Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dostupné ROMky pro XPERII X1

hrtak_ce4you (314)|23.1.2009 15:34
Jenom chci udělat lehký topic (a v rámci svých možností i aktualizovat první příspěvek) ohledně aktuálně dostupných ROM pro X1, zkušenostech s nimi atd. ENG verzi na xda-dev najdete ZDE

Generic WWE - základní ROM, se kterou je X1 prodávána

Xperience v3.01 - ROM působí velice uceleným dojmem (dokonce i prošla betatestem, takže většina bugů byla vychytána), snaží se využívat freeware, nechybí nic podstatného, jako základ používá odladěnější ROM z americké X1, dostupné ve více jazycích, přítomno TF3D. Vhodnější pro začátečníky, dostavate vychytane reseni jako casto byva u oficialnich (zejmena HTC) ROMek.

Jack's V1.09 - Velice rychlá ROM, doplněná o RAMdisk pro cachování IE a Opery (a tedy rychlejší práce s internetem), nevýhodou je, že při připojení k PC nevolíte mezi Activesync/Fast disk, ale musíte předvybrat přes menu. V ROM obsazeny i placene programy jako CorePlayer, SPB Pocket plus, Backup atd., Prostředí TF3D. Doporucuji spis zkusenejsim uzivatelum, je potreba ji trochu doladit pro vlastni potrebu.

cmEX .03 - ROM snažící se o příblížení k HTC Touch HD, přítomny věci jako IE6 atd. Bohužel nemám zkušenosti. Kdyztak kdo jste zkousel, tak kratky popisek nize :)

cmEX absolute TOUCH - TF3D funguje diky jakemusi hacku i v landscape, jinak by měla být víceméně stejná jako předchozí

PCTech4U v1.0 - úplná novinka, zatím jen řecky, měla by být i v ENG

---
existuje ještě několik "národních" ROM, které ale asi do ENG nebudou převedeny, proto je nezmiňuji. Osobně v tuto chvíli doporučuji Xperience v3.01
Pavel Koza (4761)|23.1.2009 15:56
Super prispevek, uz jsem ho dal do bleskovek :)
hrtak_ce4you (314)|23.1.2009 17:03
hehe, tak to sem si to po sobe musel i precist a opravit preklepy :))
Losos_ce4you (1147)|23.1.2009 17:28
No , tak hlavne tam jeste pripiste ze ROM od "itje" - 3.0 , 3.1 je absolutne nejbugovejsi ROM kterou jsem mel moznost vyzkouset od prvopocatku xda-develop , takovymihle kardinalnimi nedostatky se "nepysnila" jeste zadna ROM ani v prvopocatcich vyroby v xxbeta verzich - bacha na to. Co se tyce angl.romek jsou bez problemu - perfektni - jen jackovi variace - osobne doporucuji 1.04 - posledni "light" verze ...

S verzi 3.00 jsem prozil nejhorsi den s PDA v zivote :-D ... kdyby ten mamlas napsal ze to nema otestovane , ze to je jen pre-pre-pre-beta tak bych se snad asi nezlobil , ale mela to byt ostra verze - vypadal pomerne dobre - na pohled . Takze flash + 3 hodiny instalace a nainstalovavani programu .. bezva .
No a rano v praci to zacalo - nejdrive telefony proc nereaguji na maily,sms a neberu hovory (pristroj neupozornoval na prichozi zpravy,nekdy ani hovory) , jel jsem na schuzku - nekoukal jsem presne kde to je - vzdyt mam gps ze ano .. jenze ouha gps nefunguje !! Takze jsem samozrejme prijel pozde nez jsem se doptal na cestu .... Potreboval jsem si zapsat tremin schuzky - zase ouha , zapisu , ale neulozi se ... kontakty - pouze bile pole , viditelne jen v rezimu edit ! tedy hledani fakt lahudka ... no a k tomu hafo dalsich jiz mozna drobnejsich chyb ... 3.01 odstranila sice cast veci , ale stale jich je tam tolik , kolik jich nenajdete ve vsech ostatnich rom na vsechny zarizeni dohromady !!
takze pozor na "doporuceni" teto rom ....
Kolda.o (114)|23.1.2009 22:46
ja pouzivam ITJEho Experience 2.2 a nedam na ni dopustit. ITJE patri k nejlepsim kucharum co na XDA jsou. Je fakt ze 3.0 se moc ze zacatku nepovedla ale nez si neco nainstaluji tak si prectu co se kde pise. Ty doby kdy jsem instaloval okamzite kdyz neco vyslo jsou tatam - pokud bych mel X1 jen na hrani jako drive Diamond tak mozna. Ted je to ale trochu o necem jinem. Ale zpet k tematu - ITJE je prima kuchar a jeho ROMky doporucuji - je na zvazeni jestli zrovna zacatecikum ale po dukladnem precteni prispevku ktere k verzi patri si udelate obrazek sami.

PiTRiS_ce4you (257)|25.1.2009 19:10
osobně mám momentálně nahranou xperience 3.01 a skoro bez problémů...

osobně bych ocenill nějakou verzi bez tf3d (nechápu co na tom kdo vidí, přide mi to děsně nepraktický), s telefonem s HD (mnohem hezčí a hlavně to přijmání slidem se mi prostě moc líbí :)) a vylepšenejma driverama... škoda že ta jackova lite se nějak nevyvíjí (aspoň to tak vypadá teda)
Losos_ce4you (1147)|25.1.2009 20:28
No ... nechapu jak muzes psat "skoro" bez problemu :-) fatalni chyby v nekterych vlastnostech (GPS,kontakty,WMP,SMS,alarm,mapovani HWkeys,fotak,ovladani pres headset,zbytecna ztrata energie .... atd.,rozepisovat co konkretne v jednotlivych vecech se mi nechce) i verzi 3.01 radi mezi totalne nejbugovatejsi ROM v historii xda-develop ... :-( podobne , v mnohem mensim meritku plati bohuzel o vsech verzich vsech "varicu" krome Jackovych . Konkretne "ITJEho" mam cest poznat teprve na praci s xperii , s zadnym jinym zarizenim jsem nemel moznost od neho neco pouzit . Prezentace jeho vyrobku pro xperii ho ale zatim radi na nejvetsiho patlala na xda :-( preferuji funkcnost , rychlost , bezproblemovy chod , tam totalne propada - design nehodnotim , neb stejne vyuzivam zakladni wm + vlastni upravy k obrazu svemu ...)
takze musim opakovat de-facto stejne co o verzi 3.00 : bacha na na to :-D (mimochodem ta beta kterou tam mel predtim byla lepsi nez ty jeho "ostre" verze:-)
Čiko_ce4you (78)|25.1.2009 21:35
Pokud si dobře vzpomínám ITJE začal vařit na Heraldovi. Musím říct ale, že mě jeho romky taky zatím nějak neoslovili. Já zatím jedu na Chalidově cmEX absolute TOUCH a jsem s ní spokojený.
PiTRiS_ce4you (257)|26.1.2009 00:56
[quote=Losos]No ... nechapu jak muzes psat "skoro" bez problemu :-) fatalni chyby v nekterych vlastnostech (GPS,kontakty,WMP,SMS,alarm,mapovani HWkeys,fotak,ovladani pres headset,zbytecna ztrata energie .... atd.,rozepisovat co konkretne v jednotlivych vecech se mi nechce) i verzi 3.01 radi mezi totalne nejbugovatejsi ROM v historii xda-develop ... :-( podobne , v mnohem mensim meritku plati bohuzel o vsech verzich vsech "varicu" krome Jackovych . Konkretne "ITJEho" mam cest poznat teprve na praci s xperii , s zadnym jinym zarizenim jsem nemel moznost od neho neco pouzit . Prezentace jeho vyrobku pro xperii ho ale zatim radi na nejvetsiho patlala na xda :-( preferuji funkcnost , rychlost , bezproblemovy chod , tam totalne propada - design nehodnotim , neb stejne vyuzivam zakladni wm + vlastni upravy k obrazu svemu ...)
takze musim opakovat de-facto stejne co o verzi 3.00 : bacha na na to :-D (mimochodem ta beta kterou tam mel predtim byla lepsi nez ty jeho "ostre" verze:-)[/quote]

hmm, tak to nevim co máš konkrétně na mysli - z toho co si napsal, tak jediný co mi zlobí jsou ty hwkeys, který prostě nezůstanou po resetu... ale to neni nic hroznýho.Všechno ostatní běhá krásně... v rámci možností WM ovšem :)

btw, neví někdo kdy bude dostupná ta nová oficiální SE rom, co vyšla nedávno v těch pochybnejch jazycích?
Losos_ce4you (1147)|26.1.2009 08:26
Takze tobe GPS chcodi normalne ? (fixuje se jako v bezne ROM do 10-15 sec a nevypadava ?) , muzes headsetem ovladat volani,vypinani,opetovne volani a funguje ti hlasove vytaceni pres knoflik na sluchatku ? na fotaku ti funguje fokus jak ma ? , prehravani ve WMP je na stejne urovni jako v ostatnich ROM ? atd.,atd ... ? Jestli ano , tak jsi stastny clovek (mozna taky jediny) :-D

K "vyssim" ROM jsem pomerne skepticky .. SE s vtom sama nevrta a HTC vzhledem k tomu ze normalne na tyhle "brandy" kasle tak tady jeste obzvlast jelikoz SE s nima ukoncil spolupraci , timpadem nejake updaty oficialnich ROM bych moc neocekaval ....
Kolda.o (114)|26.1.2009 09:29
Verze 2.2 je absolutne nejspolehlivejsi ROMka kterou jsem testoval - koneckoncu bezim na ni dodnes.
Ohledne podpory SE pri dalsich ROM - nemyslim ze by ukoncenim spoluprace s HTC doslo k pozastaveni dalsich verzi. SE vzdy vydavalo upgrady poskrovnu a po delsi dobe. Proc by to tady melo byt jinak. :-)
Losos_ce4you (1147)|26.1.2009 11:24
Jinak by to mohlo byt z jednoducheho duvodu : novou ROM na xperii urcite nebude delat SE , ale HTC ...
Jo a 2.2 neni 3.0 ani 3.01 ..., o te neni rec - nicmene i na ni jsem nasel chyby :-D
Čiko_ce4you (78)|26.1.2009 11:25
R2A ROM Tady jsou ty nový romky ke stažení a dokonce je tam i ta "naše" EN.


Losos_ce4you (1147)|26.1.2009 11:38
Pro informaci ...
ty "nove" rom nejsou zadne "nove" rom , jsou to spise jen mistni upravy pro jednotlive operatory nebo regiony ... jsou o 14 dnu novejsi nezli ty "stare" , stejny build .. nic noveho neprinaseji - je tam jine radio nezli v puvodni verzi 1.10.xx.xxx ktere je volne k flashnuti k dispozici uz pomerne davno .... (nova ROM je dokonce nizsi verze nezli generic UK - pocatecni .... )

Rozhodne zajimavejsi nezli "nove" ROM je beta verze WM 6.5
Čiko_ce4you (78)|26.1.2009 12:00
A v čem je zajímavější? Pořád je to nepoužitelná pre-pre-pre-beta.
Losos_ce4you (1147)|26.1.2009 12:15
je zajimavejsi v tom ze se dostala na verejnost a rychle se najde nekdo kdo ji zpracuje . navic po zkusenosti s itje se muze stat ze to bude funkcnejsi nezli jim pak vytvoreny vyrobek (viz predchozi precedens :-D) viz - jeho beta - pouze standardni rom doplnena o novy build bez zavaznejsich problemu behala - a nasledovne jim upravena verze byla absolutne nepouzitelna :-)
jestli je k nepouziti se teprve pozna s reakci dobrodruhu co ji tam nacpou - nazev beta neznamena ze to nejde :-) to plati a platilo vzdy - ze nakonec vysledny vyrobek muze byt bidnejsi nezli byl v prubehu vyvoje (treba W98 atd ....)
krome toho zajimavejsi nezli "nove" rom ktere vlastne vubec nove nejsou bude vlastne uplne vse :-)
Čiko_ce4you (78)|26.1.2009 13:04
Ano...máš pravdu tuhle romku si do zařízení nacpou pouze dobrodruhové. Proto třeba pro mě je nezajímavá. Tím nechci snižovat hodnotu tvého příspěvku. Já si ale radši počkám až třeba takovej Tupisdin vypustí nějakou ofiko WM6.5, kterou pak někdo převaří na naše zařízení. Zatím pochybuji, že tohle je kompaktní WM6.5 a ne jen nějaké "útržky". Jinak ty "nové" rom, co ti tak hodně leží v žaludku, jsou novější nežli původní originální rom se kterou je naše zařízení oficiálně distribuované. Na tom se shodneme, nee?!
Losos_ce4you (1147)|26.1.2009 13:15
Ano shodneme, jsou vydane o 14 dni pozdeji nezli ty "nase" ... ale s nizsi ciselnou radou :-D ... a v zaludku mi nelezi , naopak mne vzhledem k tomu co pisu nechavaji zcela chladnym :-D

edit : omluva - nejsou vydane o 14 dni ale o necele 4 mesice pozdeji , neuvedomil jsem si ze neuvadi d/m/r ale m/d/r ... nicmene ta nizsi rada ciselna rada ROM verze a nemlich stejny build OS zustava takze vlastne je to fuk .... tedy pro "varice" neprinasi zadny uzitek
PiTRiS_ce4you (257)|26.1.2009 14:48
[quote=Losos]Takze tobe GPS chcodi normalne ? (fixuje se jako v bezne ROM do 10-15 sec a nevypadava ?) , muzes headsetem ovladat volani,vypinani,opetovne volani a funguje ti hlasove vytaceni pres knoflik na sluchatku ? na fotaku ti funguje fokus jak ma ? , prehravani ve WMP je na stejne urovni jako v ostatnich ROM ? atd.,atd ... ? Jestli ano , tak jsi stastny clovek (mozna taky jediny) :-D

K "vyssim" ROM jsem pomerne skepticky .. SE s vtom sama nevrta a HTC vzhledem k tomu ze normalne na tyhle "brandy" kasle tak tady jeste obzvlast jelikoz SE s nima ukoncil spolupraci , timpadem nejake updaty oficialnich ROM bych moc neocekaval .... [/quote]

gps chodí normálně, bt headset využívám jenom na hudbu a tam ovládání funguje v pohodě (zatim sem se nedostal do situace kdy bych na něj příjmal hovor), hlasové vytáčení nepoužívám, wmp nepoužívám. Focus mi přide stejnej jako v základní a v 2.2 rom... takže taky bez problémů.
hrtak_ce4you (314)|26.1.2009 23:49
[quote=Čiko]Pokud si dobře vzpomínám ITJE začal vařit na Heraldovi. Musím říct ale, že mě jeho romky taky zatím nějak neoslovili. Já zatím jedu na Chalidově cmEX absolute TOUCH a jsem s ní spokojený. [/quote]
nebyl by mozny kratky popisek do prvniho prispevku? Dva tri radky, na cmEX se nak nechystam....


Losos: moc to prozivas :D. Jinak moje zkusenosti s ITjeho romkou jsou shodne s Pitrisovymi. Restartovat sem kvuli kousnuti musel jen jednou, coz mi neprijde jako nic divneho a vse jinak slape OK. I tu GPS jsem zrovna vcera vyuzival a OK
-----
jinak se objevila Bxsteez TOC TFL3D 1.02 // Bxsteez Lite 1.02
Jack psal ze mel robitou X1 a vratila se mu minuly tyden a zacna pracovat na nove ROM - asi ted 2.x, ktera uz bude mit jako zaklad novejsi ROM od SE/HTC
a Dutty udajne taky zacal varit, nyni by mel byt ve fazi betatestu

budme radi ze se konecne neco zacina dit a mame na vyber z vice nez dvou moznosti jako do konce roku
Losos_ce4you (1147)|27.1.2009 06:44
Pisu jen co sam znam a sam si vyzkousim a za xx let zkouseni a testovani vseho mozneho uz vim co nedela to co ma :-) - pokud neco nefunguje jak ma tak nejak "mam potrebu" napsat i opak nekde uvedeneho . Proste to je upozorneni pro vsechny kteri chteji a umeji vyuzivat veskere moznosti pristroje , ze konkretne treba tahle ROM od ITJE je SPATNA - to ze nekomu "vyhovuje" neb proste nepouziva vlastnosti s uvadenymi nedostatky ci je neumi rozpoznat a srovnat s normalni funkcnosti je vec jina a nema vyznam o ni diskutovat (diskuzi typu - ja to nepotebuju , k cemu to je , ci me to staci ... se nehodlam zucastnovat )
To by myslim k tomuhle tematu mohlo stacit :-D:cool:
PiTRiS_ce4you (257)|27.1.2009 11:19
mno moje další rom bude určitě nějaká lite, hlavně bez manilly... ten bxsteez se mi líbil, ale chyběj mi tam reference někoho kdo to používá a že bxsteez vypadá jako docela začátečník, kterej místy dost dobře neví co a proč dělá :) taky to že to neni postavený na těch posledních widlích. takže asi počkám na duttyho/novou bxsteez, flash a pak na to delší dobu nesahat :)


lehce mimo - flashujete někdo radio rom? k čemu to vubec je?
Losos_ce4you (1147)|27.1.2009 11:31
Zatim ti nezbyva nic rozumnejsiho -pokud (rozumne :-) nepotrebujes TF3D a podobne zdrzovacky tak pak je na rade Jack 1.04 light , sice uz ji ma hotovou davno a nic dalsiho na ni neprovadel ... ale ono neni smysluplne CO a neni pridavat z CEHO .... vyznam maji upravovat ROM pouze designove , tedy s krasama typu manily atd ... prihazovat tam dalsi soucasti - softwarove . Ale to de-facto nijak nesouvisi s ROM jako takovou . To jsou vse veci ktere si tam v pripade light rom muzes volitelne dohazet sam ......
Jinak radio .... muze upravovat kvalitu prijjmu GSM,GPS atd ... navazne na to spotrebu . Konkretne u xperie neznam duvod k updatu , problemy nejsou zname a zadne vylepseni u 1.10.xxx nepozoruji - nicmene nic tim nezkazis , nepozoruji ani zhorseni :-)
by PeITeeR (14)|27.1.2009 14:17
Tak ma cenu tam davat nejaky jiny rom nez je ten puvodni ? Resp vyplati se ?
Losos_ce4you (1147)|27.1.2009 14:45
Rozumne vydlabana rom od zbytecnosti je urcite prinosem , pripadne upravena designove - dle pozadavku :-)
hrtak_ce4you (314)|27.1.2009 15:22
ja treba teda TF3D taky nepouzivam, ale ty ostatni veci - htorch, pim backup, novy build opery, totalcmd atd me vyhovujou. Zatim pobezim jeste tak dva tydny na ITjem a pak uvidime co se objevi a u neceho zakotvim nez bude potreba HR nebo vyjde nova baseROM :)
Losos_ce4you (1147)|27.1.2009 15:25
To vsechno jsou veci ktere si dohazis sam , ale pokud vse funguje neni zatim duvod nic menit .....
PiTRiS_ce4you (257)|30.1.2009 13:06
no já dneska flashuju... ať se děje co se děje, nějak zlobí budík a už mě to štve :) pokud nenahodí jack novou lite nebo dutty, tak nahodim bxsteez lite, vypadá dost dobře...
a musim mrknout na to UC instalování :) sice tam mám tak 10 programů takže to je a 15 minut, ale stejně...
Kolda.o (114)|2.2.2009 08:55
takze po vikendu jsem nalezite otestoval Jackovu 2.0 Lite a Touch IT Experience 3.01
OBE TYTO ROM mohu doporucit - pricemz kdo nepotrebuje TF3D tak at jde do te od Jacka - rychlost a spolehlivost je vyborna.
Ja si na moloch ala TF3D navykl takze zustavam u ITJEho, jen timto vyvracim vetsinu nedostatku kteru tu uvadel losos.

PiTRiS_ce4you (257)|3.2.2009 00:53
taky sem nahrál jackovu lite, konečně rom podle mýho gusta... rychlá, bez zbytčnejch kravin, bez TF3D (nechápu co na tom lidi maj :)
Kolda.o (114)|3.2.2009 10:55
jednoducha odpoved - libi se mi plugin pro pocasi, pro akcie, PRO SMS a jejich snadne cteni, gesta
Dle meho soudu lepsi nez pouzivat SPB Shell nebo porad nekde tukat stylusem - navic ovladat telefon jednou rukou je obcas opravdu nekdy potreba.

Je to sice trochu OT ale trochu i doporuceni otestovat ITJEho Touch IT Experience 3.01
milennium (336)|20.2.2009 16:48
Konečně se objevila oficiální česká verze ROM pro XPERII X1 s označením R2AA011. Za pár dní by měla být na SEUSu.
Zdroj této zprávy je tady http://semania.mobilmania.cz/oficialni-ceska-rom-pro-xperii-x1-je-konecne-zde.html
htcjirka (1875)|20.2.2009 19:20
Co nevidet bude i na xda-developers ;)
Kolda.o (114)|20.2.2009 21:34
pouzivam a upozornuji ze na ni nefunguji nektere HD vychytavky - takze pozor na priority :-)
jinak je ale mnohem rychlejsi a stabilnejsi.