Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-ten X500 - baterie

Standa999 (138)|5.2.2009 16:32
Koupil jsem v Mobilnautu baterii pro moji X500 a jsem s ni nespokojen. Nechci resit jestli denne poslu 5 SMS, 15 minut volam a 30 minut surfuju pres WiFi. Je na tom uplne stejna jako originalni, ktera je 1,5 roku stara -> co 1,5 dne nabijim.
Nemate nekdo vlatni zkusenost s tou baterii, kterou prodava Sunnysoft? Abych nedopadl uplne stejne, protoze s takovou pocatecni kondici s ni muzu za pul roku akorat podlozit skrin.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2009 20:09
A jak dlouho ti vydrželo PDA na původní baterii, když bylo zařízení nové a jaká je její kapacita? Jak dlouho máš tuhle novou? Nelze vyloučit její vinu, ale na výdrž má vliv mnoho faktorů: ROM, síla signálu GSM (také to, zda není v okolí více BTS, mezi kterými se PDA neustále přepojuje), zapnuté Wi-Fi, zapnuté podsvícení, zapnuté průběžné syncování s exchange serverem / push mail, zapnuté skype...
Když vydrží baterie dobu mezi opuštěním domu a návratem, tak to podle mě stačí.
Standa999 (138)|5.2.2009 22:54
Ja vychazim z toho, ze obe baterie jsou kapacitne stejne - 1530 mAh. Pokud je zakoupena baterie ve stejne kondici jako 1,5 roku stara, tak je jedno, co se na tom telefonu deje. Pro me ke tenhle stav nedostatecny a proto jsem si kupoval baterii novou (mam ji 3 tydny).
Kdyz uvedu v obecne rovine opak, tak jsem si koupil po roce pouzivani fotaku Nikon neoriginalni baterii ve stejne kapacite. A svete div se, vydrzi dele nez puvodni.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2009 23:21
Pokud myslíš/víš, že je problém v nové baterii, tak ji reklamuj. Předpokládám, že ji nabíjíš správně a vždy na 100%.
Standa999 (138)|6.2.2009 08:54
Ja ji nemam v umyslu reklamovat a nechci jim nic vycitat, ono na trhu toho moc neni. Pro me to jsou sice vyhozene penize, ale to se stava. Byly by to stejne dohady, jestli mam zapnute WiFi 20 nebo 30 minut denne a po 14 denim zkoumani bych ji obdrzel zpet. Ja chci jenom lepsi baterii. Kdyby mi nekdo napsal, ze (nekde) koupil baterii a ta vydrzi o 1 den dele nez puvodni, tak to by me trochu navedlo.

Edit: Jak se divam na ty obrazky u tech prodejcu, tak jsou uplne stejne. Ze zahranici to nechci kupovat, protoze by postovne asi dosahlo cenu te baterie. Tak si tam dam puvodni a tu "novou" si necham az bude hur.
Zdenek Malinsky (9781)|6.2.2009 10:13
A jak dlouho ti vydržela ta původní baterka, když byla nová?
Pokud chceš delší výdrž, budeš muset koupit baterii s větší kapacitou. Některé jsou slim, takže jde použít původní kryt, ty hodněkapacitní musí (mají přibalen) kryt ("batůžek").
Nákupu na netu v zahraničí se neboj - jsou s tím veskrze lepší zkušenosti než s našimi.

Ale nakonec - máš 2 baterie, tak proč to řešíš? 2 x 1,5 dne = 3 dny ;)
Standa999 (138)|6.2.2009 11:29
Me puvodni vydrzela i 2,5-3 dny, kdyz jsem potreboval. Samozrejme, ze 2x1,5 dne je reseni, ale nove baterie se kupuji z jinych duvodu. O tu tlustou nemam zajem. Dival jsem se na tuhle baterii a vypada to na original dle vyrobce. Zkusim jim napsat.
Haldy (22)|19.2.2009 21:27
A co to zkusit obednat z e-bay: napr tady te to vyjde na 11$ is postovnym (8+3USD). Co jsme videl, tak vsechny se prodavaji s kapacitou 1530mAh ale v ruznych provedenich - ruznych obalech.
Standa999 (138)|20.2.2009 00:09
Jo ta cena za postovne je velice pozitivni. Psal jsem do toho palmpc a ta baterie je uplne stejny vyrobce jako uz mam - Cameron Sino.