Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Emulace GameBoy na Pocket PC

Jirka CBX (17)|11.7.2004 20:12
Dobrý den.
Rád bych se zeptal,kde nebo odkud stahujete hry na GB,hratelné na PPC?
Co jsem hledal,tak toho asi moc neni,ale spíš jsem jen blbě hledal.
Nebo třeba i další konzole,ten emulátor se přeci jen najde líp.:-)
Díky.
hlp (65)|14.7.2004 21:10
Zde:
http://www.bestromsites.com/checkpoint/result/default.asp?id=35
http://emu-russia.km.ru/data/roms_en.htm
http://www.emulator-zone.com/doc.php/mobile/mobile-ppc.html

Pokud máte silný stroj (Asus A620 apod.), muzete zkusit PSX zde:
http://fpsearm.psxfanatics.com
Melkor Nemesis (64)|20.7.2004 10:43
nejak na tec strankach evimdim hry,akorat tady http://psx.elanmanager.com/new/compat/index.php/list sou ale nedaji se stahnout,pls poradte jak na ne :D
Melkor Nemesis (64)|20.7.2004 10:51
chtel bych hry na to playstation emul a na to emul-zone,vypada to dobre,ipaq to rozchodi akorat tam nejsou hry,to mi vadí,prosím poradte
Rodian (19)|26.9.2004 14:13
Nejlepsi stranka kde se daji sehnat ROMky na GBA je www.gbxemu.com , tam se daji vlastne sehnat ROMky na vse, ale bohuzel mivaji casto potize se serverem, tak se neda nic stahovat, minus je taky ze muzes stahnout jen 10 ROMek denne, ale na druhou stranu to staci, nebo ne? :))
metuj (23)|27.9.2004 08:12
Ja mam na GBA docela slusnou zasobu her, ale na MORPHGEARu mi chodi dost pomalu. Nezkuseli jste na GBA hry nejaky jiny emulator?
HA.CE (45)|24.7.2005 22:11
JA bych se chtel zeptat jestli se ty hry na GBA daji dobre ovladat ?? celkem mam problem s hrani her na mda kvuli male klavesnici :o(
Hondzik_ce4you (92)|25.7.2005 20:57
Týýjo! vy mi chcete rict, ze si klidne muzu zahrat nejakou upravenou verzi maria ( do GB) na cihle ???? co k tomu potrebuju ???? :?: :sarcastic:
MultiTricker (112)|26.7.2005 10:46
[QUOTE="Hondzik"]Týýjo! vy mi chcete rict, ze si klidne muzu zahrat nejakou upravenou verzi maria ( do GB) na cihle ???? co k tomu potrebuju ???? :?: :sarcastic: [/QUOTE]

Upravovat se nic nemusi :) Staci mit ROMku te hry (viz. jeden z odkazu vyse) a tu potom spustit v nekterem z emulatoru na PPC. Napr. onen zminovany Morphgear.
HA.CE (45)|26.7.2005 16:21
Me to nejak nefunguje ten MorphGear mi tu romku ani neotevre a jeste mam nejaky emulator pocketGBA ten sice otevre akorat se hra po chvili sekne :o(( kdyz vibiram jazyk :o(
Kavy (374)|26.7.2005 17:48
A nemáš tu ROMku zazipovanou?Některý starý verze Morphgearu to neumí otevřít zazipovaný.

Snad všechny systémy,podporované PPC: http://www.zophar.net/ppc/ppc.phtml
Hondzik_ce4you (92)|26.7.2005 18:39
Jj dik za radu, je nejakej pohodovej server, gde se daj hry najit(ne WAREZ:!: ?? z tech výše uvedenejch me leze mráz po zádech :D :D :D :!:
HA.CE (45)|26.7.2005 20:29
NENE tu romku sme tam zkopiroval na katu ma priponu GBA z toho emulatoru pocketGBA uz mi to spistit jde bez problemu ale nejde to ulozit ta hra na to sem jeste neprisel!! celkem blbe hrat Maria furt od znova :-( Taky by em zajimalo jestli se to ma zobrazovat jen pres necelou pulku displeje?
MultiTricker (112)|26.7.2005 23:20
[QUOTE="Hondzik"]Jj dik za radu, je nejakej pohodovej server, gde se daj hry najit(ne WAREZ:!: ?? z tech výše uvedenejch me leze mráz po zádech :D :D :D :!: [/QUOTE]

Rádo se stalo :) Jestli ty výše uvedené adresy fungují, tak určitě ty ROMky tahat odtamtud. Hry pro GameBoye (Mariem počínaje a nějakou jinou podobnou hrou konče) jsou v podstatě všechny warez, protože se jedná o hry které se normálně prodávají. Vím, že pro GB vznikaly hry i od různých nadšenců, ale jejich kvalita se přece jenom velmi těžko blíží hrám, které vydávaly takové mamutí společnosti typu Sega apod.

Takže drtivá většina ROMek pro GB, které se dají vcelku jednoduše na internetu najít, je v podstatě nelegálních. Přesto to téměř nikomu vrásky nedělá :)

[QUOTE="HA.CE"]Taky by em zajimalo jestli se to ma zobrazovat jen pres necelou pulku displeje?[/QUOTE]

Rozlišení (QVGA) PPC je 240x320 (tedy na výšku), kdežto GBA je 240x160, což je právě půlka displaye.
HA.CE (45)|27.7.2005 20:03
Mohl bych se jeste zeptat jestli ty hry z GBA se daji v tom MorphGearu nejak ulozit ?? A jestli vam jdou ze zvukem ?? Ja kdyz to zpoustim v tom pocketGBA tak mi dou bez zvuku a nijak se nedaji ulozit...........celkem je to otrava hrat to porad od znova. Stahl sem si i nejaky emulotor GBA na pc a v nem se to da ulozit normalne.
MultiTricker (112)|27.7.2005 21:57
MorphGear zvuky a ukladani zvlada, ale nevim jak jinde, ale u me se ty hry pro GBA dost trhaji a je to nehratelne :(
HA.CE (45)|1.8.2005 21:58
Muzu mit jeste jeden blby dotaz :o) da se v tom morphgearu nastavit na ovladani i vic tlacitek nez jen dve A a B ?? nektere hry vazaduji i 4 tlacitka.
Kavy (374)|5.8.2005 16:25
Můžeš:)
ABXY,LR,Start,Select;)
00081025_display_1_pw1.jpg
HA.CE (45)|5.8.2005 21:23
Jojo dik ale uz sme na to kapl . Me ty hry v Morphgearu bezi uplne normalne a hraju je na fullscreen .Ale celkem se clovek musi poprat stim ovladanim no na MDAc je to nahustene :o)))
crz (82)|6.8.2005 19:41
Koukám že se tu v diskuzi o GBA nějak hromadí otázky ohledně PS1, taxem raději, aby v tom nebyl takovej bordel, založil diskuzi o PlayStationu (tady: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=8994 ) , kde můžou všichni svobodně o jeho emulaci diskutovat;)
CommanderZ (1798)|6.8.2005 22:24
Diky crzovi za zalozeni diskuze o PS1. Vsecko tykajici se teto masiny jsem z teto diskuze odmazal, diskutujte si tam ;)
KENNY_FX (103)|7.8.2005 13:02
Nevi nekdo jak se spousti MorphGear ??? Nenasel sem nic na spusteni, jsou tam jen dll soubory :(
Johny_G (384)|7.8.2005 13:21
[QUOTE="KENNY_FX"]Nevi nekdo jak se spousti MorphGear ??? Nenasel sem nic na spusteni, jsou tam jen dll soubory :( [/QUOTE]

Máš špatnou verzi. Stáhni si jinou. Je tam normálně exe.
KENNY_FX (103)|7.8.2005 13:35
[QUOTE="Johny_G"][QUOTE="KENNY_FX"]Nevi nekdo jak se spousti MorphGear ??? Nenasel sem nic na spusteni, jsou tam jen dll soubory :( [/QUOTE]

Máš špatnou verzi. Stáhni si jinou. Je tam normálně exe.[/QUOTE]

A kde ji mam stahnout pls???
Ja stahoval tady: http://www.spicypixel.com/snipsnap/space/start
KENNY_FX (103)|7.8.2005 14:27
Zkousel nekdo The Sims Bustin pro GameBoy Advance:?: :?: :?:
KENNY_FX (103)|7.8.2005 15:08
Tak uz sem to rozjel ale nemam zadnou dobrou hru, stahuju ted DUKE NUKEM tak uvidim, pak napisu...:!:
KENNY_FX (103)|7.8.2005 17:32
Pouzivam MorphGear na Aceru n30 s WM2003SE a mam nejak rozhozenej po obrazovce ... neni ve stredu a dole je zbytecne misto, ma nekdo podobnej problem???:mad:
HA.CE (45)|7.8.2005 21:26
JA ty hry hraju tak ze si je otocim o 90 stupnu a dam zvetsit o 150% a pak je mam fullscreen pravda ze vypadaji hur ale zase jsou pres cely displej :o)) ale nedaji se takhle hrat vsechny hry kvuli ovladani :o))
crz (82)|8.8.2005 11:36
No mne spis stve ze ty hry na GBA nejdou hrat i se zvukem, ze to Morphgear jeste poradne nezvlada :(
Nebo vam to snad jde???
(a to same plati o emulaci MegaDriveu (neboli Genesisu chceteli))
a bez zvuku to nejni jaxi ono :(

Aspon ze ten SNES slape jak ma :yes:
Jirka007 (161)|9.8.2005 07:27
Nemáte někdo nějaké hry na vyzukoušení? Nikde mi nejdou žádné stáhnout a když se mi jedna povedla, tak morpgear napsal chybu a nespustil nic :-(
Kdyby někdo měl, rád mu poskytnu email. Velikosti těch her jsou malé, tak by to email snesl.
Mockrát děkuju za pomoc.
oskarmaniak (41)|13.8.2005 16:12
For crz:
morphgear zvuky umi, jen je v nastaveni musis povilit, ta moznost je vypnout je tam proto ze nekdo muze mit pomalejsi masinku, tak mu to nezvlada.Jinak me jednou hry i pro Advence ze zvukem bez kusu.Hraju to ha HW tlacitkach a ted se skousim to namapatovat tak abych to mohl hrat pres BT klavesnici.Pokud se to uz nekomu povedlo, ocenil bych radu :)
crz (82)|14.8.2005 12:47
UPS asi jsem se spatne vyjadril, ja vim ze Morphgear zvuky dokaze emulovat, ale jde o to jak! Neda se to poslouchat :(( ...
Ikdyz mne trochu zarazi ze tobe na rx3715 to vsechno jede nadherne ?!... ze by se morphgear vylepsil i u GBA na tolik ze to zvlada? Tak to je skvele :yes: ! Asi si ho budu muset aktualizovat :)) ... (coz jsem vlastne jeste nikdy neudelal :sarcastic: )
Twister_ce4you (107)|14.8.2005 23:44
Neznate nekdo emulator GBA ktery by byl zadarmo a zvladal by ukladani pozice?