveSync). Postup je následující (čerpáno a vlastnoručně odzkoušeno z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3287426#post3287426):

1. open from your PC the rar or zip archive and extract only the BIG .nbh file
2. rename as DIAMIMG.NBH
3. copy the renamed file into the root dir of your "Storage Card" or "Internal Storage" (the one of 4Gb... NOT to the internal phone memory!)
4. reset your device and within 3 seconds push together the Vol_Down + Back button (the one on the right above the hangup button) and keep pressed until the boot loader appears (the one with the color stripes)
5. soon as you see the bootloader stop to press those poor buttons
6. a very simple gray menu will appear asking you what to do, simple press the power button to perform the ROM/Radio upgrade
7. while the upgrade runs be patient and don't press again the power button, reset the device or play with it until it finishes, when finished a message "UPDATE SUCCESS" will appear, now you can safely reset your device
8. who prefer can perform a hard reset after the fresh cook (soon after reset simply press Vol_Down + Circle button, then when you see another simple gray menu choose Vol_Up to confirm format), even if this has no-sense because internal memory is pre-formatted during flash, but... there is always a but... for some unknown "scientific" reason sometimes an hard-reset can save time & headache


radekl_33 (42)|3.3.2009 10:45
No abych pravdu řekl, tomu postupu moc nerozumím. ROMku používám oficiální, takže je to exe soubor, ne nbh. Proč přejmenovávat. I ten postup s butováním je divný, back button se snad na nic takového nepoužívá. :(
majki77 (63)|3.3.2009 11:00
to bootování je nesmysl, ale to přejměnování je o tom, že rozbalíš ten exe soubor pomocí winrar, nebo winzip
respektive bootovt to nabootuje a dokonce to hledá ten soubor...ale nenajde
majki77 (63)|6.3.2009 09:37
funguje to někomu? Nepotřebuji na to mít HSPL? Zatím jej nemám a i když postupuji přesně podle návodu (vyextrahoval a přejmenoval jsem offic 2.03), tak to nefunguje
radekl_33 (42)|6.3.2009 10:08
No mně se zadařilo, postup funguje.
nwagner (88)|6.3.2009 10:09
ja som normalne bez akychkovlek problemov zo stranky www.htc.com stiahol spominanu ROM , spustil preflashoval a islo to na prvy krat ..
majki77 (63)|6.3.2009 10:43
s HSPL? Nebo bez?
majki77 (63)|6.3.2009 10:45
problém je v tom, že já mám bohužel přístroj určený pro Český trh a tak mi ani nejde stáhnout nová ROM, když si ji stáhnu s použitím cizího SN, tak ji nenainstaluju (pokud nechci HSPL). Prostě HTC na podporu diamondu v ČR dost těžce kašle. Na Českých stránkách není diamond ani v seznamu zařízení
radekl_33 (42)|6.3.2009 10:56
No já nemám českou lokalizaci. Byl jsem nedočkavý a koupil jsem jeden z prvních kousků co do Čech dorazil a ty byly ještě anglicky. Takže u ně bez HSPL.
majki77 (63)|6.3.2009 11:53
tak to jen tiše závidím :-( Každopádně, 1.93 mám taky bez CZ lokalizace, normálně stáhnutou z Webu HTC ve verzi WWE. Ta nainstalovat a stáhnout šla i s mým SN.
tomiskavac (14)|6.3.2009 12:30
HTC s podporou CZ uživatelů opravdu moc nepočítá. Od února, kdy vyšla poprvé nová ROM, jsem jim už 3x psal a ptal se, kdy bude i verze pro CZ DIAMONDy. Vždycky velice slušně odpověděli, ale konkrétní termím mi neřekli. Takže buď musíme čekat nebo nám nezbývá nic jinýho než HardSPL a jiný ROMky.