Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zdravím všechny. Mám nové MDA2 a jen zírám co všechno o tom víte. Mám pár dotazů a problémů.

Suoraj (704)|11.7.2004 22:50
Nenašel sem na ně (je možný, že sem špatně hledal) odpověď.

1. Jde například v registru nastavit aby chodily doručenky od sms automaticky?


2. Internet Explorer mi např v diskuzích na mobilmánii nezobrazí okno pro odpovědi. Proč? Existuje nějaký lepší prohlížeč?


3. Jde nějak dávkově rozšířit slovník - tak abych nemusel přidávat zcela normální slova přez kontrolu pravopisu?


4.Existuje prográmek (skin) který by mi na celém displeji zobrazil klasický telefon? Jde mi o to abych mohl psát sms jako na klasickym telefonu- jednou rukou...




Díky všem Jarda
ipf (2136)|11.7.2004 23:25
[QUOTE="Suoraj"]Nenašel sem na ně (je možný, že sem špatně hledal) odpověď.

1. Jde například v registru nastavit aby chodily doručenky od sms automaticky?
Nejde, už se to tady řešilo, ale zatím bezvýsledně

2. Internet Explorer mi např v diskuzích na mobilmánii nezobrazí okno pro odpovědi. Proč? Existuje nějaký lepší prohlížeč?
Osobně používám ftxPBrowser, ovšem vkládat příspěvky na mobilmánii jsem nezkoušel. Program najdeš v části FREEWARE.

3. Jde nějak dávkově rozšířit slovník - tak abych nemusel přidávat zcela normální slova přez kontrolu pravopisu?
Nezkoušel jsem

4.Existuje prográmek (skin) který by mi na celém displeji zobrazil klasický telefon? Jde mi o to abych mohl psát sms jako na klasickym telefonu- jednou rukou...
Na nic podobného jsem nenarazi (což ovšem neznamená, že neexistuje :) )
Díky všem Jarda[/QUOTE]
Pavel Koza (4761)|12.7.2004 01:40
[QUOTE="Suoraj"]2. Internet Explorer mi např v diskuzích na mobilmánii nezobrazí okno pro odpovědi. Proč? Existuje nějaký lepší prohlížeč?[/QUOTE]

Existuje, ale nejsem si jist, jestli si s tm DHTML editorem poradi...
Suoraj (704)|12.7.2004 05:00
Díky. Napsal sem na Moravii jak je to s rozšířením slovní zásoby...:?
Prohlížeč si stáhnu:sarcastic:


Co mohu eště vypiplat. Mám Verze ROM 1.60.00WWE
Datum ROM 12/03/03
Vysílací část 1.10.00
Protokol 1337:18
Verze ExtROM 1.52.63



Díky:)
Michal Škrabálek (42)|12.7.2004 06:38
2. pocket IE v WM2003 neumí Iframe, tedy vložené rámce (běžné rámce však zvládá) :no:
PavelR. (2184)|12.7.2004 08:10
[QUOTE="Suoraj"]Napsal sem na Moravii jak je to s rozšířením slovní zásoby...:?
[/QUOTE]

... slova, která nejsou součástí dodaného slovníku (soubor cz.base ve složce Windows/LEngKBD) se po napsání na klávesnici ukládají do souboru cz.user (opět ve složce Windows/LEngKBD). Soubor je možné zálohovat a např. po tvrdém resetu jej nakopírovat zpět, tak abys nemusel slova vkládat znovu. Ještě jsem nezkoušel, zda je možné cz.user ručně rozšířit - tj. na PC nakopírovat další slova a pak jej vrátit zpět do PDA ...

PavelR.
Milan Švec (938)|12.7.2004 08:44
[QUOTE="Suoraj"]...3. Jde nějak dávkově rozšířit slovník - tak abych nemusel přidávat zcela normální slova přez kontrolu pravopisu?...
[/QUOTE]
[QUOTE="PavelR"]... slova, která nejsou součástí dodaného slovníku (soubor cz.base ve složce Windows/LEngKBD) se po napsání na klávesnici ukládají do souboru cz.user (opět ve složce Windows/LEngKBD). Soubor je možné zálohovat a např. po tvrdém resetu jej nakopírovat zpět, tak abys nemusel slova vkládat znovu. Ještě jsem nezkoušel, zda je možné cz.user ručně rozšířit - tj. na PC nakopírovat další slova a pak jej vrátit zpět do PDA ...
[/QUOTE]
Pánové, díky za další výborný nápad i návod na řešení.
Doplňuji.
Jde to skvěle jednoduše. Bez resetů.
Stačí nejdřív při jakékoliv příležitosti vpravo dole přehodit z "LEng Keyboard" na "Keyboard". Tím se uvolní Pavlem zmíněný soubor "cz.user" ke zkopírování do PC. Tam se dá (jako v mém případě) rovnou v Total Commanderu hned editovat. Je to obyčejný texťák, kde je jedno slovo jeden řádek, odděleno Entrem.
Takže tam lze měnit a dodat cokoliv odkudkoliv (a skutečně kdykoliv). Třeba všechny tvary každého slova ve všech pádech. Pozor - na velikosti prvního písmene záleží!
Nakonec to stačí překopírovat (a přepsat, pro opatrné po záloze) zpátky na své místo do PDA, přepnout zase na LENg Keyboard a užívat si.
Vynikající věcička, tohle české nabízení.
Díky Pavlovi i Suorajovi ještě jednou! :D
Suoraj (704)|12.7.2004 09:14
jdu na to (slovník). Zdroj bych měl PC translator 2003:D

To s tím rámcem na Mobilmánii sem vyřešil tak že sem dal "psát jako v poznámkovém bloku" místo wordu,OK a po reloadu kuk na rámec:D :D Nebyl to můj nápad:(( ale psal tam o tom někdo...
Teď eště psát sms jednou rukou a sem v ráji:))
PavelR. (2184)|12.7.2004 09:31
[QUOTE="Suoraj"]jdu na to (slovník). Zdroj bych měl PC translator 2003:D
[/QUOTE]

... použít databázi jiného komerčního produktu bez souhlasu autorů není legální. Navíc slovníková databáze není pro doplňování slov příliš vhodná (viz můj příspěvek zde). Podle informací, které mám je zatím velikost souboru cz.user omezena na 1000 slov; toto omezení by ale mělo v příštích verzích zmizet. Jak se bude doplňování chovat i po překročení tohoto limitu netuším. S největší pravděpodobností budou všechna 1000+ slova ignorována.

PavelR.
Suoraj (704)|12.7.2004 09:40
Také mi to blesklo,že překladovej není ono... Navíc jsem ten soubor cz-user nenašel:?:
PavelR. (2184)|12.7.2004 09:53
[QUOTE="Suoraj"]Navíc jsem ten soubor cz-user nenašel:?: [/QUOTE]

... soubor je ve složce Windows/LEngKBD. Doporučuji použít jiný file explorer než je ten od Microsoftu :) např. Resco Explorer 2003 a nechat si zobrazit i koncovky souborů (jinak jej uvidíš jen jako cz)... popř. použít funkci Explore v AS na stolním PC či WinCE plugin pro Total Commander ...

PavelR.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.7.2004 11:31
Opravdu super nápad s doplněním slovníku, díky všem... Už si tam láduju počítačovou hantýrku, pár výrazů z branže, vše v pádech atd. - parádní urychlení pro psaní na titěrné klávesnici, konečně to budu více využívat......:D :yes:
Suoraj (704)|12.7.2004 13:02
Jsem rár že hned první den takový ohlasy na téma ůplnýho zelenáče:cool:
Pořád ho tam ale nevidim.. Mám Resco Explorer full a dal sem si ukazovat všechny soubory - stejně nic:mad: Ale nevíte někdo alespoň z drbů, že ůdajně nějací studenti vytvořili supr slovník? Tam to zná ůdajně všechno. Dokonce bych ho měl večer dostat... Aprýl už néni tak tomu věřím.:sarcastic:


Neví někdo klíč v registru, který ovlivňuje řazení kontaktů podle Křesního jména?
Suoraj (704)|12.7.2004 13:39
vždyť o tomhle mluvim:O

http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2972
PavelR. (2184)|12.7.2004 13:55
[QUOTE="Suoraj"]vždyť o tomhle mluvim:O

http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2972[/QUOTE]

... no, mi přeci také :)

PavelR.
PavelR. (2184)|12.7.2004 15:56
[QUOTE="PavelR."]Podle informací, které mám je zatím velikost souboru cz.user omezena na 1000 slov[/QUOTE]

... opravuji svoji mylnou informaci. Soubor cz.user může obsahovat 3000 položek, což by již mělo být dostatečné ...

PavelR.
Suoraj (704)|12.7.2004 23:25
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="PavelR."]Podle informací, které mám je zatím velikost souboru cz.user omezena na 1000 slov[/QUOTE]

... opravuji svoji mylnou informaci. Soubor cz.user může obsahovat 3000 položek, což by již mělo být dostatečné ...

PavelR.[/QUOTE]


Je to tak. Potvrzeno mailem z Moravie ;)
Bud_Bundy (116)|15.7.2004 15:05
Tak mě tak napadlo, že takhle by se dalo řešit i doplňování při psaní SMS. Slovník by byl bez háčků a bez čárek. Ale zase by nebyla diakritika jinde, kde být může. Nebo mít dva slovníky a prohazovat je, ale to je nepohodlné. Nejlepší by bylo kdyby to diakritiku ořezávalo přímo při vložení slova v části psaní sms. ... Já těch smsek napíšu hodně, takže asi zatím oželím diakritiku jinde a udělám si slovník bez ní. :))
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 07:14
Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem mám slovník zapnout tak aby mi fungoval a jak ho používat?
Díííky:)

Ps. Když zapnu klavesnici leng, tak mi to nabízí jen anglická slovíčka.
Suoraj (704)|20.7.2004 07:53
najdi si ten cz_user. Je ale možný, že ho tam nemáš. V tom případě buď instalovat novou češtinu nebo si ten jeden soubor od někoho nechat poslal
PavelR. (2184)|20.7.2004 08:07
[QUOTE="paveluh"]Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem mám slovník zapnout tak aby mi fungoval a jak ho používat?
Díííky:)

Ps. Když zapnu klavesnici leng, tak mi to nabízí jen anglická slovíčka.[/QUOTE]

... musíš mít samozřejmě nainstalovánu verzi Language Extenderu, která tuto funkci podporuje (viz zde). Samotný soubor cz.user slouží jen pro ukládání (popř. zálohu) nově naučených slov. Hlavní CZ slovník je v souboru nazvaném cz.base, který samozřejmě editovat běžným způsobem nelze ...

PavelR.
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 08:44
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="paveluh"]Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem mám slovník zapnout tak aby mi fungoval a jak ho používat?
Díííky:)

Ps. Když zapnu klavesnici leng, tak mi to nabízí jen anglická slovíčka.[/QUOTE]

... musíš mít samozřejmě nainstalovánu verzi Language Extenderu, která tuto funkci podporuje (viz zde). Samotný soubor cz.user slouží jen pro ukládání (popř. zálohu) nově naučených slov. Hlavní CZ slovník je v souboru nazvaném cz.base, který samozřejmě editovat běžným způsobem nelze ...

PavelR.[/QUOTE]

Stáhl jsem si verzi kterou jsi pověsil o stránku dál. Je určena pro MDA2 - tj. cab soubor s IMEI protection = není potřeba sériové číslo ale nelze instalovat na žádné jiné PDA než to, které má IMEI T-mobilu .
Když ji mám stahnutou, tak co dál?Rozbalit v MDA a klasicky nainstalovat a pak už pujde čeština?
A pokud ano nemá to vliv na Romku? Ptám se proto , že tematu flashovani rom nerozumím tak at s tím něco neudělám.

Dík za odpověd.
slaya_cz (1)|20.7.2004 09:12
[QUOTE]Když ji mám stahnutou, tak co dál?Rozbalit v MDA a klasicky nainstalovat a pak už pujde čeština?
A pokud ano nemá to vliv na Romku?[/QUOTE]

Přesně tak, ten CAB soubor se normálně nainstaluje a lokalizace by pak měla fungovat.
Vliv na ROM by to nemělo mít žádný.
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 09:34
[QUOTE="slaya_cz"][QUOTE]Když ji mám stahnutou, tak co dál?Rozbalit v MDA a klasicky nainstalovat a pak už pujde čeština?
A pokud ano nemá to vliv na Romku?[/QUOTE]

Přesně tak, ten CAB soubor se normálně nainstaluje a lokalizace by pak měla fungovat.
Vliv na ROM by to nemělo mít žádný.[/QUOTE]
Tak jsem to nainstaloval, i když ten soubor tam byl už od začátku nainstalovaný, jen jsem to přepsal. A teď mi to pořád při psaní dává na výběr anglická slovíčka. Jak tam dostanu tu češtinu?:?
PavelR. (2184)|20.7.2004 10:50
[QUOTE="paveluh"]Tak jsem to nainstaloval, i když ten soubor tam byl už od začátku nainstalovaný[/QUOTE]

... předchozí verzi CZ lokalizace je před instalací nové verze potřeba odinstalovat. Jinak se podívej, zda v Start/Nastavení/záložka Systém/Nastavení LEng máš zapnuto automatické doplňování slov ...

PavelR.
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 11:44
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="paveluh"]Tak jsem to nainstaloval, i když ten soubor tam byl už od začátku nainstalovaný[/QUOTE]

... předchozí verzi CZ lokalizace je před instalací nové verze potřeba odinstalovat. Jinak se podívej, zda v Start/Nastavení/záložka Systém/Nastavení LEng máš zapnuto automatické doplňování slov ...

PavelR.[/QUOTE]
žádné automatické doplnování slov tam nevidím. Je tam jen vypnout leng, to neni zaškrklé, pak tam je vypnout překlad prostředí a to taky neni zaškrknuté.A na záložce soft klavesnice je zaškrtnuté vypnout Gestures.
To automaické doplnování tam nevidím.
PavelR. (2184)|20.7.2004 12:07
[QUOTE="paveluh"]žádné automatické doplnování slov tam nevidím. Je tam jen vypnout leng, to neni zaškrklé, pak tam je vypnout překlad prostředí a to taky neni zaškrknuté.A na záložce soft klavesnice je zaškrtnuté vypnout Gestures.
To automaické doplnování tam nevidím.[/QUOTE]

... pokud máš nainstalovánu správnou verzi LEngu (s řádnou odinstalací té předchozí) je záložka doplňování slov úplně poslední (až za záložkou Další). Mimochodem jaký máš build (v pravo dole záložka LEng)? ...

PavelR.
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 12:23
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="paveluh"]žádné automatické doplnování slov tam nevidím. Je tam jen vypnout leng, to neni zaškrklé, pak tam je vypnout překlad prostředí a to taky neni zaškrknuté.A na záložce soft klavesnice je zaškrtnuté vypnout Gestures.
To automaické doplnování tam nevidím.[/QUOTE]

... pokud máš nainstalovánu správnou verzi LEngu (s řádnou odinstalací té předchozí) je záložka doplňování slov úplně poslední (až za záložkou Další). Mimochodem jaký máš build (v pravo dole záložka LEng)? ...

PavelR.[/QUOTE]
Tak build je 3775 a ted jsem našel i tu poslední záložku. V ní ma zaškrtnuté obě dvě položky. A kpokud mám odinstalovat původní leng tak jak na to?
PavelR. (2184)|20.7.2004 12:30
[QUOTE="paveluh"]Tak build je 3775 a ted jsem našel i tu poslední záložku. V ní ma zaškrtnuté obě dvě položky. A kpokud mám odinstalovat původní leng tak jak na to?[/QUOTE]

... V Odebrat programy, položka Language Extender. Je šance, že i přesto, že jsi přeinstaloval starou verzi novou, proběhne odebrání korektně. Pak zkus nainstalovat novou verzi znovu.

PavelR.
paveluh_ce4you (300)|20.7.2004 15:23
Tak už to pracuje ok.Stálo mě to sice hard reset ale jde to. Díky Pavle R.:))
Butch_ce4you (73)|26.7.2004 19:42
[QUOTE="Bud"]Tak mě tak napadlo, že takhle by se dalo řešit i doplňování při psaní SMS. Slovník by byl bez háčků a bez čárek. Ale zase by nebyla diakritika jinde, kde být může. Nebo mít dva slovníky a prohazovat je, ale to je nepohodlné. Nejlepší by bylo kdyby to diakritiku ořezávalo přímo při vložení slova v části psaní sms. ... Já těch smsek napíšu hodně, takže asi zatím oželím diakritiku jinde a udělám si slovník bez ní. :)) [/QUOTE]

Já teda směle datluju sms s diakritikou a nikdo si nestěžuje ....Každému to chodí v pohodě bez hacku a carek.
Tony_ce4you (15)|27.7.2004 01:44
Pokud píšeš SMS s diakritkou a jsou delší tak se ti nerozdělují po 160 znacích, ale po méně. Přesně nevím jak a kolik ale např. 180 znaková SMS s diakritikou se ti klidně rozdělí do 4 SMS. Takže za diakritiku platíš víc.
TonY
Suoraj (704)|27.7.2004 05:57
jaký význam má to nastavení "v případě potřeby poslat sms ve tvaru Unicode"? :sarcastic: Není to právě na vyp/zap ořezávání diakritiky?:O
Gvaks (114)|27.7.2004 08:51
[QUOTE="Suoraj"]jaký význam má to nastavení "v případě potřeby poslat sms ve tvaru Unicode"? :sarcastic: Není to právě na vyp/zap ořezávání diakritiky?:O [/QUOTE]

ano tohle je ořezání diakritiky, ale pokud píšete sms s ní a pošlete bez zaškrtnutí této volby, tak místo písmen s diakritikou přijdou nesmysli,
pokud je zaplá volba UNICODE sms odejde tak jak ji napíšete, ale bude větší každých 70 znaků jedna SMS. Většinou přijde v pořádku i s diakritikou, zvládají to i starší MT (N6150 atd), u novějších MT se sms dokonce poskládají zpět do jedné a objeví se na displeji jako jedna ale v paměti zabírají více místa
Suoraj (704)|27.7.2004 19:36
;) hmmm a proč mi zůstává po odeslání sms nahoře ta obálka že zpráva byla odeslána? Jinak než přez reset jí pryč nedostanu....:mad:
PavelR. (2184)|27.7.2004 21:48
[QUOTE="Suoraj"];) hmmm a proč mi zůstává po odeslání sms nahoře ta obálka že zpráva byla odeslána? Jinak než přez reset jí pryč nedostanu....:mad: [/QUOTE]


... když na obálku klepneš, neobjeví se "bublina" s žádostí o potvrzení?

PavelR.
Gvaks (114)|27.7.2004 22:02
[QUOTE="PavelR."]
... když na obálku klepneš, neobjeví se "bublina" s žádostí o potvrzení?
PavelR.[/QUOTE]

no a tam právě musíš něco potvrdit a obálka je fuč :D