Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: WiFi a vypnutí certifikátů

crea
    Guest

Dobrý den,
    U nás na škole máme wifi připojení EDUROAM. Síť najdu připojím se na ní zadám přihlašovací údaje. Poté mi to zobrazí hlašku s tím ,že se nemůže připojit kvůli certifikátům.
    Zašel jsem za správcem síťě a ten mi řekl, abych vypnul ověřování certifikátů. Bohužel vůbec nevím kde to hledat.
    Ví někdo jak na to prosím ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Ahoj,
    odpověď, kterou jsem dostal od administrátorky( Ing. Adéla Mayerová ) na přírodovědecké fakultě v Olomouci byla:
    "Dobry den,
    dle sdeleni kolegu, kteri maji ve sprave WiFi, neni zatim mozne se pres
    PDA k nasi siti pripojit prave z duvodu overovani certifikatu. Zdravi
    A. Mayerova"

Ověření certifikátu jde vypnout přes editaci registrů, programem Advanced Config(udělá edit za tebe), pak jsem zkoušel Wifi Companion, securew2. Nic z toho mi nepomohlo. Možná jsem si nefunkčním postupem rozvrtal pda natolik, že pak nefungoval ten správný. V každém případě se mi to nepodařilo rozchodit a když jsem pak ze zoufalství žádal o radu administrátora, odpověď mi sebrala všechnu chuť to dále zkoušet.

Věřím ale tomu, že to jde. Jen se mi nechce dělat hard-reset. Plánuju flash nové ROM, tak se pak budu pokoušet znovu.

crea
    Guest

Dík za radu vyzkousim

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Ahoj,
    kdysi jsem to rozchozoval dceři na VŠE v Praze a stačilo stáhnout certifikát do PDA a pak vše běželo.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

ano staci stiahnut certifikat do mobilu (ja pouzivam certifikat z cesnetu) a malo by to ist v poriadku.

crea
    Guest

Bohuzel my nemame zadne certifikaty. Administrator mi rekl abych si vypnul overovani certifikatu a ja proste nevim kde ... jeste to musim zkusit prez ty programy

crea
    Guest

Tak programy nepomohly ... neva ... a k tomu je nas Administrator vazne ochotnej ale diky za rady

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Ahoj,
    jen mě napadlo zkusit certifikát VŠE. Pokud chceš pošli mi e-mail a já Ti pošlu certifikát a návod na zprovoznění. Údajně je možné se na eduroam připojit kdekoliv na vysokých školách, kde je k dispozici, ale zatím jsme to vyzkoušeli jen na "domovské" škole.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

aho na eduroam sa mozes pripojit kdekolvek kde je k dispozicii, v prilohe zasielam moj certifikat, ktory mi fungoval zatial v troch instituciach. Nahraj do zariadenia a v prieskumnikovi spusti, nainstaluje sa (mozno je potreba restart) a uz ficis.
    Připojené soubory Připojené soubory

crea
    Guest

Díky ... je fakt ze sem uz zkousel z VSE a jeste par VŠ. Ale ani jeden nefungoval ... Zkusim ten tvuj dik moc

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 23:17
  2. Udržení GPRS i WiFi připojení po vypnutí obrazovky
    Od j.wolker v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 06-10-2007, 22:24
  3. Vypnutí PDA při aktivní WiFi
    Od david pocket loox v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 14-11-2006, 16:16