Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nežádoucí obnova registrů

unus (27)|1.2.2009 09:42
Dobrý den,
Ve svém MDA si podle návodu na http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-tytn-2 zedituji registry, aby se mi nezobrazovali kontakty na SIM, ale při restartu nebo vypnutí a zapnutí je vše při starém, jako bych to neuložil, či co. Po mé změně v registrech se mi schovají SIM kontakty, ale po novém startu tam zase jsou. Nevíte proč?
Editaci jsem zkoušel pomocí Total Commandera a Kilmist Registry Editoru a vše má pouze dočasný účinek :(

Přesunuto do sekce + Registry. admin


lelouch (331)|1.2.2009 10:10
Zařízení prodávaná operátory mohou mít části registrů blokovány tak, aby nešly trvale změnit.

Rešení: Když pomineme "klasickou" cestu odblokování a výměny ROM je zde jeden trik - vyexportovat část registrů o kterou jde do extra souboru (s koncovkou .reg) a tu vložit do StartUp složky. Při spuštění zařízení se pak ten registr vždycky sám dočasně přepíše hned při spuštění.
unus (27)|1.2.2009 10:37
Tak to mě zaráží, že si někdo dovolí blokovat registry. Na druhou stranu to může přispět ke stabilitě systému.
Tak jsem udělal jak jsi řekl a se zásahem uživatele je to funkční, ale nelze to nějak zautomatizovat?
Teď se mi po startu spustí Kilmist Registry Editor a jsem dotázán na to zda chci skutečně importovat klíč do registru.
Nelze nějak na pozadí bez zásahu uživatele importovat ten klíč? Nebo není nějaká tweak aplikace která by to dokázala na pozadí?

Díky za pomoc.
lelouch (331)|1.2.2009 11:45
No, "dovolí" - jedním z důvodů je, že je jeto operátorem označené zařízení, které případně dotuje, poskytuje mu servisní podporu atd. A speciálně u T-Mobile všichni víme, jaká "veledůležitá čísla" na SiM jsou a možnost skrýt je by určitě někoho budila ze snu... Je to holt daň za těch pár výhod.

Co se týče toho klíče, v první řadě bych odinstaloval ten editor registrů - evidentně má asociovanou koncovku .reg na sebe. Na většině systémů to prý funguje bezobslužně. Za těchto okolností mi přijde jako nejlepší volba na záměnu CERegEditor - umožňuje mnohem přehlednější úpravy přímo z PC a do zařízení kopíruje pouze svého agenta. Na místní úpravy pak postačí Total Commander, který na sebe nic neasociuje, ale umí místně zasáhnout, když je třeba - kromě množství jiných skvělých funkcí.
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2009 12:12
A nezkoušel jsi Kaiser Tweak, který toho umí mnohem víc?
unus (27)|1.2.2009 12:26
Takže změna k obnově registru dochází později než je exportován můj reg soubor. Ihned po zadání PINu vidím pouze kontakty v telefonu a když se do kontaktů podívám o pár sekund později. Vidím i SIM kontakty. :(
lelouch (331)|1.2.2009 15:13
Ono většina těch twekovacích utilit stejně nedělá nic jiného, než že přepisuje registry - ale jak na samotných stránkách poznamenávají autoři, na "samobnovující klíče" registrů je i Kaiser Tweak krátký. Nicméně jedním dechem dodávají, že existují speciální řešení - a jedním z nich je KaiserSimFix.cab (je tam i link). Podle názvu možná něco, co to vyřeší...
unus (27)|1.2.2009 15:49
Zdá se že KaiserSimFix.cab pomohl. Děkuji všem za váš čas, zejména lelouch má fakt přehled. Díky