Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro - škrábnutý display

Jiří Mrázek (22)|30.1.2009 19:54
Ahoj mám dotaz, sloupla se mi fólie a stále nemůžu v Plzni sehant novou! No a co čert nechtěl, škrábnul se mi display, respektive mi to příjde, že tam je nejěkej 1mm tlustej plast, kterej chrani přimo display, nevíte jestli se to dá vyměnit a na kolik to +- příjde a hlavně kde? Díky moc za odpověd
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2009 23:26
Jak moc je to vidět při zapnutém displeji? Pokud vůbec (a jen pokud je displej vypnutý), tak to neřeš. V servisu to bude stát hodně moc.
Jiří Mrázek (22)|30.1.2009 23:34
No drobet to videt je, ale modlim se, ze az tam dam tu folii zase, tak ze to nebude videt. A kolik by stala vymena?
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2009 23:50
Nevím, co přesně a jak to máš poškozené. Celý displej se nechá přes google sehnat tak 100-150 USD. Nevím, jak u tohoto modelu - je to celkem nové zařízení. Výměna v servisu moc levná nebude - zkus se zeptat v Táboře viz link. Chtěl jsem u smartu od HP vyměnit jen to krycí sklíčko (displej není dotykový) a chtěli tolik, že kdybych si pár stovek připlatil, mám stejné nové. :(
Henry13_ce4you (51)|31.1.2009 06:38
Pokud vím tak existuji fólie které umí eliminovat drobné škrábance a pod.. nebo použít antireflexní ta by to taky mohla utlumit.
Jiří Mrázek (22)|31.1.2009 09:52
No nevím proč zrovna měnít celý display, mě příjde, jako by tam byla nad tim displayem takovej 1mm silnej plast, kterej krije přímo ten display, nestačila by vyměnit jenom ten plastik. Nebo to nejde?
Zdenek Malinsky (9781)|31.1.2009 10:57
Proč měnit displej? Protože ten seženeš na netu spíš než nějaký plast. Takhle na dálku se dá těžko radit, když jsem to ani neviděl. Znovu opakuji, pokud není při práci tj.podsvíceném displeji nic vidět, vůbec bych se tím netrápil.

Jemnější škrábance jde možná zakamuflovat nějakou fólií, jak radí kolega výše nebo to jde trošku vylepšit pomocí zubní pasty. Pozor:!: děláš to na vlastní nebezpečí a můžeš si udělat víc škody, než užitku. Pastu použít pouze dětskou (Perlička) a jemně-hodně jemně, pomocí vaty leštit.Jdou tak odstranit pouze malé škrábance nikoli rýhy ala Přemysl Oráč.