Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nastaveni posty

voda2 (112)|29.1.2009 08:41
Mam problem s nastavenim posty v telefone. Ak si nastavim e-mailove konto (napr. gmail) tak sa mi pripoji na to konto a stiahne maily len ak som pripojeny kablom s pocitacom (activesync). Nefunguje mi pripojenie a stiahnute posty ak idem priamo cez wifi. Pritom browsovat na internete moze cez wifi v pohode.


Přesunuto do sekce + Komunikace & Synchronizace. admin
voda2 (112)|29.1.2009 10:58
To nikto nevie poradit ?
lelouch (331)|29.1.2009 11:39
Když to máš těžký...

Za prvé, poslal jsi to do fóra zaměřeného na jedno zařízení a tohle je obecný problém (Komunikace a synchronizace, například).

Za druhé nikdo zde není věštec aby tušil, o jaké Wifi to mluvíš. Pokud o veřejné, ta může mít prostě porty a protokoly pro mail zablokované. Pokud o soukromé, je to o nastavení. Nepíšeš nic o běžném datovém spojení (GPRS, 3G)...

Pro příště: Na správně položený dotaz s dostatkem informací zde VŽDY někdo odpoví. Ale nikdo zde nesedí na drátě a nečíhá na otázky - někteří lidé (zvláště v pracovních dnech dopoledne - je to divné, ale - pracují). Takže to rozhodně nemusí být do dvou hodin.

Pro příště bude místo urgencí určitě užitečnější zamyslet se ještě jednou nad otázkou, jestli na ní vůbec může existovat užitečná odpověď ;) - a pak počkat.
voda2 (112)|29.1.2009 12:14
Ad 1. - suhlasim mohol som to napisat niekde inde ale myslel som si ci to niekto neriesil v TouchPro
Ad 2. - je to sukromna wifi vsetko povolene, bezne pripojenie GPRS, 3G som zakazal resp. pouzival som pda bez sim karty (datovy prenos nemam povoleny)
Ad 3. - ospravedlnujem sa, bol som prilis nedockavy

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
lelouch (331)|29.1.2009 12:24
Ten počítač je připojený kabelem, nebo rovněž přes wifi?

Ono takový Gmail vyžaduje otevřené porty pro SSL - 995 a 465 - a to už taková samozřejmost být nemusí...
voda2 (112)|29.1.2009 16:40
pocitac je pripojeny tiez cez wifi

lelouch (331)|29.1.2009 16:57
Tak jo. Ještě si ověříme, zda si rozumíme: Doufám, že se zde nebavíme o adresáři Pocket Outlooku, ale o samostaně nastavených účtech mailů v mobilu/PDA...

Co ukazuje status při pokusu Přijmout/Odeslat (Send/Receive)? Končí to nějakou chybovou hláškou? Jakou?

Ono "nejdu mi stahovat maily" je dost široký pojem...
voda2 (112)|29.1.2009 18:31
Ano jedna sa o klasicky mail ucet nie o Outlook a priamo ucet v Mobile/PDA.
Po dlhom case sa mi zobrazi hlaska :
Message cannot be downloaded to your mobile device. Make sure you are connected and that your e-mail account settings are correct. Then try again latter

Ke sa vsak pripojim cez activesync hned mi stiahne vsetky maily.
Inak bezproblemov mozem ist na net alebo aj pocasia sa mi aktualizuje.
lelouch (331)|29.1.2009 19:19
Pak by to mělo být jednoduché...

Connection Manager/WLAN Settings/Connects to - zvolit Internet (ne Work)

V na stavení e-mailu v Advanced Server Settings ověřit, zda je tam spojení přes Internet (ne Work).

Vyzkoušet, Ozvat se...
voda2 (112)|29.1.2009 19:49
tak uz som to vyriesil mal dal som si na pda vyssi vykon wifi pre pripojenie a maily boli stiahnute, dakujem za pomoc
lelouch (331)|29.1.2009 20:13
No, pak to bude možná ještě jednodušší - všechna novější zařízení HTC mají tendenci kašlat na WiFi pokud je k dispozici NASTAVENÍ (ne nutně signál) GPRS. Je možné, že mobil obsahuje všechna nastavení pro data od operátora, i když je SIM nemá aktivní.

Dle mé zkušenosti pak nestačí ta nastavení prostě ručně rozhasit, je třeba je vyřadit. Tohle udělá nejjednodušeji a nejspolehlivěji prográmek NoData. Všude (no, hlavně na internetovém nastavení) dát Disabled a zkusit znova...
voda2 (112)|29.1.2009 20:32
diky
lelouch (331)|29.1.2009 20:38
Aha - pak je ale divné, že ostatní služby přes WiFi běhaly "normálne".
voda2 (112)|29.1.2009 22:25
No asi to nebolo spravne riesenie, skusil som opat stiahnut maily a znova ta ista chyba, pritom som uz cez nodata vsetko zakazal. Tak mometalne uz fakt neviem
lelouch (331)|29.1.2009 23:57
Stupidní otázečka: neběží v tu samou chvíli poštovní klient na počítači? Některé poštovní servery mají timeout na přihlašování. Podobnou chybu mi hlásí třebas Opera na některých účtech, když současně běží Outlook na tom samém účtu (chyba autorizace)

Pokud jede počítač přes ten samý přístupový bod, web funguje, je vše nastaveno na Internet (ověřeno i po aplikaci NoData?), GPRS služby odstavené, už moc nevidím možnost, kde to ještě může drhnout. Na zařízení už nic moc jiného nastavit nejde.

Pokud by se to ani jednou nepovedlo, podezíral bych nastavení firewallu té WiFi/modemu. Určitě tam není nastavené třebas že plnou autorizaci má pouze MAC Adresa XXXX, nebo pevné IP XXX, zbytek má k dispozici pouze port 80? Funguje to přes DHCP (dynamické přidělování adres)? Není tam tabulka fixních adres? Jaká je autorizace do WiFi? Je také určitě správně? Není to opět tak, že neautorizovaný Guest má k dispozici pouze port 80?

Tohle je ale tak široká oblast, že než to rozlouskneme, budu v důchodu...
voda2 (112)|30.1.2009 08:26
Zdravim
1. napadlo to aj mna ci nahodou nebude problem v tom tak som vypol aj postoveho klienta aj gtalk na pocitaci a po chvili som to opat skusil a bezvysledne
2. rovnaky pristupovy bod, rooter je moj vlastny nastavene je tam dhcp ziadna filtracia len zabezpecenie a sifrovanie. Samozrejme ze sa wifi prihlasujem heslom, bez hesla nepusti.
3. nodata som zablokoval vsetky 3 veci co tam boli Orange internet, mms a este nieco s orangom dokonca som gprs stopol aj cez advanced configuration tool



lelouch (331)|30.1.2009 10:05
Nene, já myslel po použití NoData znovu ověřit tohle:

[quote=lelouch]
Connection Manager/WLAN Settings/Connects to - zvolit Internet (ne Work)
V na stavení e-mailu v Advanced Server Settings ověřit, zda je tam spojení přes Internet (ne Work).
[/quote]

voda2 (112)|30.1.2009 13:04
To som overil a je to nastavene na Internet, uvidim dnes ked pridem domov tak to este otestujem

Upravil moderátor: Necituj poslední příspěvek.
voda2 (112)|31.1.2009 08:59
Dnes rano som skusil opat sa pripojit a bezalo to, pritom som nic nenastavoval od vcera, tak neviem raz to ide a raz nie :-(
salam64 (4)|21.2.2009 10:50
co sa tyka wifi, mne dost pomohlo nastavit max vykon + v aplikacii advanced config nastavit "turn off wifi if no activity" na NO, a v more settings "enable wifi on standby mode", samozrejme ale treba ocakavat, ze to da poriadne zabrat baterii