Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows mobile device center for vista 32bit -> nenajde PDA co stim???

Simon_Sez (52)|25.1.2009 21:51
Ahoj, mám problém, stáhl jsem a nainstaloval jsem si program pro synchronizace s pda windows mobile device center ale nenajde mi pda. mam ho pripojeny pres kabel k pc ale nic, ani pres BT to nejde, v nastaveni mam ze se ma synchronizovat pres kabel, a BT je taky povoleno. co stím??? díky



Přesunuto z HTC Touch HD do +Komunikace a Synchronizace admin


Zdenek Malinsky (9781)|26.1.2009 11:24
Velmi často způsobuje problém firewall - zkus: synchronizaci povolit ve firewalu, vypnout fw, popř.odinstalovat fw
Simon_Sez (52)|26.1.2009 21:23
Tak jsem to zkusil , vypnul jsem win firewall a i firewall co mam u noda, ale pořád nic, prostě nepřipojeno.
lelouch (331)|27.1.2009 02:34
Pozor, první kdo musí poznat PDA jsou Visty...

Chce to jít do Správce zařízení a kouknout se, jak se tváří to zařízení tam. Logicky, jestli je tam žlutý trojúhelník, je třeba smazat to, odpojit, restartovat Visty, připojit PDA. Ono někdy to pomůže, i když Visty nehlásí žádný problém... WMDC pak spustit AŽ PO korektní instalaci ovladačů. Jestli se přesto WMDC nechytne, přeinstalovat WMDC.

Celou dobu přitom předpokládám, že se nebavíme o zařízení visícím na obyčejném miniUSB, ale opravdu SYNCHRONIZAČNÍM kabelu... ;)

Obecně synchronizace nesnáší USB huby, občas u některých počítačů pomůže přehození kabelu do jiné USB zdířky, protože někdy bývají USB namnožené i v počítačích přes interní huby. Obvykle se však alespoň jedna-dvě díry chytnou (co jsem to řekl? :cool: ).
Simon_Sez (52)|27.1.2009 10:21
Ve správci zařízení se mobil tváří jako " Velkokapacitní paměťové zařízení USB " no a pda mam připojený přes kabel který jsem dostal přímo v balení s pda. Když přepnu v pda na režim activesync tak se k pc připojí, a ve správci zařízení se tváří jako " Microsoft Windows Mobile Remote Adapter
"
lelouch (331)|27.1.2009 10:40
No jo, to je hezký, ale to je pouze pod Network Adapters. Je ve Správci vidět položku (při připojeném PDA) Mobile Devices (asi Přenosná zařízení)? Na té samé úrovni jako Grafické adaptéry, Procesor atd.? V ní by měl sedět mobil...
Simon_Sez (52)|27.1.2009 10:45
nene nikde jinde nic neni. a mobil mam mit v rezimu active sync vid? to mam , i to stridam s diskem abyhc to nasel nekde ve spravci ale nic
lelouch (331)|27.1.2009 10:56
Tak je to jasné, na zařízení nevidí Visty, takže WMDC jakbysmet...

Úkolem teď je přinutit je znovu rozeznat zařízení. První možností je z menu Správce vyvolat Plug and Pray :) wizarda (asi to bude něco jako Vyhledat zařízení v menu Akce). Jestliže se nic nedoinstaluje, vymazal bych mu ten síťový adaptér, restartoval Visty a po dokončení bootu bych napíchl PDA. To by mělo spustit plnou proceduru rozpoznání zařízení.

Možná bych pro tuhle chvíli odistaloval WMDC, stejně je tam zatím k ničemu...
Simon_Sez (52)|27.1.2009 11:12
tak jsem odnistaloval ten sitovej adapter protoze to predtim nic nenaslo. restartoval jsem a donistalovalo mi to jen " Generic RNDIS " a ten sitovevej adapter. jen tohle to nainstalovalo.
lelouch (331)|27.1.2009 11:57
Tak6e sorry, teď musíme hlouběji... Teď je na řade kontrola průchodnosti portů ve firewallu. Je třeba mít průchozí:

990 TCP
999 TCP
5678 TCP
5679 UDP
5721 TCP
26675 TCP

Vše kromě toho UDP směrem dovnitř (Inbound).

Jestli to nepomůže, na HD bych zkusil vypnout "Advanced Network Funkctionality" v Settings/USB to PC Connection. To vrátí WMDC k používání PPP protokolu namísto TCP.

Mimochodem, úspěch/neúspěch a problémy by měly být vidět v souboru \Windows\INF\setupapi.dev.log.
Simon_Sez (52)|27.1.2009 12:52
Tak jsem udělal vše s těma portama a nic, tak jsem odškrtnul rychlejši komunikace v pda u activesync a ve spravci zarizení se mi najednou objevila položka " mobilní zařízení a v ní Pocket pc usb sync " ale u WMDC stale nepřipojeno.

Za chvilku zde přiložím i odkaz na soubor \Windows\INF\setupapi.dev.log.
( uploaduju ho )

Tak tady je link na ten soubor setupapi.dev.log
lelouch (331)|27.1.2009 12:59
Teď bych jednoznačně zkusil reinstalaci WMDC...
Simon_Sez (52)|27.1.2009 13:13
No tak asi nepotěším, ale stále nic, ani po reinstalaci WMDC.
lelouch (331)|27.1.2009 16:41
Jedna prostá otázka: je tam originální ROM?
Simon_Sez (52)|27.1.2009 17:48
No jasně, vše je tak jak jsem to koupil originál
lelouch (331)|27.1.2009 22:34
Takže - nechal jsem si čtení toho 20timegového logu až na dlouhý zimní večer a zde jsou výsledky:

Od prvního pokusu o instalaci 25.12.2008 3:19 se zde dokola opakuje ta samá chyba. Místo toho, aby USB Stack přímo volal drivery, volá síťovou službu Lenovo přes aplikaci C:\Program Files\ThinkPad\ConnectUtilities\AcSvc.exe a až ta se snaží o instalaci. Naistaluje síťovou podporu (ten Remote Adapter) a tím to pro ní zhasne, zbytek služeb má zjevně na háku.

Mám doma jeden starší ThinkPad a nejspíše jde o součást té aplikace, která řídí WiFi. Někde se to dá přepnout na řízení Wifi přes Microsoft Services, coř by mělo tu aplikaci na chvíli umlčet. Jestli přesto zůstane aktivní v procesech, asi bych ji na dobu instalace jednoduše brutálně odstřelil v Task Manageru.

Takže: vše vymazat ze Správce zařízení, restart, odstřel AsSvc, připojit PDA.

V případě neúspěchu teď už bude stačit zkopírovat tu část logu,která začíná hodinou pokusu. (Nejlépe zipnout a připojit k příspěvku přímo zde - soubor jde ale připojit až po odeslání příspěvku).

EDIT: Ještě je zde malinkatá možnost, že je ve službách vyplý UPnP Host, případně že UPnP služby nejsou povolené (dovnitř i ven) na firewallech. Pak je ta Lenovo služba pouze jedniná, která pozná změnu a proto reaguje osamoceně...