Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Udělejte si ze svého Touch HD vylepšený iPhone

Pavel Koza (4761)|22.1.2009 04:09
Pokud máte HTC Touch HD a pošilháváte po grafickém rozhraní na zařízení Apple iPhone, možná se vám bude líbit toto video. Jeden uživatel z XDA Developers si dal tu práci a shromáždil balík aplikací, které vám po instalaci na zařízení nabídnou téměř stoprocentní a pohodlné ovládání zařízení i jeho aplikací pouze prsty.

[youtube]http://www.youtube.com/v/xg2XlNNt3vE&feature=player_embedded[/youtube]
milos797 (259)|22.1.2009 19:26
:D Je to pekne, teším sa že to takto môže fungovať. Avšak nerozumiem. PRečo niekto chce, aby sa jeho pda za 18000 Sk podobalo na mobil ktory sa predaval davno predtym za 12000 Sk :D Ale ako môže byť
mick04_ce4you (16)|23.1.2009 11:56
Líbí nelíbí..., fascinuje mě ta rychlost. K tý jsem se se všemi nahranými a přehranými ROMkami nikdy nedostal.
Geoffrey_ce4you (189)|23.1.2009 12:55
Přiznám se, že mám stejný problém. To byla taky jedna z věcí, která mě nejvíce překvapila, že to není tak rychlé, jak všude na těch videích. Zkusil jsem 4 typy ROM, 1 origo a 3 "vařené" . Při zanutém TouchFlo se to prostě seká, plynule to jde jen chviličku, pak se to zabrzdí. Při vypnutém TouchFlo je to výrazně lepší, ale takhle plynulé to prostě není. Jak to dělají, to ví bůh :mad: A to se bavím o stavu, kdy jsem tam měl ani ne 10 instalovaných aplikací.
kutil_ce4you (39)|24.1.2009 06:46
Po přečtení bleskovky ten den co vyšla jsem byl nadšen a hned jsem si stáhl celý balík aplikací( původně jsem si myslel, že je to jeden cab:? ) k samotné instalaci jsem se dostal až druhý den, ale po přečtená všech návodů a informací jsem zjistil, že pvíce jak polovina věcí je sherware a nejvíce bolestivé toto bylo u winterface které vlastně způsobuje celý tento zázrak. Tak jsem si řekl, že se na to vykašlu,ale odpoledne mi to nedalo a tak jsem začal experimentovat. Musím uznat, že nemám úplně všechno co tam nabízí,ale téměř vše ano a kupodivu, vše funguje jak má a je to pěkně svižné, úplně stejně jak na videu a to mám orig.ROM1.14.401.3 WWE. přesně tohle jsem hledal, dokonce jsem zrušil S2U2 a používám na zamykání posuvník z winterface. Super a díky všem na XDA:yes:
mick04_ce4you (16)|24.1.2009 21:44
Nechal jsem se taky nakonec zlákat a musím uznat, že rychlost je o dost větší než v původním nastavení. Spokojenost.
levap1_ce4you (58)|25.1.2009 22:52
Zdravím všechny, musím říci, že jsem to na mém HTC touch pro také zkusil (winterface) a konstatuji, že je to pecka :yes: . Neuvěřitelně rychlá aplikace, samozdřejmě mám vyplé touchflo. Shodou okolností jsem před instalací dělal hard reset, takže pda není ještě "zaneřáděné" vším možným. Mám tam pouze to nejnutnější a pocket plus. Zamykání se mi také líbí a komplikované S2U2 jsem ani neinstaloval. Trochu bych však přidal možností na doladění nastavení jako je např. u podobného softu "ifonz", ale je pravda, že ten jsem také zkusil a byl oproti winterface strašně trhavý a pomalý. Ještě bych se vrátil k zamykání - to je dobré, ale při zmáčknutí levého horní tlačítka se "skočí" přímo do today a to nechápu (mám nastavení probuzení pda všemi tlačítky) při tom by to mělo být zamknuté a je vlastně zamknutá pouze aplikace winterface. Kdyby šlo ještě přímo z programu pouštět pluginové aplikace jako je třeba pocket weather a suite od spb (nastavení vyzváněcích profilů je největší slabina softu - je tam pouze standartní ze systému), tak si myslím, že je to jeden z nejlepších softů tohoto druhu, které jsem zkoušel. Jo a ještě k příspěvku v úvodu (ohledně koupě přímo iphonu)... tak k tomu jen toto: proč nemít kombinaci (obráceně to totiž nejde) a podle mě je Windows mobile více rozšiřitelný systém z mnoha aplikacemi a mnohými nastaveními. Iphone jsem měl také v ruce a musím říci, že jako telefon s ovládáním se mi líbil, ale to bylo asi vše.
Geoffrey_ce4you (189)|26.1.2009 08:51
Tak jsem si Winterface zkušebně nainstaloval, srovnal ikonky, doplnil aplikace a je to celkem pěkný. Jelikož jsem byl asi měsíc vlastníkem Iphone 3G, nic nového. Akorát mám zatíám jednu připomínku, když mám zmeškaný hovor, objeví se mi číslo na ikonce Phone. To je super, ale když ji odmáčknu a vrátím se zpět, je tam ten hovor pořád pořád. Musím tedy jít přímo do seznamu hovorů a zpět, pak teprve zmizí. To je ale velmi nepraktické... Nevíte jak z toho ven ? Jde dát na plochu přímo aplikace "Seznam hovorů" ? Zatím jsem na to ale nepřišel.
radekhulan (315)|26.1.2009 11:08
Zkusil jsem Winterface a po 10 minutách šel pryč. Nemá to ani 20% funkcí upraveného TouchFlo 3D, nehovoře o příšerné ergonomii (některá okénka jsou tak průhledná, že je více vidět pozadí pod nimi než samotný jejich obsah).

Osobně ovládání a použitelnost TouchFlo 3D považuji za téměř dokonalou.
Geoffrey_ce4you (189)|26.1.2009 12:37
No já jsem vyzkoušel TouchFlo na několika ROM a šel pryč taky okamžitě, jelikož v žádném nastavení neběhal plynule sekal se na jednotlivých položkách.
radekhulan (315)|26.1.2009 13:20
TouchFlo se nikde neseká, naopak. Pokud tedy nemyslíš "sekáním" to, že najedu na modul počasí, a tam na pomalém připojení může trvat třeba pár sekund než se mi stáhnout data. Ale to není "sekání", to je prostě vlastnost pomalé E/GPRS sítě.
JecminekMaselnik (464)|26.1.2009 13:25
winterface se mi zalíbilo natolik, že jsem ho zakoupil. Vítám možnost používat normání today, kde můžu mít položky kalendáře na více dní a množství i zpracování speed dialů v něm jsou nejlepší, co jsem zatím viděl.
Ale myslím, že by bylo škoda, kdyby zapadly i další programy ze zmíněného balíku. Přestože má winterface pěkný taskmanager, díky sadě aplikací jsem objevil taskmanager TaskFacade (freeware), icontacts (freeware), finger menu, které sice v balíku není, ale autor ho zmiňuje (jde o utilitku, která zvětší textová menu v aplikacích do podoby menu v tflo) a neblbnout občas trošku, jsem z něj zcela nadšený. Líbí se mi smschat a thumbcal, o jejihž pořízení také uvažuji.
I bez náhrady tflo winterfacem je možné řadu programů používat a usnadnit si jimi život.
Geoffrey_ce4you (189)|26.1.2009 14:38
[quote=rADo2]TouchFlo se nikde neseká, naopak. Pokud tedy nemyslíš "sekáním" to, že najedu na modul počasí, a tam na pomalém připojení může trvat třeba pár sekund než se mi stáhnout data. Ale to není "sekání", to je prostě vlastnost pomalé E/GPRS sítě.[/quote]

Tak to máš asi jiný HD a jiný Touch Flo :) než já. A jak jsem psal, zkoušel jsem to na origo ROM a 3 z XDA ( ty hlavní, co tam jsou ). Ještě je možné, že máme jiný pohled na to, co je plynulé.

radekhulan (315)|26.1.2009 14:54
Mám originální ROM + 4 vydané hotfixy a je to zcela plynulé. Nemám čas na flashování hromady "ukuchtěných" nestabilních ROM, kde autor ani netuší, co tam napatlal. To mělo smysl při upgrade WM 5 -> 6.0 -> 6.1, ale ne v rámci 6.1.
kutil_ce4you (39)|26.1.2009 18:20
[quote=Geoffrey]Tak jsem si Winterface zkušebně nainstaloval, srovnal ikonky, doplnil aplikace a je to celkem pěkný. Jelikož jsem byl asi měsíc vlastníkem Iphone 3G, nic nového. Akorát mám zatíám jednu připomínku, když mám zmeškaný hovor, objeví se mi číslo na ikonce Phone. To je super, ale když ji odmáčknu a vrátím se zpět, je tam ten hovor pořád pořád. Musím tedy jít přímo do seznamu hovorů a zpět, pak teprve zmizí. To je ale velmi nepraktické... Nevíte jak z toho ven ? Jde dát na plochu přímo aplikace "Seznam hovorů" ? Zatím jsem na to ale nepřišel. [/quote]
řešení je poměrně jednoduché. Na hlavní ploše mám i zástupce "icontact" a když je zmeškaný hovor otevřu icontact kde se podíváš do hovorů a když se vrátíš zpět upozornění(číslo) zmizí. Vyzkoušeno, funguje:yes:
hacin (20)|27.1.2009 09:11
Tak taky přidám svoji zkušenost. Winter board jsem nainstaloval, nainstaloval jsem i iWeather a S2P. Vše opravdu rychlé, akorát občas došlo k zatuhnutí systému. Pomohl akorát soft reset, což jsem za používání touchflo 3D neznal. Jinak ale velice zdařilé uživatelské prostředí, které zřejmě v dalších verzích bude mít ještě hodně co nabídnout. Mám oficiální anglickou rom 1.14 WWE
mattakh (49)|27.1.2009 10:53
Taky jsem zkousel a vzhledove vypada opravdu fajn a rychlosti taky super. Akorat jak uz psal nekdo predemnou obcas se podivne chovalo, tuhlo a musel sem restartovat (stacilo obcas i aplikaci) aby mi napr cudliky v menu apod vubec neco delaly. Taky sem na HDcku neprisel na to dyz si clovek podrzel na ikonce dele prst a mohl si je premistovat a mazat jak se pak z te nabidky dostat. V manualu winterface pisou ze staci zmacknout joystick - ktery HD ale nema :) nicmene funguje to s klavesami na ovladani hlasitosti - kupodivu sem se z nabidky presunu dostal, ale vzdy mi to vymazalo jednu ikonku, tu ktera byla hned vedle ikonky menu. Hral sem si s tim x hodin a nenasel sem kde to predelat nebo s tim neco provest.

Nicmene dalsi verze by mohly byt opravdu super.

A jak uz tu psali dalsi lide i dalsi aplikace z toho baliku jsou opravdu fajn, g-alarm, thumbcal, s2p, icontact a ted uz me dalsi nenapadaji. Nicmene balik opravdu fajn. Bohuzel nevim jestli to byla chyba u me, ale predpokladam, ze ne, protoze sem kvuli tomu udelal hard reset a zkousel vse na cistem HDcku i s vypnutym ci zapnutym touchflo a delalo to obcas problemy tak i tak.

Geoffrey_ce4you (189)|27.1.2009 12:38
[quote=rADo2]Mám originální ROM + 4 vydané hotfixy a je to zcela plynulé. Nemám čas na flashování hromady "ukuchtěných" nestabilních ROM, kde autor ani netuší, co tam napatlal. To mělo smysl při upgrade WM 5 -> 6.0 -> 6.1, ale ne v rámci 6.1.[/quote]

Tak abych jenom "neplácal" , dneska jsem kvůli této diskuzi nainstaloval origo ROM + všechny hotfixy z HTC ( 4 tam byly, jen 3 mě to instalovalo ). Na čistém systému ( pouze synchronizace ) jsem testoval plynulost TochFlo 3D a musím opět konstatovat - NENÍ to plynulé !!!. Jednou, dvakrát to plynule přejedu a pak se to začne náhodně zastavovat na různých záložkách. To zastavení trvá do 1 vteřiny, já mezi tím ale prstem přejedu jinam a pak už to nemám pod kontrolou. Prostě se to na chvilku kousne. Takže teď jsem TouchFlo opět vypnul a zkusím si kompletní instalaci oblíbených softů a nastavení na této oficiální verzi ROM. Uvidíme jestli je to rychlejší než Custom Rom.
radekhulan (315)|27.1.2009 14:43
[quote=Geoffrey]Jednou, dvakrát to plynule přejedu a pak se to začne náhodně zastavovat na různých záložkách[/quote]

To bude asi problém s prstem :-) Ne, vážně, Touch Flo 3D se nikde "neseká", a ani pro to není důvod. Zkus si možná nainstalovat HD Tweak a pohrát si s citlivostí dotykové plochy.

Jediné, co asi chápeš jako "sekání", je pokud zastavíš na některé záložce, a tam třeba 0.2s trvá její zobrazení. To je ale normální, 500MHz není quadcore procesor na 3.6GHz jako na stolním PC. Libovolný OS to při 500MHz není schopen vykreslit nepozorovatelně. Pokud jen volím funkce, vše je dokonale plynulé, až oddálím prst a zvolím tím sekci, některé sekce mohou těch 0.2 zabrat na vykreslení. To je ale funkce, a ne chyba či "sekání". :)

Dá se to maskovat třeba tím, že při nahrání funkce udělám nějaký přechod či grafické "rozplyznutí", to praktikuje všude třeba Apple, poté to sice zabere 0.5 sekundy až sekundu a je to ještě pomalejší, ale nezkušení uživatelé nemají ten pocit, protože je ona zbytečná animace dokonale mate. :)

Upravena citace
Geoffrey_ce4you (189)|27.1.2009 22:09
No nechci vyvolat flame, na PDA už dělám hodně let, upravuji navigace, předělávám softy a hlavně mě živý IT vývojová firma. Z mé více než 20 leté praxe budu dále tvrdit, že to nejede plynule :) Ale jinak jsem max. spokojený, už jsem to celkem odladil a šlape to skvěle ( bez TouchFlo ). Teď večer bojuji s S2U2, to se mi moc líbí, ale zaboha tam nemohu nacpat žádný wallpaper. A to jsem fakt zkusil snad i nemožný... prostě pořád černé pozadí. A tak by se mi tam nějaký pěkný, barevný, animovaný líbil :evil:

Vyřešeno :yes:
Chemik_ce4you (12)|14.5.2009 14:51
Omlouvam se za vpad do debaty, ale mam s TouchFlo problem s opravdovym zasekavanim ! jde o to ze v podstate po prijeti kazde druhe sms zpravy vytuhne TF a s nim cely telefon a to tak dokonale ze pomuze jen reset pod zadnim krytem :( Docela dost me to mrzi protoze pro me je TF plne postacujici a maximalne vyhovujici - jen to sekani s nutnosti resetu me docela rmouti :( - pokud mate prosim nejakou radu co mam udelat rad a hned vyzkousim (tweak utilitu mam nainstalovanou - Advanced Configuration Tool v.: 3.3.0.0).
Pridavam informace z meho pristroje, pokud je jich zbytecne moc tak se omlouvam zatim se v tom tak moc neorientuju.
Verze pameti ROM: 1.14.479.3 (25874) WWE
Datum pameti ROM: 11/12/08
Verze radia: 1.09.25.14
Verze protokolu: 52.49a.25.26W
ExtPkg verze: 1.14.479.301
htcjirka (1875)|14.5.2009 17:44
Nejlepsi by bylo pro tebe upgradovat rom.
Pokud nechces upgradovat rom,nainstaluj si Hotfix z oficialnich stranek,ktery prave toto resi.