Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGo8 na Hx4700 málo RAM

profano (6)|18.2.2009 11:31
chtěl bych se zeptat jestli někomu chodí igo8 na WM 6.1 clasic a jak je to s pamětí. Mě to ukazuje storage - Total 82MB, In use 5MB, Free77MB; a program - Total 54,3MB, In use 50,6, Free 3,5MB. Je to líný a nestabilní. Někde jsem ale čet, že to někomu chodí. Před instalací Clear Data, ale pořád zbývá málo paměti. Poraďte.


Název vlákna upraven
Nesli (409)|18.2.2009 20:06
Doporučuji přečíst si článek o využívání paměti na PPC

Hodnota Storage je v tuto chvílí naprosto zanedbatelná, programy potřebují pro svůj běh RAMku (tj. to co ti to ukazuje jako PROGRAM).
U 4700 je problém v tom ,že RAM má pouze 64mb, a k tomu je uživateli dostupných např. tvých 54,3MB, velkou část si vezme sám systém, takže ti předpokládám po SR zbyde něco kolem 25mb RAM volé pro běh programů - a právě kolem této hodnoty se pohybují nároky IGO8, tj. nesmíš se divit, že program, který pro svůj běh nemá místo je "líný a nestabilní"..

Zkus pouštět IGO hned po SR, dále zkus povypínat některé Today pluginy, a pokud používáš takovéty machrovinky ala S2U2, SPB Shell tak ty ti taky berou dost RAMky- prostě vypni všechno co není potřeba a podívej se na hodnotu volné ram + doporučuji používat program Oxios Hibernate , nainstaluj a pochopíš..

Upraveno, smazán mnou napsaný nesmysl :oops:
Rosie (63)|19.2.2009 06:50
Takze za prve - OPRAVDU MAME NA hx4700 WM6.1 CLASSIC!!!
A jinak mi IGO 8 delala ten samej problem... Nebo spis lepsi v tom, ze program jako takovej bezel dobre. Kdyz sem ale chtel dat vyhledat trasu, tak vzdycky v tu chvili to vyhodilo hlasku o nedostatku RAM. Nepomohlo ani spousteni po SR nebo vypnuti Today plug-inu. Proste ty RAMky mame malo...Tak sem musel nahodit zpatky IGO 2006:(
Nesli (409)|19.2.2009 10:40
Jj, sorry, síla zvyku;) Je to classic;)

S tou RAMkou je to na pytel, ještě zkusit hodit Igo do qvga módu, mělo by žrát méně paměti...
profano (6)|19.2.2009 19:40
S igo 2006 mám právě problém při istalaci. Když dojde na schválení licenčních podmínek, ta se mi to hryzne a je to v čudu. Dál jsem se stím nedostal. Tak jsem rád, že se někdo ozval, komu to chodí. Nevíte v čem by to mohlo být?
profano (6)|19.2.2009 20:06
Nejsem v tom tak kovanej, jak se to přepíná do qvga módu?
Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2009 20:31
Zkus realVGA nebo SE_VGA
toja (366)|19.2.2009 22:36
Chlapi, preboha nad čím tu meditujete.
iGO prevádzkujem na hx4700 už od jeho počiatkov až doteraz a problémy boli iba s demoverziou a s prvými 8.0 verziami.
S poslednými dvoma 8.0 verziami už neboli problémy. a s 8.3 verziami to maká už v pohode.
Odporúčam si dať poslednú verziu v8.3.2.71348 (Jan 07 2009) .
Tá je vyladená už tak, že pri behu zostáva RAM aj ne niečo iné. Ale prepočty extra dlhých trás (cca 2000km) vyžadujú vždy viac RAM.
Uvedomte si že iGO8 je navigačný SW vyššej generácie a na prácu s 3D teréno je potreba maximum RAM.
Takže, ako už niekto vyššie spomínal, a keby ste čítali tunajšie iGO vlákna od začiatku, tak by ste si z PDA poslali do večných lovíšť všetky tie zbytočné pluginy, a iné rezidentné blbosti. Treba si zvyknúť používať START tlačítko a tam si definovať štartovanie programov. A keby niekto bol extra pohodlný, tak odporučím použiť WkTask ktorý žerie najmenej RAM. Ale radšej nepoužiť nič a len ten START.
A potom by ste nemeditovali nad QVGA režimom.
Preboha, veď aj keď je toto PDA deduškom, tak máte plné VGA s 624 MHz procesorom, čo je dostačujúci výkon aj keď RAM má iba 64 MB.
Mne to maká s plným VGA, a opakujem znovu plné VGA:!: Lebo posledné skiny diMka boli upravené pre VGA režim (samozrejme použiť upravený-opravený data.zip min. verzie 9b). A maká to úplne plynule.
A ešte ma napadá jedna vec, v poslednom čase ju používam najčastejšie.
Používať SKTools na uvoľňovanie RAM (okrem iného). Sú tam dve utility Auto Clean! a FreeUP RAM . Keď si ich dáte do START menu a použijete pred štartom iGO8, vyčistíte RAM, tmp,... , a mali by ste po problémoch.
Ale najdôležitejšie ešte raz zopakujem, vyhodiť today pluginy a iné rezidentné blbosti.
Na dokreslenie uvádzam moje pomery v RAM pred a pri použití iGO8 v8.3.2.71348 (Jan 07 2009) + diMka 1.1.11 s úpravou Tomsof aharwyko pre VGA:
1. použitím utility Auto Clean! a FreeUP RAM z SKTools a následním resetom PDA sú pomery RAM nasledujúce:
Total: 57,81 MB
In use: 21,51 MB
Free: 36,1 MB

2. po štarte iGO8 a následnom jeho minimalizovaní je RAM :
Total: 57,81 MB
In use: 38,07 MB
Free: 19,74 MB

3. po naplánovaní 158 km trasy:
Total: 57,81 MB
In use: 40,29 MB
Free: 17,52 MB

3. po načitaní už dopredu uloženej 145 km trasy na Chalkidik (Greece) :
Total: 57,81 MB
In use: 41,00 MB
Free: 16,81MB

4. po prepočítaní 1975km trasy do Reggio di Calabria (Italy) čo trvalo 85 sekúnd:
Total: 57,81 MB
In use: 41,96 MB
Free: 15,85 MB

Takže pánové, keď toto čítate, moja rada je: hladajte chybu medzi klávesnicou a operadlom Vašej stoličky.;)
A ešte moje oblúbené: [color=red]Všetko je na nete![/color]
Nič v zlom. :D

P.S.: Zdenku, ten Tvoj podpis je trefný:D :yes: :!:

profano (6)|20.2.2009 08:27
Nemám žádné blbosti navíc a po vyčištění dle předchozí odpovědi mám
Total: 54,30 MB
In use: 22,19 MB
Free: 32,11 MB
už total je o 3MB menší. Někde musí být chyba.
toja (366)|20.2.2009 20:26
To nieje chyba, ale normálne.
Lebo Total závisí od použitej verzie ROM.
Ja mám momentálne Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g