Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doručenka - zobrazení jména

smidlu (6)|30.1.2009 20:32
Ahoj, vím, že to tu asi někde je, ale nenašel jsem to, tak se předem omlouvám. Nevíte náhodou někdo, jestli se dá nějak nastavit, aby se v doručence sms nezobrazilo číslo, ale konkrétní jméno kontaktu? Díky Smidlu
radospol (175)|30.1.2009 20:54
Bol tu niekde cab. na to,ale mne to nefungovalo 100%, teda fungovalo len na niektorych kontaktoch(pravdepodobne treba mat vsetky mena ulozene rovnako, priezvisko a meno) ale vacsinou ukazalo iba cislo. A este ktomu som musel urobit o 3 kliknutia viac po doruceni co mi nevyhovovalo.
tortoise (546)|30.1.2009 21:34
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=258130

Má to své mušky, jako např. že notifikační ikona na taskbaru straší stále, i když jsem DR mezitím přečetl, ale víceméně to funguje a to je hlavní.
mijou (109)|31.1.2009 21:01
Tak konkretne tato verzia SMSDRfix mi funguje absolutne korektne! Teda nic nestrasi v taskbere:)
smidlu (6)|1.2.2009 14:28
Díky moc, funguje to :) Smidlu
spike_ce4you (70)|1.2.2009 14:34
šlo by to i na HTC 3300???
UserN1 (172)|1.2.2009 22:58
Jj je to presne tak, puvodni verze od Samana zlobila presne jak pise tortoise, ale verze kterou jsem si stahnul na XDA (verze 0.95) a uvadi ji tu mijou funguje prima :))
tortoise (546)|5.2.2009 14:11
Tak jsem zkusil i tu novou verzi a stále mám problémy. Jednak to, že mi visí v taskbaru ikona doručenky i v případě, že jsem si tu doručenku mezitím přečetl v PocketOutooluku a druhak tím, že doručenkový zvuk nerespektuje moje nastavení zvuku pro SMS.
UserN1 (172)|5.2.2009 16:47
Pokud to spravne chapu tak nezapipa tak jako na sms...to ovsem neni problem teto utilitky, ale vlastnost WM prof. A urcite je to jedine spravne, kdyz narozdil od Smartphone tady dorucenka nechodi jako klasicka sms, ale skutecne jen jako potvrzeni. Dorucenka totiz prijde za normalnich okolnosti (tj zapnuty tel atd.) z 99% ihned po odeslani sms, takze ji jeste vidim na displeji drive nez mi zhasne nebo tel vypnu rucne. Diky tomu si take nepripadam jako chodici pipak, kdy pipam po kazde dorucene zprave a dorucence behem sms konverzace a zaroven mi to setri energii vydanou za vybraci, zvoneni, pripadne rozsviceni displeje pokud tuto fci mate zapnutou (SP na tento neduh treba stale trpi a nastavit to nijak nejde). A pokud mi dorucenka prijde pozdeji je mi jedno jestli si ji vsimnu o chvilku pozdeji nez skutecne prisla, navic me neotravuje vybraci apod. napr. behem jednani, ale otravuje me skutecne jen to co je potreba resit...

A co se tyka precteni dorucenky, proc cist dorucenku pres Pocket Outlook, kdyz se vam dorucenka zobrazi jako mala bublina v dolni casti displeje, ktera umozni jeji odkliknuti a tim i treba vymazani?V tom byl totiz problem predchozi neupravene verze Samana, kdy se dorucenka na HD zobrazila i jako normalni sms a zustala tak viset jak v Inboxu tak i v taskbaru...

prijde mi to, ze se v tomto pripade drzite hesla proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite :D
Bobanovicz (511)|5.2.2009 22:10
Jak se dá nastavit, aby doručenka nepřišla jako SMS? Mě tak přijde i když si nastavím v notifikacích bublinu. Také po instalaci té druhé verze SMSDRfix nemám nikde nastavení programu, u předchozí byl zástupce v programech.
tortoise (546)|5.2.2009 22:32
[quote=UserN1]Pokud to spravne chapu tak nezapipa tak jako na sms...to ovsem neni problem teto utilitky, ale vlastnost WM prof. A urcite je to jedine spravne, kdyz narozdil od Smartphone tady dorucenka nechodi jako klasicka sms, ale skutecne jen jako potvrzeni. [/quote]

Dovolím si podotknout, že žádné doručenky v GSM síti nechodí jako klasické SMS, nýbrž ve speciálním tvaru a je jen na přístroji, jak se s tím vypořádá. Vám to vyhovuje, mně ne.

[quote=UserN1]A co se tyka precteni dorucenky, proc cist dorucenku pres Pocket Outlook, kdyz se vam dorucenka zobrazi jako mala bublina v dolni casti displeje, ktera umozni jeji odkliknuti a tim i treba vymazani? [/quote]
Nějak vám nerozumím. O pár řádků výše napíšete "Dorucenka totiz prijde za normalnich okolnosti (tj zapnuty tel atd.) z 99% ihned po odeslani sms" a teď najednou nevíte, proč čtu doručenku z Outlooku. Přesně proto, že mám Outlook otevřený, když v něm píšu zprávu, tu odešlu a za chviličku tam mám potvrzení. Přesně proto.

[quote=UserN1]prijde mi to, ze se v tomto pripade drzite hesla proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite :D [/quote]
Hmm, mně spíš připadá, že máte utkvělou představu, že jedině váš způsob práce je ten jediný správný. Vězte, že tomu tak nutně není.
UserN1 (172)|6.2.2009 00:48
[quote=Bobanovicz]Jak se dá nastavit, aby doručenka nepřišla jako SMS? Mě tak přijde i když si nastavím v notifikacích bublinu. Také po instalaci té druhé verze SMSDRfix nemám nikde nastavení programu, u předchozí byl zástupce v programech.[/quote]
To je zvlastni, me se zobrazi predevsim jako bublina s nabidkou co chci s dorucenkou provest. Podle popisu me to zlobilo prave u starsi verze utilitky. Bublina se nezobrazi ani kdyz je tel. na Home obrazovce?Zitra kdyztak vyzkousim a pripadne pisnu, pokud na neco prijdu. Zatim by mohlo pomoci aspon toto: nastaveni utilitky lze najit v settings->system :) a dalsi nastaveni dorucenek viz. zvyrazneny odkaz nize...:))
[quote=tortoise]Hmm, mně spíš připadá, že máte utkvělou představu, že jedině váš způsob práce je ten jediný správný. Vězte, že tomu tak nutně není.[/quote]

No no clovek se snazi aspon trochu pomoct nebo nasmerovat a vy hned startujete. Navic to byl jen zert, stare zname porikadlo a jeste se smajlikem...no nic...Jinak jen pro upresneni, skutecne nemam potrebu nekomu cpat muj zpusob, jen jsem popisoval jakym zpusobem to funguje u me a jak to vyhovuje me. Kazdy soudny clovek se snad zvladne sam rozhodnout zda mu to stoji za vyzkouseni a ktery zpusob mu pote vyhovovuje vice. A vubec se vlastne divim, ze vas bavi se s kazdym poustet do takovych to diskuzi a ztracet s tim cas, nevidim to tu totiz od vas prvne...

[quote=tortoise]Dovolím si podotknout, že žádné doručenky v GSM síti nechodí jako klasické SMS, nýbrž ve speciálním tvaru a je jen na přístroji, jak se s tím vypořádá. vám to vyhovuje, mně ne.[/quote]Toho jsem si samozrejme vedom, proto jsem se i zminil o chovani Smartphone s WM. Jinak pokud vam to tak vyhovuje, jdete do settings->Sound&Notifications->tam si vyberte Event SMS Delivery Receipt a nastavte dle potreby.

[quote=tortoise]...a teď najednou nevíte, proč čtu doručenku z Outlooku. Přesně proto, že mám Outlook otevřený, když v něm píšu zprávu, tu odešlu a za chviličku tam mám potvrzení. Přesně proto.[/quote]
i kdyby jsem mel na krase otevreny Outlook jak vy pisete (ja ho totiz po odeslani sms hned shodim), nemam potrebu si dorucenku v Outlooku rozkliknout, precist si ji a pak ji vymazat, protoze to vse vidim prave v te bubline, ktera mi navic vyskoci nad ten Outlook, tzn, ze bych musel nejprve odkliknout dorucenku a pote teprve s ni pracovat v "Outlooku" trochu nepruzne nemyslite? Takze ano, presne proto to nevim :D Navic predpokladam, ze vetsina skutecnych uzivatelu se snazi praci s pristrojem co nejvice usnadnit, takze kazde kliknuti navic je zbytecnost a ztrata casu :))
Bobanovicz (511)|6.2.2009 08:56
Nejde o zobrazení bubliny, ta se zobrazí v pořádku, ale současně přijde i SMS, podle tvého popisu jsem pochopil, že se ti zobrazí jen bublina.
A ikonu na nastavení nemám ani v settings, tam jsem se samozřejmě taky díval...ani po opětovné instalaci.
Event SMS Delivery Receipt taky není :-)
tortoise (546)|6.2.2009 14:38
[quote=UserN1]Toho jsem si samozrejme vedom, proto jsem se i zminil o chovani Smartphone s WM. Jinak pokud vam to tak vyhovuje, jdete do settings->Sound&Notifications->tam si vyberte Event SMS Delivery Receipt a nastavte dle potreby.[/quote]
Výborně, to jsem potřeboval, díky.

UserN1 (172)|6.2.2009 15:57
[quote=Bobanovicz]Nejde o zobrazení bubliny, ta se zobrazí v pořádku, ale současně přijde i SMS, podle tvého popisu jsem pochopil, že se ti zobrazí jen bublina. A ikonu na nastavení nemám ani v settings, tam jsem se samozřejmě taky díval...ani po opětovné instalaci.[/quote]
Asi jsem se spatne vyjadril, neni to uplne tak. At jsem kdekoliv zobrazi se mi jen bublina s dorucenkou a oznameni o dorucence v topbaru, nic ohledne nove zpravy. Kdyz dam v dorucence smazat, zmizi mi ikona v topbaru a nemam ani dorucenku v Inboxu, automaticky se objevi v Deleted Items (duvody proc chapu, treba budu potrebovat neco zpetne dohledat a proto jsou vedeny podobne jako sms). Pokud ale zustanu v Inboxu a dorucenka mi prijde pri otevrenem Inboxu uvidim ji i tam. Ja uz jsem ale vetsinou jinde. Take proto, ze pres Inbox se mi hodi prave ta bublina, kde vidim vse potrebne a navic jsem nucen nejprve resit bublinu a tedy i smazat dorucenku, nebo dat dismiss (to mi v Inboxu zustane) a pak terpve muzu znovu pracovat v Inboxu...
[quote=Bobanovicz]...ikonu na nastavení nemám ani v settings, tam jsem se samozřejmě taky díval...ani po opětovné instalaci.[/quote]Zvlastni v Settings-> a zalozce System opravdu ikona neni?Co ostatni co instalovali zde uvedenou opravenou verzi? Kdyztak sem muzu nahrat moji, ale myslim si ze je to skutecne ta sama...
[quote=Bobanovicz]Event SMS Delivery Receipt taky není :-)[/quote] Urcite je v Settings->Sound&Notifications->zalozka Notification a v ni je prvni polozka Event tam si vyberu ktery event chci nastavit tj. napr. zvoneni, sms apod. a tam by mela byt i polozka Messaging: SMS Delivery Receipt kterou kdyz vyberu, muzu si nastavit zda ji chci oznamit jako klasickou sms, jinym zvukem, vybraci, zobrazit jen na obrazovku apod. Urcite ji tam mas, ptzt jsem si ted vsiml, ze uz si oni psal zde [quote=Bobanovicz]Jak se dá nastavit, aby doručenka nepřišla jako SMS? Mě tak přijde i když si nastavím v notifikacích bublinu.[/quote] vcera jsem odpovidal uz v pozdnich hodinach tak jsem to asi prehledl :)
UserN1 (172)|6.2.2009 16:06
Tortoise: neni za co...
Bobanovicz (511)|6.2.2009 18:25
Ikonu tam opravdu nemám, nainstaloval jsem tu druhou verzi a mám normálně zástupce v programech, ale to taky může být uvařenou ROM.
Messaging: SMS Delivery Receipt tam samozřejmě mám, to jsem tě jen špatně pochopil.
duff2 (32)|8.2.2009 23:27
[quote=mijou]Tak konkretne tato verzia SMSDRfix mi funguje absolutne korektne! Teda nic nestrasi v taskbere:) [/quote]



Pozor, po instalaci tohoto CABu mi přestaly chodit bankovní zprávy z Reiffeisen banky. Pomohla jenom odinstalace..tímto se bance omlouvám, že jsem ji dva dny proklínal :-)
tortoise (546)|9.2.2009 10:15
Mně STK zprávy od RB chodí i po instalaci tohoto udělátka.
Thomson_ce4you (18)|10.2.2009 17:32
Tak nevím co dělám špatně, ale ani jeden CAB mi nefunguje. Chodí mi doručenka, ale pouze číslo bez jména :mad:
mijou (109)|10.2.2009 21:18
A co tak to skusit nastavit v Settings - System - SMS Receipt Fix?

:) :) :)
radospol (175)|10.2.2009 22:01
Ani mne neukazuje meno....
...ked mi najdes v seting=system=SMS Receipt Fix tak ta pobozkam.

Nie nemam tam taku zlozku. Moze to byt uvarenou ROM od Laurinteusa?
mijou (109)|10.2.2009 22:11
To neviem, ja mam Origo ROM. Na prvej strane som postoval .cab, ktory pouzivam. A v Settings to mam, tak sorry!
00314780_webcam_000001_cYKi.jpg
UserN1 (172)|12.2.2009 13:00
[quote=radospol] Moze to byt uvarenou ROM od Laurinteusa?[/quote]
nemuze, ja na ni take bezim, a zastupce tam mam...Nevim jak vam pomoci, je divne, ze se nekomu zobrazi a nekomu ne.

radospol (175)|12.2.2009 17:20
Za prve, mi tykaj :)niesom tak stary. Fakt neviem preco ho tam nemam.
maran (45)|12.2.2009 21:48
Prosím,kde nastavím,aby mi chodily doručenky?Mam HDečko s češtinou a nikde jsem nenašel,kde se to dá nastavit.Když odešlu sms tak se mi objeví jen text,té odeslané sms,ale nikde doručenka,že správa došla.Mára.
romaneek_ce4you (0)|13.2.2009 06:45
Ahoj, najeď do zpráv- vpravo dole nabídka - nástroje - možnosti - SMS\MMS - a zaškrtni políčko "vyžádat oznámení o doručení" :-)
Toť vše :-)
UserN1 (172)|13.2.2009 20:07
radospol: Jasan beru na vedomi :)i kdyz tady jsem zrovna myslel vas v mnoznem cisle :))
maran (45)|13.2.2009 20:10
Dík,tak to mám nastaveno a už měsíc,ale nějak to nechodí,nebo jo_když odešlu sms tak se mi v Inboxu objeví Já:a text té zprávy. Čekal bych něco ve smyslu zpráva byla Josefu Novákovi doručena,nebo něco takového.Jinak mám vodafone a na všech mobilech mi to běhalo,z čehož usuzuju,že sim karta to samosebou podporuje a ani operátor to neblokuje.Prosím,jaký text doručenky se vám zobrazuje???
UserN1 (172)|13.2.2009 20:15
To co popisujes neni dorucenka, je to jen ulozena zprava v odeslanych zpravach a zobrazena v dorucenych podle nastaveni zobrazovani sms. dorucenka vypada takto (po uprave prave zde resenou utilitkou)

maran (45)|13.2.2009 20:40
Tak jsem ten SMSDRFix Settings nakopíroval l na kartu,rozbalil a nainstaloval(na kartu) a nic se neděje,žádné doručenky nechodí.I jsem HDečko restartoval.Kde dělám chybu.Jsem začátečník,tak prosím trochu česky a polopatisticky.Děkuji za shovívavost.
maran (45)|13.2.2009 20:56
Jo a v nastavení mám SMS Receipt Fix mám jako neznámou ikonu Prostě bílý obdelníček a když na to tapnu tak se nic neděje.Ach jo.Asi sem se měl ve škole lépe učit.
UserN1 (172)|13.2.2009 21:23
To maran: Jak rozbalil?CAB soubor se nerozbaluje, nakopiruje se treba na kartu a z te se pak spusti a zacne instalace.
To ALL: Instalujete to DO PAMETI TELEFONU?
maran (45)|13.2.2009 21:45
Hmm,tak beze změny.Jinak jsem se špatně vyjádřil s tím rozbalil.Nakopíroval jsem to do telefonu,pak na to tapnul a ono se to nainstalovalo,dal jsem to teď instalovat do zařízení.A nic se nezměnilo.Instaluju to,co je za odkaz v polovině první strany tohoto tématu.Otevře se mi stránka internetu a tam kliknu na ten soubor.Není problém,že je u něj WM 5,pro WM 6 jsem tam nic nenašel.
UserN1 (172)|13.2.2009 22:01
No taky trochu je, precti si poradne cele tema...tuhle verzi odinstaluj a nahraj tu spravnou
maran (45)|13.2.2009 22:31
Tak teď mám verzi od mijou,nainstalovanou do zařízení,vše staré jsem odinstaloval a restartoval.V nastavení se mi objevila ikonka a když na ní tapnu,tak se to dá nastavit,v programech žádná nová ikonka se neobjevila.Po instalaci jsem to restartoval ještě jednou.Jenže stejně doručenky nechodí.V mms/sms mám doručenky povolené.Tak už nevím.To jestli mi doručenka chodí jako bublina nebo něco jiného neřeším,ani jak to pípne.Přehlédl jsem ještě něco.Mám českou verzi HDčka.Není to tou ROMkou a nebo mnou:((
mijou (109)|16.2.2009 20:11
To ze ti nechodia dorucenky neriesi SMSDrFix, ten sluzi len na to, aby ked ti uz pride dorucenka, sa tato neukladala ako normalna SMS do priecinka Prijate a takisto pridava do dorucenky meno z kontaktov! Inak nic! dorucenky musia chodit aj bez neho! :)
Takze hladat, hladat a hladat, kde je chyba! :)
Ak mas AdvancedConfig, alebo HDTweek tak tie dorucenky skus zapnut pomocov tychto utilit, ja to inak ani nerobim!
Tak vela stastia!
PS: tiez mam original CZ romku, len som tu cestinu neinstaloval!
maran (45)|17.2.2009 22:17
Jsem jak už jsem řekl jsem pc analfabet a tak prosim podrobně,http://www.wmmania.cz/content.php?id=1077 tady stáhnu ten Tweak nainstaluju ho do zařízení a kde najdu,jak zapnuut doručenky?
.Tomik (23)|18.2.2009 11:54
Já bych měl také dotaz ohledně doručenek. Je nějaký způsob jak zjistit že zpráva byla doručena poté co smažu doručenku? U SEK750i to bylo vidět ve vlastnostech odeslané SMS zprávy, ale tady to nemůžu najít..
dvzd (139)|19.2.2009 12:22
[quote=maran]Jsem jak už jsem řekl jsem pc analfabet a tak prosim podrobně,http://www.wmmania.cz/content.php?id=1077 tady stáhnu ten Tweak nainstaluju ho do zařízení a kde najdu,jak zapnuut doručenky?[/quote]

To nemusíš vůbec stahovat, doručenky si můžeš zapnout i bez toho.

Přejít na TF3D záložku "Zprávy" > volba "Další" > volba "Nabídka" > "Nástroje" > "Možnosti" > na kartě "Účty" klíknout nahoře v rámečku na "SMS\MMS" > zaškrtnout volbu "Vyžádat oznámení o doručení".

Tím jsou zapnuté doručenky. Pokud chceš, aby ti doručenky zobrazovali i jméno a ne jen tel. č., musíš nainstalovat ten SMSDRFIX (restartnout) a hlavně také zkopírovat kontakty ze SIMkarty do telefonu, protože podle mě to neumí zobrazit jména ze SIMkarty.
maran (45)|19.2.2009 20:49
Dík,dík,dík konečně fundovaná odpověď na můj problém.:yes:
osch (1330)|20.2.2009 16:01
Je zajímavé, že ta verze SMSDLVRFIXu co postnul na první straně Mijou má odlišnou ikonu v Settings, než je originál od Samana.
Tak mne napadlo, zda by se zde nenasel nekdo zručný, kdo by dokázal změnit (vyměnit) i ikonu notifikace o doručence (viz. obrázek) za nějakou graficky pěknější.
Chápu že jde o zásah do software a bez souhlasu autora Samana to asi nebude zcela košér, ale když už někdo změnil ikonu v Settings....
00315894_Screen02_EuJ.jpg
UserN1 (172)|2.3.2009 15:32
Ano ikona je zmenena clovekem co predelal Samanovu puvodni verzi. Jinak o te ikonce co pises, je to soucasti programu?Neni to spise zalezitost originalniho WM topbaru a ten CAB pro barevny topbar tuto ikonu jen neupravuje?Stejne jako napr GPSfix?
tortoise (546)|2.3.2009 17:27
Na 99% to není záležitost topbaru, protože takový SBSH Weather barevné ikony notifikace (např. zemětřesení) umí.