Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s hledáním satelitů GPS

lbrouk (19)|17.2.2009 11:17
Asi týden po zakoupení diamoda jsem bez problémů používal TomTom i gogle mapy. Najednou, ale nejdou nalézt satelity a to ani po nekolika hodinách vyhledávání. Respektive, najdou se jeden až dva sateleity, (šedá čára) ale nepodaří se na ně připojit (nebo jak to napsat, prostě čára co označuje satelit nezmodrá, ale zůstává šedá). Rozhodně však nenajdu polohu.
Pro nápravu jsem provedl hard-reset, stáhl data o satelitech programem "Rychlé GPS". Nic nepomohlo.
Stalo se to někomu? Víte co s tím? Nechce se mě nový přístroj posílat k reklamaci, ale nevidím zatím jiné řešení. :((
Seek_ce4you (12)|17.2.2009 11:42
Problém je nejspíš v tom, že jsi provedl "Rychlé GPS" před aktivací samotného GPS. Zkus smazat ve Windows soubor xtra.bin a potom spustit Tom Toma. GPS by se mělo chytit. První sassociovaní se satelity trvá delší dobu, až 15 min, záleží kde si...
Kdysi jsem měl ten samej problém...
lbrouk (19)|17.2.2009 12:41
[quote=Seek]Problém je nejspíš v tom, že jsi provedl "Rychlé GPS" před aktivací samotného GPS. Zkus smazat ve Windows soubor xtra.bin a potom spustit Tom Toma. GPS by se mělo chytit. První sassociovaní se satelity trvá delší dobu, až 15 min, záleží kde si...
Kdysi jsem měl ten samej problém...[/quote]
xtra.bin jsem místo smazání přejmenoval (pro jistotu), potom přístroj restartoval. A teď se zkouším už asi 40minut chytit přez gogle mapy (TomToma jsem už smáznul), ale ani ťuk.
Google mapy fungovaly po zakoupení bezchybně.
Telefon je položen přímo u okna, výhled na oblohu má 180°. Má turistická GPS, položená hned vedle chytí do minuty po zapnutí cca 11 satelitů v kvalitě asi tak 50% - 100% (přesnost 3m).
riki1 (63)|17.2.2009 13:03
No, ja by som to v budove neskusal , ale siel by som von na volne priestranstvo .
lbrouk (19)|17.2.2009 13:32
[quote=riki1]No, ja by som to v budove neskusal , ale siel by som von na volne priestranstvo .[/quote] Vím, že u okna to není ideální. Ale!! :)
  • Zaprvé: když jsem telefon koupil, našly se satelity i uprostřed místnosti.[/*]
  • Za druhé: ani na okně není sebemenší náznak, že by se nejaký signál chtěl chytit, kdyby bylo vše v pořádku, tak se chytí alespoň jedna družice. Ve volném výhledu jich je dost.[/*]
  • Za třetí: ostatní GPS se chytají bez problémů.[/*]
  • Za čtvrté: nemouhu po každém přenastavení běžet s telefonem doprostřed pole a čekat půl hodiny, zda se telefon umoudří. [/*]
  • :D [/*]



Seek_ce4you (12)|17.2.2009 14:42
Prvotní inicializace GPS je skutečně velmi náročná na dobrý výhled. Zkus ještě to pole. Předpokládám, že nastaveno máš vše správně, myslím nadefinováný správný port apod. Pokud nevyjde pole, pak bych zkusil reklamaci..
lbrouk (19)|17.2.2009 14:58
[quote=Seek]Prvotní inicializace GPS je skutečně velmi náročná na dobrý výhled. Zkus ještě to pole. Předpokládám, že nastaveno máš vše správně, myslím nadefinováný správný port apod. Pokud nevyjde pole, pak bych zkusil reklamaci.. [/quote]
Dobrá, vyrazím tedy na pole. Ale obávám se, že to nakonec dopadne tou reklamací.
Co se týká nadefinování správného portu. V nastavení interní GPS (v goole maps) mám nastaveno automatické nastavení a nechávám vše na Woknowsech, nevím jaký port bych jinak vybíral, respektivem jak bych ho zjistil. Nikde v nastavení jsem nenašel žádnou zmínku o možnosti nastavení interní GPS. Nepletu se náhodou?
Seek_ce4you (12)|17.2.2009 15:21
Je to port 4 a měl by jsi ho mít i nastaven i v Settings/Systém/Externí GPS - Port pro programy GPS, v záložce "Přístup" mám ještě zaškrtnuto "Spravovat zařízení GPS automaticky"
Adow (1267)|17.2.2009 16:10
Ještě bych zkusil HTC GPS Tool... Pokud se mi sekne GPS, tak toto vždycky pomůže. Chytit fix přes to a pak už by mělo jet cokoliv.. Je ale pravda, že pokud už nejedou ani GoogleMaps, se kterými většinou problémy nejsou, pak to není úplně OK.
lbrouk (19)|17.2.2009 16:52
Ani HTC GPS Tool nepomohl.
Děkuji všem za snahu pomoci, ale vzdávám to. Ještě vyzkouším tvrdej reset a pak posílám do servisu. A opráším svou starou dobrou Nokii.
Jsem celkem otráven, telefon fungoval přesně sedm dní :-(
Adow (1267)|17.2.2009 17:26
HR ti s největší pravděpodobností pomůže, kdyžtak ještě můžeš zkusit jinou ROM.
lbrouk (19)|17.2.2009 19:35
Tak ani hard reset nepomohl. Po Hr jsem na něj ještě pustil ten "HTC GPS Tool". Našlo se 13 satelitů, ale ani jeden se nefixnul. Bylo to puštěný asi tak hodinu. Takže záruční oprava to jistí. :((
janox (216)|18.2.2009 08:17
Tento problém so zablokovaním GPS čipu som už popisoval -
V piatok ráno som zapol iGo8 a po cca minute začal sekať až prestal úplne fungovať. Taktiež nefunguje Garmin a ani Google maps nemôže nájsť GPS satelity. Skúšal som asi 5 x po sebe HR a raz sa aj začal chytať ale po cca 5 minútach zasa nič. Teraz sa už vôbec nechytá a nemôže nájsť žiadne satelity. Sťahoval som aj Quick GPS ale nepomáha. Pred tým fungovalo 2 mesiace všetko na 100% a fix vždy do 10-20 sekúnd. Nič som neinštaloval ani nemenil. V sobotu som urobil asi 7x HR, ale nič. Už som myslel, že servis to istí. Večer som zapol pri okne GPS a zázrakom začalo fungovať.
Po inštalácii všetkého poviného bordelu zasa nešlo.
Takže na radu pána zo servisu HTC som stiahol do PC program Visual GPS, ale ten hádzal chybu s portom COM4. Tak zasa 3x HR a nič.
Trochu som poGooglil a stiahol som "BeeLineGPSInstall.CAB" do HD a nechal som ho na okne cca 30 minút aby hľadalo GPS. Zasa nabehlo, potom HR- inštalácia bordelu a odvtedy šlape zasa na 100%. Naozaj neviem, čo si mám o tom myslieť.
Jeden kolega na fóre HTC HD tu spomínal, že niektoré inštalácie cab-ov z WM6 a starších vraj môžu spôsobiť zablokovanie GPS čipu - tak to je sila, pretože toľko HR čo som urobil tento víkend som neurobil na troch PDA za celý rok 2008.:mad: :evil:
lbrouk (19)|18.2.2009 10:27
Je to neuvěřitelné, ale BeeLineGPS opravdu našel a zafixoval pár satelitů. Takže GPS snad po měsíci funguje. Janox moc díky ti za radu.
Nicméně rychlost, množství satelitů potažmo citlivost zabudované GPS v diamondu je na velmi slabé úrovni.
Rukama mě prošlo už pár navigací, ale GPS v tomto telefonu "hrdě" obsadila poslední místo mezi všemi. Kdyby mě Diamond spadnul do záchodu, rozhodně bych si ho už nekoupil. Takový názor ovlivnila zčástni kvalita GPS, ale také stabilita ostatních programů. Žádný jiný mobil jsem nemusel restartovat tak často jako HTC Diamond.
Borli_ce4you (5)|18.2.2009 14:39
Ahoj, mam Compact IV a mel jsem uplne stejny problem. Napred vse naprosto OK, pak se vybarvily jen dva-tri sluopce sede, pozdeji uz temer vubec nic. Zkousel jsem mozne i nemozne, nakonec reklamace u T-Mobilu. Po trech tydnech mi pristroj vratili s tim , ze se zavada neprojevila a od te doby ( cca 4 mesice) funguje naprosto bez problemu a s velmi rychlou fixaci. Nevim, co si o tom myslet. Tvrdili, ze se stim nic nedelalo ani neprehravalo, ale zmena pritom nastala.
janox (216)|18.2.2009 15:16
Chlapi - ako som vravel - treba urobiť aspoň 2 a viac hard resetov, vždy nainštaliť BeeLineGPS a nechať to postupne ROZDÝCHAŤ (to je ten správny výraz). Tiež mi to hneď na prvý raz nefungovalo okamžite na 100%, ale akoby to postupne ožívalo - som myslel, že ma je.ne - ale teraz po XY HResetoch fachčí na 150% - FIX do 20 sekúnd.
Ibrouk - ešte rada - syn má Diamonda (ja som mal tento problém na HTC HD) a 4 mesiace je s ním max spokojný, a to Ti garantujem, že ho nešetrí cca 20-30 telefonátov denne, 10-20 SMS a navigácia tak hodina denne. Permanentne ho má na nabke, takže by si mal asi popremýšlať nad zmenou ROM. Má tam verziu WWE bez lokalizácie a no problem.
Hodne zdaru :yes:
jaydoo_ce4you (100)|18.2.2009 20:46
Problem s GPS je skor problem s Radiom, ako s ROMkou. Treba skusit ine radio.
lbrouk (19)|18.2.2009 21:15
[quote=janox]Chlapi - ako som vravel - treba urobiť aspoň 2 a viac hard resetov, vždy nainštaliť BeeLineGPS a nechať to postupne ROZDÝCHAŤ (to je ten správny výraz). Tiež mi to hneď na prvý raz nefungovalo okamžite na 100%, ale akoby to postupne ožívalo - som myslel, že ma je.ne - ale teraz po XY HResetoch fachčí na 150% - FIX do 20 sekúnd. [/quote]
No tě prsk. To asi udělali soudruzi s Asie nějakou chybu :-( Dnes jsem GPS testoval v terénu musel konstatovat, že se problém vyřešil jen částečně. Stačilo vjet mezi ulice, nebo pod stromy a signál byl fuč. Fix po zapnutí pomocí BeeLine tak do 15 minut, pomocí TomToma tak za půl hodiny, ale alespoň se chytil (oproti dřívějšku). Vedle položený Garmin Oregon navigoval bez sebemenšího zaškobrtnutí snad i v tunelu. Ač nerad budu tedy provádět více HR a doufat, že se to zlepší i když se mě takový postup zdá trochu kostrbatý a nedokážu si ho nijak zdůvodnit.

[quote] syn má Diamonda (ja som mal tento problém na HTC HD) a 4 mesiace je s ním max spokojný, a to Ti garantujem, že ho nešetrí cca 20-30 telefonátov denne, 10-20 SMS a navigácia tak hodina denne. Permanentne ho má na nabke, takže by si mal asi popremýšlať nad zmenou ROM. Má tam verziu WWE bez lokalizácie a no problem.
Hodne zdaru :yes: [/quote]
Nahrávat novou neoficiální ROM mě připadá jako nesmysl, vzhledem k tomu, že záruční oprava nad mojim Diamondem pořád visí jak Damoklův meč a mohl bych tak přijít o záruku.

[quote=jaydoo]Problem s GPS je skor problem s Radiom, ako s ROMkou. Treba skusit ine radio.[/quote] Co tím myslíš?
MirkoS (34)|19.2.2009 06:36
Na zaklade teto diskuze jsem testoval gps u sveho Compact IV, bezi bez problemu, fix do cca 20-30 s. A bezi to bez problemu doma pod strechou v podkrovi, najde kolem 7 satelitu a uroven v polovine. Kdyz jdu ven, sila satelitu je na 3/4. Rychle gps se aktualizuje automaticky pri pripojeni pres usb na pc. Pouzivam TomTom a google.

Takze problem zde popsany s hledanim satelitu bych take videl na problem s Radiem.
lbrouk (19)|19.2.2009 10:08
Něco se stalo. Jak jsem psal, večer a odpoledne jsem GPS vlažně rozhýbal, nicméně síla signálu byla hodně slabá a občas se satelity stratily. Ráno jsem přišel k autu, zapnul TomToma a stopky, že jako změřím, kdy se zafixují satelity. K mému velkému překvapení se téměř okamžitě našlo a zafixovalo asi 8 satelitů a do další minuty 13 satelitů. Celou cestu do práce vše jelo ukázkově, síla signálu kolem 80%, prostě paráda. Ted mám puštěnej googlemaps a uprostřed místnosti opět bezchybná práce.

Napadla mě jedna věc. Asi týden po koupi Diamonda jsem zjistil, že mě nestačí kapacita originální baterie a koupil si velkou baterii 1800mAh s velkým zadním krytem. To byla přibližně doba kdy mě GPS přestala fungovat. Včera večer jsem vložil do mobilu opět malou baterii s originálním krytem a jako kouzlem vše funguje. Vše ještě otestuju a dám vědět zda byl problém ve velké baterii.
MirkoS (34)|19.2.2009 10:36
Tak o tomhle se nekde na foru pise, byl tam stejny problem, po vlozeni baterie s vyssi kapacitou+kryt prestala fungovat gps.

Edit: Uzivatel: pietro-piere pise zde :....co se týče toho, že při použití širšího krytu nejde GPS, tak je to pravda. Ale opravdu stačí dát do rohu kus olobalu a vše frčí jak má :)...
lbrouk (19)|19.2.2009 10:46
Provedl jsem měření, měření bylo provedeno u okna s výkledem 180° programem BeeLineGPS. Zde jsou výsledky:

Malá baterie s malým krytem: 8 satelitů / 20-50%
Malá baterie bez krytu: 8 satelitů / 40-60%
Malá baterie s velkým krytem: 4 satelity / 25-30%
Velká baterie bez krytu: 9 satelitů / 25-60%
Velká baterie s velkým krytem: 3 satelity / 15-25%

Měřil jsem pouze jednou a údaje jsem odečítal od oka. Nicméně mě z toho plyne že největším zabijákem GPS signálu je neoriginální velký kryt na baterii 1800mAh, Nikoliv velká baterie.
Aby měření bylo objektivní a přesné, chtělo by to měřit nějakým programem, který vše zapíše do souboru a provést vícekrát v různých podmínkách. Ale asi se spokojím s tím co jsem změřil okem v okně :-) Velkou baterii budu nosit jen jako rezervní, když už jsem si ji koupil :( .
lbrouk (19)|19.2.2009 11:35
[quote=MirkoS]Tak o tomhle se nekde na foru pise, byl tam stejny problem, po vlozeni baterie s vyssi kapacitou+kryt prestala fungovat gps.

Edit: Uzivatel: pietro-piere pise zde :....co se týče toho, že při použití širšího krytu nejde GPS, tak je to pravda. Ale opravdu stačí dát do rohu kus olobalu a vše frčí jak má :)...
[/quote]
To znamená že ten alobal nějakým způsobem přitáhne signál, nebo že by měl originální kryt nejaké stínění, nebo snad reflektor, které ten neoriginální nemá?
Mohl by jsi prosím popsat to vložení alobalu, kam přesně, kolik, atd...?
MirkoS (34)|19.2.2009 13:03
Cetl jsem to tady- https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30661&fi=50&temp=xxx#post-297074

Vic o tom nevim, ale resilo se to tu nekde dost dlouho. Musis projet forum, snad budes mit uspech.
lbrouk (19)|19.2.2009 14:34
[quote=MirkoS]Cetl jsem to tady- https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30661&fi=50&temp=xxx#post-297074
Vic o tom nevim, ale resilo se to tu nekde dost dlouho. Musis projet forum, snad budes mit uspech.[/quote]
Forum jsem pročetl, koupil studentskou pečeť a vlepil kus alobalu do horního levého rohu. Světe div se, ono to fakt funguje :-)
riki1 (63)|19.2.2009 17:38
lbrouk > no vidis, spochybnujes tu najlepsi smartphone na svete (DIAMOND) a pritom "truhlik" si ty, ked nespomenies taku zasadnu vec ako pouzivanie inej ako originalnej baterie, ved net je plny informacii o tomto probleme. Aj som sa chcel spytat, ale ked pises ze po tyzdni pouzivania, tak som nepredpokladal ze uz si vymenil bateriu .

Takze teraz sa DIAMONDU ospravedln :)
lbrouk (19)|19.2.2009 21:25
No jo jsem truhlík, že mě to nenapadlo hned. Baterii jsem vyměnil proto, že originálka nevydržela ani den používání :-) Když nešla GPS, tak jsem tam dokonce vrátil tu originální baterku, ale už nevyměnil kryt, opravdu mě nenapadlo, že problém bude v krytu.

Diamantovi jsem se v soukromí už částečně omluvil, tak tedy ještě věřejně :-) OMLOUVÁM SE TI DIAMANTE !!

Ale stejně si nemyslím, že je to taková bomba. Prostě jako minulý uživatel Nokie si pořád nemohu zvyknout na někdy složitý přístup k některým telefonním fukcím, málo kvalitní poslech hudby, slabá výdrž baterie atd atd...
Ale snažím se a snad si zvyknu. Pořád trvám na tom, že bych si ho podruhé nekoupil. Neházím však flintu do žita a věřím přátelům, kteří říkají "až si zvykneš, nebudeš chtít nic jiného". To už ale patří uplně do jiné diskuze.
Adow (1267)|19.2.2009 21:36
Mě to trvalo skoro 2 měsíce, než jsem Diamonda (MDA) "přijal do rodiny". Dneska už to vidím jinak. Hlavně s neorigo ROMkou, bez ní to nejde.
lbrouk (19)|19.2.2009 21:40
Takže abychom to uzavřely.
Nefunkčnost GPS, respektive neschopnost zafixování satelitů v GPS u HTC Diamond. Příčinou v mém případě byl použitý neoriginální kryt baterie, který neobsahuje stínění/reflektror vysílače GPS. Náprava je jednoduchá.
[l1st]
  • Použít originál kryt baterií[/*]
  • Nebo za druhé: když už máte tlustou baterii s neoriginálním krytem, kupte si čokoládu, na čokoládě si pochutnejte a alobal z obalu vlepte do levého horního rohu krytu.[/*]
  • Dále jsem přišel na program BeeLineGPS, který dokázal to co žádný jiný program a zafixoval sice málo, ale alespoň trochu satelity i se špatným krytem baterií.[/*]
  • [/l1st]

    lbrouk (19)|19.2.2009 21:45
    [quote=Adow]Mě to trvalo skoro 2 měsíce, než jsem Diamonda (MDA) "přijal do rodiny". Dneska už to vidím jinak. Hlavně s neorigo ROMkou, bez ní to nejde.[/quote] O přijetí HTC D do rodiny bych založil nové téma, jestli tedy už neexistuje :-) Hele ale aby to nebylo s neorigo ROMkou jako s neorigo krytem :-)
    Jsem rád že tohle čtu a neztrácím tedy naději :D

    riki1 (63)|20.2.2009 08:42
    Aj Michail a Serjoza na to uz prisli :)

    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484551


    prijatie do rodiny :

    http://diamond.forumotion.net/forum-f2/topic-t65.htm

    tomiskavac (14)|20.2.2009 08:43
    Na XDA je i obrázek kam vlepit ten alobal. Obrázek
    edit: Riki1 byl o něco rychlejší