Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s GPS řešitelné soft resetem

tortoise (546)|30.1.2009 21:29
Se svým Touch HD jsem po stránce GPS maximálně spokojen. Narozdíl od jiných, kterým nefunguje aGPS či iGo 8 apod., mně funguje obojí. Nicméně přišel jsem na poměrně zajímavý problém. Po nějaké době od soft-resetu dojde k obrovskému snížení citlivosti GPS. Projevuje se to tak, že na fix čekám několik minut (třeba i 10, prostě podstatně víc, než by bylo třeba i v případě, že by nefungovalo aGPS) a i po zafixování signál vypadává. Zkrátka v situaci, kdy bych normálně chytal 7-10 satelitů po 10s najednou čekám na 2-4 satelity několik minut a navíc se potýkám se s neustálým výpadkem signálu. Nejlepší na tom je, že stačí udělat softreset a okamžitě vše funguje, jak má, tzn. na stejném místě zafixuju okamžitě a bez problémů.
Dodal bych, že
1) QuickGPS mám samozřejmě aktivní s čerstvými daty (ostatně dokazuje to i fakt, že po softresetu to vše okamžitě jede na 100%)
2) Je úplně jedno, jakou aplikaci spouštím, pokud má GPS svůj čas, problémy mají všechny zkoušené aplikace
3) Po softresetu samozřejmě nedělám žádné konfigurace apod., aGPS začne bezproblémově fungovat zcela automaticky
4) Žádné úlety typu přenastavování GPS v HDTweak se nekonají
5) Nepozoruju žádné závislosti uvedeného stavu na to, jaké aplikace předtím běžely či jak dlouho byl přístroj od posledního softresetu
6) Nemá to žádnou souvislost s geografickým místem či viditelností na oblohu. Příklad: po pěti minutách vidím stále jen třeba 6 satelitů, ani jeden zafixovaný. Na stejném místě udělám softreset a po něm mám fix okamžitě
7) Není to tím, že by nějak blblo aGPS a já vyměkl přesně v momentu, kdy se almanach dostatečně natahal a proto se GPS po resetu hned zafixovala. Mám vyzkoušeno, že v blbém stavu můžu jet v autě ve volné krajině půl hodiny a stejně je fix na max 4 satelity a ještě to pořád padá.

Pozoruje někdo podobné problémy, popř. tuší, čím je popisovaný problém způsoben? GPS jako taková je jen přijímač, ze kterého lezou NMEA věty. Dokonce, narozdíl třeba od jiných GPS, to vypadaá, že je čistokrevně pro čtení, že se nedá vůbec nijak nakonfigurovat (třeba frekvenci různých typů vět) apod., takže variantu "nějaká aplikace GPS rozhodila" se mi moc nezdá, ale jistotu samozřejmě nemám.
pdq (380)|31.1.2009 09:06
Prave to aGPS sposobuje problem.Zakáž aGPS v nastaveniach Advanced Config - GPS - aGPS nastavené na disabled a pojde ti to..skus a daj vediet.
Mpety (26)|31.1.2009 09:37
tortoise: přesně tohle se mi stalo včera ujel jsem cca 20km a gps se nechytla pomohl až SR. Stalo se mi to poprvví a to gps používam hodně často :?
dvzd (139)|31.1.2009 10:12
Mě se to ještě nestalo, tedy krom toho, že to nenajde žádné satelity, když jsem uvnitř budovy, ale to do toho nepočítám, to je normální. Mám tam nainstalovaný Garmin a aGPS nepoužívám.
pdq (380)|31.1.2009 11:34
Presne tak...aGPS nepoužívat.Jedine co pouzivam je Qick GPS na rychlejsie najdenie satelitov.Výborna vecička.Za par sekund to najde satelity...
tortoise (546)|31.1.2009 11:49
[quote=pdq]Presne tak...aGPS nepoužívat.Jedine co pouzivam je Qick GPS na rychlejsie najdenie satelitov.Výborna vecička.Za par sekund to najde satelity...[/quote]

Co konktérně si představuješ pod pojmem aGPS? aGPS = assisted GPS = předstažení poloh satelitů přes net = fix za pár sekund.
tortoise (546)|31.1.2009 11:49
[quote=Mpety]Stalo se mi to poprvví a to gps používam hodně často :? [/quote]
Mě se to stalo už asi 5x. GPS používám taky velmi často.

pdq (380)|31.1.2009 14:34
to tortoise: aGPS je asistencia pre GPS v podobe datovej podpory pre presnejsie navigovanie...jo?...hodi sa aj v pripade straty signalu GPS...je to tak?...a tvoj problem moze byt prave vo vzajomnej nezhode.
tortoise (546)|31.1.2009 15:11
Ne, aGPS ve smyslu zrychleného prvního fixu.
htcjirka (1875)|31.1.2009 15:12
Standartne je AGPS vypnuta a je nesmysl ji u nejen u HD zapinat.Prinese to akorat problemy.
tortoise (546)|31.1.2009 15:14
Jasně jsem psal, že jsem nic nezapínal. Pro jistotu opakuju, že využíváním aGPS mám na mysli pouze stahování almanachu.
radekhulan (315)|31.1.2009 15:40
Navigaci používám často, běžně spuštěná stovky km, nikdy se mi tento problém nestal. AGPS samozřejmě vypnuté.
Sajbrt (113)|31.1.2009 15:57
aGPS mám vypnute a mám ty same problemy. Po SR tak 3tydny funguje ok. GPS používám hodně.
bjirka (380)|31.1.2009 20:09
Tomu nerozumím! Soft reset jednou za tři dny?
Soft Reset anebo vypnutí a opětovné zapnutí u každého (i hloupého) telefonu - zařízení se musí! provádět každý den. Pokud to tak neděláte tato diskuze je bezpředmětná.
htcjirka (1875)|31.1.2009 20:15
Slovo musí mě přijde hodně silné.Ja HD resetuji jestli jednou za měsíc ,tak je to hodně.HD je po dlouhé době perfektně vyladěné zařízení,které mě pracuje bez jediného problému.Navigaci používám dost často,téměř obden a takovéto problémy jsem doposud nezaznamenal.
Neříkám,že občasný reset zařízení neprospěje,ale v případě HD je určitě zbytečnost resetovat každý den.Přeci jen jako dřívější zařízení netrpí hlavním neduhem a to nedostatkem ram.
tortoise (546)|31.1.2009 20:20
[quote=htcjirka]netrpí hlavním neduhem a to nedostatkem ram.[/quote]
To je sice pravda, ale WM jsou neskutečný paskvil. Stačí jet pár dní bez SR a namísto nějakých 40% obsazené paměti bez spuštěných aplikací (tzn. pouze Today) se dopracuji k 65% obsazené paměti, přičemž největším žroutem jsou tři systémové procesy: gwes.exe , device.exe a shell32.exe. Díky luxusní velikosti RAM se to ztratí, ale na předchozím PDA to bylo docela dost na nic, pokud se po dni, dvou stalo z 23MB volné paměti třeba jen 9MB.

htcjirka (1875)|31.1.2009 20:35
I tak opravdu nemam temer zadnou potrebu resetovat.HD se me nezpomaluje,netrpi zadnymi jinymi neduhy pri dlouhodobe neprovadenem resetu.
mpis (120)|1.2.2009 00:15
[quote=tortoise]Jasně jsem psal, že jsem nic nezapínal. Pro jistotu opakuju, že využíváním aGPS mám na mysli pouze stahování almanachu.[/quote]
Dlouhodobě sleduji, že si lidé v případě GPS pletou pojmy resp. tomu nerozumí a pak se nesmysly dále šíří kosmiclou rychlostí.
aGPS je jedna věc a QuickGPS pro stažení almanachu je věc úplně jiná.
Pro správné fungování navigačních programů musí být aGPS vypnuto. (u HTC zařízení)
bjirka (380)|1.2.2009 08:13
[quote=tortoise][quote=htcjirka]netrpí hlavním neduhem a to nedostatkem ram.[/quote]
To je sice pravda, ale WM jsou neskutečný paskvil...[/quote]
Možná by jste si měli ještě jednou přečíst příspěvek na který jste reagovali. Pro osvěžení: [quote=bjirka]Soft Reset anebo vypnutí a opětovné zapnutí u každého (i hloupého) telefonu - zařízení se musí! provádět každý den...[/quote] Nikde nepíšu nic speciálně o WM ani konkrétně o HD. To co jsem napsal platí pro všechny telefóny včetně hloupých Nokii. Někteří chytří výrobci mají toto uvedené i v návodu! Je vidět, že nemáte ještě tak velké praktické zkušenosti např. s lidmi, kteří příjdou, že jim něco na jejich telefonu nefunguje - po vypnutí a opětovném zapnutí je samozřejmě vše v pořádku - na dotaz, kdy naposledy vypnuli a zapnuli telefon odpovídají, že to nedělají nikdy! Co k tomu dodat...
Pokud se chcete vyhnout podobným nesmyslným diskuzím a problémům co zde řešíte, jednou denně proveďte reset a není o čem diskutovat. Existují na to i utilitky, které reset provedou jednou denně v určený čas automaticky a bez zásahu uživatele.
tortoise (546)|1.2.2009 09:36
[quote=mpis]Dlouhodobě sleduji, že si lidé v případě GPS pletou pojmy resp. tomu nerozumí a pak se nesmysly dále šíří kosmiclou rychlostí.
aGPS je jedna věc a QuickGPS pro stažení almanachu je věc úplně jiná.
Pro správné fungování navigačních programů musí být aGPS vypnuto. (u HTC zařízení)
[/quote]
Dlouhodobě sleduji, že lidé pletou pojmy a dojmy a ještě jim to nebrání ostatní poučovat. Doporučuji k pročtení zejména:
http://de.wikipedia.org/wiki/Assisted_Global_Positioning_System (citace: Funktionsweise von A-GPS : Almanach-Aktualisierung)

http://www.embeddedstar.com/weblog/2006/06/19/instant-positioning-anytime-with-assisted-gps-and-assistnow/ (citace
Assisted GPS, or A-GPS, is a service that enables immediate positioning on demand, 24 hours a day, 7 days a week. It uses mobile phone networks to access assistance data, which consists of satellite constellation (also known as Almanac), precise satellite position (called Ephemeris) and time data. The instant availability of this data enables the receiver to compute a position fix within seconds.)

https://engineering.purdue.edu/AAE/Academics/Courses/aae575/2006/Project%20Ideas/GPS%20orbits (citace: Some solutions to this problem have involved Assisted-GPS
[2], [3], in which a receiver at a reference station receives the broadcast ephemeris and
then re-transmits it via a communications link. Recently, Eichel [4] has studied alternative
formulations of an ephemeris, which remain valid up to periods of 24 to 72 hours, allowing
the upload of a fixed set of parameters to a receiver, which do not have to be updated
for several days)

A jiné. Prostě smiřte se s tím, že pojem aGPS zahrnuje celou podmnožinu technologií, jakým způsobem pomáhat při určení polohy a získávání almanachu prostě je jednou z nich.
tortoise (546)|1.2.2009 09:41
[quote=bjirka]Někteří chytří výrobci mají toto uvedené i v návodu![/quote]
Zase jeden z těch, co si pletou pojmy s dojmy? Jak jste přišel na to, že se to musí u všech? Akceptuji odpověď, že existují přístoje, které to vyžadují (a je to logicky napsáno v dokumentaci, i když předem říkám, že žádný takový neznám), ovšem u těch ostatních, kde v dokumentaci nic takového napsáno není, platí, že to logicky není nutné.

Nicméně lidi jako vy musí výrobci milovat. Až si někdy koupíte auto se stabilizačním systémem a on vám po ujedí náhodného počtu km přestane fungovat, dokud auto znovu nenastartujete, tak vy se prostě smíříte s tím, že vám někdo řekne "moderní auta se vždy musí po ujetí maximálně 40km zastavit, vypnout motor a pak můžete pokračovat v jízdě".

bjirka (380)|1.2.2009 14:41
Skutečně si zde hodně lidí plete pojmy s dojmy a navíc ještě teoretickými - v tom se shodneme!
Svoje jsem si k tématu napsal. Za tím si stojím a navíc je to ověřené praxí. Bohužel opět nebylo čteno pozorně, ale pouze vytrženo z kontextu.
Nic jsem o autech nepsal a srovnání rozhodně pokulhává o to více, když je napsáno špatně česky: "ujedí" (asi ještě nemáš ani dokončenou základní školu viď, jinak si nedovedu vysvětlit, tak základní neznalost - podle stylu odhaduji věk tak na 13 let). To jsou věci - doporučuji si po sobě příspěvek alespoň letmo zkontrolovat. Další nesmysl: proč dva příspěvky po sobě??? Na takové věci je zde přece tlačítko Upravit.

Smazat
tortoise (546)|1.2.2009 14:58
Milý diskutére, na ty urážky nebudu reagovat, ať si úroveň takovéto "diskuze" zhodnotí moderátor. Když už máte nutkání mně urážet, mohl jste zvolit SZ.
Dvě konkrétní připomínky: dva příspěvky mám proto, protože se oba dva týkají různých lidí a jsou tam různé reakce. Tlačítko "Upravit" bohužel neumí ostatní naučit číst.
Zadruhé - je tu řeč o Touch HD, dejte mi prosím odkaz, kde přesně se o nutnosti jedenkrát denně resetovat přístroj píše, ať je to k věci. Nezajímá mně, jak to má váš mobil nebo PDA, ale jak je to u Touch HD. Ten se v této diskuzi řeší. Díky.
Mildík_oldd (32)|1.2.2009 19:12
Na svém HTC HD pozoruji stejné problémy. Používán IGO 8 a TomTom 7. Někdy se mi GPS zafixuje okamžitě-do 15 s, a někdy to trvá i 10 minut. GPS vidí třeba deset červených satelitů, ale nemůže se zafixovat. Je pravdou, že po sof resetu se chytají většinou hned. Ani já nevím, co je příčinou.
htcjirka (1875)|1.2.2009 19:41
Nic nepokazite tim,ze sve HD pred navigaci nebo obcas softresetnete a je po problemu.
GPS v Touch HD je na vnikajici urovni,oproti Touch Pro a jinym predchozim modelum.Resite zbytecne prkotiny.
PPC obcas reset potrebuje,ikdyz vetsi nesmysl,ze musi byt kazdy den,jak tu bylo receno,jsem necetl.
tortoise (546)|1.2.2009 20:47
htcjirka: ano, ono "řešení" jsem uvedl rovnou v názvu vlákna, nicméně je to obcházení problému, nikoliv vyřešení. Nicméně jsem rád, že se pár postižených ozvalo taky a nejedná se tedy o vadu mého kusu, ale o nějaký problém, který občas některé jedince postihuje. Přesto bych byl rád, kdyby se nám podařilo přijít na to, čím se daný problém aktivuje.
htcjirka (1875)|1.2.2009 20:50
Ja to jako problem vubec nevnimam.PC je take obcas potreba restartovat.
pdq (380)|2.2.2009 08:28
Zamŕŕŕŕŕzanie Pocket PC je vlastnosť týchto zariadení odjakživa...Len sa pozrite do diskusii o par rokov dozadu...komu nezamrzlo PDA aspon raz za dva dni??? ...je to nepríjemné ale...Aj desktop mi obcas zamrzne a nepomoze ani Ctr-Alt-Del...ale je pekný pohlad na pamať ak po soft resete sa mi zvatší pamat v Touch o 30 MB
petan_ce4you (10)|8.2.2009 22:42
Jsem nový uživatel HTC Touch HD, zatim spokojený a laik. Jen s navigací mám drobné výše citované problémy. Může mi prosím někdo popsat co je to aGPS a jak se dopracuju k jeho vypnutí nebo kontrole stavu jestli ho mám zapnuté nebo vypnuté. Prosim polopaticky. Díky moc
habrda (43)|9.2.2009 09:39
[quote=petan]Jsem nový uživatel HTC Touch HD, zatim spokojený a laik. Jen s navigací mám drobné výše citované problémy. Může mi prosím někdo popsat co je to aGPS a jak se dopracuju k jeho vypnutí nebo kontrole stavu jestli ho mám zapnuté nebo vypnuté. Prosim polopaticky. Díky moc[/quote]

Proč si někdo, kdo je buď líný najít řešení svého problému nebo neumí číst, kupuje takový "složitý" telefon ?? odpověď máš v tomto tématu na třech stránkách, tak si je přečti ... mimochodem, bylo ti to doporučeno už v jiném tématu (Zpozdovani GPS - tomtom 7)
petan_ce4you (10)|9.2.2009 10:40
Stalo se ti někdy, že jsi něčemu nerozuměl nebo ses už narodil geniální ? Kdybys mi místo toho peskování poradil přesnej postup kudy se k tomu dostanu nebo co tam mam nahrát abych to mohl vypnout, tak už to dávno mam........Budeš se divit, číst umim ale nepochopil jsem postup, protože v nastavení tel. se k tomu nějak nemůžu propracovat. Kde tohle najdu.........Advanced Config - GPS - aGPS ?
mpis (120)|9.2.2009 13:29
to Petan
AdvancedConfig je program pro nastavování nejrůznějších věcí ve WM.
Musí se nainstalovat. Ke stažení zde.
Po jeho spuštění je to v sekci GPS první položka "Asisted GPS" nastavit na Disabled.
petan_ce4you (10)|9.2.2009 21:16
Děkuju, přesně tohle jsem potřeboval. Jsem jen uživatel a tak používám a moc netunim, proto se raději zeptám kde co najdu. A fakt nepotřebuju aby mi nějakej chytrák, co v tomhle oboru umí víc než já, psal jakej si mam kupovat telefon. To je směrem k habrdovi a jeho odpovědi......!!
petan_ce4you (10)|13.3.2009 13:30
Nainstaloval jsem Advanced Conf. 3.3 ale nefunguje a píše že potřebuje novejší verzi rozhraní NET compact Framework než mám já. Mám standartní nastavení z fabriky. Není nějaký Adv.Conf. , který by fungoval na továrním nastavení? Potřebuju zkusit vypnout aGPS.
jsman (61)|13.3.2009 14:41
Prostě stáhni NET C.F. a nainstaluj. Zbytečně nad tím nebádej. ;)
petan_ce4you (10)|14.3.2009 18:41
Funguje to, dík. Jen jsem tam jednu věc špatně nainstaloval......:-(
peter63 (35)|15.3.2009 21:11
http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd

je tam viac tipov ... inac odporucam k netframework nainstalovat netcfg a nastavit aby programy pouzivali netframewrok 3.5 odkaz zial nemam po ruke
petan_ce4you (10)|15.3.2009 22:13
Dík, už to mam.