Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb aplikace na HTC Touch HD

Pepa7 (110)|3.2.2009 22:43
Abych ušetřil čas těm co si oblíbili aplikace SPB upozorňuji, že sočasné verze plně nepodporují HTC TouchHD !! Jedná se především o Spb Pocket Plus , SPB Backup ...
Jedním z problémů je otevření rozbalovacího menu (dá se obejít pomocí přemapovaní tlačítek) , či obnova zálohy. Věřme že všechny bugy opraví příští verze.
radospol (175)|4.2.2009 01:18
SPB backup mi funguje uplne bez problemov.
Jerry Salcer (197)|4.2.2009 14:46
Tak zde nesouhlasím, pocket plus i mobile shell maká skoro bez problému. Některá rozbalovací menu co nejdou rozvinou stačí rozbalit šipkama dolu nebo nahoru na sw klávesnici. Tak se lze do nich dostat u pplus a shellu. Zálohovací SPB backup mi taky přestalo fungovat zničeho nic, hlásí to errror, že nemůže zapsat zálohu, jestli údajně není plná karta. Jdou zálohovat samotné PIM pouze. Přitom od doby co to fungovalo, jsem na HD neprováděl žádné instalace. Nevím prostě. Nastavení záloh nemá vliv.
Pepa7 (110)|4.2.2009 17:31
sočasné verze plně nepodporují HTC TouchHD - tyto slova jsem si nevymyslel, ale je to odpověď technické podpory SPB
palacinka (242)|4.2.2009 21:18
slova od technicke podpory jsou to hezka, ale na mem HD programy spb mobile shell a spb backup jedou bez problemu
hafush (136)|5.2.2009 06:59
Mě taky jede SPB Backup úplně bez problému. Teda abych popravdě řekl,tak jsem udělal asi 10záloh a bez problému , ale ze zálohy jsem ještě obnovovat nemusel.
radospol (175)|5.2.2009 17:53
ja so aj asi 5x obnovoval a bez problemov.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2009 19:41
Jediný problém může nastat se zobrazování, popř. ovládáním aplikací. HD má větší rozlišení (stejné bylo kdysi s novinkou VGA a občas je se čtvercovými displeji). Jinak by problém být neměl.
tortoise (546)|5.2.2009 23:37
Přesně tak, problémy, na které jsem narazil, se týkaly grafiky comboboxů, jak tu někdo psal.
UserN1 (172)|5.2.2009 23:51
U me zatim vse take bez problemu, ale chapu, ze chteji sve programy vuci novym zarizenim s vyssim rozslisenim aktualizovat...
Pepa7 (110)|8.2.2009 17:15
Tak nám vyšla nová beta Spb Pocket Plus v4.1.0.Build.6599. Vypadá to že na HD konečně bude fungovat jak má. Zatím jsem nenarazil na problém.

WHAT'S NEW IN V 4.1.0:
- Bug fixes for wVGA devices
- Support of new devices backlight
- Support of IE6 (for deviceswith WM 6.1.4 and above)

Těm co údajně bezvadně fungují předchozí verze SPB aplikací na HD nedoporučuji instalovat ;)
jaguarik_ce4you (98)|16.2.2009 01:37
Tak SPB Backup 2.0 mi ne-funguje. Vypol som ukončenie procesov pred zálohou a záloha beží.Nevie niekto poradiť, čo by nevedel SPB ukončiť či ako sa to dá zistiť? Inštaloval som ATConfig 3.3, SD Tune, NetCFr 3,5, Safe Mmode 3.1, TF3D mám vypnuté. Ďakujem
jaguarik_ce4you (98)|24.2.2009 23:07
Tak som skúsil obnovu a hlási chybu na odoslanie. Obnova sa nezdarila. hafuz urobil 10x zálohy a radospol obnovy 5x - môžem sa spýtať s akou verziou ste pracovali? Inštalovali ste cab alebo cez PC? a tiež kompresiu? Ďakujem. Totiž skúšal som Resco backup - záloha prešla OK aj s ukončením programov ale obnova zahlásila niekoľko chybných ID a ukázalo to HKLM registre červeno. :(
radospol (175)|24.2.2009 23:36
Verzia 2.0.1. build 3092

Zalohujem bez kompresie, teraz kazdu chvilku obnovujem,kedze skusam vsetko mozne v duttyho romke. Vzdy bez problemov
brona_ce4you (103)|24.2.2009 23:42
Vystřídal jsem všechny verze SPB Backup. Zálohuji každý den automaticky, obnovuji kompletní zařízení cca jednou za měsíc (naposledy včera). Zálohy bez komprese. Vždy v pořádku.

bo
jaguarik_ce4you (98)|25.2.2009 15:23
Kolegovia, ďakujem za reakcie. Skúšam všetky varianty a záloha sa urobí len ak vypnem voľbu ukončenia procesov. Ale obnova neprejde.Manila.exe spôsobuje komplikáciu. Zálohu som robil na origoš ROM 1.14 ani vtedy to nechodilo, teraz mám origoš 1.19 tiež nechodí. SPB Backup mám build 3065 - stiahnuty cab z SPB. Kompresiu nastavujem normál, kvačku ukončiť procesy vypnutú aj nezavislu obnovu vypnutu, len log - strednu kvačku necham zapnutu. Aky link je na build 3092? Pripadne, pls nemohli by ste mi poslať tu inštalačku - možno mám nesprávny súbor :-( Thx jaguarikzavinacstonlinesk
jaguarik_ce4you (98)|26.2.2009 20:24
Tak som si skontroloval verziu SPB Backup. Ten cab mal v 2.0.0 a build 3062 - sťahoval som ho 16.2. Teraz stiahnutý najnovší v 2.0.1. build 3092 cab aj exe aj v cz aj v eng všetko odskúšané, zálohy idú ako po masle. zatiaľ len normál kompresia. Takže chyba u mňa. Dík za typ verzie. :)
Pepa7 (110)|15.4.2009 12:28
konečně vyšla nová verze Spb Backup v2.0.2 build 3255
hafush (136)|16.4.2009 23:15
Ano doteď jsem měl také tu nejnovější verzi 2.0.1. build 3092. Vše v defaultním nastavení. Komprese normální.
Díky za info,už jsem tam dlouho nekoukal,jestli nemají nějakou novou verzi. Ještě udělám poslední zálohu a jdu stáhnout novou verzi.
Stegho (58)|18.4.2009 11:38
Prosim poradte, pri minulej instalacii som mal rozbehane takmer kompletne SPB (teda hlavne Today a moduly do neho) no vypol som kvoli tomu TF3D.

Vcera som si flashol novu ROM a rozmyslam, ze niektore (aj ked len par) funkcie z TF3D by som celkom rad vyuzil. Co mi vsak chyba je aspon zlomok informacii na "Today" screene, ako ich bol schopny ponuknut SPB.

Ako to mate riesene vy? Da sa vobec bezat SPB a TF3D simultanne? Mne to totiz pripada ze bud alebo...

Dik za radu a odporucania, popripade aj nejaky screenshot motivacny...
Johnny007_ce4you (45)|20.4.2009 14:59
Vyskusaj Second Today.
[youtube]http://www.youtube.com/v/O2MYv5ooIp0[/youtube]

rastie tu:
http://www.chi-tai.info/cs_wm_tools_im_cs.htm

Pouzivam na Touch Diamond aj na HD, hoci poslednou dobou som zistil, ze som stale na HDcku na Second Today, tak som TF3D vypol uplne, a vobec mi nechyba.

EDIT: viacej info o instalacii mozete najst TU:
Stegho (58)|20.4.2009 15:24
Super, dik za odporucanie, nieco podobneho by sa mozno presne hodilo. Aj ked po par dnox pouzivania tiez intenzivne uvazujem, ze sa vratim k normalnemu klasickemu (statickemu) Today - presytenemu informaciami ale nie zbytocnymi efektami...

Asi uz som prilis stary na hracicky :)
Johnny007_ce4you (45)|22.4.2009 12:22
Odporucam pozriet aj SPB Mobile Shell
[youtube]http://www.youtube.com/v/mDW5YaoDFV8&feature=player_embedded[/youtube]


Dnes som to akurat naistaloval, a pravdepodobne nebudem potrebovat ani Today :)
AlešD (114)|22.4.2009 14:54
SPB Mobile Shell ve verzi 3.0:
dneska jsem nainstaloval oficiální verzi, zatím na zkoušku. Nicméně první dojem je vynikající, přijde mi to stejně dobré nebo i malinko lepší než TouchFlo3D. Ale může to být způsobeno i nadšením z nového.

První dojmy:
- funguje na Touch HD (WVGA)
- české menu i na WM bez podpory češtiny od sunnysoftu
- ovládání zcela intuitivní (pro mě)
- grafika úžasná
- paměťové nároky jsou snesitelné - cca 8 MB
- rychlost - přijde mi to nepatrně pomalejší, ale třeba skrolování v seznamu je daleko rychlejší než u TF3D
- možnosti "upravit rozvržení" stylem drag and drop
- přepínání mezi TF3D, Today a SPB shell
- cena upgrade z v.2 cca 300,-Kč
Inproplus (5)|22.4.2009 18:57
to AlesD

mám též a zatím převážně plusy. Dlouho jsem používal dvojku.
Jeden dotaz:
když na prof. obrazovce klikneš na konkrétní datum nebo na konretní událost, otevře to konrétní událost (datum) a nebo kalendář po dnech?

Pavel
AlešD (114)|22.4.2009 19:05
Otevře se kalendář po dnech, celá ta plocha je klikací an blok, nikoliv jenom jeden den.

Teď pátrám jak do toho začlenit Pocket informant. U verze 2 to šlo pomocí jakési utility z http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?t=7794 Zatím na to, popravdě, nemám moc času to zjišťovat. (maluju, zařizuji znova 300l akvárium a tak :-)
-alf- (112)|22.4.2009 19:09
Otevře se panel Agenda, který obsahuje jednotlivé dny a v nich patřičné události (viz např http://www.spbsoftwarehouse.com/uploads/images/mobileshell/Screenshots/3/401.png) a až odsud rozkliknutím otevíráš přímo dané schůzky.

Ohledně integrace jiných kalendářů také zatím pátrám, ani na XDA-Developers není řešení. Ale věřím, že se objeví...
Mezek_ce4you (74)|22.4.2009 19:40
Zdravím, vypadá dá to exkluzivně, jen malý problém. Jak přepínáte mezi TF3D a SPB shell ? Mě se to nedaří . :oops:
-alf- (112)|22.4.2009 19:48
Pokud je TF3D zapnuté, tak např. z "Professional" vzheldu stačí kliknout do pravého spodního rohu a vybrat "Show Today", následně se ukáže TF3D
Mezek_ce4you (74)|22.4.2009 19:56
No to právě dělám, ale černá obrazovka, jen dole v levo "Kalendář" a v pravo "Spb Home", jinak je tma.........
Edit:....... nevím čím to bylo, ale po odinstalování a opětovné instalaci to už jde. Už je to v pořádku.
Začlenění Pocket informantu by bylo opravdu super.
-alf- (112)|22.4.2009 21:51
Snad se objeví něco jako bylo tohle pro starší verzi.. Na jiném fóru už se objevují nějaké pokusy o integraci ThumbCal programu.
Vydržme, ono to půjde.. :-)
Martincca (41)|23.4.2009 09:56
[quote=Mezek]No to právě dělám, ale černá obrazovka, jen dole v levo "Kalendář" a v pravo "Spb Home", jinak je tma.........
Edit:....... nevím čím to bylo, ale po odinstalování a opětovné instalaci to už jde. Už je to v pořádku.
Začlenění Pocket informantu by bylo opravdu super. [/quote]

Mám stejný problém... Když Spb nainstaluju a nerestaruji zařízení, tak to funguje, po restartu nebo vypnutí, mám tmu :?
Přeinstalace nepomohla
Mezek_ce4you (74)|23.4.2009 10:10
[quote]Přeinstalace nepomohla[/quote]
Mě taky, včerejší tvrzení , že to funguje, bylo bohužel mylné :oops: ......Problém přetrvává. Udělám HR a zkusím znova.
AlešD (114)|23.4.2009 10:31
Zjistil jsem, že mě to blbne s G-Profile. Taky se mě stalo, že po přepnutí mez SPB->TF3D->SPB zmizela horní informační lišta WM, pomohl SR.

Holt je to ještě takové .... čerstvé.
Mezek_ce4you (74)|23.4.2009 10:43
U mě horní lišta a dolní byla, ale "to mezi tím" vůbec nic jen temno........:(
Inproplus (5)|23.4.2009 12:22
to AlešD
co bude v tom akvárku?

Ten kalendář bude asi důvod pro vrácení do 2.1.5
Výborně fungoval s ThumbCal a tady to chybí.
Mezek_ce4you (74)|23.4.2009 17:29
Tak ani po HR žádné zlepšení. Po restartu nejde přepnout na TF3D, respektive se nespustí, zůstane jen prázdná (černá) obrazovka. :evil:
AlešD (114)|23.4.2009 18:35
(OT)Akvárko 300l s cca 60ti neonkami a 10-15 skalár + nějaký ancistrus, pancéřníček a 1x přísavka thajská. Končím s experimenty typu Malawi(/OT)

Zatím se SPB Shell 3 spokojenost, kromě pádu v souviskosti G-Profile, což se stalo zatím jednou a bez opakování.

Až teda na ten Pocket Informant, ale zkusím počkat, zda se vývojáři SPB pochlapí.
Stegho (58)|24.4.2009 08:35
SPB Home:
Vrela vdaka za odporucanie - naozaj krasne riesenie takmer vsetkych poziadavkov co mam a zase raz sa mi potvrdzuje, ze TF3D vobec nevyuzijem. Trosku som sa "lakomil" na tie animacie a styl ovladania, no SPB ich poskytuje v ovela prepracovanejsej forme.

Co mi vsak este chyba je viac miest pre Weather a zalozka/modul pre Stocks. Plus nejaka sanca editovat moduly v "Professional Home" - nejake napady?
Johnny007_ce4you (45)|24.4.2009 09:36
Aj mne sa zatial SPB Mobile Shell zatial paci.
V module Weather nie je mozne pridat viacej miest, a asi pravdepodobne to ani nebude mozne. Je tu riesenie ako pridat viacej miest a to pomocou aplikacie SPB Weather,
ktora sa vie integrovat do do SPB Mobile Shell, viacej informacii je TU.

So "STOCK" Ti asi neporadim, a Professional Home nema moznost ziadnej upravy, aspon zatial.
YAMATO (33)|24.4.2009 23:56
Hm, lidi, jak je to s GPRS Monitor? Někdo říká že funguje, jiný že ne, další, že jen nějakou fintou. Vím, že určitě funguje Wireless Monitor, ale tam mi nevyhovuje pár věcí, takže bych nerad přestal používat GPRS.

Peter Kamenský (14)|25.4.2009 12:36
[quote=Martincca][quote=Mezek]No to právě dělám, ale černá obrazovka, jen dole v levo "Kalendář" a v pravo "Spb Home", jinak je tma.........
Edit:....... nevím čím to bylo, ale po odinstalování a opětovné instalaci to už jde. Už je to v pořádku.
Začlenění Pocket informantu by bylo opravdu super. [/quote]

Mám stejný problém... Když Spb nainstaluju a nerestaruji zařízení, tak to funguje, po restartu nebo vypnutí, mám tmu :?
Přeinstalace nepomohla[/quote]
Takže ten istý problém.Asi tiež hard reset.
Mezek_ce4you (74)|25.4.2009 12:41
Mohu říct, že ani HR nic nevyřešil, i po něm je to samé.

Edit: funguje to někomu na této ROM : HTC Touch HD (CZ) ROM: [color=red]1.14.497.3 (25874) WWE rádio: 1.09.25.14[/color] .......?
Žádné množství aplikací instalováno nemám, jen to co opravdu potřebuji : TotalCommander, SPB Backup, Pocket Informant, Smartrady....toť vše, zde by problém bít neměl.............:((
AlešD (114)|25.4.2009 13:49
Mezek:
provozuji SPB Shell na přesně stejné konfiguraci. Vše je OK.
Mám ale vypnutou podporu češtiny (při HR navolen jazyk en). Nainstalováno mám ještě TouchFLO detacher (http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd). Přepínání a zobrazení probíhé zcela korektně. Z SPB Shell do TF3D odtud do TouchFLO detacher a zpět do PB shell.

Zjištěné disfunkčnosti:
- Při najetí po SR někdy nenajede obrazovka pro zadání PIN.
- Vypozoroval jsem, že někdy SPB blbne v pokud se v SIPChange navolí jiná defaultní klávesnice.
Mezek_ce4you (74)|25.4.2009 16:17
AlešD :
mám dotaz, měl jsi i nainstalovanou cz lokalizaci ? Je znát nějaký rozdíl ? Ne, že by mě angličtina vadila, ale čeština je čeština........
Při dalším HR vyzkouším tvůj postup a uvidíme.
AlešD (114)|25.4.2009 17:05
CZ lokalizaci jsem měl, asi po dvou měsících přestala fungovat klávesnice interwrite, přepla se do dema. Snažil jsem se to řešit, nicméně marně, tak jsem se na....l a udělal HR do EN. EN verze mě nevadí a i docela vyhovuje, i když bych si vymýšlel, že pozoruji nějaké zrychlení, to ani ne.
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 21:09
Zdravím, mám problém s SPB Mobile Shell 3 a bohužel se tento problém projevuje i na dnes nainstalované verzi 3.5.
Mám problém se signalizací doručení sms. HD signalizuje doručenou sms až ve chvíli, kdy ho aktivuju (rozsvítím display) a přitom ta sms byla doručena třeba před půl hodinou... Někdy signalizuje sám, ale třeba také se zpožděním. Nezjistil jsem žádnou souvislost s čímkoli (spuštěná nějaká aplikace apod.)
Nesetkal se s tím někdo, nebo nevíte, co vyzkoušet...?
CZTomidlo (20)|30.9.2009 21:18
To: Phil

S SPB MobilShel3 zkušenost nemám, ale možná by se dalo vyzkoušet zdali pomůže zapnuti probuzení při doručení SMS. (Umí to HD Tweak)
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 21:35
Hmmmm, to by mohlo pomoci, ale v případě tichého profilu...? Někdy naopak nestojím o to (profil mute), aby se mi telefon rozsvěcel... Každopádně díky za tip, zkusím to.
R@!s3r (80)|2.10.2009 06:03
Taky jsem zkusil nainstalovat Spb Mobile Shell 3.5 a zdá se,že tento program nemá chybu.Když opominu zmyňované doručení SMS a E-mailu,který přijde až po zapnutí HD :) :) .Finta s Tweak HD funguje,ale při přijetí SMS se aktivuje displej a v kapse si mačkám na cokoliv na Today....hmm snad to někdo doladí.Chci se zeptat daji se dodat na plochu i jiné pluginy než co program obsahuje???
00332798_Screen01_aWIg.jpg 00332798_Screen02_1ug7.jpg 00332798_Screen03_keSp.jpg