Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi - pripojena no opera sa nedokaze napojit na internet

zajac_ce4you (7)|28.2.2009 17:25
Mam cerstve Touch HD. Pripojim sa na domacu siet wifi, cez ktoru inak normalne pristupujem na internet. Napise mi siet pripojena. Napriek tomu v Opere nemozem pristupovat na web. Rovnako sa cez pripojene wifi nedostanem na aktualizaciu pocasia a ani nikde inde. Mam stare HTC TyTn II a tam mi to iste nastavenie funguje bez problemov. Cez GPRS sa pripojim bez problemov. Ma niekto podobny problem alebo vie ako na to? Vopred dik!
jozefko_ce4you (12)|22.6.2009 16:43
Jsem zde úplně nový přispěvatel, no spíše dotazovatel a vidím že tento problém se neřešil, no a tak se snažím jej otevřít. V květnu jsem si také pořídil HTC Touch HD a všechny negatíva jsem vyřešil v součinnosti s tímto fórem které, samozřejmě pečlivě sleduji již od listopadu (neodolal jsem a pořidil si také HTC). Ale nyní mám stejný problé jak je zde uveden. Vzhledem k tomu že jsem dlouhodobě v roamingu, tak jsem chtěl právě využívat WiFi k připojení na int., ale bohužel nic - stejný problém. Je to moje síť pro NB, takže vše jsem nastavil OK a HTC t.HD ukazuje připojení - OK. I v programu NetInfoBox je to OK. Mám naistalován "DYNAMIC+ NoDataInRoaming" a "MoDaCo NoData", ale i když jem vše vypnul nic se nezměnilo. (ROM 1.56.479.0 (43972) WWE, rádio 1.13.25.24)
Bobanovicz (511)|22.6.2009 19:29
Obecně těžko poradit, tohle bych neviděl jako problém HDčka, ale v zapojení sítě a jelikož tvoji topologii sítě a její zabezpečení neznáme tak ti těžko poradíme. Pokud máš vlastní router tak zkus reset do továrního nastavení, kdy je většinou WiFi zapnutá jako přístupná bez jakéhokoliv zabezpečení a potom můžeš hledat chybu.
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2009 19:34
PINGni si wifinu a pak i nějakou stránku (např. klasika, tj. ping www.seznam.cz) a uvidíš, kde je problém.
jozefko_ce4you (12)|23.6.2009 15:35
Včera jsem tady znovu otevřel problém, dlouho jsem pak ještě hledal v různých fórech konkrétní řešení ale nakonec jsem na základě doporučení Bobanovicze začal měnit nastavení routeru až jsem nakonec zjistil, že veškeré zabezpečení – ověřování, šifrování a síťový klíč, filtrování MAC, může být při provozu sítě využíváno, ale jediné co jsem musel změnit je používání adresy IP přidělené serverem – tzn. DHCP server na routeru – aktivní. I když jsem pak opět DHCP zkoušel několikrát vypnout a vše v HTC t HD - nastavit úplně stejně - statickou IP, masku, DNS (kontroloval jsem to v NetInfoBox) ale bohužel, internet a ani počasí to nerozjelo i když v nastaveni sítě bylo spojení navázáno. Závěr: Takže nyní s aktivním DHCP vše OK.:yes:
Thomson_ce4you (18)|24.6.2009 13:51
S Wifi nemám moc zkušeností a mám ten samý problém. Wifina je připojená, ale v opeře nic neotevřu. To DHCP nastavuješ na HD nebo routeru? Popřípadě jak? Zajímavé je, že na nezabezpečenou síť se připojím normálně a na zabezpečenou se sice připojím, ale nejde net (samozřejmě klíč mám a nikam se nenabourávám - občas se mi to podařilo, když jsem nastavoval šifrování atd.). Díky


oprava:
tak jsem špatně četl - píšež DHCP na routeru aktivní.....
jozefko_ce4you (12)|24.6.2009 14:18
Tak jak jsem psal, bylo nutno pouze aktivovat DHCP server na routeru (mám nastaven rozsah přidělovaných IP) a v HTC t HD samozřejmě napsat:
název sítě:
ověřování:
šifrování dat:
síťový klíč:
a na kartě "síťové adaptéry" - upravit: aktivní - Používaná adr. IP přiděl. serverem pak OK,OK a chytlo se to.
cop2 (15)|5.8.2009 08:15
Jak jsem pochopil, jde tu vlastně o klasiku internet - router - Pc, tak jsem měl doma vytvořenou domací Wifi síť. Teď jsem se ale přestěhoval, kde mám možnost přijímat net pouze vzduchem (mám připojení od Ufona). Existuje možnost se připojit s HDčkem přes wifi k internetu k notebooku, na kterém mám již zmiňované připojení od ufona?