Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Diamond Touch - čtení knih

kalexar (2)|4.2.2009 18:46
Zdravím , když si chci přečíst knihu v mobilu tak mi to místo ř píše znak pro průměr, místo č é, místo ě í atd .....
Je jedno jestli je to .pdf soubor a nebo palm kniha. Ve vsech mi to dela. bylo mi porazeno at si stahnu fonty. Vím sice kam ale nevím jaké a odkud.
Mohl by mi prosím vás někdo poradit ?
charlie42 (42)|4.2.2009 19:39
allreader+? Jestli jo tak dej takovy to A s brejlema, file, file format a code page nastav na ansi central europe (1250)
locomachine (51)|4.2.2009 20:17
Fonty bys měl bez problémů najít tady na fóru, sám jsem je odsud kdysy stahoval. Hledej tu nebo onde CEVerdana, CETahoma, CEGeorgia.
Kdybys nenašel pošli PM ja ti to upnu.
kalexar (2)|4.2.2009 20:37
mockrát díky , podarilo se , sice je to chaotickej programek :D ale hlavne ze tov nem jde cist.
Dik moc
SG_ce4you (118)|4.2.2009 21:33
ahoj používám mobipocket reader a do něj nahozené české fonty je to perfektní kombinace
Vojtěch Barták (180)|6.2.2009 12:34
Njeprve, nechci zbytečně prudit, ale diskuse o elektronických knihách není nijak rozsáhlá, dá se projít za 15 minut, a informace tu jsou. Pokud ještě nějakou dobu počkáte, bude zde rozcestník s podrobným návodem, jak zprovoznit, nainstalovat fonty a programy na čtení knih.

Ve zkratce:
Existuje mnoho programů na čtení elektronických knih, ale nejlepší je podle mě kombinace Mobipocket Readeru, a českých fontů. Ty můžete najít třeba zde. Fonty zkopírujete do složky Windows/fonts/ na vašem PDA.
Pro instalaci Mobipocket readeru stačí nainstalovat stolní verzi, program následně sám vyhledá typ vašeho zařízení a nainstaluje jej. Je pouze nutné být v tu dobu připojen k internetu. V nastavení mobipocketu (na PDA) se změní font na český, a můžete začít číst.
Obdobně je to si s ostatními programy.