Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přenos souborů pomocí bluetooth

Franky52 (186)|29.1.2009 10:12
Mám problém s přenosem souborů pomocí BT. Spárování mezi 2 Omniemi či Omnií a PC je OK. Mohu však soubory jen přjímat, nikoli odesílat. Položky pod Vyberte služby, které chcete používat jsou prázdné, zatímco u druhé spárované Omnie to nabízí OBEX File Transfer, Telefonické vytáčení sítě a Sériový port. To samé v položce Porty COM. Jediný přístroj, který se mi podařilo spárovat a nabízí se mi služby a porty COM je telefon Samsung U600. Nutně bych však potřeboval, aby mi to šlo i meti 2 Omniemi. Poradíte mi, jak na to. BT jsem dříve používal jen ve spojitosti se sluchátkami. Předem díky.
lelouch (331)|29.1.2009 14:17
Já teď jenom vystřelím naslepo... Ale na Omnii v Průzkomníkovi (File Explorer) nefunguje položka Odeslat s následným výběrem dostupných Bluetooth zařízení?
Franky52 (186)|29.1.2009 21:11
Ale existuje, jen jak jsem uvedl, nemohu odeslat žádný soubor. Jen přijímat. Tak jsem pátral po příčinách a porovnával nastavení dvou spárovaných zAřízení (Omnií). Zatímco v nastavení první byl jak COM, tak i výběr služeb k použití, u mojí nebylo nic.
lelouch (331)|29.1.2009 21:37
Součástí File Exploreru by měl být i BT Explorer. Ten používá BT FTP službu. Je ovšem závislá na Bluetooth Shared Folder pod MyDocuments (dá se přestavit, ale nejde umístit do Storage). Zkusil bych zkontrolovat, zda je na obou zařízeních. jestliže (jakákoli) sdílená složka chybí, může chybět i služba.
Franky52 (186)|29.1.2009 22:18
Dík za snahu pomoc. V problematice BT jsem totiž jelen. Zajímavé ale je, že když tu svou Omnii spáruji s tel. Samsung U 600 tak se mi v nastavaní BT připojwení port COM i služby objeví a soubory jde poslat.
Další zařízení jen vidím, posílat jim to nelze. Když dá vyhledávání druhá strana, mou Omnii najde, já to vidím také a potvrdí spárování. A zase mohu soubory jen přijímat, ne odesílat. V průzkumníkovi když dám odeslat pomocí BT, vše skončí na hledání zařízení a přenos se nezdaří. To prostě nechápu...
lelouch (331)|30.1.2009 00:03
Je tam ta služba BT FTP vůbec povolená? CommManager/Bluetooth Settings/Bluetooth FTP?
Franky52 (186)|30.1.2009 07:28
V tom nastavení je čtvereček zapisovat zaškrtlý a uvedena cesta, kam se mají soubory zapisovat. Původně tam bylo do My documents, já to změnil na paměťovou kartu. Ale ani v jednom případě to nešlo odesílat. Jen přijímat. Mám ROMku v češtině, ne v angličtině, ale myslím si, že jsem tebou uváděnou cestu pochopil správně. Pokud ne, oprav mne.
lelouch (331)|30.1.2009 09:16
No, ač si myslím, že už jsem v Bluetoothu viděl leccos, evidentně Omnia předčí všechna očekávání v tom, co všechno lze ještě zmrvit i pod deseti letech existence standardu...

Tak jsem prohledal pár fór, kde řešili podobný problém, nikde ale není jednoznačná odpověď (ale je tam kupa nehezkých poznámek na adresu Samsungu...).

Někdo to připisuje FW (nějaká verze HH3 prý vůbec OBEX nepodporovala), někdo radí změnu v registrech (HKLM\Software\Microsoft\Obex\IsEnabled = 1 (DWORD decimal) ) a někdo tvrdí, že to ani nemá cenu zkoušet. Nejací vývojáři dokonce zjistili, že jedna z knihoven dll řídících BT, která je v jiných zařízeních od Microsoftu je nahrazená nějakou jinou. A to už je blackbox, přes který žádné nastavovaní zvenčí nejede.

Vzhledem k tomu množství "národních specifik" Omnie se obávám, že se znalostí STANDARDNÍHO Bluetoothu už asi víc nepomůžu...

Jediné co mě ještě napadá je zkusit ověřit verzi FW, ten klíč v registrech a nastavení všech věcí kolem mezi tou "chodivou" a "nechodivou" Omnií.
Franky52 (186)|30.1.2009 09:26
No já měl UHHH5 a nešlo to. Pak jsem změnil ROMku na UHHJ3 a nejde to také. Dík za snahu. Ty registry porovnám. Žít se bez toho dá. Vlastně bych ani na to nepřišel, nebýt pokusu poslat kámošovi jednu aplikaci, kterou chtěl...
lelouch (331)|30.1.2009 09:56
No, ono podstatné může být, že sám Samsung k tomu říká (na první stránce, malinkým písmem u dvou hvězdiček pod čarou The Omnia does not support al Bluetooth OBEX profiles. Takže možná podporuje, jenom OBEX File Transfer, ale nepodporuje OBEX Object Push...

A mimochodem, nedal bych ruku do ohně za to, že to nezpůsobuje ten BT folder přesměrovaný kartu. Bez zvláštní aplikace VŽDYCKY musí směrovat do zařízení.

CO se týče těch FW verzí, něco si samomluvou jeden kluk vypátral zde.

A to už byly snad poslední sloky labutí písně, co jsem k tomu mohl dodat...
t0m (87)|30.1.2009 14:04
Abychom náhodou Omni nepomlouvali i za to, zač nemůže.

Potřeboval jsem přenést jednu fotečku z Omnie na PC, normálně bych to dělal pohodlněji přes activesync, ale co kdybych někdy Obex push v terénu potřeboval, zkusím to tím.
Na Win XP (M$oftí bt driver) dám "Přijmout soubor" (ono se to dřím myslím nemuselo, ale po nějakých bezpečnostních záplatách už asi nejde mít obex inbox nastálo), na Omnii (UHHH5) dám v TotalCommanderu odeslat pomocí bluetooth a voalá - jde to.
Pro sychr jsem to ještě zkusil z File Exploreru a taky bez problémů.

Jinak v případě problémů je nejlepší použít linuxové pc, příkazy hcitool a sdptool ukáží, co které zařízení doopravdy nabízí, a bez nechutné microsoftí omáčky.

Tak nevím, jestli to Franky nebude tím restorem registry z HH5 na HJ3.
Franky52 (186)|30.1.2009 20:15
Ten přenos se nedařil již před flešováním. Prostě se vždy objekt spáruje a když mají naskočit k výběru "služby, které chcete používat" , což na jiných Omnií jde, tak mi cosi problikne a celé pole je prázdné a v nastavení BT - porty COM se také nic neobjeví...