Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

|ERROR| - Cannot display the attachment - v Pocket Outlooku nelze zobrazit příloha

osch (1330)|11.2.2009 14:20
Ahj. Hledal jsem všude. V Čechách na Moravě i ve Slezsku. Taky v cizině a nikde jsem nenašel řešení. Už nevím co s tím.
Nesetkal jste se někdo a nevíte jak (vy)řešit následující situaci?

Někdy během denodenního používání mého Touch HD se mi přestaly zobrazovat přílohy emailů po tapnutí na ni přímo v outlooku. Stahuju vždy celé a nechávám je ukládat na kartu. Normálně to fungovalo a z ničeho nic, bez jakékoliv mi zřejmé souvislosti s instalováním, laděním či uklízením přestalo zobrazování fungovat. SR nepomáhá, HR je až nejkrajnější možnost, ale je to jako jít kulovnicí na komára. Zkoušel jsem i maily odstranit a nechat je nasyncovat do zařízení znova i s přílohama a to také nepomáhá. Jiný nápad?
Je to pro mne dost důležitá vlastnost. Vím že by se to asi vyřešilo instalací nějakého propracovanějšího mail manageru, ale tomu se chci vyhnout. Defaultní mojím potřebám vyhovuje. Jde to obejít zvláštním uložením přílohy, ale to je při padesáti - sto mailech denně dost neohrabané.
lelouch (331)|12.2.2009 00:09
Přílohy bys měl najít na kartě v Inbox.mstXXX - zkontroluj je, zda jsou vůbec v pořádku a nemají třebas nulovou délku. Až vymažeš poštu, ručně dej ten adresář pryč, jinak ti na té kartě zůstane i s těmi neprolinkovanými přílohami.

Nejspíše to bude poměrně standardní případ - zkus zrušit celé partnerství synchronizace a vytvořit ho z nuly a opětovně ho nastavit. To by na 80% mělo pomoct. Je to duševní porucha synchronizace, která se holt občas objeví - pravděpodobně se přitom rozhasí relativní linky ke kartě, které tam vkládá synchronizační program (velký Outlook ma vše i s přílohami v souboru PST, takže linky nepotřebuje).

Prostý reload pošty nepomůže, ty linky k souborům tam stále bude dávat špatně - tu schízu odstraní až nové partnerství.
Pavel Koza (4761)|12.2.2009 02:35
Kolik tech priloh mas? Vejdou se do pameti zarizeni? Zkusil bch vypnout sycnhronizaci emailu, prehodit v nastaveni uloziste do zarizeni a pak syncovani mailu zase zapnout. A uvidis, jestli ti tam neco system nakopiruje. Jo, mezi tema jednotlivejma krokama vzdy provest celkovou synchronizaci.
osch (1330)|12.2.2009 11:36
Těch mailů mám cca 1000 a každý druhý má nějakou přílohu. Průměrná velikost přílohy je necelé 1 mega, ale mám i 15ti megové. Proto musím vše cpát na kartu. Zrušení partnerství a nastavení nového s následnou synchronizací jsem už vyzkoušel dvakrát a nepomohlo. Zkusím to ještě jednou s navrhnutým smazáním toho souboru příloh na kartě. To jsem doteď nezkusil. Dám vědět.
osch (1330)|12.2.2009 14:09
Tak nic. Nepomohlo. Teď už jen asi nainstalit jiný email manager.
Pavel Koza (4761)|12.2.2009 14:18
Jeste mne napada - kdyz kouknes do ty slozky na karte, kde si je sysli fyzicky, maji spravnou velikost? A druha vec, dela to na vsechny prilohy i na ty, ktery si ted posles a sesynchronizujes? A posledni - kdyz tu samou prilohu mas ve filesystemu, tapnutim se otevre spravne?
osch (1330)|12.2.2009 14:43
Na kartě ty přílohy mají shodnou velikost. Dělají to všechny přílohy, i ty, které si pošlu teď. Pokud přílohu uložím někam, kamkoliv do zařízení, bez problému se otevře.
Toto vše se děje v účtu který je synchronizován se stolním outlookem. Zajímavé je, že příloha ve zprávě má správnou ikonku, poutlook tedy pozná druh souboru přílohy.
lelouch (331)|12.2.2009 15:00
Takže jsme u těch dvaceti procent... Zkus tuhle aplikaci, měla by umět fix mailboxu včetně resetu linků k přílohám. Případně zkus juknout do registrů, co se píše v položce [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Inbox\Attachments] jestli tam takovou máš...
zuzkys (356)|12.2.2009 15:27
Tuhle diskuzi také sleduji, protože mám stejný problém, jednou za čas se přílohy prostě rozhodnou se z mailu neukazovat. Takže utilitku výše uvedenou jsem vyzkoušela a řešení nepomohlo. Jen podotýkám, já mám Diamonda, ale to je asi v této situaci úplně jedno. Kdyby někdo z Vás přišel na řešení, tak dejte vědět prosím, já už vyzkoušela asi stejně jako osch úplně vše..
osch (1330)|12.2.2009 16:30
Tak u mě ta výše uvedená větev v registrech končí Inboxem. Tedy Attachment tam nemám. Že by tady byl ten problém? Ten soubor jsem ještě nezkusil, neboť mám trošku obavu, aby mi maily v zařízení nesmazal a tím při synchronizaci nesmazal i vestolním outlooku. Zatím si to tedy na stole zálohuji.
Co by v těch registrach mělo být? Cesta ke složce na kartě?
lelouch (331)|12.2.2009 17:27
Právě... Jenomže teď jsem to kontroloval, a v 6.1 se zdá být všechno jinak. Možná že zde spíše platí tohle:

HKCU\Software\Microsoft\MAPI\PropertyPath = "\Storage Card\Mail" (REGSZ string, no quotes)
HKCU\Software\Microsoft\MAPI\AttachPath = "\Storage Card\Mail\Attachments" (REGSZ string, no quotes)

Ještě zkouším hledat...
osch (1330)|15.2.2009 14:34
Tak aby jste si nemysleli, že jsem to už vyřešil a nedal ani vědět. Nevyřešil. Celý víkend nedělám nic jiného. A nic. Vyzkoušel jsem vše znovu. Kompletní zrušení a smazání partnerství jak na PPC tak i v PC. Včetně přeinstalace AS v PC (pro jistotu). Smazal jsem složku messaging ve windows v PPC, smazal jsem složku s přílohama na kartě, pomocí SK Tools jsem smazal databázi PoutlookAttach. Zazálohoval jsem data v outlook na PC, přeinstaloval jsem ho. Snížil jsem počet stahovaných mailů ze všech na "za poslední měsíc", tím se snížil i počet příloh. Zkusil jsem na prázdný poutlook syncnout jeden email s přílohou a i při uložení do zařízení tak na kartu tu přílohu neotevře. Jen když ten soubor ručně uložím, pak ho otevřu, ale ne z poutlooku. Nepomohl ani test s trialverzí FlexMail. Pravda je, že Lelouchem výše uvedené hodnoty v registrech jsem neměl. Jejich přidání nic nevyřešilo.
Nevím jak dál. HR se asi nevyhnu. Ještě to chvilku nechám vyhnít a až bude čas...
lelouch (331)|15.2.2009 21:29
Ještě mne později napadla možnost naformátovat kartu, protože flash technologie z principu není moc spolehlivá zvláště u často mazaných, měněných položek a pod., což v kombinaci s rychlostí čtení/zápis a FAT32 obecně nevěští nic dobrého u tisíce souborů v jednom adresáři...

Ale pokud se to chová stejně i v zařízení obávám se, že se HR nevyhneš. Zjevně se něco pošahalo v linkování PocketOutlooku. A protože tohle je evidentně blackbox který je navíc na každém zařízení řešený mírně jinak... držím palec.