Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC s740 Rose - integrovaná GPS

adamekma (250)|26.1.2009 01:16
Nevíte někdo, jak přesně funguje zapínání/vypínání integrované GPS?
Přijde mi, že když se mi plně nabitá 1Ah baterka vybila za půl dne téměř nepoužívání telefonu, tak je buď někde problém, nebo mi na pozadí běžela GPS, se kterou jsem předtím dělal pokusy (v Googlemaps).
Čekal jsem, že zapínání a vypínání bude v comm.manageru, ale kupodivu tam není. A v informacích o HW není o GPS taky ani zmínka.
Když chci mít jistotu, že GPS nežere elektriku, tak stačí ve všech navigačních SW vypnout komunikaci s GPS, a GPS už se vypne sama?
Díky.

Jinak pokud by někdo bojoval s rozjetím navigačního SW, tak integrovaná GPS v HTC s740 (alespoň v tom mém) pobývá na COM4, a zdá se, že běží při 4800 i při 9600 Kbps (GPS Dash skoro okamžitě po připojení k GPS začal požadovat registrační kód, který ale momentálně nelze získat, takže jsem to moc podrobně nezkoušel). Googlemaps běží samy od sebe, stačí povolit "location", nic se nemusí nastavovat.
lelouch (331)|26.1.2009 09:34
Sice používám GPS v mobilu spíše výjimečně (mám specializované zařízení), ale alespoň to co vím zkusím seřadit do bodů...
  • GPS zapínají a vypínají výlučně aplikace.[/*]
  • V Google Maps zapnutí My Location aktivuje pouze lokaci přes signál GSM. Pro zapnutí (vypnutí) GPS modulu je tam volba 5 Use GPS. Soudě ale podle (mé) baterky, stačí Google Maps ukončit a je po ptákách. Pravdou je, že jsem se nikdy nesnažil na něj šahat přes COM port, nechávám to na WM management.[/*]
  • Pochybuju, že by GPS dokázala sama o sobě vybít telefon za pár hodin, je třeba ale počítat s tím, že u Google Maps neustále běží datové spojení, zůstává zapnutý display, procesor neustále něco chroustá atd. Ono každý telefon se dá za pár hodin vybít jen barevným displejem... i ty hloupé (Tetrisem např. :) ). A nakonec, ani specializované navigace toho na baterku moc nevydrží - ale rovněž spíše podezírám displej. Nejlepší je najít si něco, co umí běžet na pozadí (například pro záznam trasy nebo tak...)[/*]
  • Asi nejlepší testovací aplikací pro GPS je NoniGPSPlot (freeware).[/*]
  • A soudě podle tvé fotky a stránek, hodně se ti asi bude líbit služba Sanoodi - je tam i aplikace pro WM 6...[/*]

EDIT: Pouze chybky (holt, psáno při prvním kafi).
adamekma (250)|26.1.2009 12:22
Diky za info, zkusim oba ty SW.
Ja mam v G.maps na .5 "show traffic" - coz dle manualu k HTC funguje jen v USA), a na 6 "Track Location (GPS)" - takze bych si asi mel stahnout novou verzi googlemap :)

Daji se nejak Googlemapam vnutit offline na kartu mapy a satelitni snimky, aby bezely bez dat.pripojeni? GPRS pro mapy neni nejlevnejsi, a WiFi je pri navigaci docela nepouzitelne (leda bych nekde u wifi AP natahal nejblizsi okoli do cache)
lelouch (331)|26.1.2009 12:43
AHA. Ta aktualizace dost vysvětluje. Jasně, to je třeba udělat hned.

Žel, Google maps jsou z principu pouze on-line. Ten NoniGPSPlot umí pracovat i se zescanovanovanou (a zkalibrovanou mapou), takže pokud jde pouze o jednu lokaci a blízké okolí, asi bych si s tím pohrál.

Nicméně, pro podobné věci jsou zde další alternativy (s poměrně silnou místní podporou) - jak free, jako je OZI Explorer anebo placené Smartmaps. Ale v tomhle už já opravdu nejsem doma.

Mimnochodem, to Sanoodi je primárně on-line služba, schopnost pracovat s WM 6 je pouze možnost navíc. Zvláštnost je v tom, že je specializovaná na trek aktivity všeho druhu.