Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s volbou znaků s diakritikou na klavesnici TILT (Kaiser)

Naarda (2)|5.2.2009 02:59
Před nedávnem jsem si pořídil TILT (HTC Kaiser od AT&T). Doposud jsem požíval mobil se Symbianem a tak jsem poněkud "méně zorientovaný" až dezorinetovaný a řeším možná úsměvné věci.

Jedna z nich je to, že na mém přístroji vůbec nefunguje to, co jsem četl ve staženém českém návodu a to sice přepínání znaků (s diakritikou) na hardwarové klávesnici.
V manuálu se píše (a v několika diskusích se na to lidi odvolávají), že stisknu klávesu a pak Fn a mezerník a tím přepnu na další znak spojený s danou klávesou. U mě však vždy naskočí MEZERA.
Prosím, víte někdo, co dělám nebo mám špatně? Není to snad o tom, že amíci vymazali znaky s interpunkcí ze svého světa, že ne?
Díky.
unus (27)|5.2.2009 07:52
Zde návod.
Naarda (2)|6.2.2009 01:04
Díky, ale původní soubor sym.0409.txt obsahoval znaky s interpunkcí a i když jsem soubor nahradil novým, přesto to nefunguje. Problém je v tom, že nefunguje ono přepínání mezi znaky. Mezerník prostě funguje jen jako mezerník a ačkoliv funkční klávesa jindy normálně funguje pro přepínání druhé "vrstvy" znaků v kombinaci s mezerníkem to nefunguje :-(
unus (27)|6.2.2009 04:42
Např. při potřebě napsat znak "č" je třeba zadat znak "c", poté držet "ne zmačknout" "funkční tlačítko (v levém dolním rohu)" a pomocí "space -mezerníku" přepínat mezi jednotlivými variantami u znaku "c". Při potřebě psaní jiných znaků postupujete obdobně jako u znaku "č".
Zelych (40)|16.10.2010 12:16
Trik se souborem mi je známý, používal jsem ho už kdysi u Varia.
Chtěl jsem si ho ted dat do Kaisera (mam verzi od AT&T - tilt, takze jsem musel použít patch aby mi sedeli speciální znaky s popiskama)
Ale soubor sym.0409.txt mam s atributem jen pro čtení, takže bude asi součástí ROM,
Nedalo by se to poladit nějak jinak?

EDIT: Tak soubor se mi nakonec povedlo vložit. Návody tu jsou sice hezké, ale problém je v tom, ze Tilt nemá Sym na mezernílu (jako většina HTC), ale na OK, navíc pokud zmáčknu přes modré Sym, tak se zobrazí jen SW klavesnice.
Tak proto je asi problém. Navic držení klávesy s písmenem způsobí napsaní velkého písmena.