Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD a externí bluetooth klávesnice

pepr_ce4you (0)|22.1.2009 10:12
Má někdo k tomuto telefonu externí klávesnici, zřejmě přes bluetooth připojení? Je jich několik Freedom Bluetooth klávesnice - Universal (SPP+HID, 65 kláves), či od HP. Myslím, že by to bylo to pravé ořechové, nikde jsem však nenašel zmínku o funkčnosti a připojení.
radekhulan (315)|22.1.2009 11:23
Ta HP klávesnice je jen brandovaný Freedom. Freedom funguje dobře a spolehlivě, pokud nemáš ale Interwrite a podporu HW klávesnic, je problém s psaním českých znaků.
bjirka (380)|23.1.2009 14:02
U Freedom Keyboard není nutné mít nainstalované IW s podporou HW klávesnice, aby nebyl problém s CZ znaky. Stačí si kromě aplikace BtHID (která obsahuje ovladače klávesnice) nainstalovat aplikaci InterKey Portable (ze stránek www.penreader.com), ve které je možné zvolit si jakýkoliv layouts pro externí klávesnici (včetně cz qwerty anebo cz qwertz). Prakticky vyzkoušeno (kromě HTC Trinity) i na touch HD.
radekhulan (315)|23.1.2009 20:36
InterKey Portable je fajn, ale nemohu najít, kde se -portable- verze dá koupit:
http://www.penreader.com/pocket-pc-software/InterKey.html
bjirka (380)|23.1.2009 20:40
Ta se nekupuje, je dostupná na jejich stránkách ke stažení zdarma. Zřejmě míněno jako doplněk k jejich ostatním produktům. Je to jednoduchá utilitka, která se po nainstalování objeví v nastavení->systém a řeší pouze rozložení znaků na externí klávesnici.
radekhulan (315)|23.1.2009 20:47
Hm, stáhnul jsem si verzi 2.1 a v nastavení nenabízí na Touch HD žádné layouty klávesnic. Prostě nefunguje.
bjirka (380)|23.1.2009 21:28
Asi máš něco špatně, proč bych sem dával tuto informaci, kdybych to něměl v praxi vyzkoušené? Denně to používám. Možná ti to blokuje IW.
Obrázky:


Tady video jak se nastavuje podpora.
[youtube]http://www.youtube.com/v/GnIsHMidS1E[/youtube]
pepr_ce4you (0)|26.1.2009 14:51
Tak jsem ji zakoupil Freedom2. Instalace bez problémů. Šlape jak hodinky. Dík za odpovědi Pepr
pepr_ce4you (0)|27.1.2009 15:33
Tak jsem to zakřikl. včera večer začlo HTC blbnout problikávat displej postupné zamrzání až zkolaboval úplně. Nic dalšího, než klávesnici jsem nedoinstalovával ani s ničím nelaboroval. Nepomohl žádný reset, až totálka s novou instalací. Dnes se mijíž klávesnici nzatím nepovedlo rozběhat. Blbnu s tím už půl dne. Návod je nějakej zmatečnej ohledně toho odemykání ovladačů přes internet. Nic takového jsem včera nedělal a fungovala. Vůbec si nevím rady.
BeneOsawe (21)|28.1.2009 20:37
zdravim vás příznivce bluetooth klávesnice
mám takovou malou otázku jestli máte někdo zlkušenosti nebo se už stím setkaly že u freedom universal klávesnice jste registrovaly HID driver a stále vám vyskakovalo že registrace je chybná

já už se stím mořím třetí den a stále nic

a ještě jsem se chtěl optat zda někdo netestoval bluetooth widcomm manager který krásně zvládá tyhle bluetooth klávesnice bez žádných HID driverů od výrobců klávesnic.

zkoušely jsme jí schválně na LG KS-20 který už má widcomm manager v sobě a krásně si poradil s klávesnicí tak se chci optat jestli existuje funkční verze pro HTC touch HD a jestli to někdo testoval protože vidím že s original HID driverem od freedomu a registrací jen tak už asi nepohnu
Prosím poraď te nějakou tu zkušenost nebo s řešeným problémem bt klávesnice :? :? :? :? :?
radekhulan (315)|28.1.2009 20:52
Já jsem bez problémů rozejel standardní BT drivery Microsoftu, stačilo postupovat přesně podle návodu...
BeneOsawe (21)|28.1.2009 22:13
Tak to jsi šťasnej muž protože i když jsem postupoval podle manualu a nechal vygenerovat kod tai přes to
mi vyhazuje chybu o registraci
a natož že jsem na googlu projížděl spoust stránek o problémech o této klávesnici tak jsem se dočetl o
věci že snad se jejich universal klíč který dodávají ke klávesnici už nedá použít. takže už nenim co ctím
proto jsem se ptal právě na broadcom/widcomm bluetooth zda někdo už měl sním zkušenosti nebo zda se
dá sehnat nebo použít pro HDčko
pepr_ce4you (0)|29.1.2009 07:22
Tak mně už znovu funguje. Několik zásadních poznatků ze zdlouhavého postupu pokus omyl. Tak za prvé musí jít o Freedom2 klávesnici. Starší pouze freedom jsem nezprovoznil a musel ji vyměnit. Ovladač jsem stáhnul ze stránek www.otadrivers.com jak doporučují i v eng. manuálu - je to cab soubor, takže bez problémů. Před jeho instalací jsem odinstaloval předchozí ovladač HTC sice dalo hlášku, že neodinstalovalo úplně, ale to nevadí. Po instalaci CABU provést reset (pěkně stilusem do dírky, ne pouze vypnout). Pak spusti BT, spustit klávesnici a zmáčknout B a chvíli držet. Pak v setting, kde se objeví inkonka klávesnice aktivovat driver zmáčknutím levého tlačítka (podrobně to je v eng. návodu) a poté znovu B na klávesnici a chvíli držet. Pak už šlape. Pokud se HTC úplně vypne musí se driver znovu aktivovat. Pokud ne stačí po odpojení při novém zapnutí pouze zmáčknout na klávesnici B a už fachčí. Pozor na zapnutý BT na mobilu a klávesnici zapnutou do prave.
BeneOsawe (21)|29.1.2009 08:05
Tak jsem dnes ráno konečne zprovoznil freedom klávesnici
stačilo ji jen dát do bluetooth zařízení zadat si svůj kod zařízení
(svůj libovolný kod a stejně potvrdit na klávesnici přidrzením shiftu
a zadáním svého kodu na klávesnici a potvrdit tlačítkem enter)
potom jen zapnout ten kdo má cz lokalizaci od sunnysoftu tak v
nastavení zapnout hardwarovou klávesnici(jináč mi ani nebyla schopna psát)
a nechat dát soft reset

to je jediný co jsem udělal důkazem toho je to že tento příspěvek je psán
na bluetooth klávesnici i s podporou české dialektriky
bjirka (380)|29.1.2009 21:40
Připojím své letité (2-leté) zkušenosti s používám BT klávesnice freedom.
Jako první musím napsat, že mám verzi Freedom Universal Keyboard v první verzi tedy bez dvojky (2). Nikdy se mi ji nepodařilo zprovoznit bez driveru ze stránek výrobce a ty (drivery) se mi nikdy nepodařilo "odemknout" přes jejich webové rozhraní (zkoušeno třikrát na tři různá zařízení). Vždy jsem jim musel napsat na jejich podporu o zaslání správného aktivačního klíče na BT adresu mého zařízení. Nutno však podotknout, že jejich odpověď byla vždy okamžitá (tedy do druhého dne).
Potom vše bez problémů: napoprvé zapnu klávesnici a stisknu dlouze tlačítko B potom dám na zařízení v aplikaci BT HID "aktivovat driver" - aplikace si sama zapne BT v zařízení a spojí se s klávesnicí - hotovo. Při každém dalším připojení stačí pouze zapnout klávesnici a v aplikaci dám aktivovat driver a je to. Nemám problém ani když vypnu anebo restartuji zařízení - spojení vždy proběhne ihned jako pokaždé.
Pro lokalizaci (českou) klávesnice v aplikacích použivám program o němž jsem psal na předchozí straně (InterKey Portable, protože nepoužívám IW) a pro lokalizaci fyzickou jsem použil lokalizační nalepovací bílá písmenka na průhledném podkladu koupená v alze.
nozik_ce4you (0)|16.2.2009 18:49
Dobrý den,
dnes mi přišla new klávesnice Freedom universal keyboard 2, vše proběhlo správně, spojení navázáno, ale problém je při psaní s mezerou..
Píšu všema deseti vcelku svižně a zde se projevuje pomalé vkládání mezery, kdy výsledný text vypadá následovně:

"Dnesj ec hladnán oc."
nebo pokud mackam za sebou velmi rychle: "j mezera j (pauza) j mezera j (pauza) j mezera j" zobrazí se: "jj jj jj"

mezera se zkrátka zpožduje..

Přitom pokud si spojím klávesnici s PC, vše je bez problému..

Neřešili jste někdo podobný problém?
Když jsem vlastnil TyTNII. podobná chyba vznikala na integrovane HW klavesnici s neoficiální rom. Vyřešil to nakonec cab soubor (nějaká utilitka), ale pro HD jsem ji nikde neobjevil. Díky za případné rady!!
stavros_ce4you (52)|14.4.2009 17:24
Nechci vypadat jako trouba, ale hledám na netu Freedom Universal Keyboard² a nemůžu nikde najít. Pořád mají jen Freedom Universal Keyboard první verzi. Nemůžete někdo poradit? Please.. :) Nechci koupit blbě...
AlešD (114)|14.4.2009 19:04
Kupoval jsem to tady a dorazila verze 2:

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/161PFR-002/freedom-bluetooth-klavesnice-universal-spp-hid-65-klaves-v-5-radach.html

Nicméně se asi vyplatí tam prvně zavolat na hotline.

Jo, a bacha na český návod, popisuje instalaci verze 1 a ta není kompatibilní s verzí 2. V anglickém manuálu je to OK.
lf-cv (8)|16.10.2009 20:11
Dobrý den.
Koupil jsem si klávesnici Freedom Universal Keyboard verze 2.
Na HD mám instalovánu Energy ROM ze 14.8.2009 s WM6.5 a Radio 1.17.25.09.
Instalace ovladčů bez problémů, ale po spuštění Start, Setting, System a Freedom Keyboard je již zobrazení Activate driver a Select devices i zbytku nastavení strašně malé a přes sebe. Klávesnici nespáruji i když ji na jiném telefonu vidím.
Používá někdo uvedenou klávesnici na WM 6.5 a jak chodí spárování.
Dík za info.
Luděk
nozik_ce4you (0)|17.11.2009 09:25
Hodne jsem s tim bojhoval, nakonec jsem se vykaslal na ovladace a uplne bez instalace jsem zacal parovat nasledovne..
1. Klavesnice zapnout doprava a podrzet "B" pro parovani.
2. nastaveni/pripojeni/bluetooth tam pridat nove zarizeni (pokud uz existuje "Freedom keyboard", tak ho smazat.
3. Az nalezne Freedom keyboard, dat dalsi a vepsat na mobilu kod 1234.
4. Po-te dat dalsi a hned prejit na freedom klavesnici a stisknout nasledujici: Podrzet shift a napsat 1234 pustit shift a stisknout enter.
Osobne mi jiny kod nesel.. tak doporucuji tenhle..
Je pravda ze jsem to netestoval na WM6.5, ale verim ze to bude stejne.. Dan
softik (1)|11.2.2010 11:58
Dobrý den, mám dotaz ....
... vlastním již starší klávesnici PALM Wireless Keyboard, která mi přes bluetooth šlape úplně vzorně i na HD-čku. Ale problém je s českými znaky. Vzhledem k tomu, že ta potvůrka má svůj vlastní Palm ovladač, tak nevím, zda bude fungovat, co jste zde popisovali pro freedom klávesnici. A protože jsem moula, tak bych to nerad zkoušel a rozhasil i to, co již funguje. Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti??
Moc díky za odpověď.