Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P552W a vnitřní paměť

michalv (77)|24.1.2009 20:12
Ahoj, mám problém s pamětí asuse všude píšou, že má vnitřní paměť 256MB a v systému mám úložiště celkem 87MB použitá 17MB a volná 70MB. Může mi někdo napsat kolik paměti kdo má?
Předem díky.
tomsoft (2734)|24.1.2009 20:42
to: Vrzák Michal
Tvůj problém, není problém, ale řekl bych zcela normální věc. Jestliže je u zařízení uvedeno 256MB ROM (interní paměť), neznamená to, že je k dispozici pro uživatele celých 256 MB. V případě ASUS P552w jak píšeš, tak máš k dispozici 104 MB vnitřní paměti. Ten rozdíl cca 152 MB zabírá operační systém, který je v ROM.
Mám v PDA ASUS P535 také 256 MB ROM, ale ten rozdíl mezi skutečnou velikostí interní paměti a velikosti volného místa je menší, protože už v zařízení nemám originál ROM, která vždy obsahuje taky něco navíc než je ve Windows Mobile (různé doplňky od výrobce zařízení, lokalizaci atd..).
Záleží hodně na výrobci, kolik tam "nacpe" programů navíc, co vše je součásti ROM atd... a to je ten rozdíl mezi tím, že máš sice 256 MB ROM, ale volné místo po HW resetu je menší.
michalv (77)|24.1.2009 21:10
No tak to jsem rád, že je to normální. Já jsem měl před tím Yakumo delta x a to mělo řešeno paměť posuvníkem na aplikace a na ukládání. Asus to má jinak, tak že to řešíš, tak že to všechno ukládáš do pamětové karty?
tomsoft (2734)|24.1.2009 21:22
Ten posuvník na app a ukládání je otázkou OS a umí to WM5, u WM6.xxx už to není, za to může Microsoft a né ASUS :)
Samozřejmě instalaci různých app, řeším do SD karty, ale zase jak co. Není možné nainstalovat nějakou systémovou aplikaci, která např. přidá nějaký Plug-in na obrazovku Dnes, tyto app instaluji vždy do zařízení, protože samozřejmě můžeš kdykoli vytáhnout SD kartu a nenajeden půl systému, protože bude chybět nějaký soubor z SD karty.
Zase záleží jak je napsán instalátor, který něco někam instaluje. Pokud je to opravdu důležitý systémový program, neměl by vůbec nabízet možnost instalovat app na SD kartu, bohužel takových slušných je málo :) Takže podle selského rozumu, pokud se chystám nainstalovat program např. nějaký soft pro správů kontaktů, sms, atd.. určitě NE na SD kartu. Pokud budu instalovat nějaké mapy, jízdní řády atd.. můžu klidně na SD.
michalv (77)|24.1.2009 21:34
Jasný, díky moc.
tomsoft (2734)|24.1.2009 21:57
OK, kdyby jsi měl ještě nějaké věci, které by jsi chtěl řešit, můžeš prosím třeba zde.