Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace e-mailu přes ActiveSync včetně vložených obrázků

SdKfz.171 (99)|26.1.2009 11:44
Nikde jsem tu nenašel (a fakt jsem hledal) způsob, jak přes ActiveSync synchronizovat maily tak, aby v nich byly i vložené obrázky. Když nastavím synchronizaci mailů v textovém formátu, tak vidím jenom odkazy, a pokud maily synchronizuji jako HTML formát, jsou místo obrázků čtverečky s křížkem, a PDA se pokouší připojit přes GPRS.

Předpokládám, že by na to mohl existovat nějaký fígl, ale nedaří se mi na něj přijít. Zdá se mi pitomé, když při připojení k PC přes ActiveSync dokáže PDA automaticky provést update Google kalendáře i poloh satelitů, aby nedokázalo načíst pár obrázků.

Asus P552w (WM 6.1 Pro), ActiveSync 4.5.0

PS: Doufám, že místo rady mě někdo vyprudí, že jsem špatně hledal, nebo že to není technické téma :)



Přesunuto do + Komunikace & Synchronizace admin



lelouch (331)|26.1.2009 11:52
No, ve skutečnosti to není tak prosté. Ono není obrázek jako obrázek. Pokud jej člověk vloží v Outlooku jako součást mailu, tak se obrázky doručí společně se zprávou. Většina newsletterů, obchodních nabídek a spamů ovšem obsahuje pouze linky na vnější zdroje obrázků. Pocket Outlooku pak logicky nezbývá, než si je stáhnout dodatečně.

Takže: nejdříve bych si zkontroloval nastavení práce s přílohami (i vložený obrázek je příloha, i když není v seznamu). Pak bych si zkusil udělat mail s vloženým obrázkem v Outlooku a poslal bych si jej z jednoho mailu na druhý.

No a pak začneme zkoumat, co vlastně nefunguje... ;-)
SdKfz.171 (99)|26.1.2009 12:46
:)

Ano, jde mi právě o propojený obsah. Právě proto, že WM si dokážou přes ActiveSync stáhnout třeba efemeridy nebo události z Google kalendáře, předpokládal jsem, že by se nějakým způsobem daly při synchronizaci ošetřit i propojené objekty.

Neříkám, že je to nějaká kruciální záležitost, ale potěšilo by...
lelouch (331)|26.1.2009 12:51
Je v tom jeden háček. Jak obchodní společnosti, tak spammeři používají linkované obrázky k sledování účinnosti - a to i v mailech, které jakoby žádný obrázek neobsahují (starý trik s bílým obrázkem 1x1 pixel). Takže veliký Outlook blokuje tahle stahování dokonce i u newsletterů z Microsoftu

Dle mého je ta ignorance VÝHODA, nikoliv špatná vlastnost...

EDIT: Pouze známka, že to chce polední kafe...
SdKfz.171 (99)|26.1.2009 14:07
Pravda, i tak se to dá brát... ale v dospělém Outlooku se dá nastavit odesílatel jako "bezpečný"... každopádně se takhle na PDA ty maily dost blbě čtou - zvlášť třeba ceníky, když člověk nevidí obrázky produktů...

Škoda, že to nejde...

EDIT: Já už kočičí moč z automatu měl ;)