Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: HTC Touch HD - vymazáni oblíbených kontaktů po synchronizaci

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Občas při synchronizaci mě ActiveSync v HTCčku upozorní, že synchronizace selhala a zeptá se, zda chci provést plnou resynchronizaci. Při ní mi vždy zmizí všechny mé oblibené kontakty (People) v TF3D a kontakty z hlasového vytáčení (Voice Speed Dial).
    Smazat a založít nové partnerství synchronizace jsem zkoušel jako první věc, bez výsledku. Ani soft reset nepomohl. Několikrát jsem tento problém hledal na internetu, dokonce jsem i pár diskuzí s tímto problémem našel, ale nikde se bohužel nedobrali řešení. Jako operační systém používám Vista Ultimate 64bit, jako adresář Outlook. HTC TOuch HD je v anglické verzi, s původní ROMkou, vsechny oficiální hotfixy nainstalovány. Zásahy do registru jsem dělal jen minimální (jméno u doručenky sms, skrytí kontaktu na sim kartě).
    Nemá někdo podobný problém a nezná řešení? Diky za radu. Radek
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

U podobných chyb bývá většinou takový kód, například 0x85020003. Tyto slovní popisy chyb bývají občas nepřesné a je problém vlastně dohledat, co je přesně špatně. Jinak se taky na zařízení v ActiveSync - Menu - Options - Windows PC - Settings dá nastavit logování, které opět pomůže minimálně naznačit, kde je zakopaný pes. Log to ukládá myslím do \Windows\ActiveSync, některé logy přepisuje, jiné ne, tak je nutné to hlídat. No, a jakmile se chyba vyskytne znovu, tak přerušit synchronizaci a zkopírovat všechny tyhle soubory a logy. Pak se můžeme případně dostat dál.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Jsem na tom úplně stejně. Přestože mám trochu jinou sestavu, výsledek totožný. Prozatím jsem nepřišel na řešení a vlastně ani nevím, co to způsobuje. Jedna synchronizace projde bez problémů a druhá už ne. Přestože jsem mezi tím žádné zásahy do HD nedělal - jenom odpočívá v kolébce.

Po této vynucené synchronizaci přijdu o všechny foto kontakty (TF3D, SPB Shell, SPB Phone Suite) a o všechny hlasové záznamy u kontaktů (ty už ani neobnovuji). Stejně tak o všechny synchronizované emaily. A asi tak o dvě hodiny času :-( opětovnou synchronizací.

Prozatím jsem se naučil tuto situaci oddálit. Často se mi stane, že mi při synchronizaci vyskočí chyba a synchronizace není dokončená. Dříve jsem se snažil opětovnou synchronizací přijít na problém a nakonec jsem stejně skončil u této vynucené. Nyní jakmile vyskočí jakákoliv chyba při synchronizaci, okamžitě odpojím PDA od PC, provedu soft reset a na PC ručně shodím tyto procesy: Centrum zařízení Windows Mobile a Microsoft Sync Center. Poté ručně spustím Centrum zařízení Windows Mobile v nabídce START na PC a připojím PDA k PC. Následná synchronizace je již v pořádku.

Ovšem otravné to je. Ale na PDA jsem dělal už tolik změn, že bych ruku do ohně nedal za to, že jsem si to nezpůsobil sám.

Budu také vděčný za každou radu.

bo

Registrace
    Aug 2000

Mimochodem, když jste se sešli dva, jaký máte antivir?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Na PC ESET Smart Security a na PDA žádný, byť jsem tam ESET měl také. Odinstaloval jsem ho, ale zůstal mi v seznamu programů. Tedy nevím, jestli je vážně úplně pryč.

bo

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Ja mám na pracovní stanici také ESET Smart Security, na pda antivir žádný. Zapnul jsem logování synchronizace, tak uvidíme pří příští chybě. Bohužel nedokážu odhadnout, kdy to bude, tento problém se synchronizací se stává cca jednou za měsíc až dva. Radek

Registrace
    Aug 2000

Těžko soudit, co to přesně je, ale stručně - každý záznam v databázi Outlooku má unikátní ID. To umožní mít v kontaktech 3 Pepíky Nováky a další na první pohled duplicitní záznamy. To, co zapříčiní to vymazání Oblíbených, není podle mého názoru nic jiného, než že z nějakého důvodu dojde k změně techto ID záznamů, což může mít právě na svědomí například nějaký konflikt s antivirem a ActiveSyncem.

Je to samozřejmě riziko, ale buď bych zkusil anitivir pro Outlook vypnout úplně, nebo (pokud to ten program umí) bych zkusil dát do výjimek procesy ActiveSyncu, respektive WMDC.

Co bych ale zkusil URČITĚ je umístit ten Outlook datový soubor někam, kde bude mít souborový antivir exclusion, to znamená že ho nebude procházet souborově jako soubor, ale jen zevnitř jako mailbox. Snad rozumíte Tohle prostě bývá dost často problém, protože se na jeden soubor vrhnou 2 nebo 3 programy a udělá to neplechu. Stejný problém jsem kdysi řešil s Exchange serverem a problém byl právě v tom, že se k datovým souborům snažil dostat i souborový scanner.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Dívám se, že ESET umožňuje EDIT EXCLUSIONS, kde mám možnost přidat soubory do seznamu výjimek. Přidal jsem tam tedy PST soubor Osobních složek Outlooku. Snad to pomůže. To co píšeš zní rozumně, tak uvidíme. Každopádně děkuji za snahu.

bo

Registrace
    Aug 2000

Já bych to udělal s tou celou složkou, protože si Outlook může vytvářet (a taky vytváří) dočasné soubory a pak to neklapne...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Dobrý nápad, udělal jsem. Budu sledovat. Děkuji.

bo

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Tak to dlouho netrvalo :-( další vynucená kompletní synchronizace. Mám stále PDA v synchronizační kolébce. Tedy se mi automaticky synchronizuje při každé změně v Outlooku. Při jedné synchronizaci vyskočila chyba a synchronizace nebyla dokončená.

Tentokrát jsem nedodržel svůj postup viz. výše a shodil jenom aplikace na PC a nerestartoval PDA. Po opětovném spojení se už nedalo nic dělat. Vyskočilo notoricky známé okno s informací o změně na serveru a nutnosti kompletní synchronizace :-(

bo

Registrace
    Aug 2000

A nejaky ty logy nebo cislo chyby neni?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Na to jsem v naštvanosti zapomněl :-( nicméně to je natolik častý jev, že jistě brzy doplním. Nebo bych se mohl ještě nyní (probíhá stále synchronizace) někam ještě podívat?

bo

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Stává se mi to také. ESET nemám. Používám NORTON internet security. Jelikož ale žádnou rychlou volbu pro vytáčení nepoužívám, nějak mě její ztráta po opětovné synchronizaci netrápí. Trápí mě však to, že ta přesynchronizace díky velkému počtu mých záznamů v outlooku trvá dlooooouho. Stává se mi to tak jedenkrát za měsíc. Chybová hláška píše na PPC něco o změně na serveru a je nutno provést sync znovu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Dnes jsem po dlouhé době zadal do PDA v terénu záznam do kalendáře pomocí ThumbCal a při synchronizaci opět chyba + kompletní opětovná synchronizace. Možná jenom náhoda. Nespojí se vám to ve vašich případech?

bo

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC touch HD - vymazání délky hovorů
    Od mick04_ce4you v sekci Touch HD
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 31-12-2008, 15:11
  2. vymazání kontaktů a kalendáře WM6-Vista
    Od Josef57 v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-04-2008, 07:10