Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi a vypnutí certifikátů

crea (0)|12.2.2009 17:09
Dobrý den,
U nás na škole máme wifi připojení EDUROAM. Síť najdu připojím se na ní zadám přihlašovací údaje. Poté mi to zobrazí hlašku s tím ,že se nemůže připojit kvůli certifikátům.
Zašel jsem za správcem síťě a ten mi řekl, abych vypnul ověřování certifikátů. Bohužel vůbec nevím kde to hledat.
Ví někdo jak na to prosím ?
Kyjan (2)|12.2.2009 17:51
Ahoj,
odpověď, kterou jsem dostal od administrátorky( Ing. Adéla Mayerová ) na přírodovědecké fakultě v Olomouci byla:
"Dobry den,
dle sdeleni kolegu, kteri maji ve sprave WiFi, neni zatim mozne se pres
PDA k nasi siti pripojit prave z duvodu overovani certifikatu. Zdravi
A. Mayerova"

Ověření certifikátu jde vypnout přes editaci registrů, programem Advanced Config(udělá edit za tebe), pak jsem zkoušel Wifi Companion, securew2. Nic z toho mi nepomohlo. Možná jsem si nefunkčním postupem rozvrtal pda natolik, že pak nefungoval ten správný. V každém případě se mi to nepodařilo rozchodit a když jsem pak ze zoufalství žádal o radu administrátora, odpověď mi sebrala všechnu chuť to dále zkoušet.

Věřím ale tomu, že to jde. Jen se mi nechce dělat hard-reset. Plánuju flash nové ROM, tak se pak budu pokoušet znovu.
crea (0)|17.2.2009 20:51
Dík za radu :) vyzkousim :)
Dráček. (84)|18.2.2009 11:30
Ahoj,
kdysi jsem to rozchozoval dceři na VŠE v Praze a stačilo stáhnout certifikát do PDA a pak vše běželo.
matoman (19)|18.2.2009 16:30
ano staci stiahnut certifikat do mobilu (ja pouzivam certifikat z cesnetu) a malo by to ist v poriadku.
crea (0)|18.2.2009 18:43
Bohuzel my nemame zadne certifikaty. Administrator mi rekl abych si vypnul overovani certifikatu a ja proste nevim kde ... jeste to musim zkusit prez ty programy :)
crea (0)|19.2.2009 21:22
Tak programy nepomohly ... neva ... a k tomu je nas Administrator vazne ochotnej :) ale diky za rady :)
Dráček. (84)|20.2.2009 08:40
Ahoj,
jen mě napadlo zkusit certifikát VŠE. Pokud chceš pošli mi e-mail a já Ti pošlu certifikát a návod na zprovoznění. Údajně je možné se na eduroam připojit kdekoliv na vysokých školách, kde je k dispozici, ale zatím jsme to vyzkoušeli jen na "domovské" škole.
matoman (19)|20.2.2009 14:44
aho na eduroam sa mozes pripojit kdekolvek kde je k dispozicii, v prilohe zasielam moj certifikat, ktory mi fungoval zatial v troch instituciach. Nahraj do zariadenia a v prieskumnikovi spusti, nainstaluje sa (mozno je potreba restart) a uz ficis.
crea (0)|21.2.2009 11:03
Díky ... je fakt ze sem uz zkousel z VSE a jeste par VŠ. Ale ani jeden nefungoval ... Zkusim ten tvuj dik moc :)