Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spravanie pripojeni

peter.hodak (0)|3.2.2009 14:40
Ahojte

v poslednych dnoch som zaregistroval divne spravanie sa pripojeni a rad by som si overil ako ej to u vas .. takze ako je to u mna (datovym pripojenim je myslene gprs // edge // hsdpa):

1. pri activesyncu su datove pripojenia a wifina vypnuta a vsetko (data//net) sa taha cez active sync .. otazka: pri pripojeni kablom alebo BT cez activesync vam wifinu a datove pripojenie automaticky prepne do OFF ??

2. pri pripojeni cez wifi - ked prejde hdecko do standby rezimu tak --> wifina sa odpoji (da sa nastavit aby sa neodpajala) .. co sa deje ale dalej ?? v standby rezime sa pripoja datove pripojenia v pripade ze si pristup na net vyziada nejaka aplikacka ?? po prebudeni sa zacne wifina opat konektovat no neviem ako u vas mne ostane po pripojeni wifiny aktivne aj datove pripojenie - co by zrejme nemalo resp preco nefunguje tak ze po pripojeni wifiny sa automaticky vypne datove pripojenie a opacne - po odpojeni wifiny sa automaticky po vyziadani aplikackou pripoji datove pripojenie?? ako to funguje vam ??

3. ako velmi zerie baterkou ak by bola wifina nastavena na ON aj v standby rezime ??
lelouch (331)|4.2.2009 08:24
Ad 1: Ano, nastavuje se v ActiveSyncu, případně WMDC - povolit datová připojení během připojení k počítači - stačí odškrtnout (jako že ne) a vše běží pouze přes kabel nebo přes BT a počítač

Ad 2: To jsou dve věci - v nastavení napájení WLAN je to řečeno celkem jasně: nečinnost uživatele nebo připojení. Jinými slovy, pokud tam bude nastavený timeout na řekněme 10 minut nečinnosti, ale bude např. zaplá synchronizace pošty každých 5 minut, wifina se vlastně nikdy nevypne. Co se týká aktivního GPRS to je neverending story... Závisí to od aplikace, ale veliká část z nich má tendenci upřednostňovat datová spojení. Proto vznikly prográmky jako NoData. To přinutí všechny požadavky na vnější adresy chodit ven přes WiFi. Vypnout datová připojení v Comm Manageru nestačí, ty aplikace si ho klíďo zapínají samy.

Ad 3: Dle mých zkušeností je to tak na půl dne. V těchto případech spíše používám BT spojení přes počítač. Spotřeba Bluetooth je o něco nižší a v rychlosti nevidím rozdíl. Vzhledem k bodu 1. pak nemusím řešit GPRS, protože to si odpojí WMDC samo. Proti Wifi je pak výdrž o 20-25% lepší. Protože v notebooku mám BT Class 1 s dosahem 100 metrů, tak i ten modul v HTC (i když je pouze Class 2) drží v baráku i přes dvě zdi tak do vzdálenosti 15 metrů. A navíc, mohu si pak ručně a na dálku vynutit synchronizaci s velkým Outlookem, takže nemusím synchronizovat každý účet zvlášť.
Pepa7 (110)|4.2.2009 12:33
Mám připojené HTC Touch HD ve Vistách 64 bit přes Centrum zařízení Windows Mobile . Vše funguje jak má (synchronizace..) jen mi nejde datové připojení (k aktualizaci počasí, QuickGPS ...) Zkoušel jsem už vše s nulovým výsledkem. (datová spojení mám zaškrtnuto - povoleno) Přes XP ActiveSynch mi to funguje, jak má.
lelouch (331)|4.2.2009 20:14
Pozor - ono je to trochu matoucí - to zaškrtávátko ("povolená data") má přesně opačnou funkci. Když je zaškrtlé, povoluje zařízení chodit si pro data bezdrátově jinam. Stačí to zakázat a musí pro data do počítače...