Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odesílaní e-mailů

doppe (4)|10.7.2004 16:36
Mám Asus MyPal A620, systém WM 2003. K internetu se připojuji bez problémů, maily přijímám jen nemohu přijít na to, proč žádný mail nemohu odeslat. Vždy se vypíše hláška ve smyslu "Maily nebylo možno odeslat, zkontrolujte nastavení účtu". Přitom server odchozí pošty mám nastaven stejně jako v PC, kde vše bez problémů funguje. Nesetkal se někdo s podobným problémem?
Pavel Koza (4761)|10.7.2004 16:57
Pres koho se pripojujete a jaky server mate nastaven?
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 17:13
v nastavení účtu (upřesnit) zaškrtněte možnost "Server odchozí pošty vyžaduje ověření" a pošlape to jako po másle ;)
ipf (2136)|10.7.2004 18:26
Odchozí poštu musíš nastavit podle operátora, např. pro T-Mobile je to:
smtp.t-email.cz
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 18:38
2ipf: Používám Eurotel a u odchozí pošty mám totéž, co v domácím Outlooku, tedy smtp.seznam.cz - šlape bez problémů :yes:
Pavel Koza (4761)|10.7.2004 18:52
...nejsem si jisty, jestli vsechny bezne SMTP servery podporuji autorizovane odesilani. Seznam ano, sam to pouzivam, ale neni to rozhodne pravidlem.
Mira_ce4you_oldd (192)|10.7.2004 19:01
Asi (urcite) ti to pri reseni problemu s e-mailem moc nepomuze, ale mas zajimave stránky a po stazeni nekolika dem musim konstatovat i pohodovou hudbu u ktere se pekne pracuje.:))

Mira
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 19:07
díky za pochvalu :)) , co se týče toho odesílání emailu, měl jsem úplně stejný problém, stále jsem nevěděl, proč mi to nefunguje, když jsem nastavil ověření smtp, vše bylo OK... možná v tomto případě zde problém není, ale několik známých s tímto mělo problém a po nastavení ověření vše fungovalo.
Pavel Koza (4761)|10.7.2004 19:37
Jenom strucne vysvetleni: Kazdy majitel SMTP serveru se musi nejak branit proti tomu, aby se jeho stroj zneuzival pro rozesilani SPAMu a jine nevyzadane posty. 100% tomu samozrejme nemuze, ale dela vse proto, aby kdyz uz se neco podobneho stane, tak aby mohl snadno dohledat (a pripadne potrestat) toho, kdo podobny precin spachal.

Prikladem budiz mobilni operatori. Kazdy z nich umoznuje posilani emailu pres vlastni SMTP server pouze svym zakaznikum. Pokud se nekdo provini, snadno v logu dohledaji telefonni cislo vinika a zjisti jeho jmeno (v pripade predplacenky to samozrejme neni pravda, ale i tak maji v ruce jeho cislo, a tak mu napriklad mohou zablokovat spojeni). Proste maji paky na to, aby se podobne problemy rychle odstranily.

To same plati o ISP, pripadne o firemnich SMTP serverech - prvotnimu zneuziti se sice nezabrani, ale je mozna rychla reakce spolu s efektivnim postihem. Coz by v pripade, ze by SMTP server zneuzil nekdo z Papui Nove Guinei, bylo 1000x komplikovanejsi.

Autorizace pred pouzitim SMTP serveru je dalsi nastroj, jak nejakym zpusobem proverovat uzivatele, kdyz neni mozne pouzit omezeni adresnim prostorem, ze ktereho se uzivatele pripojuji. Dle meho zubjektivniho nazoru je to mene ucinna taktika, hlavne to slouzi proto, aby se zabranilo zneuziti ruznymi skripty a roboty. Uzivatel-clovek si snadno ucet vytvori a muze vesele spamovat (samozrejme pak existuji dalsi nastroje, jako je limit odeslanych emailu z jednoho uctu za casovou jednotku, ale to uz je moc podrobne).

Proste a jasne - pokud se pripojujete pres nejakeho ISP, v 99% pripadu vam sdeli, ktery SMTP server muzete pouzivat. Pokud chcete pouzivat jiny, zalezi jen na tom, jak je dany server nakonfigurovany, a jake autorizacni metody povoluje.

P.S. Souhlas, stranka Dreamface je hooodne pekna:) To jste delal sam (myslim design)?
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 20:34
[QUOTE="Pavel Koza"]P.S. Souhlas, stranka Dreamface je hooodne pekna:) To jste delal sam (myslim design)?[/QUOTE]

Moc vám děkuji za chválu, graficky i obsahově je to čistě moje práce, s technickým řešením (PHP, MySQL) mi pomáhal Martin Veverka (http://www.ne-e.net).

Jinak co se týče SMTP, toto ověřování je tady už delší dobu, myslím, že je to stále vážnější problém a podle mého názoru se stejně světový internet nevyhne zavedení nového standardu (IMAP nepčítám) znemožňující spammování. Jinak se v těch tunách mailů my, nebo naši poskytovatelé utopíme. Sice existují antispammové filtry, které např. na seznamu.cz jsou velmi účinné, ale opět je to jen berlička zatěžující systém poskytovatele...
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 20:34
[QUOTE="Pavel Koza"]P.S. Souhlas, stranka Dreamface je hooodne pekna:) To jste delal sam (myslim design)?[/QUOTE]

Moc vám děkuji za chválu, graficky i obsahově je to čistě moje práce, s technickým řešením (PHP, MySQL) mi pomáhal Martin Veverka.

Jinak co se týče SMTP, toto ověřování je tady už delší dobu, myslím, že je to stále vážnější problém a podle mého názoru se stejně světový internet nevyhne zavedení nového standardu (IMAP nepčítám) znemožňující spammování. Jinak se v těch tunách mailů my, nebo naši poskytovatelé utopíme. Sice existují antispammové filtry, které např. na seznamu.cz jsou velmi účinné, ale opět je to jen berlička zatěžující systém poskytovatele...
Pavel Koza (4761)|10.7.2004 20:43
[QUOTE="DreamFacE"]Moc vám děkuji za chválu, graficky i obsahově je to čistě moje práce, s technickým řešením (PHP, MySQL) mi pomáhal Martin Veverka (http://www.ne-e.net).[/QUOTE]

Tak to gratuluju, mate vkus presne dle meho gusta:yes: Kolik si uctujete za vytvoreni designu webu (to myslim vazne;) ? Ce4you jsem navrhoval minimalisticky, ale jak diky specialni mobilni verzi, tak diky CSS uz asi neni uplne nutne mit spartansky web s minimem grafickych prvku... A Vas style se mi hodne libi, takze kdybyste mel chut i cas, napiste mi SZ, urcite se nejak dohodneme:) Jja umim spoustu veci, ale design neni uplne "muj salek caje"...
Michal Škrabálek (42)|10.7.2004 20:53
více v SZ ;)
doppe (4)|11.7.2004 12:14
Zkoušel už jsem spoustu obměn nastavení, včetně vypnutí/zapnutí ověření smtp serveru, ale problém není vyřešen. E-mailovou schránku mám u Centrum.cz takže shodně s PC (Outlook) jsem jako server odchozí pošty nastavil ismtp.centrum.cz. Nastavení odchozího serveru podle operátora problém vyřeší, jen mi nejde do hlavy, kde je problém s Centrum.cz...
ipf (2136)|11.7.2004 13:11
Zkus zapátrat ve starších diskusích, tuším, že se někde psalo o tom, že centrum nekomunikuje s OE v PDA.
PavelR. (2184)|11.7.2004 15:46
[QUOTE="doppe"]Nastavení odchozího serveru podle operátora problém vyřeší, jen mi nejde do hlavy, kde je problém s Centrum.cz...[/QUOTE]

... jakého ISP používáš k připojení PC - tj. připojuješ jej stejně jako PDA pomocí GPRS a mob. telefonu nebo klasického analog. modemu na pevné lince?

PavelR.
doppe (4)|12.7.2004 21:49
Pro připojení PC k internetu používám Centrum.cz, pro PDA je to T-Mobile. Pravděpodobně bude problém ve spolupráci serveru Centrum.cz a PDA, nikoliv v nastavení. Děkuji za všechny odpovědi, doppe
mmambo (118)|12.7.2004 21:57
pro připojemí přes mobilní síť Eurotel mám !vyzkoušené! :-) a fakt funguje : smtp.etmail.cz
mmambo (118)|12.7.2004 21:59
jo a funguje bez autorizace apod.
PavelR. (2184)|13.7.2004 08:10
[QUOTE="doppe"]Pro připojení PC k internetu používám Centrum.cz, pro PDA je to T-Mobile.[/QUOTE]

... pak je tedy jasné proč ti smtp.centrum.cz funguje na PC a na PDA ne :) - tj. pokud je tvůj ISP pro PC Centrum, samozřejmě tě nechá použít jeho smtp. Pokud se s PDA připojuješ přes jiného poskytovatele (v tomto případě T-mobile), tak ti samozřejmě není dovoleno odesílat poštu z smtp.centrum.cz a musíš použít odchozí server tvého mobilního ISP ...

PavelR.
doppe (4)|14.7.2004 19:11
Ano, to bude pravděpodobně ono. I když ve starším příspěvku někdo psal, že používá Eurotel (je to jeho mobilní ISP) a SMTP server má nastaven stejně jako na PC (tuším, že to byl Seznam).