Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS zcela bez signalu

LEADFOOT (9)|23.2.2009 19:10
Zdravim timto vsechny znalce problematiky WM a touch HD na tomto foru. TOUCH HD je me prvni WM zarizeni - presel jsem ze symbianu.
Se svym HD-ckem mam jediny vetsi problem: nebeha mi GPSka.... pro upresneni: HD-cko vi, ze ji ma....port 4 baud 57600. Odzkouseno na iGo8, TT7.9, Garmin, GPS Tuner atd atd. Problemem je neschopnost zamerit jakykoliv ze satelitu nutnych pro urceni pozice o nejake fixaci nemuze byt rec.
Prosim Vas tedy o radu, jakym smerem se vrtnout sam ci zda poputuje HD do servisu. :(

Diky moc predem
Martin
htcjirka (1875)|23.2.2009 20:43
Jak dlouho jsi byl s HD pod sirym nebem pro prvni fix??Uplne prvni fix muze trvat az kolem dvou minut.Hlavne nelovit signal doma v byte,tam zadny nechytis.
Promin ze to pisu,ale jsou i taci co hledaji GPS signal doma.
LEADFOOT (9)|23.2.2009 21:41
Drepel jsem v aute pres pul hodiny, HD pod celnim sklem....a nic.... u tomtoma ani neskakaly ty sedivy sloupecky indikujici snahu se chytit nejaky druzice.
htcjirka (1875)|24.2.2009 07:12
Nemas v aute pokovena okna,nebo neco podobneho??
Petr001 (24)|24.2.2009 14:41
Dej v nastaveni systemu, jak tam mas nastavenGPS start-settings-system-externalGPS
tam nastav volbu access na "spravovat gps automaticky systemem"

v tomtom pak najed na nastaveni GPS, tam dej "vestaveny prijimac"
pokud ani to nepomuze, dej jine zarizeni nema a tam nastav rychlost na 57200 a com4

jeste k tomu zkontroluj zda mas v tom externalGPS nastavenou prvni zalozku "programs" na com4... pokud ne tak v TT nastav ten samej COM jako tady v programs...

Petr

[quote=LEADFOOT]Zdravim timto vsechny znalce problematiky WM a touch HD na tomto foru. TOUCH HD je me prvni WM zarizeni - presel jsem ze symbianu.
Se svym HD-ckem mam jediny vetsi problem: nebeha mi GPSka.... pro upresneni: HD-cko vi, ze ji ma....port 4 baud 57600. Odzkouseno na iGo8, TT7.9, Garmin, GPS Tuner atd atd. Problemem je neschopnost zamerit jakykoliv ze satelitu nutnych pro urceni pozice o nejake fixaci nemuze byt rec.
Prosim Vas tedy o radu, jakym smerem se vrtnout sam ci zda poputuje HD do servisu. :(

Diky moc predem
Martin[/quote]

htcjirka (1875)|24.2.2009 14:51
Pokud si to uzivatel nerozrvtal sam,nemusi se nic nastavovat.TT i iGo si najde GPS sam.Coz i uzivatel pise,ze si GPS najde,ale nevidi satelity.Pred prvnim pouzitim GPS je dobre pouzit Quick GPS.
dvzd (139)|24.2.2009 14:54
Start > Settings > System > Externí GPS
Na záložce Programy > Port pro programy GPS > Žádný
Na záložce Hardware > Hardwarový port GPS > Žádný , Přenosová rychlost > 4800
Na záložce Přístup > zatrženo "Spravovat zařízení GPS automaticky"

S tímhle nastavením mi funguje GPS OK, jak Garmin, tak např. Stopwatch (GPS stopky).
Petr001 (24)|24.2.2009 15:00
No to je divny... vyzkouses ten quick gps, stahne ti pozice satelitu, ja mam problem u gpsky jen se zpozdenim cca o 2 vteriny za realitou, jinak citlivost a signal mam fakt vybornej!!!

Pokud jsi byl v aute, tak se to musi chytnout do 2 mint! pul hodiny je moc! nemas nahodou vyple funkce telefonu?
LEADFOOT (9)|24.2.2009 22:36
Panove, predne Vam moc dekuju za reakce a rady. Muj postup byl takovy, ze jsem zprvu nenastavoval vubec nic a zarizeni GPS nechal to vestavene a na radu pouzil nejdriv QuickGPS pro rychlou fixaci. Jak jsem napsal prvne - zarizeni GPS to vidi... i iGo ho identifikuje na portu 4 a BAUDu 57600..... ale zadny signal :((
ach jo, zacinam se obavat, ze jediny reseni je servis :(
hafush (136)|26.2.2009 11:32
Používám HD již od vánoc i s TT7 a iGO8 a včera se mi náhodně stalo také to,že GPS bylo nalezeno ,ale byl jsem bez signálu. Nevím co to způsobilo,ale po soft restartu bylo vše zase O.K.
LEADFOOT (9)|26.2.2009 12:09
[quote=hafush]Používám HD již od vánoc i s TT7 a iGO8 a včera se mi náhodně stalo také to,že GPS bylo nalezeno ,ale byl jsem bez signálu. Nevím co to způsobilo,ale po soft restartu bylo vše zase O.K.[/quote]

Tobe to aspon nejak jelo....muj HD nema signal prazadnej prestoze je vse nastaveno podle navodu, ktery je tu psan mnohokrat stejne
hafush (136)|26.2.2009 13:02
Standartní rada před posláním HD do servisu je udělat HR, aby se vyloučily problémy se softwarem.
Na novou instalaci pro jistotu přidat NET Compact Framework 3.5 a pak jen navigační software.
Aktualizovat si polohu satelitů pomocí Rychlé GPS utilitky,která je obsažena v originální ROM instalaci.
U iGO8 zvolit automatické hledání GPS, u TT7 je to podobné, po vyhledání GPS přijímače jdi VEN NA VOLNÉ PROSTRANSTVÍ A SATELITY BY SE MĚLI CHYTIT HNED. ŘÁDOVĚ MINUTY.
Jestli ne,tak SERVIS, ale nevzpomínám si jestli někdo kvůli GPS posílal HD do servisu.
LEADFOOT (9)|26.2.2009 14:05
Provedu, ozvu se, jak jsem pochodil :cool:

EDIT: Pokud odpovídáš / reaguješ na předchozí příspěvek, zbytečně ho necituj. Díky.
jsman (61)|26.2.2009 15:07
Tak jsem včera strávil spoustu času pročítáním všelijakých for a vyzkoušel snad sto různých zaručených postupů. Nicméně stále stejná odpověď: systém GPS nevidí (např. v TomTom to píše "Chybí zařízení GPS"). Satelity jakoby vůbec neexistovaly (ani šedé sloupce).

Našel jsem utilitku GPS Test (nevim kde, ale Google to řeší) a pustil detekci GPS. Ta byla posléze nalezena na COM9. TomTom však stále nic! Potom jsem si zkusil začít hrát s nastavením GPS zařízení v TT a hle, řešení je následující:

Nastavení "External GPS" 1) program port COM9, 2) GPS hardware port none, baud cokoliv, 3) access zaškrtnout, 4) nastavení GPS zařízení v TT na "jiné GPS zařízení Bluetooth", COM9.

TT najednou GPS "vidí" a komunikuje s ní. Vedlejší efekt je, že se spouští bluetooth, který je ale bez ztráty funkčnosti možné vypnout. Při nastavení TT na interní GPS se neděje nic a GPS prostě neexistuje!

Je možné nějakým makrem nebo něčím spustit TT a současně vypnout BT?
LEADFOOT (9)|26.2.2009 17:42
Tak GPS stale mrtvice....HD-cko ho sice vidi, ale to je tak vsechno. Signal nikde zadny.
Provedl jsem HR, nainstaloval .NET CF 3.5, tomtoma a toho jsem nasledne pustil....bez nastavovani cehokoliv. Signal nema ani GPS test 1.04, ani GPS Tuner, ani Nadavi GPS Tool, ktera je od HTC. Jediny efekt, ktereho se mi podarilo dosahnout byla ikonka telefonu se tremi carkami nad nim na stavove liste nahore(vysledek GPS Tuneru), ale rezkliknout se mi ji nepovedlo
Previt jde do servisu, mam toho dost :evil:
LEADFOOT (9)|20.3.2009 23:08
Doreseno servisem.... vymena zakladni desky a hned vse jede, jak ma. GPS ma perfektni signal v TT7.9, GarminXT i v iGo8. Troufam si rict, ze to jede lip nez v navigaci jako takove.