Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M700 - nejde zapnut (blika cervena LED)

stryko_fester (3)|29.1.2009 12:53
Zdravim,

nejde mi zapnut "E-TEN glofiish M700" pricom som nevykonaval ziaden upgrade ROM ani nic podobne... ziaden servisny zasah. Proste som stiahol z internetu a zahral zopar logickych hier - niekolko hodin vecer (nepatrne malinko sa mozno prehrievalo aj PDA pri tolkom hrani hier). Bateria bola v stave nabitia takmer na FULL. PDA pristroj sa potom normalne prepol do rezimu spanku (zhasol display) a ja som siel "do hajan". Dnes rano vsak mackam tlacitko POWER na boku PDAcka a nezapne sa !!! Pri drzani stlaceneho POWER tlacitka len blika cervena LED. Po RESETovani sa mi zda ze blika cervena LED rychlejsie (ako tu na foru pri svojom probleme tiez niekto spomenul).

Nepomohlo u mna znovu-zalozenie zadneho krytu (cital som tu na foru o spinaci ktory robi robieva tento problem), znovu-zalozenie baterie, ani RESET na boku pristroja pomocou stylusu... nepomoze ani pokus o zapnutie s pripojenym kabloml USB od PC (nabijanie)... co to som cital o problemoch nezapinania M700/M800 tu na foru, ale nic s toho neriesi teda moj problem... cim to moze byt ? Prosim moc o pomoc :(

Dakujem vopred za vsetky rady a tipy
stryko_fester (3)|29.1.2009 14:00
[color=green]!!!!!!!!! UZ TO FUNGUJE !!!!!!!![/color]

...problemom bola totalne vybita bateria, az po asi hodine nabijania z USB sa bol chopny PDA zapnut avsak stale bol v stave uplneho vybitia baterie, je to dost divne nakolko ukazatel stavu baterie v PDAcku ako som opisoval vyssie ukazoval vcera v noci po odohrani hier (niekolko hodin hrania nonstop) takmer na FULL nez som siel chrapat... vysvetlujem si to iba niektorou z nasledujucich moznosti :

1. zle nabijana bateria, pretoze som cely den nabijal iba cez USB (v kompe) ktore dava na vystupe 5V/0.5A avsak original nabijaci adapter dava vystupny prud az 1A (podla stitku na adapteri) - ale pokial viem, tak mensi nabijaci prud a dlhsi cas nabijania znamena vzdy setrnejsie a kvalitnejsie nabijanie baterie... sice u baterie typu Li-Pol to nehra hlavnu rolu i ked... vzdy je lepsie nabijat slabym prudom a dlhsi cas, nech je to akakolvek bateria alebo sa mylim ? som dost slaby elektrikar ;-)

2. co mohlo bateriu napriek rezimu spanku (bez zataze baterie) vybijat ? vsetky aplikacie som vypol (snad) a PDA sa prepol automaticky do rezimu spanku alebo ako to nazvat - proste ked uplne zhasne display na PDA, mohla bateriu vybijat nejaka spustena aplikacia bez rozsvieteneho displayu ? je mozny aj virus v PDA ? :P

3. posledna moznost by bola, nespravne ukazovanie stavu baterie ROMkou a to napriek tomu, ze tam je furt original system WM 5.0 (czech) kde sa tento problem pokial viem nevyskytoval... ukazovanie stavu baterie robilo problem az u niektorych novych WM 6.0 (alebo to bolo u 6.1 ???)

...spominam si este, ze som updatoval driver (2 subory vo Windows prepisat + instalovat nejaky CAB subor) pre moznost pouzivania vatsiej kapacity pamatovych kariet resp. aby bolo mozne pouzivat nove MicroSDHC pamatove karty, vyrabane s vatsimi kapacitami (klasicke MicroSD sa vyrabali tusim do maximalnej kapacity 2GB)