Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zamrzlý Typhoon Myguide 5500xl (jinak také MyPal A620)

Leon1464_ce4you (0)|28.2.2009 08:59
Dobrý den, v aukci jsem si koupil zařízení Typhoon Myguide 5500XL neboli Asus MyPal A620 německé verzi. Včera jsem zařízení poprvé vyzkoušel nainstaloval přehrávač videa a hudby, nainstaloval trial verzi češtiny od Sunnysoftu (IW 9.0) a dobil baterii na maximum. Pro větší výdrž baterie jsem se rozhodl zrušit Zvýšení Výkonu (Advanced Performance Enhancements), zařízení vyžadovalo soft reset který jsem odsouhlasil. Po probliknutí obrazovky se zobrazil úvodní obrázek a PDA se kouslo asi na 2 minuty, poté se vypnulo a nyní nereaguje na žádná tlačítka ani na soft ani na hard reset. Je nějaká naděje že se PDA podaří zprovoznit (například po úplném vybití baterie) nebo mám raději konatktovat prodejce a dohodnout se na reklamaci. Předem děkuji za názor.

/edit - Po prohledání fóra jsem našel podobný problém stejně jako v onom příspěvku PDA umřelo s efektem ztmavnutí obrazovky a rozplizujícího se obrazu. Hard reset se podařil po připojení na nabíječku a baterie byla úplně vybitá. Mohlo by se jednat o defekt baterie nebo jen nějakkou softwarovou chybu.
Zdenek Malinsky (9781)|28.2.2009 15:08
Nevím, zda německá verze znamená i německou ROMku. Pokud ano, tak je problém (jeden z problémů) v nainstalovaném InterWrite - Sunnysoft má jasně na svém webu napsáno, že funguje jen a pouze na anglických ROMkách.
Leon1464_ce4you (0)|28.2.2009 15:39
Ano přístroj má německou ROM. Na jiném fóru i v aukci kde jsem přístroj zakoupil bylo napsáno že lokalizace je možná. Interwrite fungoval až překvapivě dobře, přeložil vše. Jediným problémem bylo Start Menu kde bylo třeba vytvořit ve složce windows složku Start Menu a zkopírovat do ní ze složky Startmenü všechny položky(takže asi problémy s německými názvy složek. Jedinou věc kterou jsem nevykoumal byly nefunkční odkaz na panel nastavení z nabídky start. No a pak nastala ona inkriminovaná chyba. Ono já jsem ochoten němčinu zkousnout ačkoli ji tedy moc nemusím obsluha je jednoduchá a českou klávesnici jsem doinstaloval (Topkey). Spíše se mi jedná o to jestli můžu s podobnou chybou počítat i do budoucna. S pocketpc jsem úplný začátečník a abych pravdu řekl docela řádně jsem se vyděsil.
Zdenek Malinsky (9781)|1.3.2009 14:55
Nevím, co kde kdo psal, ale autor InterWrite-firma Sunnysoft-má na svém webu toto link:
[code]LOKALIZACE SUNNYSOFT PRO PDA
Lokalizace Sunnysoft InterWrite Pro a Standard jsou určeny pouze pro anglické verze operačního systému Windows Mobile.[/code]

Leon1464_ce4you (0)|30.3.2009 08:31
Problém lokalizace byl vyřešen instalací Sunnysoft IW 8.6 Standard který má možnost volby pro německou rom.