Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gmail

voda2 (112)|3.2.2009 20:08
Mam problem so stahovanim posty cez default mail klienta v HTC pre stahovanie a posielanie mailov. Taktiez ked sa pokusam cez operu dostat na www stranku www.google.com alebo gmail.com tak tieto stranky su nedostupne s inymi strankami nemam problem. Pristup pouzivam wifi (vlastna) zabezpecena pristup heslom, nastavenie siete DHCP, ziadne blokovanie portov.
lelouch (331)|4.2.2009 08:34
Ty si voda čo ma drží pod vodou - opět nekonkrétní dotaz a opět ve fóru k zařízení...

1. Jakou chybou to končí (url not found/unauthorized access, page not found?) a co selže u mailu? Je to POP3 nebo IMAP?
2. Funguje Google přes tu samou WiFi z počítače?
3. Nejde o problémy pouze při spojení přes SSL (u webů adresy https?)
voda2 (112)|4.2.2009 09:31
1. Daval som to do toho fora pretoze je to problem na tom konkretnom zariadeni na inych mi to ide
2. v texte som pisal ze nie je mozne sa pripojit ani cez operu na http adresu www.google.com; ale nefunguje ani http ani https - (chyba page not found)
3. samozrejme ze som to skusal z pocitaca, keby mi to neslo z klasickeho pocita cez wifi tak by som problem nepisal - problem by nebol na strane zariadenia ale linky, rooter ...
4. problem je taktiez aj z ssl
lelouch (331)|4.2.2009 10:12
Co se zařazení týká - jde o obecný problém. Souvisí tak nanejvýš s Windows Mobile a i to nejspíše ne. Pak je ale pravděpodobné, že stejné chování by předváděl Raphael, Rose, ale nejspíše i Asus nebo Loox... Že ti přitom doma funguje kávovar, televizor a mixér na tom nic nemění.

Podle všeho je to omezení přímo ze strany Googlu především směrem k uživatelům Blackberry, pokud nemají datový tarif. Ale přímo na Googlu si od září 2008 na to stěžují i evropští uživatelé Orange, kteří mají Symbian nebo WM a rovněž nemají datový tarif. Problém je v tom, že se pak z mobilního zařízení nejde přes Wifi spojit se žádnou z Google služeb - u některých včetně ústřední adresy. Jediná rada co jsem tam našel je - sync přes počítač. Přitom se přiznám, že nemám tušení, jak by takové ověřování mohlo vypadat technicky.
voda2 (112)|4.2.2009 10:51
Prave problem je v tom ze akonahle pripojim PDA na pocitac cez activesync tak mi hned stihne postu, odosle postu a bezproblemov chodim na google stranky. Len cez wifi www stranky vobec a mail obcas (raz ide raz nejde).
Ja nemam pdfa blokovany na ziadneho operatora ale asi je to problem vseobecny z pda cez wifi
lelouch (331)|4.2.2009 11:34
Ne, to nenií o blokaci. To spíše vypadá, že Google si zřejmě při prvním spojení přes GPRS/3G uloží nějaký identifikátor na mobil a pak už je to přes WiFi OK. Nenapadá mě žádná jina cesta jak by mohl přijít na to, zda člověk tarif má nebo ne (přes GPRS vidí operátora, bránu a kdovícoještě). Nebylo by to první chování Googlu v uživatelském zařízení a la virus (viz Google Updater).

Zkus si na chvíli od někoho půjčit kartu s datovym tarifem, projeď vsechny služby a pak to opět zkus se svou kartou přes wifi. Výsledek by mě opravdu zajímal...

No jasně - když jdeš přes počítač, pro Google už je zřejmě problém rozeznat, zda je to emulátor anebo mobilní zařízení - a možná mu je to v tomto případě jedno.

Vypadá to trochu konspiračně, jenomže v USA je vázání zařízení na datové služby celkem běžné. Tohle zdaleka nevynalezl až iPhone, prvolezcem bylo v tomto směru BlackBerry. Že Google takhle kolaboruje by mne vůbec nepřekvapilo (viz např. čínská filtrace odkazů).
voda2 (112)|4.2.2009 12:31
Vyskusam podla tvojho napadu. Len neviem ci to bude mat nejaku vypovedajucu hodnotu kedze maily mi aj bez datoveho prenosu cez mobilneho operatora funguje 2-3 krat a potom zas 2-3x nefunguje ....
lelouch (331)|4.2.2009 20:06
Teď se snažím primárně řešit www a na to by to pomoct mohlo.

EDIT: Měl jsem problém rozlišit mailové služby a web. Opravdu se snaž být přesnější ve vyjádřování, prosím.
voda2 (112)|5.2.2009 16:32
Tak uz je to vyriesene, oba problemy (mail i www). Problem bol v komunikacii medzi wifi a pda. Moje wifi zariadenie zle komunikuje s linuxami a aj s pda ak sa pouzije DHCP po zmene na staticku IP a nastavenie FW, DNS uz to ide tak ako ma :-). Ale aj tak dakujem za pomoc.
lelouch (331)|6.2.2009 07:57
Aha. Takže od 29. ledna, kdy jsem tě jinde žádal, aby sis proveřil nastavení přístupového bodu, systém přidělování IP adres a firewall nás taháš ve dvou vláknech za nohu. Rovný týden s tebou ztrácíme čas.

K tomu zákládáš paralelní témata k tomu samému problému (zvonění) a přes opakovaná upozornění vkládáš ty věci do fór zařízení přesto, že jde o obecné vlastnosti operačního systému.

Toto fórum není náhrada vlastního hledání nebo nápovědy k programu, ani uživatelského manuálu.

Proto bych byl nerád kdyby se opakovalo, že něco neprověříš a tvrdíš že je to OK - už kvůli lidem, kteří se ti snaží pomoct. Abychom zde neměli desítky jalově elementárních vláken rozházených tě zrovna napadne prosím, příště dvakrát měř a NEJDŘÍVE SAMOSTATNĚ hledej (nejenom zde, existuje i něco jako Google), než se obrátíš na někoho o radu zde v novém vlákně. Dá se to tolerovat jednou, dvakrát, ale u tebe už začíná být otravné téměř každý den tobě něco uklízet a upozorňovat tě v každém vlákně zvlášť - co už udělal admin i já několikrát. Pozorně si přečti tohle, dodržuj to a budou všichni spokojeni.

Zatím ale tohle ber jako první oficiální (proto veřejné) a zatím přátelské varování. Případné další už dostaneš jako Soukromou zprávu.