Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

O2 XDA Zest (Asus Galaxy 5)

loobo (12)|11.2.2009 22:01
Rozhlížím se pomalu po náhradě za ASUS P535 a po průzkumu vhodných zařízení mi na každym něco trochu vadí, zvlášť když se chci dostat s cenou co nejníž.

Narazil jsem jako sklaní příznivce zařízení Asus na O2 XDA Zest, který se sice neprodává v ČR a kdo ví jestli bude. Mají ho ale v O2 UK bez tarifu za pouhopouhých 206 liber = 6600kč! To mi přijde na zařízení těchto parametrů neskutečný, posuďte sami:

Marvell TavorP 624MHz
Microsoft® Windows Mobile(tm) 6.1 Professional
256 MB NAND Flash ROM
128 MB SDRAM
MicroSD card slot (SDHC)

480x640 TFT screen
EDGE/GPRS/GSM(900/1800/1900Mhz) / HSDPA 3.6Mbps, UMTS 2100Mhz
Bluetooth 2.0 EDR
WiFi 802.11b/g
WLAN : 802.11b/g Built-in SiRF star III GPS
3 Megapixel camera plus VGA camera at the front for video calls
120.5g (with battery)
102 x 60.5 x 16.5 mm
1300 mAh Lithium Ion battery

+ vestavěný SPB Mobile Shell jako O2 menu, tzn. Asus Glide se zdá se nekoná.

Do UK mám občas cestu, jediný co mě trošku tlačí je záruka a zákaznická podpora (tu tloušťku bych za tenhle peníz vydržel;) ) Sice jsem měl 4 Asusy a všechny 100%, ale člověk nikdy neví...

Náhodou ho nikdo už doma nená co:))? Co říkáte na lehce přiškrcenej a překytovanej ASUS P565 za poloviční peníz?

jurajtrn (4)|12.2.2009 17:20
Len pred tyzdnom som ho kupoval v UK za nejakych 188libier, a myslim ze za tuto cenu je to skvele zariadenie.Kupoval som ho v O2 na kartu, len si predstavte taketo ceny keby u nas boli.:D :D :D
loobo (12)|12.2.2009 18:31
Skvělý, tak přece někdo;)

Můžu mít pár dotazů?
1) co vypínací tlačítko na horní straně, není moc zapuštěný, jde snadno mačkat?
2) jak je na tom zpracování? Nevržou někde kryty? Nejsou veliký spáry?
3) Víš jak je to s řešením záručních oprav z ciziny? Píšou něco v záručáku? Je možný zařízení poslat do místa prodeje nebo se tam musí donést osobně? Je to tam nějak specifikovaný? (psal jsem do O2 UK a neodpověděli mi, pouze doporučili nějaký pojištění "proti vysokým nákladům za výměnu telefonu")
4) A celkově zatím spokojenost? Vadí Ti na něm něco?

Díky za odpovědi
jurajtrn (4)|13.2.2009 09:08
[quote=loobo]Skvělý, tak přece někdo;) Můžu mít pár dotazů? 1) co vypínací tlačítko na horní straně, není moc zapuštěný, jde snadno mačkat? 2) jak je na tom zpracování? Nevržou někde kryty? Nejsou veliký spáry? 3) Víš jak je to s řešením záručních oprav z ciziny? Píšou něco v záručáku? Je možný zařízení poslat do místa prodeje nebo se tam musí donést osobně? Je to tam nějak specifikovaný? (psal jsem do O2 UK a neodpověděli mi, pouze doporučili nějaký pojištění "proti vysokým nákladům za výměnu telefonu") 4) A celkově zatím spokojenost? Vadí Ti na něm něco? Díky za odpovědi[/quote] 1)okolo obvodu celeho telefonu je taka mierna drazka takze tlacidlo na zapnutie telefonu je mierne vpustene dovnutra takze pokial mas vacsie prsty ako ja je dost obtiazne ho stlacit iba prstom musis si pomoct nechtom, alebo stylusom.Vyhoda je zasa v tom ze vo vrecku sa telefon sam len tazko vypne. 2)spracovanie sa mi zda velmi dobre,vsetky krytu su natesno ziadne velke spary na nom niesu viditelne ,vrzganie som zatial nezaregistroval vobec.Dokonce su kryty tak na tesno ze ked som telefon kkupil tak som vobec nevedel ako ho mam otvorit tak pevne zadny kryt drzal. 3)Ohladne zaruky ti toho moc nepoviem,pretoze o tom moc neviem jedine co viem tak O2 v UK na tento telefon dava 1rok zaruku.V zarucnom liste nic o mezinarodnej zaruke nepisu, pise sa tam iba o krajine v ktorej sa telefon kupoval,cize UK. 4)Za tych par dni co XDA mam a skusam som celkovo spokojny.Vzhlad telefonu velmi pekny(lenze pozili leskly plast na ktorom vydno odtlacky prstov) rozmery prijatelne je len o trochu sirsi ako moj SE K800i zato je o nieco kratsi a uzsi.Co sa windowsu6.1 tyka je omnoho rychlejsi ako windows 5, to je zrejme priamo umerne aj od hardveru ktory telefon obsahuje.Display je citlivejsi ako na mojom starom JasJare,nieje ziaden problem pisat bez stylusu iba prstamy i ked tlacitka su male.Gps modul ktory Xda obsahuje ma troska problem v miesnosti chytit dostatocny signal ale v aute alebo vonku je signal vzdy dobry.SoftwareCoPilot obsiahnuty na pametovej karte je iba skusobna verzia na 14 dni ktoru treba aktivovat a doplatit.Ja som si nainstaloval TomTom a som spokojny este by som chcel odskusat IGO8 lenze si musim kupit vacsiu pametovu kartu pretoze pri telefone bola iba 1GB,nejlepsie na tomto telefo ne to ze podporuje pametove karty az do velkosti 32GB(sice na trhu take velke karty este niesu ale myslim ze to dlho trvat nebude,maximum co som videl boli 16gb).Horsie je to ze pametova karta sa do telefonu vklada pod bateriu,pod sim kartu takze vybratie karty je mozle len po vybrati baterie.Fotoaparat si polepsil od JasJaru ktory som mal ,lenze fotky su dobre len pri dostatocnom osvetleni ,pretoze telefon neobsahuje ziadne prisvetlenie ani blesk.Vydrz baterie som zatial este celkom neotestoval pretoze s tymto s nim stale robim a instalujem cez pocitac ,a telefon sa stale dobija cez usb takze presne povedat zatial neviem.Mam vyhradu k sluchatkam pretoze sa pripajaju do mini usb konektora co je velmi neprakticke a k telefonu nedodali ziadnu redukciu na jack.Budem si taku redukciu musiet kupi pretoze sluchadla maju blby tvat a v usiach nerdzia a stale vypadavaju.Zato k tomu telefonu pridali akusi rozdvojku,aby bolo mozne nabijat aj pouzivat sluchadla sucasne.Prilozena nabijacka je vyborna, pretoze sa da menit z anglickej na europsku iba vymenenim kolikov.S telefonom som velmi spokojny az na niektore veci o ktorych som pisal, ti co maju radi PPC s windows mobile je XDA Zest vyborna volba a za tu cenu som nic lepsie nenasiel.Vlastne nasie este som sa rozhodoval medzi XDA Orbit II ktory takmer vsetko rovnake ako XDA Zest len navise ma este RDS radio. Ak ma este niekto nejake otazky ohladne tohoto telefonu kludne sa pytajte ak budem mat cas tak odpoviem.
loobo (12)|13.2.2009 10:07
Sice sem někde četl na netu že není blokovanej jen pro O2 UK ale jen pro jistotu, dá se používat i v jinech sítích?
jurajtrn (4)|13.2.2009 10:21
Ja mam v nom nahodenu O2 slovensku kartu takze by nemal byt,ine karty nemam takze nepomozem!V stredu by som mal byt doma tak uvidim vyskusam.

:D ;) :))
paul25 (1)|14.2.2009 13:12
Caves,som tiez v UK a rozhodujem sa medzi Zest a Diamond.Ako je natom ohladom navigacii a roznych aplikacii???JHe neaky problem s instal alebo je to kompatibilnee.Dakujem
jurajtrn (4)|15.2.2009 19:00
Zatial co mam vyskusane je tento telefon na aplikacie ako stvoreny. Pokial su aplykacie urcene pre PPC a toto rozlisenie displeja nie problem aplykaciu do pristroja instalnut.:D ;)