Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyzalohovani InterWriteru

pfemir (44)|24.2.2009 23:02
Zdravim,
snazil jsem se v sekci o flashovani Rom najit odpoved na moji otazku, ale to tema je tak rozsahle, ze jsem neuspel a proto jsem si dovolil zalozit nove vlakno.
Jde o to, ze mam v PDA nainstalovano pocesteni od Sunnysoftu InterWriter (uz jsem to tak koupil). Kdyz udelam HardReset, prijdu o to? Pokud ne tak OK, ale pri preflashovani Romky asi urcite jo, ze? Da se to pred preflashovanim nejak vyzalohovat?

Dekuji.
Hodo (99)|24.2.2009 23:21
- o češtinu přijdeš pouze v případě flashe nové ROM, při hardresetu ne (pokud je ovšem čeština součástí ROM a není jen "doinstalovaná")
- ROM zálohovat jde, je tady na to návod, jen hledat ... (našel jsem to tady na fóru asi za 10 sec) ;-)
pfemir (44)|25.2.2009 00:07
Ano, postup na zalohovani ROM tu je, ale jestli jsem to dobre pochopil, tak ten InterWriter neni soucasti ROM. To je doinstalovana aplikace, takze zaloha ROM my nepomuze. Nebo to chapu zle?
Jeste jedna vec co nechapu. V tom InterWriteru je fajfka "Zapnout lokalizaci". Kdyz ji zrusim, jede to v anglictine, to chapu. Ale ted jsem si nainstaloval aplikaci "Diamond TF3D Config" a tam je polozka language. Kdyz vyberu cestinu, tak PDA na me mluvi cesky, ikdyz mam v InterWriteru lokalizaci vypnutou. Muze mi to nekdo objasnit? Je ten InterWriter opravdu potreba nebo to bude mluvit cesky i bez neho?
Hodo (99)|25.2.2009 00:29
InterWrite může ale taky nemusí být součástí ROM, to záleží na tom, jestli byl kupován nový Raphael jako ENG nebo CZ verze. Jestli ho máš z druhý ruky, napoví kopie dokladu o nákupu. V případě, že je lokalizace součástí ROM, záloha pomůže, v případě že není součástí ROM, na zálohu se klidně můžeš vybodnout, původní rekonstruovanou ENG ROM najdeš na XDAčku.
Pokud máš českou lokalizaci součástí ROM, po hardresetu můžeš nainstalovat buď CZ (+ další 4 jazyky) nebo ENG, to záleží na tobě, pokud lokalizace není součástí ROM, bude systém nativně ENG. Co se týče TouchFlo 3D, tam si můžeš nastavit jazyk, jaký chceš, nezávisle na jazyku systému, tzn. že TF3D můžeš mít klidně v češtině a zbytek systému v angličtině (tak to mám teď já).
S Interwritem budeš mít tedy česky celý systém,bez něj si můžeš přepnout do češtiny pouze TF3D ...
pfemir (44)|25.2.2009 07:30
Diky za obsahlou odpoved, ale jeste porad v tom nemam uplne jasno, presneji, nevim jak spolehlive zjistit je to soucasti ROM nebo ne. Doklad o koupi momentalne u sebe nemam, ale nevybavuju si ze by ta bylo nekde napsano EN nebo CZ, ale to jeste proverim. Jinak kupovane to je u nas.
PDA mi jinak pise:
Windows Mobile 6.1 Profesional
OS CE 5.2.19965 (sestaveni 19965.1.2.3)
ROM 1.90.401.1 WWE

Co se tyka TouchFlo 3D, tak mi to taky neni moc jasne. Chapal bych, ze cesky bude jen menu TouchFlo 3D, ale me to pripada, ze je cesky vsechno. I ikony v nastaveni WM apod. Zkousel jsem dat nove pripojeni na internet a taky vse CZ a to uz snad su v oblasti OS, ne?

Ale to je jen tak na okraj. Obecne cestinu k zivotu nijak zvlast nepotrebuji, diakrituku a podobne veci take nepouzivam. Jde mi jen o to, abych mohl vratit PDA do puvodniho stavu, kdybych musel.

Diky za trpelivost.
Hodo (99)|25.2.2009 07:54
Jediným spolehlivým způsobem (kromě faktury), jak zjistíš, zda je lokalizace součástí ROM, je udělat hardreset (pokud zařízení už ovšem někdo před tebou neflashoval něčím jiným, než původní ROM).
Ostatně, pokud ti primárně nejde o češtinu ale o případnou reklamaci, zkus si ze stránek HTC stáhnout novou oficiální ROM, pokud ti po zadání tvýho výrobního čísla nabídne tuto ROM ke stažení, můžeš klidně reklamovat s touto novou oficiální ROM a původní vůbec nemusíš řešit. Nová oficiální ROM je ovšem bez češtiny.
Dráček. (84)|25.2.2009 09:43
Ahoj,
tak teď jsem nepochopil, jestli byl zodpovězen původní dotaz, který by mě taky zajímal. Mám TP od O2 s češtinou v ROM. Chci flešnout novou oficiální ROM, která češtinu neobsahuje. Jde zazálohovat Interwrite z původní ROM, nebo celá ROM tak, abych po fleši novou oficiální ROM měl češtinu v celém rozsahu jako teď? Myslím, že záloha celé původní ROM mi nepomůže, protože z ní češtinu nedostanu.
pfemir (44)|25.2.2009 11:58
[quote=Hodo65]... zkus si ze stránek HTC stáhnout novou oficiální ROM, pokud ti po zadání tvýho výrobního čísla nabídne tuto ROM ke stažení, můžeš klidně reklamovat s touto novou oficiální ROM ...[/quote]

Toto je overena informace, ze mi to na reklamaci vezmou i s ENG ROM, ikdyz prodane to bylo s CZ?
Mel jsem za to, ze to vyrobni cislo se tam zadava jenom z duvodu nejakeho sberu dat. Nenapada me totiz z jakeho duvodu by nekomu to stahnuti nemeli povolit. Ale zkusim to, uvidime.

Jen abych uz v tom mel jasno, kdyby InterWriter nebyl soucasti ROM, jde ho i tak nejak vyzalohovat?
pfemir (44)|25.2.2009 17:11
Tak stahnout ta nova ROMka mi jde bez problemu. Nabidlo mi to RUU_Raphael_HTC_Europe_5.05.401.1
vanbent (2)|25.2.2009 17:18
záloha češtiny z původní origo ROM viz.: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=10&t=32613&s=&sbd=&
bohužel není 100% kompatibilní s novou ROM
nová ofiko ROM + "počeštění" TF3D = 100% spokojenost
asi tak ...