Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TouchFlo Detacher - free náhrada za Second Today

Erikt68i (266)|14.2.2009 17:45
Objevil se zajímavý program pro současné používání obrazovky ToDay a TouchFlo3D. Umožňuje současný chod obou "Today" pouhým přepínáním levého softtlačítka. Všechny věci v TouchFlo3D chodí stejně spolehlivě jako původně. Podle mne je mnohem lepší než Second Today - ale posuďte sami.
, - http://www.youtube.com/watch?v=uk0xWm8PMGQ
Domácí stránka
Abyste netápali (jako já) tak pokyny pro instalaci:
1. nainstalujte CAB do hlavní paměti (předpokladem je nainstalovaný NET FRAMEWORK 2.0 nebo vyšší)
2. V Programy najděte složku TFDetachera spusťte TFD Config, nastavte co potřebujete hlavně zapnutí TouchFlo3D hned při startu. Volby jsou jednoznačně popsány.
3. V Start - Settings - Personal - Today - Items si vyberte vsechny aplikace, které chcete vidět na ToDay obrazovce kromě TouchFlo3D
4. Pokud zapnete v tomto nastavení TouchFlo3D= ten Vám při startu smaže všechny volby, kromě sebe!

EDIT:
Proč je lepší Detacher?

1. Detacher umožní spustit pravé ToDay pod TouchFlo a podle potřeby přepínat zobrazení mezi těmito prostředími. Že se jedná o plnohodnotné ToDay je vidět už z nabídky pluginů ve volbě Items!! Nic víc, nic míň.
2. Second Today umí otevřít více obrazovek ToDay, ale neumí (a to je podle mne největší vada) použít systémové pluginy z WM např. kalendář, úkoly atd. Sice se to za pomocí dalších udělátek dá částečně obejít ale jsou to komplikace.
MaxxMaxx (85)|15.2.2009 09:45
Nieje to zle ale myslim si ze manila control je o nieco lepsia preto ze nestracas soft tlacitko a prepinas tahom prsta zo spodu na hor.
Mne len vadilo ze prestal fungovat touch responze :(
www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31762

no a na stiahnutie je subor tu:

Erikt68i (266)|15.2.2009 11:00
Já jsem měl s Manila controll problém = ráno byl telefon úplně vybitý, ani nešel zapnout. Prostě se s něčím pral - i když z pluginů na ToDay mám jen PocketAlarm, PhoneAlarm a SBSHWeather. sice jsem pomocí MemMaid hledal i v procesech ale příčinu jsem nenašel a tak po 3 dnech šel program pryč! Od té doby je pokoj.
Ještě drobnost, všimněte si jak autor Manila Controll si zvyšuje traffic - přibalí nezkomprimovaný 5 MByte veliký prázdný soubor. A my ostatní ho pak v tom zipu vláčíme dál a dál. A že se jedná o prázdný soubor - stačí hex editorem se podívat na ten originál zip => to jen pro případné námitky, že se mě to blbě rozbalilo.
kecinzer_ce4you (332)|15.2.2009 11:53
Manila control pro mě naprosto bugová aplikace.
Momentálně zkouším toto a vypadá to o moc lepší.
kadett-k2 (40)|15.2.2009 20:59
čau,chci se zeptat na tvé zkušenosti s TouchFlo Detacher.Zkoušel jsi to už i odinstalovat?Jestli jo tak vrátili se ty softvérové tlačítka do původního stavu jak byl předtím?Já bych nerad dělal zas hard.
MaxxMaxx (85)|16.2.2009 10:12
Moze to byt pravda ja to uz tiez nepouzivam. Len sa mi hlavne pacil ten sposob prehadzovania bez soft tlacitka.

Erikt68i (266)|16.2.2009 12:27
Odinstalace:
Pokud provedete přímo odinstalaci Detacheru, pak musíte vlézt do registru a v HKLM/software/htc/manila/ homelSKpath a homelSKtext smazat kliče(nechat je prostě prázdné) Tebou nadefinovaného tlačítka a potom v settings vlezete do ToDay a smažete všechny nastavené volby a nastavíte zpět jen TouchFlo. Uložíte a dáte SW reset a je to.
Ovšem dají se taky předem vyprázdnit nastavená tlačítka - vynulujete v config vámi definované buňky a dáte uložit. Pak v settings odeberete všechny volby a zpět nastavíte jen TouchFlo. Provedete odinstalaci a pak soft reset aby se změny promítly.
Takže žádný hard reset nehrozí. Teď jsem cvičně odinstaloval, zbavil se rudimentů a opět nainstaloval.
Nallim (99)|16.2.2009 19:29
Skvělý prográmek. Přechod je skoro okamžitý. Funguje parádně. Skvělá náhrada za Manila Control (např. jsem měl problém, že se neaktualizoval čas).
HTY (59)|16.2.2009 19:39
Soft se mi líbí, ale chci se zeptat, zda jde nějak udělat, aby fungovalo tlačítko Home? Jsem na něj dost zvyklej.
Nallim (99)|16.2.2009 19:58
Jak aby fungovalo? Když jsi přeplý na TF3D tak tlačítko home funguje a vrátí tě to zpátky na TF3D. A pokud na jsi přepnutý na klasický obrazovce, tak tě tlačítko home hodí zpátky na tu klasickou.
HTY (59)|16.2.2009 20:03
Tak to mi nejde. Po nainstalování a nastavení mi prostě tlačítko Home v TF3D nefunguje. :-(

Myslím tím, že se mi nevrací na záložku Home. Třeba z počasí. Dám Home a nic, pořád je to na počasí.
Jameson_ce4you (51)|17.2.2009 00:46
Konečne rozumná aplikácia na today... Manila Control bol des a hrôza, TouchFlo bolo lenivé, mrzlo to, nefungovali korektne scrollbary a každú chvíľu sa na mňa vyškliebal R2D2 - nič proti nemu, ale keby som chcel, aby mi v Rafovi strašil, tak si ho hodím do pozadia a neinštalujem soft na ovladanie TF3D... Zatiaľ všetko funguje ako má (MDA Vario IV), vrátane kláves home a back a čo je najzaujímavejšie, po štarte je TF3D síce chviľu hodne lenivé, ale potom sa rozbehne a nebadám vôbec rozdiel v behu pred Detacherom a s ním... Uvididíme po čase, ale zatiaľ je to jednoznačne aplikácia, ktorú by HTC malo dávať ako štandard...
Erikt68i (266)|18.2.2009 15:56
Upozornění na případné problémy s přehráváním pro majitele náhlavních stereosluchátek BT:
Podle některých informací na fórech je jeden problém s přehráváním muziky z alb TouchFlo na BTstereo. Prý jde jen default Windows Media Player a ostaní přehravače jsou potlačeny - asi jsou odstíněny od systému a TouchFlo je nevidí. Já sám stereo soupravu nemám, tudíž nepoužívám, nemohu potvrdit.
jaguarik_ce4you (98)|23.2.2009 00:53
Pozdravujem.Prosím je niekde návod alebo popis ako nastaviť TFDetacher? V nastavení sú 4 možnosti nastavenia SW tlačitka a treba nastaviť nejaku cestu, čomu vôbec ale nerozumiem. Tiež je tam výmaz nastavení manily? Možno to sem nepatrí, no je to súčasť Today - je možné robiť medzery medzi pluginmi na obrazovke? Napr. na samom vrchu je SPB time pod ním SPB Backup ....... je možné aby neboli tesne pod sebou ale aby tam bola medzera jednoho riadku? Ďakujem. :disgusted:
qwaser (15)|23.2.2009 08:21
k nastavení těch tlačítek: 2 pro TF, 2 pro today, když otevřeš jejich nabídku máš hned v prvním řádku, když ho rozbalíš, nějaký přednastavený možnosti.. pokud místo nich cheš nastavit nějakej normální program, zvolíš v dalším řádku cestu k jeho spouštěcímu souboru (asi někde v Program Files).
o těch mezerách nevím
kecinzer_ce4you (332)|23.2.2009 10:23
Zjistil jsem malou nepříjemnost a sice to, že když dám Rafíka do stand-by např. přes noc se zapnutým TF3D, tak ráno, když ho probudím, tam mám TF3D vypnuté.
jaguarik_ce4you (98)|23.2.2009 23:07
Ďakujem, už mi svitlo. Remove Manila ActivateToday from Notification Queue? Toť toto by sa nedalo vysvetliť. Prišiel som na jeden neduh - Gyrator 2 beží len cca 10 sec a vypne sa. Pred inštaláciou TFD išiel spoľahlivo. Tiež ICR nahravanie hovorov nenabieha. Ale inak je to super programok.
Zdenek Malinsky (9781)|24.2.2009 11:39
[quote=jaguarik] je možné robiť medzery medzi pluginmi na obrazovke? Napr. na samom vrchu je SPB time pod ním SPB Backup ....... je možné aby neboli tesne pod sebou ale aby tam bola medzera jednoho riadku?[/quote] Spacer2 v1.10 umí vložit prázdné místo mezi libovolné dva today pluginy. Lze si zvolit, jak velká mezera bude. Funguje naležato i nastojato.

download-.CAB

Pak jsem kdysi (3-4 roky) zkoušel "gumový" plugin, který ostatní pluginy na today pod ním posunul úplně dolů. Ale na název si ani náhodou nevzpomenu. :? :(

jaguarik_ce4you (98)|28.2.2009 16:03
Jejej, ďakujem, to je to pravé orechové do TF Detachera na second today. Veľmi potešilo. :-)
Erikt68i (266)|28.2.2009 20:28
Dnes vyšla 1.04 - jakási první ostrá verze (podle autora). Opravil některé chyby a doplnil rychlý start TouchFlo aby nebyl telefon po dobu startu blokovaný. Nyní bude odstraňovat závislost na některých systémových procesech, které zatím dělají problémy tak aby byl tento program naprosto "neškodný" a nic neovlivňoval.
Změnu doporučuji, je to opravdu živější. Při instalaci si sám původní odinstaluje. Pouze je nutné vlézt do adresáře programu a tam spustit Start or Stop TFD service - to je ta úprava pro zrychlení náběhu TFlo pri startu systému. Dále v configu přibyly volby pro růžovější a radostnější nastavení - ještě jsem to všechno neprozkoumal.
jaguarik_ce4you (98)|8.3.2009 22:45
ahoj Erikt68i, si v obraze s TFDetacherom. Pls nemohol by si autorovi napísať, keď sa snaží vychytať mušky, že po inštalácii TFD prestane fungovať HW tlačítko domček na (HD Touch) - t.j. keď sa nachádzam v TF3D niekde na Music, alebo Foto a chcem sa vrátiť na úvodnú obrazovku TF3D stlačením tl. DOMČEK, tak len zavibruje ale návrat sa neuskutoční. Ďakujem. Táto záležitsť je riešené aj v diskusii o HTC Touch HD - PŘemapování tlačítek.