Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Resco Contact Manager - final verze 1.0 vydána

Shennlon (73)|5.2.2009 15:09
EDIT
Od 23. 2. 2009 máme k dispozici "final" verzi 1.0 - viz link

February 3, 2009 vysiel novy touch contact manger:
Resco Contact Manager v0.90 (Beta)

Stiahnut si ho mozte priamo zo stranky vyrobcu: http://www.resco.net/pocketpc/contactmanager/
sikula05 (272)|5.2.2009 15:52
pár postřehů z vyzkoušení:aplikace s velkým potenciálem, beta zatím nepoužitelná-po SR se ztratí kontakty z Favorites, program nějak divně zaplnil paměť a pomohl opět až SR, nevyhledává podle firmy, bohužel chybí vibrační odezva, nenabízí možnost přiřazení jako výchozí aplikace pro kontakty...ale byla docela i na WM5 a P3600 po čertech rychlá...;)
Honza102 (182)|5.2.2009 17:38
Ikdyž je to zatím jenom beta, strčí do kapsy všechny podobné programy co jsem kdy zkoušel. Nemůžu dostat kontaky do oblíbených, to je zatím jediný problém na který jsem narazil.
sikula05 (272)|5.2.2009 21:25
až se ti to povede, stejně tam po SR nebudou...je to reportovaná chyba od všech uživatelů i na jejich fóru;)
agent007_ce4you (12)|6.2.2009 21:19
Na tuhle aplikačku jsem moc čekal, vychytat chybičky a bude to prima...
MaxxMaxx (85)|8.2.2009 23:25
Hladat podla firiem ide cez kategorie na HTC Touch Pro len je tu znamy problem s tlacitkami na hlasitost su po nainstalovani nefunkcne. :(
MaxxMaxx (85)|10.2.2009 11:53
Nova verzia je dostupna ale ziadne zasadne zmeny nenastali .
Bugy ma nadalej
sikula05 (272)|10.2.2009 13:01
Potvrzuji,jediné co snad opravili je to, že zobrazení ve favorites už není spojeno se zobrazením kontaktů.Jinak hlavní nedostatky:špatná práce s pamětí, nestandartně se chovající tlačítko pro volání z kontaktů přetrvávají.Jinak nová beta je o něco datově větší a pomaleji startuje.Takže pokud to ladí tímto směrem...tak palec dolů:no:
MaxxMaxx (85)|16.2.2009 19:53
skoro kazdy den nova verzia. Favorites funkce,historia hovorov pre kazdy kontakt zvlast
funguje uz dobre.Male bugy su prec. Jedina vec mi stale nejde na HTC Pro
a to tlacitka na hlasitost :(

ver. 0.95 beta
sikula05 (272)|16.2.2009 23:49
Umě stále ale přetrvává problém s pamětí...po ukončení aplikace tato zůstává v běžících procesech/nikoliv aplikacích/ a třeba ihned po spuštění a ukončení má něco kolem 1.5M, ale když jsem si s programem déle hrál, tak měla už velikost přes 4 mega. Jeto jen můj problém, nebo problém WM5?
Brco_ce4you (447)|17.2.2009 11:42
Uz je vonku 0.96 a dnes mala byt finalna verzia. No zasa ju posunuli. Hlasiost nie je opravena stale a v zmensil sa today plugin. Je uzsi.
MaxxMaxx (85)|17.2.2009 15:47
Je to tak aj u mna na wm 6.1. Ale myslim si ze to je normalne.Sposobuje ti to problem?
Brco_ce4you (447)|17.2.2009 15:59
Nie, len to vyzera trochu nekompatibilne, myslim, ze to bolo vyzualne krajsie, ked to vyplnalo skoro cely displej na sirku. Ale uz sa tesim na final verziu.
MaxxMaxx (85)|23.2.2009 17:17
Nova verzia 0.98 uz su funkcne aj tlacitka hlasitosti na TP.
Ale neviem cez Resco kontakt ulozit nove cislo pod existujuci kontakt.Vzdy to da na vyber len vytvorit novy.
A MMS spravy to nezobrazuje treba chodit cez kalasicke rozhranie. :(
Honza102 (182)|23.2.2009 17:34
Dnes měla vyjít ostrá verze, tak jsem jsem zvědav...

EDIT: Ostrou verzi stahujte ze stránek produktu :)
radekhulan (315)|24.2.2009 00:22
Stáhnul jsem ostrou verzi, nainstaloval, a je fantastická. Opravdu skvělý a mimořádně rychlý (Touch HD, 800x480) správce kontaktů, SMS zpráv, posledních hovorů a vytáčení hovorů. U mě okamžitě nahradil iContact a Sunnysoft Contacts.
Keddie_ce4you (49)|24.2.2009 09:53
Tak jsem to zkoušel na svém novém HTC Touch HD a vypadá to opravdu pěkně. Jen mi to nefunguje úplně korektně. Když jsem na záložce Contacts a klepnu na tlačítko v horní liště (Contacts pro filtorvání kontaktů), tak mi to občas spadne. A to tak, že musím udělat soft reset. Dělá to ještě někomu?
MaxxMaxx (85)|24.2.2009 12:48
Na Touch pro mi to nerobi skusal som to.
fun_thomas_ce4you (74)|24.2.2009 13:06
Vypadá to na parádní prográmek. Mám akorát problém se zobrazováním SMS, v konverzaci u jednotlivých kontaktů se mi SMS nezobrazují celé. Má někdo taky takový problém? Druhý problém mám s fotkama u kontaktů, přijdou mi roztažené do široka, v TouchFlo 3D i v Outlooku maj proporce normální.
lubo.n (12)|24.2.2009 14:38
Netušíte prosím někdo, jak nastavit nebo dohrát ten úplně tmavý skin, který je všude na firemních screenshotech u Resco Contact Manageru? Po instalaci se na X1 pustí jen takový divně gradientní skin, který vypadá o dost hůř a hlavně světleji než ten celý tmavý, který je na firemních screenech. V předvobách skinu přímo v aplikaci je k dispozici jen Default.VGA, nic víc tam nevidím :(.
00316343_rc1_lgUr.jpg
lubo.n (12)|24.2.2009 18:07
Chyby Resco Contact Manageru verze 1.0 (Xperia X1, rom R2AA010 Generic UK), vše zjištěno na trial verzi (pochybuji, že by se komerční verze nějak lišila) jen během několik hodin používání - tzn. těch chyb asi bude mnohem víc :(

- Ovládání v Today pluginu se občas zblázní a přepínání BT a WiFi nereaguje správně, nehledě k dost častému nekorektnímu překreslování pluginu při změně portrait a landscape módu.
- Výtka k práci se SMS - když smažu SMS přímo z Contact Manageru, proč se stále objevuje její notifikace v horním taskbaru? Musím pak SMS mazat vlastně 2x, nebo zrušit notifikaci, což je k ničemu.
- Přidávání fotek ke kontaktům - hezky koncepčně navržená práce s výřezem fotky a jejím zoomováním moc dobře nefunguje, zejména je-li obrázek menší, aplikace to zjevně nechápe (stejně se chovaly i předchozí betaverze).
- Přebírání hovorů aplikací je také dost zoufale bugové, někdy to jde, někdy ne, zjevně podle různých stavů systému a hlavně nálady Contact Manageru.
- Občasný reset, VELKÝ PROBLÉM!

Trochu zmatené?
Today plugin je stále užší, v prvních betaverzích byl na celou šířku obrazovky.
Stále přetrvává podivné posouvání kontaktů při pohybu prstem, ten "gravitační" efekt, nebo jak se to vlastně nazývá, má moc dlouhou odezvu i délku trvání. Názorně - posunu kontakty prstem a ještě dost dlouho se scrollují po cca několika bodech (mimochodem dost trhaně) a je tedy nutné do obsahu kontaktů podruhé klepnout pro zastavení posuvu. Zkoušel jsem to chvilku i na Touch HD, kde se to chová úplně stejně divně. Možná to tak má být, každopádně třeba iContacts umí scrolling nesrovnatelně lépe.

Moje celkové "první" dojmy: výborně vypadající aplikace, nicméně verzi 1.0 vypustili zjevně příliš brzy na to, aby ji stihli u Resca pořádně odladit, stále obsahuje až příliš mnoho chyb a nedodělků. Je jisté, že na každé ROMce i zařízení se může chovat Contact Manager trochu jinak, některé jeho chyby jsou ale přece jen příliš zjevné :?
soko.ban (71)|24.2.2009 20:17
No je to zatím velmi dobrý, jediný co mě točí, že ze záložky Contacts se tlačítkem All people spustí původní windowsácký kontakty. Browsil jsem teď hodinu a řešení jsem nenašel. Neví někdo náhodou jak na to?
kopejda72 (3)|24.2.2009 23:04
Zdravím, zkusil jsem si nainstalovat tuto novou verzi na HTC TouchPro, vše funguje zatím velmi dobře, jenom se mi zobrazuje u zpráv, které jsou jako potvrzení o doručení SMS, jméno ye seznamu kontaktů a nevím jak to změnit...zkusil jsem ten kontakt odstranit, ale automaticky se přiřadil další. Nevíte prosím někdo jak na to? Dík za radu. Standa
hafush (136)|25.2.2009 04:05
Tak mě na HTC Touch HD zatím vše funguje perfektně.
Jen bych uvítal možnost volitelného řazení kontaktů v oblíbených. Prostě si zpřeházet fotečky dle libosti.
Také se mi, jak už zde bylo napsáno, líbí více ten tmavější skin,který je vidět na fotkách,než ten šedý "default VGA", který se nainstaloval.
lubo.n (12)|25.2.2009 18:17
Resco nenápadně změnil obsah instalačního CABu u Contact Manageru (oficiálně stále verze 1.0 z 23. 2.), má jinou délku než včera a některé soubory v něm jsou z 24. 2. Chyby u X1 i Touch HD (obojí zkoušeno dnes) stále stejné, seznam případných oprav Resco tak jako tak nezveřejňuje ani ve svém diskusním foru.
kopejda72 (3)|25.2.2009 19:34
Tak jsem teď zkusil stáhnou novou verzi Resco, po isnstalaci se opravil počet řádku v SMS a verze je označována jako 1.01. Ale jméno u doručenek se zatím nezměnilo....
lubo.n (12)|25.2.2009 19:39
Jojo, už to zase změnili, instalátor je opět delší a jsou v něm nové soubory z 25. 2. Zjevně na ladění stále pracují, což je moc dobře.
kopejda72 (3)|25.2.2009 19:48
Ano, je to dobře, aplikace se zdá dost dobrá....za tu i ty peníze budou stát...
hafush (136)|26.2.2009 18:30
Tak nyní je oficíálně uvedeno,že verze z 25.2.09 je 1.01.
Já mám pocit,že na mém HTC Touch HD mi tento program způsobil nefunkčnost tlačítek pro ovládání hlasitosti.
Po stisku tlačítka UP nebo Down se zobrazí softwarová stupnice,ale regulovat tlačítky už nejde. Lze regulovat pouze prstem na displeji.
Někdy to náhodně na chvilku začne fungovat korektně,ale za chvíli je to zase nefunkční.
Máte někdo podobnou zkušenost,jestli to opravdu dělá Resco contact manager ?
doga_ce4you (5)|26.2.2009 20:20
Tlačítka pro změnu hlasitosti u TP se musí chvíli držet, pak reagují. Nejdou ale bohužel české znaky u HW klávesnice pomocí tl. SYM (systém Mobilnaut). Tato chyba se projevila okamžitě po nainstalování tohoto manageru. Nestačí zakázat ho v Today obrazovce, musí se odinstalovat. Jinak manager vypadá velmi pěkně.
hafush (136)|26.2.2009 20:51
Ted jsem si s tím Resco contact managerem 1.01 hrál a zjistil jsem,že ty problémy s hlasitostí opravdu způsobuje. Na mém HTC HD.
- Když máš nějakou jeho obrazovku otevřenou,tak HW tlačítka pro ovládání hlasitosti fungují normálně.
- Když jsem ale na HOME obrazovce TF3D , tak nefungují korektně (stiskem se vyvolá obrazovka pro regulaci,ale na mačkání nereaguje,na touch prst ano).
Pomůže hodně dlouhé držení,které způsobí to,že obrazovka po chvíli bez zaregistrování stisku zmizí,ale hned se otevře znovu a už reaguje na mačkání HW tlačítek hlasitosti.

Další zajímavou chybou ve spojitosti s HW tlačítky hlasitosti a Resco contact managerem je to,že:
- Pokud mám otevřenou nějakou obrazovku a stisknu HW tl. pro hlasitost a nechci čakat až obrazovka pro hlasitost zmizí, tak stisknu tlačítko HOME,stane se to,že se zruší přiřazená funkce pro vstup do Resco CM přez ZELENÉ tlačítko.
Obnoví se to do normálu až potom,co do Resco CM vlezu jinak. Pak zelené tlačítko zase funguje normálně a jde přez něj skočit do Resco CM.
lubo.n (12)|26.2.2009 23:25
Info o tom tmavém skinu, co je na firemních screenshotech, což prý vlastně nakonec nejsou screenshoty, ale jen rendery :) V diskusi je uvedena i informace, že tmavý skin prý bude k dispozici ještě dnes :)

http://www.resco.net/forums/ShowPost.aspx?PostID=22172
hafush (136)|27.2.2009 15:38
Tak už tu máme ten slibovaný Black skin
Je na výše zmiňovaném foru Resco,kde je uvedeno toto:
[quote]If you want to use the same skin as the one that is on the screenshots on the official Resco Contact Manager website please download the attached SkinBlack.zip, and copy the content (4 files) to Program Files\Resco Contact Manager\Skin.

This is just a temporary solution for those that desperately want a black skin. In the future you will be able to download the installation file for a skin from the Contact Manager.

Also this skin will not work on square screen devices.
[/quote]
lubo.n (12)|4.3.2009 13:45
I současná verze 1.01 má podivnou vlastnost, ale nevím zda to dělá všem - přijde SMS, smažu ji v Resco Contact Manageru, ale stále mám na taskbaru její notifikaci a SMS se jeví jako nesmazaná. Dělá vám to také a případně na jakých zařízeních? Momentálně mám X1 a tam má Contact Manager stále dost chyb včetně nespolehlivě fungujícího přebírání příchozích hovorů.
hafush (136)|4.3.2009 15:52
Potvrzuji,že ta informace v taskbaru mi tam také zůstává viset. Mám HTC Touch HD
lubo.n (12)|4.3.2009 16:03
http://myego.cz/item/resco-ma-vyborneho-spravce-kontaktu-pro-windows-mobile
Tenhle článek alespoň zhruba popisuje některé funkce CM od Resca, ale žádné chyby, což je nějaké divné :(
Ty notifikace jsou prostě zjevná chyba, stejně jako jiné bugy v CM, nehodlám se ale pořád opakovat - nemůžu si pomoct, ale ta aplikace je prostě zatím pořád hodně neodladěná.
calin_ce4you (5)|5.3.2009 08:53
Mohol by mi niekto poradit, ako odstranit RCM z mojho HTC Touch HD bez toho, aby mi potom nevyskakovala hlaska ze subor RPMContats nemozno otvorit? Odstranoval som to pomocou Remove programs. Alebo aspon radu ako mam znova rozchodit kontakty. Nepomohol ani soft reset.
Licenciu zakupovat nechcem, nie je to pre mna az take terno aby som si to kupoval.
Vopred dakujem.

Edit: problem vyrieseny, pomohla znova instalacia RCM z ich stranky, kde maju novu opravenu verziu a nasledne po jej odinstalovani to uz funguje bez problemov.
hafush (136)|5.3.2009 14:54
Tak už vyšla 1.02 Beta. Nabízí plno vylepšení , ale zatím nenabízí opravy problémů předchozí verze.
Zatím ke stažení jen na jejich oficiálním fóru. ZDE
pipo (10)|13.3.2009 10:39
Uz je nova verzia 1,1 aj s SK lokalizaciou tu
Honza102 (182)|27.7.2009 10:08
Nová verze 2.0 umí mimo jiné provázat kontakty s kontakty na facebooku.