Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chybějící ikona baterie v Title baru

Phil_ce4you (165)|11.2.2009 07:08
Pohrával jsem si s nastaveními v HD Tweak a Advanced Configuration tool a poté jsem zjistil, že se mi ztratila ikona stavu baterie z Title baru. Kdyby tam nebyla a ikony byly vedle sebe, nějak by mi to nevadilo, protože na stav baterie používám Batti, ale ona je tam "černá díra" čili mezera, jako by tam ta ikona měla být, ale nezobrazí se.
Dám v HD Tweaku v nastavení 1. Call " Battery icon -Show" a dále v nastavení 5. Title Bar "Battery icon -Show", "Date and Time -Show nothing", Dám OK a pro jistotu restart, naběhne Touch Flo a v místě, kde by měla být ta baterie je to prázdno a dokonce mi to ukrojí i kus ikony se signálem. Když kliknu do Title baru, zobrazí se System status, skočí to za chvíli zpátky a ikony jsou O.K. a v tom místě, kde bylo to prázdno, je ikona hlasitosti, ale ikona signálu je opět ukrojená.
Jinak v System statusu tu baterii taky nevidím.
Divné je, že pokud po tom restartu kouknu znovu ho HD Tweak, změní se nastavení v 5. Title Bar opět na "Battery icon -Hide".
Zajímavé je, že jak pracuju s HD, občas se ty ikony zobrazí O.K., ale potom to zase přeskočí a je tam ta mezera.
Pokud v DH Tweaku nastavím 5. Title Bar "Battery icon -Hide", "Date and Time -Time", je vše O.K. a v title baru se zobrazí Hodiny...

Neví někdo, co se stalo...?
00314799_HD_2uh7.jpg 00314799_HD2_RM9X.jpg 00314799_HD3_QL8W.jpg
jsman (61)|11.2.2009 10:20
Stalo se mi něco obdobného, zkus povolit zobrazení hodin.
Phil_ce4you (165)|11.2.2009 10:47
Ale to mám, jak jsem psal na konec... je to i v tom screenu...
Phil_ce4you (165)|11.2.2009 13:47
Je divné, že to tlačítko napájení není ani v tom System statusu...
lusk_ce4you (2)|11.2.2009 21:30
Me to blblo podobne s merakem baterie z iLauncheru ( vypada stejne jako ten v Batti) , od ty doby co jsem ho vypnul je to o.k.
UserN1 (172)|12.2.2009 09:53
Co tohle? Nepouzivas SPB Plus?Zkus ho odinstalovat...Nebo se pak prohrabat manualne v registrech, pokud se v nich orientujes, abys zjistil co vse ti tam Advanced Configuration tool a HD Tweak rozhodili. Neni moc optimalni pouzivat oba programy zaroven...Nebo pak HR nebo flash na jinou rom, ale chapu, ze do toho se ti treba nechce a je to az krajni reseni :))
jedlickj (1)|29.8.2009 13:23
Ahoj

měl jsem stejný problém už jsem ho vyřešil.

Cituji tento příspěvek :

Change the display of the clock in the taskbar

The clock in the taskbar can be changed to show not only the time, but also the date, or just the date, or nothing at all.
To show nothing:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 0 (DWORD decimal)
To show just the clock:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 1 (DWORD decimal)
To show just the date:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 2 (DWORD decimal)
To show both the date and the clock:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 3 (DWORD decimal)
Note 1: If you switch to the Analog clock display, the date will remain visible -through- the Analog clock
Note 2: Setting the clock to show 'nothing' will still keep the reserved space, showing the taskbar background, and obscure any icons that will shift to the right.
Note 3: Your date may get obscured by the space reserved for the OK/Close button in the top-right. You can fix this my adding spaces at the end of your 'Short Date Format'.


Tedy když je nastavena hodnota 0 v HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt systém stále rezervuje část na taskbaru pro hodiny. Nastavil jsem tedy hodnotu 1 a u
[HKLM\Software\Microsoft\Shell\]
"ShowTitleBarClock"=1 (enable)
"ShowTitleBarClock"=0 (disable)

jsem nastavil 0

Teď to funguje perfektně.

Jarek
theykilledkenny_ce4you (0)|24.11.2009 09:37
čau. Mám stejnej problém jako je popisovanej v prvním příspěvku. Prostě nejsem schopen jakkoliv dostat nahoru do baru ikonu baterie. Hodiny mi tam jedou ok, ale baterie prostě nee. Mám instalovanou novou ROM Duttys HD Sense 2.1 Holy Grail R0. V HD tweak mám u položky 1.10 Battery icon - Hide (default), 5.1 Battery icon - Show (default) a 5.2 Date and Time - Time (Default). Pokud změním 1.10 na Show (Advised), vůbec nic se po softrestartu nestane a nahoře mám zase jenom hodiny.

Fakt už nevím co s tím, zkoušel jsem to i přímo v registrech změnit a taky nic. A ani žádná z výše uvedených rad mi nepomohla :(

Programů tam mám instalovanejch jen pár: HDtweak, Totalcommander, Smartřády, Hicalc. zkoušel sem je ale i odinstalovat a taky nic.

Umí mi prosím někdo poradit??:( :(
Phil_ce4you (165)|24.11.2009 10:42
Už se s tím nepekluju, používám TOTO od Panota a je klid.
O tom, že i design je lepší ani nemluvím... je to jeden CAB, ihned nainstalovaný a po SR je vystaráno.
theykilledkenny_ce4you (0)|24.11.2009 14:02
jo, ty já mám taky nahozený, ale to bohužel neřeší problém chybějícího ukazatele stavu baterie :?
Phil_ce4you (165)|24.11.2009 14:19
Mně ano... měl jsem u orig. ROM stejný problém, vyřešila mi to instalace zmíněného CABu a instaluju ho už automaticky u všech ROM.
theykilledkenny_ce4you (0)|24.11.2009 14:23
a co máš teda prosimtě nastavený v HDtweak u položek 1.10, 5.1 a 5.2 ??
Phil_ce4you (165)|24.11.2009 14:29
Můžu si ho nainstalit a podívat se :-)
EDIT: 1.10 Hide (Default), 5.1 Show (Default), 5.2 Time (Default).
Tenhle trabl se mi stal, když jsem si hrál s nastavením pomocí HD Tweak a Advanced Config současně. Pomohl až HR.
Od té doby rovnou po flashi ROM instaluju výše zmíněný CAB a není problém.
theykilledkenny_ce4you (0)|24.11.2009 15:05
Ok diky moc. Asi to taky vidim na HR, vecer zkusim, snad se zadari :)