Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google Sync - synchronizujte svůj kalendář, úkoly a kontakty s google

TheMelin (1642)|10.2.2009 04:23
Jak již nadpis napovídá, firma Google přišla s novou službou pro majitele mobilních zařízení. Nyní můžete synchronizovat svůj kalendář, úkoly a kontakty s Google on-line službami. I opět se jedná o službu která je zdarma. Majitelé Pocket PC mohou využít pro synchronizaci protokol Microsoft Exchange ActiveSync.
Více o službě a jejím nastavení se dozvíte ZDE.


[youtube]http://www.youtube.com/v/Kt_-qHczCMg[/youtube]

Sodja (45)|10.2.2009 16:13
co vložit do pole doména v ActiveSync? Pole domény nemůžu nechat prázdné, jinak mě nepustí na další krok.Mám WM5 Smartphone (MTeoR). Navíc od chvíle, co jsem založil tenhle účet Exchange mi Device Center ve Win Vista hlásí chybu. Přitom mám nastavenou ruční synchronizaci. Díky za rady.
TheMelin (1642)|10.2.2009 16:24
unus (27)|10.2.2009 18:39
Na jakém portu tahle synchronizace běhá? Netušíte někdo.
Sodja (45)|11.2.2009 04:28
Nepochopil jsem odkaz na návod Googlu....tam jest psáno, že pole domény se má nechati volné - ale jak jsem psal výše, popisovaný systém je PPC a já mám Smartphone, který se chová jinak...
urys (402)|11.2.2009 11:20
Návodu bych jen vytknul to, že vynechal první obrazovku nastavení v ActiveSyncu a to je zadání email adresy a odškrtnutí, že se server Exchange určí automaticky (alespoň tak ten wizard je na Winmobile 6.1).

Funguje, odzkoušeno a vzhledem k tomu, že nemám na desktopu operační systém Windows a Google aplikace používám, tak jsem toto velice uvítal. Navíc jsem ušetřil jednu aplikaci, kterou již nyní nepotřebuji a nemusím tedy zvažovat její nákup - OggSync.
pat125 (4)|11.2.2009 12:31
Já už to mám nastavené od včera a jede to bez problémů. V prvním kroku nastavíš adresu serveru "m.google.com, v dalším kroku uživ. jméno a heslo, doménu nevyplňuješ a potom si vybereš, co chceš synchronizovat.
fun_thomas_ce4you (74)|11.2.2009 16:49
Funguje vám synchronizace více kalendářů? Mě se synchronizuje jenom ten defaultni :(
pat125 (4)|11.2.2009 16:58
Funguje mi taky pouze default kalendář. Sdílené se nesynchronizují - ale mně osobně to nevadí a spíš to vítám.
fun_thomas_ce4you (74)|11.2.2009 17:29
Nejde mi ani tak od sdílené kalendáře, ale o moje různé kalendáře (osobní, pracovní). Zkoušel jsem i službu NuevaSync, ta sice umožňuje synchronizaci až [s]5[/s] 8 dalších kalendářů, ale není stejně schopná to v telefonu pak zobrazit podle kategorií :( Např. na Google Calendar si přidám nějakou událost (např. do pracovního kalendáře), která se po synchronizaci v telefonu objeví, ale bez kategorie :( Neví náhodou někdo jak tento problém vyřešit?
Beny_ce4you (53)|11.2.2009 21:59
zkus OggSync umi synchronizovat vsechny kalendare a prirazuje je do kategorii podle nazvu
m!st3riO (0)|30.3.2009 13:11
Ahoj, chtel bych se zeptat.
Udelal jsem nastaveni synchronizace na Google Calendar + kontakty podle navodu: http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138636&topic=14299

Ovsem stal se mi takovej "bug", potom co jsem udelal prvni synchronizaci, v TouchFLO se mi zobrazuje, ze mam jeden neprecteny email a nemuzu se toho nijak zbavit :[. Nema nekdo reseni? Zkousel jsem i "googlit" co se stalo, ale nemuzu to nikde najit. Akorat v prvnim kroku [ktery v navodu nevidim] jsem nevyplnil email, ktery to chtelo vyplnit.

Zarizeni: HTC Touch HD [rom davideuck v4-HP]
pat125 (4)|30.3.2009 13:17
Po vytvoření účtu se zobrazí v Outlook e-mail uvítací e-mail. Je to standardní windows funkce. Odstraníš ji, když půjdeš Start > zprávy (nebo Start > Programy > zprávy) a tam si v levo nahoře vybereš z rozbalovacího menu "Outlook e-mail". Snad to pomůže:))
m!st3riO (0)|30.3.2009 13:44
*Ouch*

Omlouvam se, za takhle hloupej dotaz, ale mel si stoprocentni pravdu! Diky Ti opravdu moc!
malcor_ce4you (47)|21.4.2009 20:14
Povedla se nekomu synchronizace na vastni domene hostovane na googlu? Nejsem si uplne jisty jestli vsechno nastavuju spravne, ale v nastaveni Active syncu zadavam do Emailova adresa: mou emailovou adresu jmeno@mojedomena.cz, kdyz zaskrtnu ze se ma automaticky zjistit nastaveni exchange serveru tak to v dalsim kroku probehne, ale kdyz se vratim znovu do tohoto nastaveni tak je okynko prazdne. Na dalsi karte zadavam adresu serveru m.google.com a zaskrtavam SSL pripojeni. Na dalsi karte zadam uzivatelske jmeno "jmeno@mojedomena.cz" pak heslo a pole domena necham prazdne. Zadam ulozit heslo. Na dalsi karte zaskrtnu jenom Kalendar. Pak dam dokoncit a pri pokusu o sync (pripojeni pres wifi, ale v pripade potreby si muze sahnout i ne Edge) napise ze probiha synchronizace slozek a pak to zahlasi ze nam ucet opravneni k synchronizaci a kod podpory je 0x850100004
-alf- (112)|21.4.2009 21:34
Ano, na vlastní doméně funguje OK
Nicméně je potřeba povolit synchronizaci, a to v administračním dashboardu tvé domény.
Mezi aktivními službami jako Email, Kalendář apod. najdeš "Mobile" - resp. český ekvivalent, který rozklikni a zde je checkbox "povolit Google Sync".
malcor_ce4you (47)|22.4.2009 07:11
Parada, uz to jede, Akorat vylo potreba se v nastavovani domeny prepnout na English US aby se tam ta polozka Mobile objevila. Synchronizace uz pak probehla docela v pohode. Akorat jednu udalost me to ze zahadnyho duvodu presunulo ze soboty odpoledne na patek 11 vecer a jednu celodenni to nepreneslo na Google. Budu si s tim hrat a uvidime jestli to byla mucha prvotni synchronizace.

Kazdpadne diky za radu