Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyber adresare

biokys (50)|12.7.2004 08:07
A mam tu hned dalsi dotaz...jak udelat v MFC dialog pro vyber urciteho adresare....ktery pak vrati jmeno nastaveneho adresare....prosim co nejjednoduseji
Diky Honza

PS: hledal jsem na MSDN ale nic moc pouzitelneho jsem nenasel...
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 08:14
Jestli tím myslíš něco, co již existuje (viz. např. SHBrowseForFolder ze stolního PC), tak ne. Všechno musíš udělat ručně, stejně jako já :D
00021619_Img_HX23.jpg
biokys (50)|12.7.2004 09:31
takze predpokladam, ze se udela TreeCtrl...a ten se potom vyplnuje adresarovou strukturou....ze? Problem je, ze jsem zacatecnik a tohle zatim asi nezvladnu....ale nutne to potrebuju.....bylo by mozne poslat nejaky zdrojacek....abych se mel alespon ceho chytit...?
Diky Honza
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 09:58
[QUOTE="biokys"]takze predpokladam, ze se udela TreeCtrl...a ten se potom vyplnuje adresarovou strukturou....ze? Problem je, ze jsem zacatecnik a tohle zatim asi nezvladnu....ale nutne to potrebuju.....bylo by mozne poslat nejaky zdrojacek....abych se mel alespon ceho chytit...?
Diky Honza[/QUOTE]
Na začátečníka si s GPRS celkem troufáš ;) Ale k věci ... přikládám zmíněný dialog. Bude ti sice chybět pár věcí, ale ty si s nima určitě poradíš:
1) budeš si muset vytvořit dialog s ID = IDD_DLG_FOLDER
2) na něj si vložíš tree control s ID = IDC_FOLDER_TREE
3) všechny reference na CCeDialog nahradíš CDialog
4) tělo metody DoInitDialog přemístíš do standardní InitDialog
5) budeš potřebovat ikony a to pro složku zavřenou, otevřenou a dále nějakou pro zařízení a opět zavřené a otevřené (podívej se do CookWiz a uvidíš je)
6) + určitě ještě něco ale to ti vyhučí při kompilaci
7) a úplně bych zapomněl na toolbar ;)

Nechtělo se mi vysekávat části kódu, který patří pouze do CookWiz ale vzhledem k tomu, že nemám co skrývat, je to jedno :D
biokys (50)|12.7.2004 12:30
strasne moc diky.....doufam, ze to pochopim. Ted jsem jeste v praci, tak se tesim domu az to prubnu....
Jinak s tim GPRS: Potrebuji jenom aby se to nastavilo.....myslite, ze to bude slozity????
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 12:38
[QUOTE="biokys"]strasne moc diky.....doufam, ze to pochopim. Ted jsem jeste v praci, tak se tesim domu az to prubnu....
Jinak s tim GPRS: Potrebuji jenom aby se to nastavilo.....myslite, ze to bude slozity????[/QUOTE]
Nemyslím si ... určitě najdeš spoustu příkladů ;)
biokys (50)|12.7.2004 12:48
problem je, ze sem doposud nenasel....vetsi zdroj informaci k teto problematice (progr. pro PDA)......natoz abych nasel priklad pro konfiguraci GPRS....no uvidime.....
Nemate tip na nejakou hodne dobrou stranku s tutorama?
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 12:50
[QUOTE="biokys"]problem je, ze sem doposud nenasel....vetsi zdroj informaci k teto problematice (progr. pro PDA)......natoz abych nasel priklad pro konfiguraci GPRS....no uvidime.....
Nemate tip na nejakou hodne dobrou stranku s tutorama?[/QUOTE]
Zkus třeba Pocket PC Developer Network nebo Codeguru nebo Codeproject ... Stačí jen hledat ;)
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 12:56
[QUOTE="biokys"]...natoz abych nasel priklad pro konfiguraci GPRS...[/QUOTE]
Já myslím, že MSDN je pro tohle bohatý zdroj informací ... stačí hledat TAPI anebo GPRS ... I v nápovědě k samotnému eVC++ je toho dost ;)
biokys (50)|12.7.2004 18:19
Tak zkousim to hledani adresaru.....nejak mi to ale nechce fungovat :-)
Uz sem eliminoval vsechny chyby kompileru, pouze u Konstruktoru mi to pise error: obsolete C++ constructor initialization syntax.
Tudiz jsem ho zakomentoval. Myslim, ze by to melo chodit i bez nej. Ale nechodi...Kdyz kliknu na Button, ktery to ma vyvolat, tak se nic nestane....:-(
biokys (50)|12.7.2004 18:31
Beru zpet....ta chyba vznikla moji vlastni blbosti...nicmene to porad nefunguje :-/
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 18:34
[QUOTE="biokys"]Beru zpet....ta chyba vznikla moji vlastni blbosti...nicmene to porad nefunguje :-/[/QUOTE]
Vlož zdroják (včetně tapnutí na button) a já se na to podívám ... dělej rychle neb nebudu v práci do noci a doma mi teď stávkuje potfora net :(
biokys (50)|12.7.2004 18:40
eXEden_ce4you (811)|12.7.2004 19:00
[QUOTE="biokys"]tady je[/QUOTE]
Chlape, chlape ... říkal jsem přeci přepsat DoInitDialog do standardní InitDialog ;) No nic ... tady máš kompletní zdroják testovacího projektu v eVC++4.0 (v 3.0 to nepustíš) ... je to včetně ikon, dialogovýho resource a plně funkční třídy pro výběr složky zděděné od std. CDialog MFC třídy... ;)

Jinak bychom neměli z této diskuze dělat chat a výměnou stanici zdrojáků ... sem kdyžtak na ICQ ale až zítra ... teď je to na tobě ;)
biokys (50)|12.7.2004 19:01
No ja to tusil....i s MFC teprve zacinam....nevedel jsem kde je ten InitDialog..:-)

presto ti moc dekuju....