Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odpovědi na otázky, které jsem zatím nikde nenašel.

anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 18:15
Ahoj mám zhruba 14 dní T-Mobile MDA Vario IV a z tý jejich ROMky jsem dost zoufalej, než mi nastartuje iGO8 trvá to zhruba 60s, než se otevře adresář windows zhruba 45s, je to až neuvěřitelný, co si v současné době výrobci a prodejci mobilních telefonů dovolí uvést na trh. Touch Pro mělo být výkonné zařízení a zatím je pomalejší než můj starej Wizard. Už několik dní pročítám na XDA-Developers a tady návod jak flashnout novou ROM, což mám už docela i zmáknutý, ale mám otázky, na které jsem nikde nenašel odpověď, tak bych byl velice rád, kdyby mi někdo dokázal tyto věci ujasnit. Dříve jsem měl HTC Wizarda a tam jsem nějak v této problematice neměl nejmenší problém ale Touch Pro zdá se býti mnohem sofistikovanější zařízení.

1. Když si koupím security unlock za zmíněných 10GBP či 14 EUR a aplikuji na moje zařízení přijdu taktéž o záruku jako s HardSPL. Dá se tento security unlock vrátit zpět?
2. Nerozumím moc procesu rekonstrukce ROM. Potřebuji vůbec ROM rekonstruovat, když T-Mobile má ROM na svých stránkách již k dispozici? U wizarda před flashnutím originál ROMky se muselo HardSPL odstranit, jinak došlo k bricknutí zařízení, musí se to i u Touch Pro? Tzn. můžu flashnout originál ROM na zařízení, které má již HardSPL?
Hodo (99)|20.1.2009 19:27
1.) Jo, security unlock jde vrátit zpět, stejně jako Hard-SPL, zařízení lze bez problémů dostat do stavu po koupi.
2.) Myslím, že v případě , že je nová ROM oficiálně ke stažení pro tvoje zařízení na stránkách T-Mobilu, tak původní ROM zálohovat nemusíš. V případě problémů a nutnosti reklamace prostě flashneš ROM přímo ze stránek T-Mobilu.
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 19:45
Jo jasně a určitě to jde i přes HardSPL ?
Hodo (99)|20.1.2009 20:18
Nevidím důvod, proč by to nemělo jít, u Kaisera jsem přes Hard-SPL flashoval jak ofiko, tak i neofiko ROMky, u Raphaela jsem zatím flashoval neofiko ROM přes Hard-spl a mou zálohovanou ROM taky přes Hard-SPL a vše naprosto v pořádku. Raphael je nebrandovaný, nevím, jak se bude chovat brand od T-Mobilu. Jestli chceš mít 100pro jistotu, tak před flashem ROM z jejich stránek dej normální SPL a po flashi tam můžeš opět hodit Hard-SPL ... A kdyby se to náhodou celý sesypalo, hodíš jim to zpět, ovšem s ofiko SPL ;-)
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 20:38
Důvod proč by to nemělo jít, že originál ROMka od T-Mobilu obsahuje i SPL a když se pokusím nahrát to SPL přes cracknuté SPL (čili HardSPL), tak mám takový pocit, že to brickne zařízení. Jako to dělalo například u Wizarda. Všechny ROMky, které tady flashujete nemají SPL, takže to není problém! Co neumím a ani jsem nepochopil princip je to, jak z originál ROMky vyextrahuju jednotlivé části tzn OS, SPL, Splash screeny, Radio a zabalím si je zpět libovolně jak chci. Třeba jedno NBH se všim bez SPL a jedno jen se SPL. Originál SPL pro Raphaela je verze 1.90 ale Vario IV má verzi 1.69, takže to musím udělat takhle.
Hodo (99)|20.1.2009 21:09
No tak pokud máš originální ROM, tak ji můžeš rozložit přes nbhextract (je obsažen v Raphael kitchen - najdeš na XDA), z toho ti vylezou jednotlivý *.nb soubory, které obsahují SPL, splash, radio a OS. Ty si pak můžeš libovolně dát dohromady pomocí HTC ROM Tool 1.1.4 - odkaz zde, kterej ti z toho dá dohromady opět *.nbh soubor vhodný k flashování, ty si pak můžeš vybrat, bude-li *.nbh soubor obsahovat celou ROM vč. rádia, SPL atd. nebo například jen radio či splash. SPL bych takhle radši asi nedělal, tam bych si jen z originální ROM vytáhl SPL v ní obsaženej, z toho pak udělal *.nbh soubor a pro flash bych použil asi radši postup uvedenej zde
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 21:16
Nooo to je vono, to jsem hledal :-) Na Vario jsem měl podobný prográmek nb2nbf. Díky moc teď už vím která bije. Na XDA-Devu jsem se dostával jen na samý kitcheny a ty furt tam cpou nějaký ty RAWy a v tom ještě nemám moc jasno ;-) Dík moc ještě jednou :-)
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 21:28
Akorát mám trošku problém s vyplňováním Device: (není ve výběru), Model ID, Country ID, Version, Language a popřípadě adresy pro nahrání imige pokud to neumí samo :-)
Hodo (99)|20.1.2009 21:39
Tak se mrkni sem, jcespi2005 přidal do databáze i Raphaela a Diamonda, v balíku máš pak i ten potřebnej nbhextract.exe ;-).
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 21:57
Díky ještě jednou přijdu si jak blbec :-) Už jsem zapomněl hledat :-) Stejně to je přímo pro Raphaela a ja mám T-Mobile MDA Vario IV, takže ještě budu muset dořešit pár otázek...nějak už to dotlačím do konce :-)
Hodo (99)|20.1.2009 22:01
Tak tlač ;-), pokud jsem tě aspoň trochu nakop správným směrem, potěšení na mé straně ...
anaxagoras_ce4you (87)|20.1.2009 22:20
je to hrozná alchymie, takže si asi zaplatím security unlock, páč jsem fakt netrpělivej, a tohle hledání informací, krůček po krůčku několik dní mě štve :-D jako psát smsku a pak čekat než mi tam naskáčou písmenka mě fakt vytáčí, pomalu začínám litovat, že jsem střelil supervýkonného wizarda, kdyby měl větší RAMku, tak bych si ho asi ještě nějakou dobu nechal ;-) doufám že ten flash v té rychlosti Touch Pra fakt pomůže (je to fakt bída s nouzí)...ještě hodlám vystřelit pagepool na 16MB.